Aslan burcu özellikleri – Kadın ve Erkek için Farklı Burç Yorumları

Aslan burçları için hazırlanan internet üzerindeki en detaylı burç analizi sizlerle. Aslan burcu özellikleri nelerdir? Aslan burcu erkeği, aslan burcu kadını, aslan burcunun diğer burçlar ile uyumu, aslan burcunun karakteri gibi birçok detay bu yazıda sizlerle. O zaman aslan burcunun özellikleri serisine başlayalım. Keyifli okumalar.

Aslan burcu özellikleri

 • Tarih: (23 Temmuz – 22 Ağustos)
 • Sembolü: ASLAN
 • Uğurlu Rakam: 3
 • Uğurlu taşları: KEHRİBAR, AKİK, ONİKS, TOPAZ
 • Vücutta tekabül ettiği yer: OMURGA
 • Güçlü yanları: TUTKULU, CANA YAKIN, MUTLU RUH HALİ, ÇEVRESİNE NEŞE SAÇAN, ESPİRİLİ
 • Zayıf yanları: İNATÇI, BENCİL, TEMBEL, BAZI KATI KURALLARA SAHİP OLMALARI
 • Olumsuz özellikleri: İSRAF EDEN, DÜZENSİZ, KISKANÇ VE SALDIRGAN
 • En sevdiği şeyler: KAMERALAR, ANILAR, MÜZİK, YAKIN ARKADAŞ ORTAMLARI, İLTİFAT, GÜZEL GİYİNMEK, TATİL
 • Nefret ettiği şeyler: ARKA PLANDA KALMAK, KÖTÜ YEMEK, YALNIZLIK, VEDALAR
 • Gizli tutkuları: HER KONUMDA YÖNETİCİ OLMAK
 • Olumlu özellikleri: KORKUSUZ, CESUR, KORUYUCU, DOBRA, AÇIK SÖZLÜ, EĞLENCELİ
 • Elementi: ATEŞ
 • Niteliği: SABİT
 • Yönetici gezegeni: GÜNEŞ
 • Renk: SARI, TURUNCU
 • Gün: PAZAR

Aslan Burcunun Genel Karakter Özellikleri

Aslan burcu kişisel özellikleri itibariyle ele alacak olursak en doğal burçların başında gelir. Yönetmekten hoşlanan aslan burcu, sözlerinin dikkate alınmasını ister. Karşısındaki insanda aradığı en önemli özellik dürüstlük ve samimiyettir. Aslan burcu insanı kişisel özgürlüğüne önem verir. Baskı altına alınmaktan ve sorgulanmaktan hoşlanmaz. Aslan burcu fiziksel özellikleri bakımından dikkat çekicidir. Genelde uzun boylu, sportif yapıdaki aslan burcu insanı yuvarlak yüz hatlarına sahiptir. Gözleri iri ve dikkat çekicidir. Bakışlarıyla etkiler. Yemek yemeyi seven aslan burcunun vücudu kilo almaya müsaittir. Bu nedenle sağlıklı beslenmeye biraz fazla özen göstermeli.

Aslan burçlarında liderlik vasfı vardır. Başkalarının yaşantılarını da onlar adına düzenlemek isterler. Her şeye karışırlar, kibirlidirler. Bu nedenle onları tanımlayan sözcük ‘Yönetirim’ dir. Yaşam sahnesinde her zaman parlayarak, odak noktası olmak isterler. Organizasyon güçleri çok fazladır. İsteklerini başkalarına kabul ettirmek, onlar için yaşamlarının ‘olmazsa olmaz’ şartıdır. İyi zamanlarında etkileyici, güler yüzlü, başkalarına yardım etmeyi seven ve bunu kendine görev sayan Aslan’lar sevimli ve iyimser kişilerdir. Pek çok Aslan burcu doğuştan sanatçı ve liderdir. Aslan burcu gezegen döngüsünün etkisi altındayken hepimiz sahne ışıklarını üzerimize çekme arzusuyla yanıp tutuşuruz. Aynı zamanda insanların damarına basan, fazla talepkâr, patronluk taslayarak insanları çıldırtan kişiye dönüşebilir.

Aslan Burcu özellikleri

Aslan burcu insanları, yaşamlarının her anında karşılarına çıkan tüm zorluklarda güçlü kalmaya ve cesur olmaya çalışırlar. Hiçbir zaman pes etmezler ve her zaman zorlukların üstüne giderler. Bu güçlü karakterleri, el attıkları her işten başarıyla çıkmalarını ve her yönden ileriye gitmelerini sağlar. Günlük hayatlarında kıyafetlerinden saçlarına, aksesuarlarından hareketlerine kadar hemen hemen her şeye dikkat eden Aslan burçları, özenli bir yapıya sahiptirler. Her zaman alımlı ve bakımlı olmaya özen gösterirler. Kendilerine bakmayı ve bunun çevreleri tarafından görülmesini çok severler.Bir Aslan burcu kazanımlarına ve diğer insanların bu kazanımları nasıl gördüğüne çok kafayı takarsa kolay lokma haline gelir, çabucak alaşağı edilebilir.

Güçlü karakterlerinin yanında Aslan burçlarını farklı kılan bir diğer özellikleri de çok iyi rol yapmalarıdır. Burçlar arasında perdeyi ve sahneyi temsil ederler. Bu rol yetenekleri nedeniyle içlerinden sahne sanatlarında başarılı birçok insan çıkmıştır. Bu yeteneklerini sadece sahnede değil, hayatın genelinde de sergileyebilirler. Bu yolla başarı basamaklarını da hızla tırmanabilirler. Aslan enerjisi etrafımızdaki insanları hor görmemize, bir gruptaki her bireyin değerli olduğunu unutmamıza sebep olabilir. Yine de Aslan sezgilerini güçlü bir liderliğe sevk edebilir ve herkesin gün ışığından nasiplenmesine izin verebiliriz. Doğru kullanıldığında Aslan enerjisi diğer insanları uyandırır, canlandırır ve güçlendirir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR : NE KADAR TAKINTILISIN, TESTİ ÇÖZ ÖĞREN

Aslan Kadını ve Erkeği için Ayrı Ayrı Burç Yorumları

Aslan Burcu Kadını özellikleri

aslan-burcu-kadını
aslan-burcu-kadını
Aslan Burcu Kadınının Aşk Hayatı

Aslan burcu kadını ateş elementine bağlıdır, buda sürekli olarak tutkulu ve cana yakın olmasını sağlar. Hissettiklerini ve duygularını kolaylıkla ve açık bir biçimde gösterir. Aşık oldukları zaman sevdikleri kişiye karşı eğlenceli, sadık ve oldukça cömert davranırlar. Avının peşinde bir aslan kadını dişli bir biridir, avıyla arasına giren herhangi bir şeyi ortadan kaldırmasını çok iyi bilir. Sevdiğine karşı aşırı koruyucu tutum sergiler.

Aslan Burcu Kadınının Genel ilişkileri

Aslan burcu kadını hayatındaki tüm ilişkilerde lider ya da yöneten konumda olmayı ister. Aslan kadınları genel olarak bağımsızlık ve inisiyatif alma ihtiyaçlarına sıkı sıkıya tutunurlar. Bu durum çevresindeki insanları zaman zaman yorabilir, bilhassa Aslan burcu kadını kendi isteklerini dayatıp burunlarını sokmamaları gereken işlere burunlarını sokmaya başladıkları zaman başkalarının özgürlük alanını işgal edebilirler. Aslan kadının öz farkındalığı yüksek, makul ve onun kadar zeki biriyle birlikte olması gerekmektedir. Bunlarla beraber bu kişinin kendilerini ifade etme ve kendileri için savaşma gücü yüksek olmalıdır, yoksa Aslan’ın güneşi onları kavurabilir.

Aslan Burcu Kadınının Hoşlandığı Ya da Nefret Ettiği Şeyler

Aslan kadınının bazı hoşlandığı şeyler vardır. Bunların başında; parlak koyu renkler, güçlü saçlar, stiletto ayakkabılar… Çoğu Aslan kadını gücüne vurgu yapan bu tarz şeyler giymeyi oldukça sever. Dikkat çekmek ve göz önünde olmak tam aslan kadını göredir. Tabi sürekli olarak bu derece giyinmeseler bile giydikleri sıradan elbiselerle bile dikkat çekmeyi başarırlar. Aslan kadını hakimiyet alanı olan evinin her santimetrekaresini dekore etmeye bayılır. Yaşadığı yerde sadece bir süreliğine de kalsa bunun için zaman harcamayı sever. Kendi evine başkasının müdahale etmesinden ise nefret eder.

Aslan Burcu Kadınına Hediye Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aslan kadını lüksü ve gösterişi sever. Hediye olarak parlak renkli, mücevherli, gösterişli giysileri aslan kadınını oldukça memnun edebilir. Ne kadar çok mücevher varsa o kadar iyidir; ister yapay elmas olsun ister Swarovski kristali. Her ne kadar gerçek taşları daha çok sevse de tasarımı özgün ve şatafatlı olan her şeyi sevecektir. Bunun yanında parlak bir tek taş ya da kolye fazlasıyla gönlünü fethedecektir.

Aslan Burcu Erkeğinin Özellikleri

aslan-burcu-erkeği
aslan-burcu-erkeği
Aslan Burcu Erkeğinin Aşk Hayatı

Aslan erkeği aşk hayatında da kendisine kral gibi davranılmasını sever. Kendine duyduğu fazla öz güven ilişkilerinin zedelenmesine yol açabilir. Ama aslan erkeğinin keyifli yanları da yok değil. Aslan erkeği ile yapacağınız planlar her zaman heyecan ve tutku uyandırır. Aslan erkeği âşık olduğunda çokça hediye verir ve bu hediyelerin çoğu pahalı şeylerdir. Onunla birlikte olmak isteyen herhangi biri kraliyet ailesine girmeyi hak ettiğini kanıtlamalıdır. Aslan erkeği iltifat almayı da sever; her ne kadar öz güvenli görünseler de sevdiklerinin yanındayken güvende hissedebilmek için övülme ihtiyacı duyar. Aslan erkeğinin kalbine giden yol övülmekten geçer diyebiliriz. ( aslan burcu özellikleri )

Aslan Burcu Erkeğinin Genel İlişkileri

Bir Aslan erkeğini çileden çıkarmak istiyorsanız onu görmezden gelmeniz yeterli olacaktır. Süslü sözler sarf ederek etkileyiciliğini artırmaya çalışır ama bu da en fazla beş dakika sürer. Kısa süre sonra, ölü taklidi yapan fareyle oynamaktan sıkılan kedi gibi ilgisini kaybedecektir. Bu büyük kediyi kendinize çekmek istiyorsanız onun mükemmelliğine hayran olduğunuzu göstermeli ve sürekli övmelisiniz. ( aslan burcu özellikleri )

Aslan Burcu Erkeğinin Hoşlandığı Ya da Nefret Ettiği Şeyler

Aslan erkeği bulunduğu her yerde ilgi odağı olmaya bayılır ve bunun için elinden geleni yapar. Enerjik, neşeli ve biraz çocuksu olan Aslan erkekleri hayatta olduklarını hissetmeyi severler. Her anın tadını çıkarmayı bilen aslan erkekleri, coşkularını birlikte zaman geçirdikleri insanlarla paylaşmanın bir yolunu bulurlar. Canlı ve büyüleyici kişilikleri son derece çekicidir. Keyifli zaman geçirmek istiyorsanız, yanınızda bir aslan burcu olması kesinlikle şarttır.

Aslan Erkeğine Hediye Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerek

Ağzının tadını iyi bilen aslanlar, yemek yapmaya üşenseler bile yemek yemek aslan erkekleri için adeta tutkudur. Pek çok kişi tarafından beğenilen güzel bir restoranda iyi bir akşam yemeği yemek aslan erkeğinin gönlünü çalabilir. Tab ki daha önce gitmediğiniz yer olması burada önemli bir kriter. Aslan erkekleri sıra dışı olmayı tercih ettikleri için dünya mutfağından farklı yemekler yapan bir restorana götürebilirsiniz. Aslan erkekleri gösterişçi ve kurumludurlar, dışarıdan nasıl göründüklerine önem verirler. Bu yüzden saç bakım ürünleri, tıraş ürünleri ya da kalitesini ispatlamış bazı kıyafetler en doğru tercih olacaktır. ( aslan burcu özellikleri )

Aslan Burcunun Diğer Burçlar İle Uyumu

blank

Aslan Ve Aslan Burç Uyumu:

İkisi de ateş özelliklerine sahip, sabit nitelikli, sıcakkanlı, dışa dönük, gururlu ve cesur olan Aslan’ların ilişkisinde ister istemez ego savaşları devreye girebilir. Çünkü her ikisi de birer Güneş olup parlamak ve dikkat çekmek isterler. Ancak hepimizin bildiği gibi Güneş bir tanedir, tektir! İkinizinde egosu çok gelişmiştir ve diktatörlük yapmaya bayılırsınız. Bir geminin iki kaptanı olamayacağı için birinizin alttan alması gerekir. İkiniz birden sabit burç olduğunuz için uzlaşmakta zorlanırsınız. Sonuna kadar giden tavrını bir kenara bırakıp birbirinizin öfke nöbetlerini körüklemeyin.

Birbirinize olan hayranlığınız ve sadakatiniz sonsuz olacaktır. Aslanlar aşka aşıktır. Sevgilisinin peşinden koşmaya, flört etmeye, hediyelere, sürprizlere, küçük kavgalardan sonra barışmalara bayılırlar. Bu durumda içlerinden biri daha boyun eğen veya öyle yapıyor gibi gözüküp günün birinde hiç beklenmedik veya olmadık bir yerde isyan duygusuyla patlayıveren bir portre çizebilir! Öte yandan, sıcak ve sevgi dolu, içlerindeki çocuğu gönül dolusu ortaya koyabilecek yapıda olmaları neşeli ve keyifli bir birliktelik yaşamlarına olanak verir. Yeter ki birbirlerine gölge etmesinler. ( aslan burcu özellikleri )

Aslan Ve Koç Burç Uyumu:

Her ikisi de ateş grubundan olan Koç ile Aslan, pek çok astroloji kitabında rastlanabilecek bir söylemle “ideal çift” olarak gösterilirler. Her ikisinde de liderlik özelliği mevcuttur.Aslan sevgiliniz romantik olduğu için size hoş sürprizler hazırlayacaktır. Pahalı ve gösterişli yerlerde yemek yemekten ve buralarda görülmekten zevk alır. Görünüşüne önem verir, iyi giyinmeyi sever ve aynı özeni sizinde göstermenizi ister.  Aslan‘ın inatçılığından şikayetçi olabilirsiniz. Siz ona göre biraz daha esnek olduğunuz için, bazı durumlarda sizin alttan almanız gerekebilir. Aslan ve Koç’un kavgası sırasında çığlıklar ve kükremeler duyulacaktır.

İkinizde pratik olmamakla birlikte çok üretkensiniz. Büyük ihtimalle yeterli gelire sahip olacaksınız. İkiniz birden ilişkiyi yönetmek istediğiniz için iki patronlu bir ortaklık gibi olacaktır. Bu yüzden aranızda sürekli bir gerilim olabilir.. Aslan’ın önemsenme ve gösteriş eğilimine Koç insanı kayıtsız kalmadığı sürece işler yolunda gidebilir. Öte yandan, Aslan’ın yakın ilişkilerde bağımsız davranma ihtiyacını partnerine yansıtarak ona da bu konuda özgürlük tanıması,  özgürlüğüne düşkün Koç insanına cazip gelebilir.  ( aslan burcu özellikleri )

Aslan Ve Boğa Burç Uyumu:

Gerek Boğa gerekse de Aslan sabit nitelikli burçlardır. Her ikisi de değişen koşullara uyum sağlamakta, risk alıp değişme cesaretini göstermekte zorlanır. İkisinin de inatçı yönleri güçlüdür. Boğa para için çalışırken, Aslan daha çok gösteriş amaçlı çalışır. Boğa ancak sağlam bir banka hesabı edindikten sonra lüks harcamalarını yaparken, Aslan elindekini son kuruşuna kadar harcar. Boğa bu şekilde yaşayamaz. ( aslan burcu özellikleri )

Boğa burcu toprak elementi olduğu için daha ağırkanlıdır. Bir konu hakkında kesin sonuç elde etmeden konuşmayı sevmez. Neden sonuç bağlantısını tam olarak oturtmalıdır. Aslan burcu ise ateş elementidir ilgi çekmek için neden sonuç ilişkileri ile pek fazla ilgilenmez. Kıskanç ve sahiplenici Boğa partnerinin girdiği ortamlarda doğal bir güneş gibi parlamasından gurur duysa da , bir süre sonra Aslan’ın daima ilgi odağı olmak istemesinden, herkesin ona hayran olmasını beklemesinden rahatsızlık duyabilir. Aslan ve boğa burcu farklı burç gruplarında yer aldıkları için aşk bu farklılıkların çekim gücüyle ortaya çıkar. İlk görüşte her ikisi de birbirlerinde varolmayan ama olmasını istedikleri özelliklerden dolayı birbirlerine aşık olurlar. ( aslan burcu özellikleri )

Aslan Ve İkizler Burç Uyumu:

Biri meraklı, muzip bir hava grubu insanı, diğeri ise oyuncu, çocuk ruhlu, ateş gruplarından Aslan burcu insanı.. Birlikte ne kadar eğleneceklerini tahmin edebiliyor musunuz? İkizler hiç durmadan yeni arkadaşlar edinmeye ve bunlarla flört etmeye bayılır. Kendine yeni bir sevgili arıyor zannetmeyin bu onun huyudur ve kötü bir niyeti yoktur. İkizler’in modern bir kafa yapısı vardır ve aslında flört ettiği kişilerle de arasında hiç bir şey yoktur. Siz ise İkizler’in eve gelmesini ve size hayranlık göstermesini beklersiniz.

İkizler gerçek bir kitap kurdudur bu da sizin hoşunuza gider. Elleri çok beceriklidir. Bazen onun daha az konuşup sizi daha çok okşamasını isteyebilirsiniz. Aslan Zodyak’ın en iyi öğretmeni olduğu için onu istediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz. İkizler’in daha duygusal olmasını isteyebilirsiniz aslında oda kendine göre duygusaldır. Hem bağımsız hem bağımlı olma gereksinimi arasında gel gitler yaşayan ve daima diğer olasılıklara da açık olan flörtçü tavrıyla Aslan’ı zorlayabilir. ( aslan burcu özellikleri )

Aslan Ve Yengeç Burç Uyumu:

Yumuşak, nazik, koruyucu kollayıcı, hassas ve güçlü duygulara sahip olan Yengeç, ateş gruplarından güçlü ve parlak Aslan’ı gördüğünde gözleri kamaşır. Aslan’ın dışa dönüklüğü, sıcak kanlı ve gururlu duruşu, duygusal ve aile-ev yönelimli, içine kapanık Yengeç insanına önceleri hoş gelse de, Aslan’ın etrafında sürekli bir hayran kitlesi oluşturmak istemesi, birlikte oldukları ortamlarda hep ön planda olması bir süre sonra canını sıkmaya başlar. Aslan burcu etrafında tanınmak ve alkışlanmak ister. Sizinle olan konuşmalarının ana teması da genellikle doğal olarak kendisi olacaktır. Yapacağınız sohbetleri bir şekilde yaptıklarına bağlayarak sizden taktir beklentisi içerisine girebilir. ( aslan burcu özellikleri )

Kırıldıklarında kabuklarına çekilip çocukluk alışkanlıklarına geri dönebilirler. Bütün gün uyuyabilir, ya da televizyon, bilgisayar veya yeme içmeyle kendilerini avutabilirler. Bağlandıklarında kopmaları gerçek bir travma olur. Hayran olunmak ve saygı duyulmak Aslan’ın en büyük ihtiyacıdır. Kıyafetlerine harcadığı para konusunda en ufak bir itiraz bile duymak istemez. Kraliyet soyundan geldiğine inanır ve o şekilde para harcar. Kötü günler için bir kenarda para biriktirmek aklının ucundan bile geçmez. Siz ise paranızı biriktirir hatta istif edersiniz. Biri son derece verici, adeta kozmik annelik etmeye hazır, diğeri ise kendi egosal ihtiyaçları ile fazlasıyla meşgul olan bu iki insanın bir arada olması biraz güçtür. Temelde su ve ateş grupları uyumsuzdur. Ateşin heyecanını ve heveslerini su  insanı aşırı duygusallığı ile söndürebilir. ( aslan burcu özellikleri )

Aslan Ve Başak Burç Uyumu:

Dışa dönük, kendi kendini motive edebilen, aktif, içten, canlı ve lider ruhlu Aslan’a, alçakgönüllü, pratik ve çalışkan Başak burcu insanı biraz sakin gelir.Aslan düzensizdir, Başak ise bu konuda harikadır ve detaylara önem verir. Değişken burç olan Başak kolay adapte olabilir ve sizin liderliğinizi kabul edebilir. Onunla birlikte olduktan bir süre sonra daha önce onsuz nasıl yapabildiğinizi merak edersiniz. Başak insanı sadece yararlı şeyler yapmak arzusuyla hareket ederken, Aslan insanı sadece ve sadece o anda öyle istediği için gönlünden geçenleri ortaya koymak, kendini olduğu gibi ifade etmek ister.

Başak dikkatli, detaycı, titiz bir yaklaşım içerisindedir. Hayatı doğrulara, yanlışlara, olması gerekenlere göre  planlamaya çalışan tavrıyla spontan ve hevesli Aslan’ın sinirini bozar. Aslan insanı Başak’ın kendisini ağırlaştıracağını, heveslerinin üzerini eleştiri, suçlamalar ve müşkülpesentlikle örteceğini hissedip ilişkiden geri durabilir.Başağın size benzemeyen yönleri daha fazladır ama Başak sizin için iyidir. Toprak burcu olduğu için sağlam, pratik ve güvenilirdir. Sizin bu konulardaki eksiklerinizi tamamlar. Bu beraberliğe iyi bir şans verin. ( aslan burcu özellikleri )

Aslan Ve Terazi Burç Uyumu:

Ateş gruplarından olan, gururlu, lider ruhlu ve dışa dönük Aslan ile hava gruplarından nazik, düşünceli, adalet duygusu gelişmiş Terazi uyumludurlar ve birbirlerini motive ederler. Huzur ve barışa çok önem veren Terazi insanı, Aslan’ın aradığı insan olduğuna inanırsa kolay kolay mesele çıkartmaz. İkinizde şık giyinmeyi ve gezmeyi seversiniz. En hoş davetler, sohbetler sizler tarafından düzenlenir. İlginç kültürel olaylar, yeni restoranlar ikinize de iyi gelir. İyi yaşamayı seversiniz. Pahalı yaşantınızdan dolayı bankada birikmiş paranız olmasa da birlikte çok eğlenirsiniz

Aslan burcu “ben” kavramı öne çıkmış bir burçtur. Siz sosyal bir burçsunuz ancak “ben” unsuruna ihtiyaç duyarsınız. Kendinizi, yaşamınızı ve iletişim halinde olduğunuz insanları dengelemek sizi bir hayli yorduğu için Aslandaki egonun bir kısmı sizi kendinize getirecektir. Oysa Aslan yalnızca egosunu beslemek adına sırtının sıvazlanmasını ve başkalarının takdir, onayını almak ister. Aslan bulunduğu ortamlara mutlaka ışıltısını yayıp doğal bir Güneş gibi parlar. Dışsal uyuma ve sosyal görüntüye önem veren Terazi için Aslan’ın ihtişamlı, kendinden emin duruşu tatmin edici gelirken, Terazi’nin sosyal açıdan uygunluğu, nezaketi ve zarafeti Aslan’ın ondan gurur duymasına neden olabilir. ( aslan burcu özellikleri )

Aslan Ve Akrep Burç Uyumu:

Biri coşkun, yaratıcı, kendine güvenli ateş, diğeri ise gizemli, derin ve yoğun bir su insanı olan Akrep bir araya gelirse olanlar olur! İkisinin de karizmaları oldukça güçlüdür. İkisi de güçlerini göstermek isterler. İkisi de sabit niteliklidir, dolayısıyla değişime dirençli, esnek değildir. Akrep, Aslan’dan daha gizemli ve derin duygulara sahiptir. Onun duygularını anlayamadığınız zamanlar olacaktır. Akrep az konuşur ve kendinden pek bahsetmez. Kendinden bahsettiği zaman gücünü kaybedebileceğinden korkar.

Aslan adeta sahnede olmak, parlamak, dikkat çekmek için dünyaya gelmiş, kendini ifade etmek, içindekileri öylece ortaya koymak durumunda olan biridir. Onun bu içten ve açık, sıcak var oluşu, yakıcı duygulara sahip olan kıskanç ve sahiplenici Akrep’e zaman zaman dayanılmaz gelebilir. Akrep insanı sevdiği zaman tüm benliği ile sever. Siz bu ihtirası ancak tahmin edebilirsiniz. Sevdiklerine bakışları son derece yoğun ve büyülüdür. Akrebin gözleri ruhunun aynasıdır, tüm duygularını gözlerinden okuyabilirsiniz. Aslan burcu ile akrep burcu aşk uyumu doğum haritalarında uyumlu konumlar varsa uzun süreli olabilir. Aksi taktirde “ego” çatışmaları aşk uyumunu yıpratacaktır. ( aslan burcu özellikleri )

Aslan Ve Yay Burç Uyumu:

İki ateş insanı yanyana gelince ya birbirlerini yakarlar ya da dünyayı! İkisi de iyimser, samimi, hevesli ve enerjiktir. Aslan burcu diğer ateş grubu burçları olan koç ve yay gibi yüksek bir egoya sahiptirYay aslan uyumu çoğu zaman sorunsuz olsa da egosu sizi rahatsız edebilir. iyi yanı aslan burcunun egosu sürekli beğenilme üzerine kuruludur. “Benim her istediğim olmalı, ben ne dersem o olur” şeklinde değildir. Aslan burcu ile birlikte olduğunuz andan itibaren eğer bu yönünü uygun bir seviyeye çemememişse sürekli kendisini anlatıp sizden taktir beklediğini göreceksiniz. 

Aslan burcu Yay burcuna göre daha cömert bir yapıya sahiptir. Tüm imkanlarını birlikte olduğu insanları memnun edebilmek için kullanır. Bu yönüyle çok şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Ancak doğum haritasında farklı etkiler almamışsa beğenilme ve ilgi çekme dürtüsünden dolayı maddi durumu ne olursa olsun lükse kaçan bir yaşamı vardır. O zaman birlikte yepyeni ufuklara açılıp, hayatı heyecan verici bir olay olarak deneyimleyebilirler. ( aslan burcu özellikleri )

Aslan Ve Oğlak Burç Uyumu:

İkisi de güçlü ve ne istediğini bilen insanlar olan Aslan ile Oğlaklar biraraya geldiklerinde otorite problemi yaşayabilirler. Aslan lider ruhuyla herşeyi kendisi yönetmek ve yönlendirmek isterken, Oğlak da herkesin kendi görev ve sorumluluklarının bilincinde olmasını talep edebilir. Oğlak burcunun ciddiyeti, olgun tavırları ve ağırlığı kendisinin açıkça “beni de beğenin” tarzı bir yaklaşım sergilemesine engeldir ve aslan burcunun girdiği her ortamda beğenilerek sevilmesi onda kıskançlığa neden olabilir.

Aslan burcunun sürekli kendisini ön plana çıkaracak tavırları ve konuşmaları bakış açısına göre sempatikte gelebilir sinir bozucuda. Oğlak burcu öncü olduğu için ilk hareketler ondan gelir ancak Aslan sabit unsurda olduğu için inatçıdır ve kendisine uymayan hareketlere katılmak istemez. Ancak, ilişkilerde temkinli olmaktan yana olan Oğlak’ın, Aslan’ın sıcakkanlılığına ve karizmasına kapılarak ipleri ona kaptırabilme tehlikesi de vardır. İlişkide tüm sorumluluğu yüklenip her türlü zorluğa karşın bu yükü çekerek zaman içerisinde altında ezilmesi de söz konusu olabilir. ( aslan burcu özellikleri )

Aslan Ve Kova Burç Uyumu:

Karşıt burçlar olan Aslan ile Kova, aslında birbirlerini tamamlar ve dengelerler. Her Aslan’da Kova’ya ait bir takım özellikler, her Kova’da da Aslan’a ait bazı özellikler bulunur. Önemli olan bunların dengelenerek hayata geçirilmesidir. Kova’yı aklı yönetir, sizi ise kalbiniz. Kova burcu bilim adamlarının yöneticisidir. Eldeki hipotezleri tarafsız olarak kanıtlamaya yada çürütmeye çalışır. Kova’nın dünyayı araştırabilmek için özgür olmaya ihtiyacı vardır.

Aslan egoyu temsil eder. Dolayısıyla her zaman ilgi odağı olmak, dünyanın etrafında dönmesini beklemek gibi bir eğilimi vardır. Ancak bunları yaparken başkalarını etkilemek için değil, bizzat kendisi öyle istediği için yapmaktadır. Aslan burcu kendisine göre daha gizemli olan kova burcunu çözmeye çalışacaktır. Kova burcu, bireysel, bağımsız ve farklıdır. Size bu kadar az benzeyen birini hayal etmek bile zordur. Kova isyankardır, toplumun alıştığı kuralları sorgular ve zorlar. Eskimiş, zamana uymayan alışkanlıkları sarsar, yok eder ve yeniler. O da Aslan gibi kararlı, dik başlı ve inatçıdır. Özgürlüğüne düşkün oluşu zaman zaman aralarında sorun çıkartabilirse de bir araya geldiklerinde zıt yönlerini birleştirebilirlerse ortaya uyumlu bir beraberlik çıkabilir. ( aslan burcu özellikleri )

Aslan Ve Balık Burç Uyumu:

Sıcak, dışa dönük, canlı ve enerjik Aslan, kararsız, değişken ve etkilere açık Balık burcu ile bir arada olmakta zorlanır. Aslan burcunun en güzel yanlarından biri birlikte olduğu insanları mutlu etmek ve eğlendirmek için elindeki tüm imkanları kullanmasıdır. Maddi kaygıları, çoğu zaman birlikte olduğu insanları mutlu etme düşüncesinden sonra gelir.

Girdiği ortamlardan ve kişilerden hemen etkilenir, ruh halinde dalgalanmalar oluşur. Balık burcu aslana övgüler sıralamakta bir sakınca görmez, aslan, bu durumdan memnun olur. Her iki tarafta aradığını bulur. Balık burcu güvenli limana, aslan burcu da kendisini her zaman poh pohlayabilecek bir dosta sahip olur. Duygularıyla teması yoğun olan Balık insanı kimsenin farkına bile varamayacağı küçücük nüanslara dikkat edip hisseder. Aslan da bu aşırı duygusallığı ve bağlılığı ile ağır gelen Balık’ın kendisinin ateşini, hevesini söndüreceğini hisseder ve geri çekilir.  ( aslan burcu özellikleri )

Aslan Burcu özellikleri

Aslan Burcu için En Uygun Olan Olan Meslekler

Aslanlar son derece enerjiktir ve çoğu zaman meşgul insanlardır. İstekli, yaratıcı ve iyimser insanlar olan Aslanlar işlerine bağlandıkları zaman her şeyi yaparlar. Onlar için en uygun seçenek, kendi kendilerinin patronu olmaktır. “Aslanlar, profesyonel sporcu, model, mimar, otel yöneticisi, politikacı, animatör, rehber, reklamcı, oyuncu, borsacı, halkla ilişkiler uzmanı, organizatör, cerrah, yönetmen olabilirler.” ( aslan burcu özellikleri ) https://www.horoscope.com/zodiac-signs/leo https://www.astrology-zodiac-signs.com/zodiac-signs/leo/ https://www.cosmopolitan.com/uk/entertainment/horoscopes-monthly/a28208924/leo-traits/ https://www.allure.com/story/leo-zodiac-sign-personality-traits

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir