Akrep Burcu özellikleri – Kadın ve Erkek İçin Farklı Kişilik Analizleri

Editörlerimiz Akrep burcunun en geniş kapsamlı rehberini sizler için hazırladı. Akrep burcunun karakter ve kişiliğine ait herşeyi bu yazıda rahatlıkla bulabilirsiniz. Akrep burcu özellikleri , akrep burcunun kişiliği, akrep burcunun karakteri, akrep burcu kadını ve akrep burcu erkeğinin bütün detaylı bu yazımızda..

Akrep Burcu özellikleri 

 • Tarih: (24 Ekim – 21 Kasım)
 • Sembolü: AKREP
 • Elementi: SU
 • Niteliği: SABİT
 • Gizli tutkuları: HERKES HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLMAK, ARKA PLANDA YÖNETEN OLMAK
 • Güçlü yanları: FİZİKSEL OLARAK OLDUKÇA ÇEVİK , GÜÇLÜ PSİKOLOJİ, SABIRLI VE SESSİZ
 • Zayıf yanları: GEREKSİZ KISKANÇLIK, BENCİLLİK,
 • Olumlu özellikleri: OLDUKÇA SABIRLI, YÜKSEK ANALİZ, DİSİPLİNLİ VE YÜKSEK ODAKLANABİLME ÖZELLİĞİ
 • Olumsuz özellikleri: SÜREKLİ KİN BESLEME, ARKA PLANDA FARKLI DUYGULARA SAHİP OLMA, KİMSEYE GÜVENMEME
 • En sevdiği şeyler: GİZEMLİ KALMAK, YÖNETMEK, SIRLI GÖZÜKMEK
 • Nefret ettiği şeyler: BASİT İNSANLAR, TOPLUMDA ZAMANSIZ ÖNE ÇIKMAK, KENDİ İRADESİ OLMAYAN YERLERDE YAŞAMAK, İKİ YÜZLÜLÜK
 • Yönetici gezegeni: PLÜTON
 • Renk: BORDO , SİYAH , GECE MAVİSİ
 • Gün: SALI
 • Uğurlu sayılar: 8
 • Uğurlu taşları: LAL, OPAL, YAKUT, AKUAMARİN, KUVARS

Akrep  Burcunun Kişilik ve Karakter özellikleri

akrep-burcu-özellikleri-
akrep-burcu-özellikleri-

Tüm Su grupları gibi Akrep burçlarının hisleri çok kuvvetlidir. Ancak Akrep burcu tüm su grupları arasında hisleri en kuvvetli olandır. Her şeyi sezer ve sezgileri ile hareket eder. Çoğunlukla konuşmalarında “ben öyle hissettim.”li cümleler vardır. Birçok medyumun haritasında güçlü bir Akrep burcu etkisi vardır. Akrep burçlarının oldukça kindar olduğu da yine üzerlerine yapışmış damgalardan biridir. Bir Akrep yapılan kötülükleri değil, iyilikleri de hafızasında saklar. Onun için her davranış kıymetlidir. Size kin tutup, sizden öç alması için, uzun bir süre yumuşak karnını deşmeniz gerekmektedir. Siz bunu yaparken diğer Zodyaklılar acıdan ağlarken, o sabırla yaptığınızın yanlış olduğunu fark etmenizi bekler. 

Akrep burcu Zodyak’ın sekizinci burcudur ve Güneş’in burca ilerlediği dönemde artık sonbahar gelmiştir. Tüm ağaçlar yapraklarını dökmüş, renksiz bir haldedir. Ancak kara soğukla baş etmeye hazırdırlar. Akrep burçları da bulundukları zamanın temsilcisi olarak her türlü mücadeleyi verebilecek güçtedirler. Dışarıdan biraz soğuk ve renksiz algılanabilirler. Bu onların kendilerini korumak için geliştirdikleri kalkanlarıdır.

Akrep burçları tutkulu ve iddialı kişilerdir. Gerçeği öğrenene kadar araştırmak en belirgin özelliklerindendir. Kararlı ve belirleyicidirler. Gerçeğin daima farkında olan ve hayallerden ziyade hedeflere odaklanan akrepler evrenin kurallarını çok iyi bilirler. Bu nedenle başkaları tarafından genellikle sert ve şiddetli bulunurlar ancak bu gerçekçi tutum onlara doğal bir şekilde öne çıkmalarını sağlayan liderlik özelliği verir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BU ZEKA TESTİNİ SADECE 100 KİŞİDEN 1’İ ÇÖZEBİLİR.

Akrep Burcu özellikleri

Akrep burcu belki de en yanlış anlaşılan ve en gizemli burçlardan biridir. Doğaları gereği kapalı kutu olan bu burç, genelde yüzleşmeye cesaret edemediğimiz karanlık ve saklı yerlerimizle karşılaştırır bizi. Çok derin insanlardır. Sevdiklerinde tutku ile severler. Bir insana hayatlarında yer açtıklarında, o insan için yapamayacakları şey yoktur. Bir Akrep’in dostu, sevgilisi, eşi olmak çok özel bir durumdur. Kişi kendisini daima güvende hisseder. Bir Akrep’in düşmanı olmak yine çok özel bir durumdur. Kişi kendisini onun yakınında olduğu sürece tedirgin hisseder. Akrepler severse kıskanırlar.

Akrep enerjisinin özü çekici, tutkulu, sadık, koruyucu, akım belirleyici, kontrolcü, güçlü, karizmatik, dikkatli, şifalı, psişik ve cesur olmaktır. Öte yandan negatif Akrep enerjisi de takıntılı, aşırı sahiplenici, kıskanç, ketum, kindar, acımasız, içten pazarlıklı ve manipülatif olabilir. Aşk yaşandığında bitmemeli, tutku ile yoğrulup kalplerde fırınlanmalı. İki insanın ruhsal birleşmesini temsil etmeli. Yaşanıp tükenen ve biten herşey değerini zamanla tüketir. Akrep burcunu tatminsiz bırakan da budur. 8. Ev yani ölüm ve ötesi ile ilgili olan akrep için madde arasında sıkışıp kalanların değersiz görülmesi ve hiçbir zaman tam anlamıyla tatmin olamaması bununla ilgilidir. ( akrep burcu özellikleri )

KADIN AKREP VE ERKEK AKREP İÇİN FARKLI ANALİZLER

Akrep Burcu Kadını

akrep-burcu-kadını
akrep-burcu-kadını
Akrep Burcu Kadınının Aşk Hayatı :

Daima sığınılacak bir liman olabilen Akrep kadını hayatının sonuna kadar güçlü olacak ve hayatın yükünü sizden fazla üstlenecektir. Akrep kadını aradığı bu erkekte, kendi mükemmel zekasına uygun yüksek derecede bir zeka ve geçici olmayan soyut, filozofça bir bilgelikle tanışıklık arar. Aklınızı başınıza toplayın ve yüzünüz gülsün. Tanıdığınız herkes, O’nu kendinize baktırdığınıza göre, oldukça süper bir erkek olduğunuzu düşünecek. Kadınlar da, erkekler de. iyice düşünürseniz, bu size yeni ufuklar açabilir. Akrep kadını geçici ilişkilerden çok sonsuz aşkın peşindedir. Aradığını bulduğu an uzun yıllar partnerine sadık kalır ve ona ihtiyaç duyduğu güveni verebilirseniz hiç kimseye asla açmadığı iç dünyasını bile sizinle paylaşacaktır

Akrep Burcu Kadınının Genel İlişkileri :

Değerli arkadaşlarını ömürleri boyunca bırakmazlarsığ, basit ve değersiz kişilerle kurulan dostlukları dondururlar. Akrep kadının yapısında doğuştan büyük ölçüde azim ve kararlılık vardır. İstediği her zaman, zararlı alışkanlıklarından, kendisini mahveden acımasız kin ve intikam duygularına, tehlikeli depresyonlara kadar, tüm aşırılıkların üstesinden gelmek için yapısındaki bu azim ve kararlılığın yardımına başvurabilir. ( akrep burcu özellikleri )

Bir Akrep kadınının seveceği erkek mutlaka güçlü bir karaktere ve üstün bir kişiliğe sahip olması gerekir. Zor beğenen Akrep kadınları güçlü sezgileriyle olayları çok çabuk kavrarlar. Eğer bir yalan söylediyseniz veya aldattıysanız Akrep kadının bunu çok kolay sezebilir. Sınırları geniş olan bu kişiler imkansız olan şeylerden hoşlanır..

Akrep kadını arkadaşlık ilişkilerinde iyidir. Haddini aşmaz, duracağı yeri iyi bilir. Elinden geldiği durumlarda yardımı esirgemez. Ancak kendisi ufak tefek şeyler için yardım istemeyecek, en doğru anı bekleyecek, belki de o an hiçbir zaman gelmeyecektir. Buna bir çeşit “Godmother” durumu da denilebilir. İnsanların kendisine minnet borcu hissetmesini sever. Arkadaşlık ilişkilerinde düzeyli olduğu için çok sayıda arkadaşı vardır.

Akrep Burcu Kadınının Hoşlandığı Ya Da Nefret Ettiği Şeyler:

Akrep burcu kadını, her şeyine sahip çıkan bir insandır ama, kendisine sahip çıkılmasını istemez. Erkek ve kadın Akreplerin en kötü huylarından biri de, duygular söz konusu olduğu zaman, kendi görüşlerinden başka hiçbir görüşü anlamak istememeleridir. Bir uzlaşmaya yanaşmak için haftalarca düşünmeleri gerekir.

Akrep burcu kadını kendine yetebilmeyi sever. Kendine yetemezse başkalarının özel alanına müdahale etmesinden korkar. Çok fazla maddi beklentisi yoktur. Üretmeyi ve dönüştürmeyi bilir.  Tutumludur. Hayatı ciddiye almayan, gevşek ağızlı insanlardan ve kendisi ve yakın çevresi için tehdit oluşturabilecek kişilerden hoşlanmaz. Böyle kişileri hayatına sokmamak için gayret gösterir. ( akrep burcu özellikleri )

Akrep Burcu Erkeği

akrep-burcu-erkeği
akrep-burcu-erkeği
Akrep Burcu Erkeğinin Aşk Hayatı :

Akrep burcu erkeği kadınına göre aşka daha açıktır ve özellikle gençlik döneminde yaşayabileceği kadar fazla çeşitlilikte ilişki yaşamaya çalışır. Cazibelidir. Sözel zekası gelişmiş olan Akrep erkeği edebiyat ve sinema sevgisi, yerinde imalar ve komplimanlar yaparak karşı cinsi kolaylıkla etkileyebilir. Aşık olursa uzun yıllar sadık kalır.  Bazen takıntılı ve şüpheci davranışları olabilir. Partnerinin üstüne fazla düşerek bezdirebilir.

Akrep Burcu Erkeğinin Genel İlişkileri :

Her Akrep burcu erkeği kendi yasasını uygular ve başkalarının kendisi için ne düşündükleriyle zerre kadar ilgilenmez. İyi, dürüst bir vatandaş olarak saygı görmek ister; ama bu, kendi kesin fikirlerine ve amaçlarına en ufak bir zarar veriyorsa, gerisine hiç aldırmaz. Akrep burcu erkeğinin tahmin edemeyeceğiniz kadar farklı dünyalardan kişilerle tahmin edemeyeceğiniz kadar karmaşık ilişkileri bulunabilir. Bu hem aşk hem arkadaşlık için geçerlidir. İlişkileri üzerine konuşmayı sevmez. Gizemli bir hava yaratmayı iyi bilir ve bundan beslenir. ( akrep burcu özellikleri )

Hafızaları kuvvetli olan bu kişiler, kadın Akrepler gibi güçlü sezgilere sahiptir. Yalanlardan hiç hoşlanmazlar. Farklı bir gizemi ve çekiciliği vardır. Duygularını derindir. Çoğu konuda karşısındakinin güvenini kazanır. Çocuklarla arası pek yoktur.

Akrep Burcu Erkeğinin Hoşlandığı Ya Da Nefret Ettiği Şeyler:

Akrep burcu erkeği kimseyle paylaşmasa da “ünlü olma, herkesçe bilinme, bir eser bırakma” isteğini şiddetli bir şekilde hisseder. Bu adamların ömür boyu sürecek yaralar açabilecek kadar patlayıcı öfkeleri vardır. Akrep öldürücü kuyruğunu vurduğu zaman iğnesi kötü batar. Akrep burcu erkeği, sadece kazanmaktan zevk almakla yetinmez. Akrep burcu erkeği kazanmak zorundadır. Kaybettiği zaman, önemsiz şekilde de olsa, O’nun içinde birşeyler ölür. Bununla birlikte, tuhaftır ki, Pluto erkeği normal olarak çok sportmence davranır.  ( akrep burcu özellikleri )

Akrep Burcunun Diğer Burçlar İle Uyumu

Akrep ve Boğa Burç Uyumu:

Birbirinin karşıtı olan bu iki burç insanı aslında birbirlerini tamamlarlar. Her ikisi de sabit nitelikli olmakla birlikte, Boğa toprak, Akrep ise su gruplarındandır. İkisi de kararlı ve dayanıklıdır. Bir akrep burcu ile boğa burcu yan yana geldiğinde tüm gün her işlerini oturdukları yerden halletmeye çalışacak kadar tembellik etmeye meyilli hale gelebilirler. Uyumun fazlası da azı da zararlı olabilir. Bir çok konuda anlaşabilirler ancak enerjileri, ikisi bir araya geldiğinde birbirlerini pasif hale getirebilecek kadar uyumlu olabilir.

Doğum haritasındaki uyumlu noktalar ne kadar fazla olursa anlaşma olasılığı da o oranda artacaktır. Yani iletişim evi 3. ev, zekayı temsil eden Merkür konumu, evlilik evi 7. ev ve duygularımızı yansıtan Ay konumu uyumlu olursa birbirlerini çok iyi anlayacak iletişim noktaları zeka, duygu ve bedensel olarak ta mükemmel olacaktır.

Akrep ve Yay Burç Uyumu:

Su gruplarından Akrep ile ateş burçlarından Yay birlikte vasat bir beraberliği yaratırlar. Akrep duygusal olarak muazzam bir güce ve derinliğe sahipken, Yay Akrep’e oranla herşeyi daha dürtüsel ve heyecanlı bir şekilde yaşayan bir yapıdadır. Akrep sabit nitelikli bir burçtur.Akrep burcu bir konuda kesin bir hükme varmadan önce uzun süre analiz edip araştırır ve son kararını son kez verir. Sabit bir burç olmasından dolayı geri adım atması çok zordur. Ancak Yay burcu öyle değildir. Entelektüel bakış açısına sahiptir ve sahip olduklarına sürekli yenilerini ekler. Sürekli bir değişim içerisindedir.  ( akrep burcu özellikleri )

Akrep burcu az ve öz konuşur. Söylemek istediklerini çoğu zaman zihnindeki sonuçlanmış analizlerden seçer ve konuşurken çok nettir. Sözleri kararsızlık ve acabalar taşımaz. Yay burcu ise geveze denilebilecek kadar sözel birikime sahiptir. Sözleri hazır sonuçlardan değil anlık değerlendirmelerden çıkar. Öte yandan Yay insanında da kendi doğrusunu dayatmak, en doğruyu kendisinin bildiğini düşünmek gibi gölge yönler ortaya çıkabilir. Bu durumda birbirleriyle düşünsel platformda bile güç savaşları yaşamaları kaçınılmazdır.

Akrep ve Balık Burç Uyumu:

Her ikisi de sezgileri ve duygusallığı çok gelişmiş, iki duyarlı su insanı beraberliklerinde birbirlerini dengeleyebilirler. Balık burcu ile akrep burcu arasındaki aşk uyumu “mükemmel” kelimesi ile tarif edilebilir. Ancak bu tarif doğal olarak doğum haritalarındaki uyumla da ilgilidir. Eğer her ikisi de burçlarının özelliklerini net olarak taşıyorlarsa tam bir ruhsal uyum yaşayacaklardır.

Akrep ise her şeye kuşkuyla yaklaşır. Kinci ve yıkıcı yönleri güçlüdür. Balık insanı Akrep ile karşılaştığında onun karizmasından adeta büyülenerek kendisini birden ilişkinin içerisinde buluverir. Kendinden emin Akrep sizin de kendinize güvenmeniz ve haklarınızı aramanız için sizi destekleyecektir.  Hayalciliği, görev ve sorumlulukları partnerine yüklemeye yatkın tavrı ve kararsızlığı ile sabit ve eğilip bükülmeyen Akrep insanını çıldırtmadığı sürece, bu ilişki gayet güzel yürür. ( akrep burcu özellikleri )

Akrep ve İkizler Burç Uyumu:

Değişken, konuşkan ve yüzeysel kalabilen İkizler ile derin, yoğun, tutkulu Akrep insanın beraberliği pek de kolay olmaz. Hava ile su grupları özünde anlaşmakta, birbirlerini dengelemekte zorlanırlar. Akreple ikizlerin uyumu bir çok konuda renkli bir birliktelik sunsa da doğum haritalarında uyumlarını devam ettirebilecekleri konumlar bulunmuyorsa uzun süreli birliktelik için zor olacaktır. Akrep burcu gerek görmediği sürece konuşmaz. İkizler ise susturulmadığı sürece susmaz. Akrep burcunun ruhunu dinlemeye, ikizlerin ise kendisini dinleyecek birilerine ihtiyacı vardır. İkizler burcu, algıladığı her ayrıntıyı anlatmaya programlıdır. 

Akrep insanı bu ilişkide beklediği tutkuyu ve yoğunluğu bulamayacağı gibi, İkizler de Akrep’i fazlasıyla yakıcı duygulara sahip, kontrolcü bulabilir. Akrep için sadakat çok önemlidir. Burçlar kuşağının en kıskanç burcudur. İkizlerin sosyal çevresine uyum sağlamakta ve çoğu şeyi görmezlikten gelmeyi beceremez. İkizler bunu farkettiğinde kıskandırmak hoşuna da gidebilir.Bu durum bazı sıkıntılı sonuçlara neden olabilir. ( akrep burcu özellikleri )

Akrep ve Oğlak Burç Uyumu:

Keskin ve nüfuz edici, karizmatik Akrep ile ciddi, mesafeli ve güvenilir Oğlak, elementler açısından bakıldığında uyumlu bir yapıda gözükürler. Su burçları duyguları ile temas halindedirler. Oğlak burcu kendisini işine ve ideallerine adayan bir burçtur. İşkolik olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu yönüyle Akrep burcunun sahip olduğu analitik özellikleri verimli hale getirebilir. Çalışma hayatında karşılıklı olarak birbirlerine destek olurlarsa büyük başarılar elde edebilirler. Akrep burcunun sahip olduğu değişim ve dönüşüm etkisi oğlak başarısız olsa bile onu motive etmede büyük bir enerji kaynağı olacaktır.

Oğlak burcu Akrep burcu gibi sezgileri ve hislerine önem vermez. O daha gerçekçidir. Maddesel yaklaşımlar sergiler. Oğlak burcu da Akrep burcunu yaşamın gerçekliği ile yüzleştirerek ona destek olabilir. Akrep, oğlağın gerçekçi yönünü taktirle karşılar. Çünkü akrep burcu sabit bir burç olduğu için kesin ve net tavırlar sergiler.. Akrep de Oğlak da dayanıklı, iradeli  ve kararlıdır. Oğlak otoriteyi temsil eder. Akrep insanının da gücü ve kontrolü elinde tutmak isteyen bir yönü vardır. Bu durumda kimin birlikteliğin dümeninde olacağı konusunda otorite savaşları da yaşanabilir. Ancak güç delisi olan Akrep insanı, ilişkilerde kendisine sınır koyabilen, onun oyuncağı olmayacak kişilere özlem duyduğundan Oğlak insanı onun için biçilmiş kaftan diyebiliriz. ( akrep burcu özellikleri )

Akrep ve Kova Burç Uyumu:

Zeka pırıltılarının gece ve gündüze yayılmış iki ayrı ucu Kova ve Akrep burcu satranç tahtasındaki maçlarına ara verip mutlu olmayı başarabilirler mi acaba? Derin içgörü sahibi, yoğun duygulara sahip bir su insanı olan Akrep, hava gruplarından entelektüel, soğukkanlı ve mesafeli Kova ile ilişkisinde biraz zorlanır. Kova mesafeli ve daha çok dostça tavrıyla beraberlik olasılığına bile çok temkinli yaklaşır.

Kovaların zeka kokan yanları Akrebi cezbeder ancak Kovalarda Akrebin ihtiyaç duyduğu duygusal derinlikleri yoktur. Bu durum ilişki için gerekli hammaddelerden birinin eksik olması anlamına gelir. Akrep burcu duygusal yoğunluk aradığında Kovalar bu yoğunluğu sağlayamacaklardır. Akrebin bu derinlik arayışı Kovaları uzaklaştıracak ve tepki oluşturmalarına sebep olacaktır. Her iki tarafta inatçı ve uzaklaşmaktan uzak olacağı için uzun süreli çatışmalar kaçınılmaz olabilir. ( akrep burcu özellikleri )

Akrep ve Akrep Burç Uyumu:

Her ikisi de derin ve yoğun, tutkulu, su gruplarından, sabit nitelikli olan Akrep insanlarının birlikteliği hem olağanüstü hem de bir miktar zor olabilir. Sevgili akrep burcu sevgilileri, beraberliğiniz o kadar güçlü bir sinerji oluşturur ki müthiş bir enerji patlaması yaşayabilirsiniz. Hayatınız boyunca kimsenin sizi anlamadığından şikayet edip durmuştunuz ya! İşte sizi anlayabilecek sizin nerede ise birebir kopyanız. ( akrep burcu özellikleri )

Her ikisi de bağlandığı zaman sıradan ve yüzeysel bir birliktelik yaşamazlar. İçinde kıskançlık, kin, nefret, tutku, arzular bulunan yoğun ve derin bir şeyi paylaşırlar. Bu ilişki güçlü ve iyidir. İkinizde fiziksel ve duygusal olarak çok etkileyicisiniz. Duygularınız kuvvetli ve derindir. Birlikte etrafınız aşkınızla çevrilecek ve dış dünyadan soyutlanacaksınız.  Asla yüzeysel değildirler. Beraberlikleri hem çok fırtınalı, bol krizli olabilir…

Akrep ve Koç Burç Uyumu:

Biri ateş diğeri su gruplarından olan iki burç da Mars tarafından yönetiliyor olmalarına karşın, birbirlerinden oldukça farklı bir yapıya sahiptirler. Mars tarafından yönetilen bu iki burcun beraberliği ateşli, tutkulu ve gürültülü olacaktır. İkinizde hiç bir şeyi yarı gönüllü yapmazsınız. Koç’un cesurca ve hevesle kendini ortaya koyma dürtüsü, ele avuca sığmayan, agresif ve dağınık enerjisiyle Akrep’in yoğunluğu ve derinliği birbirini dengeleyemeyebilir.

Koç burcu doğuştan lider özeliklerine sahiptir. Akrep burcu ise gizli bir liderdir. Koç burcu herşeyi açıktan yapar, Akrep burcu ise istediğini gene elde eder ama kendisini riske atmaz. Mümkünse başkalarına yaptırır. Sonra da oturup gelişmeleri gözlemleyerek analiz eder. Eksikleri giderir, gerektiğinde müdahale eder. Koç insanı samimi ve açık olduğu için gizli kapaklı işler çevirmez. Akrep insanının ise her zaman için karşı taraftan kuşkulanan ve ne yaptığını araştıran bir tarafı vardır. Bununla birlikte kendileriyle ilgili mutlaka gizemli, bilinmedik bir taraf bırakırlar! Bu tavırlarıyla da her yaptığı ortada olan Koç’un sinirini bozarlar. Bu birliktelikte doyurucu bir ilişki sağlanabilmesi için her iki tarafın da ödünler vermesi gerekebilir. ( akrep burcu özellikleri )

Akrep ve Yengeç Burç Uyumu:

İki su grubu insanı. Duyarlı, derin, etkileyici,tutkulu ve romantik. Doğaları birbirine benzemekle birlikte, temel bazı özellikleri farklıdır. Her ikinizde derin bir duygusallığa sahip olduğunuz için aşırı romantizm zaman zaman duygusal kırılmalara sebep olabilir. Bu durumda taraflardan birinin diğeri için kırılan kalbi onaran bir tamirci olması gerekir. Akrep burcu sabit ve muktedir olmayı sevdiği için burada daha çok kurtarıcı rolünü üstlenecek olan Yengeç burcudur.

Bu kadar yoğun bir uyum içeren birliktelikte Akrep burcunun kıskançlığı sorun olabilir. Akrep burcu ile birlikte olan sadece ona ait olmalı. Bu sizin için bir ilke konumunda olduğu için kıskançlık sözleşme bozulduğunda açılacak bir savaş niteliği taşıyabilir. Bu yönünüzü bilmeyen bir Yengeç aşırı kırılganlık gösterebilir. Yengeç burcu ile olan birlikteliğinizde sorun olabilecek en önemli unsur Yengeç burcu insanlarının olası huysuzluklarıdır. Eğer bunu aşırıya kaçacak şekilde devam ettirirlerse Akrep burcu daha fazlası ile karşılık verebilir. ( akrep burcu özellikleri )

Akrep ve Aslan Burç Uyumu:

Biri coşkun, yaratıcı, kendine güvenli ateş, diğeri ise gizemli, derin ve yoğun bir su insanı olan Akrep bir araya gelirse olanlar olur. İkisinin de karizmaları oldukça güçlüdür. İkisi de güçlerini göstermek isterler. İkisi de sabit niteliklidir, dolayısıyla değişime dirençli, esnek değildir. Üstelik inatçıdır. Bu ilişki yoğun duygularla dolu tutkulu bir beraberlik olacaktır. İkinizde sabit burç olduğunuz için hiç bir konuda ödün veremezsiniz ve çıkan kavgada eşyalar havada uçmaya başlar. ( akrep burcu özellikleri )

Aslan ego merkezlidir ve sürekli beğenilmek ister. Akrep burcu ise birinin ısrarla kendisinin övülmesini  beklemesini çok itici bulur. Akrep burcu ne görürse onu söyler, gereksiz iltifatlar yapmaz. Bu konuda aslan akrepten umduğunu bulmakta zorlanacaktır.. Aslan da Akrep’in üstü örtülü ve karşı konmaz manyetizmasına kapılıp gider. Aslan adeta sahnede olmak, parlamak, dikkat çekmek için dünyaya gelmiş, kendini ifade etmek, içindekileri öylece ortaya koymak durumunda olan biridir. Onun bu içten ve açık, sıcak var oluşu, yakıcı duygulara sahip olan kıskanç ve sahiplenici Akrep’e zaman zaman dayanılmaz gelebilir. Zihnini adeta bir dedektif gibi kullanarak sürekli Aslan’ın kiminle ne zaman ne yaptığına yorup hem kendisini hem de ilişkiyi yorabilir.

Akrep ve Başak Burç Uyumu:

Bir toprak insanı olarak bugün-buradayla ve maddi dünyada bir şeyler yapmakla meşgul olan Başak, Akrep’in kendisini canlandıracağını, güçlendireceğini, birlikte verimli ve üretken bir şekilde hayatın içerisinde yer alabileceklerini düşünebilir. Akrepler bir hayli keskin kişiliğe sahip, nüfuz edici, dönüştürücü insanlardır. Herkes gibi Başaklar da Akrep’in bu özelliğinden nasibini alarak birlikteyken değişir, dönüşürler. Başak burcu akrep burcuna göre daha aktif ve konuşkandır ancak bu yönü akrebi rahatsız etmez. Çünkü egosunu konuşturmaz. Kırıcı ve yönetici değildir. “Benim dediğim olur, ben her zaman en iyisini bilirim” gibi bir yaklaşımı olmadığı için akrep burcu başağı keyifle dinler. Birlikteliklerinden rahatsızlık duyma

Uyumlarının iyi olmasının en büyük nedenlerinden biri başak burcunun üye olduğu toprak grubunun özellikleridir. Toprak ve Su grupları bir araya geldiklerinde iki burç birbirlerinin eksiklerini uyumlu bir şekilde tamamlayarak daha verimli hale gelirler. Titiz ve müşkülpesent Başak insanı, Akrep’in sürekli sorgulayan, kurcalayan, hiçbir şeyi hafife almayan tarzından rahatsız olabilirken, Akrep de Başak’ın vesveselerinden, herşeyi didikleyip söylenmesinden huzursuz olabilir. Bütün bunlara karşın yine de birbirlerini dengeleyebilir, uyumu sağlayabilirler. ( akrep burcu özellikleri )

Akrep ve Terazi Burç Uyumu:

Zarif, kibar, işbirliğine ve uzlaşmaya yatkın, fikir alışverişini seven bir hava burcu olan Terazi; yoğun, derin ve tutkulu Akrep insanına doğru adeta mıknatıs gibi çekilir. Çünkü sosyal yönleri güçlü olan Terazi’de yoğun duygular yoktur. Bunu Akrep insanıyla kolaylıkla bertaraf edebilir. Dışarıdan sakin gözükebilmesine karşın, Akrep insanının içinde adeta kaynayan bir volkan vardır. Aklına taktığı kişiyi yavaş yavaş içine, en derinlere çeker. Bir ilişki içerisinde olmak ve paylaşmak ihtiyacı öncelikli olan Terazi; Akrep’in bütünleşme, maddi ve manevi anlamda kaynaşma, bir potada erime gibi arzularına cevap verebilir. Terazi öncü bir burçtur, dolayısıyla aktiftir ve bir şeyleri başlatabilme, belirli bir yöne doğru hareket edebilme kapasitesine sahiptir.

Akrep ise sabit nitelikli bir burçtur. Dolayısıyla, değişen koşullara uyum sağlamakta zorlanır. Hatta kendisi değişmek yerine etrafındakileri değiştirmeye çalışır. Zaman zaman bu konuda zorlayıcı bile olur! Akrep Terazi’den bir sonra gelen burçtur. İlişki süreci Terazi’de başlayıp Akrep’te birleşen enerjilerle devam eder. Doyurucu bir ilişki yaşayabilmeleri için, Terazi’nin yüzeysel bir uyum ve görüntüye takılmaması ve Akrep insanının da önce kendisini iyi tanıyıp kötücül diye gördüğü yönlerini de benimseyip kabullenerek önce kendisiyle bütünleşmesi gerekir.Bu ilişkiye bir şans verin, Akrep sizin rüyalarınızdaki sevgili ve iyi bir arkadaş olabilir. Aranızdaki ilişki sadece fiziksel çekime dayanıyorsa fazla sürmeyecektir. Bu ilişki ya çok iyi ya da çekilmez olacaktır ve kesinlikle ortası olmayacaktır. ( akrep burcu özellikleri )

Akrep Burcu özellikleri

akrep-burcu-özellikleri
akrep-burcu-özellikleri

Akrep Burcu İçin İdeal Meslekler Nelerdir ?

Akrep burcu insanları zeki, idrakli ve çalışkandır. Yüzeysel durumlarla ya da aptal insanlarla karşılaştıklarında zor insanlara dönüşürler. Dikkat çekici şeylerden uzak sessiz çalışma ortamlarını severler. “Burcu ya da yükseleni Akrep olanların polis, dublör, dedektif, psikolog, analist, dalgıç, laborant, terapist, borsacı, polis, borsacı, yargıç olmaları ve bundan keyif almaları muhtemeldir. ( akrep burcu özellikleri ) https://www.horoscope.com/zodiac-signs/scorpio https://www.allure.com/story/scorpio-zodiac-sign-personality-traits#:~:text=The%20Personality%20of%20a%20Scorpio%2C%20Explained&text=Scorpio%20is%20one%20of%20the,from%20the%20psychic%2C%20emotional%20realm. https://www.astrology-zodiac-signs.com/zodiac-signs/scorpio/ https://en.wikipedia.org/wiki/Scorpio_(astrology)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir