Başak Burcu özellikleri – Kadın ve Erkek Ayrı Ayrı Karakter Analizi

Başak burcunun karakter özellikleri, kişilikleri gibi birçok detayı içinde bulunduran harika bir yazı hazırladık. Başak burcu özellikleri, başak burcunun kişiliği, başak burcu kadınının özellikleri, başak burcu erkeğinin özellikleri, başak burcunun kişilik özellikleri bu yazıda sizlerle. Keyifli okumalar..

Başak burcu özellikleri 

 • Tarih: (23 Ağustos – 22 Eylül)  
 • Sembolü: KADIN
 • Uğurlu Rakam: 5
 • Uğurlu taşları: YEŞİM, KEHRİBAR, TURMALİN, AKİK
 • Vücutta tekabül ettiği yer: BEL
 • Elementi: TOPRAK
 • Niteliği: DEĞİKEN
 • Yönetici gezegeni: MERKÜR
 • Renk: GRİ
 • Gün: ÇARŞAMBA
 • En sevdiği şeyler: TEKNOLOJİK ALETLER, ESKİ ARKADAŞLIKLAR, EĞLENCE, KONSER, SERGİLER, HAYVANLAR, DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ, KUMSAL VE TEMİZLİK
 • Nefret ettiği şeyler: UYUŞUK VE TEMBEL İNSANLAR
 • Gizli tutkuları: HERKESİN GÖZÜNDE ÖNEMLİ BİR MEVKİYE GELMEK
 • Olumlu özellikleri: BECERİKLİ, YARDIMCI OLMAYI SEVEN, ÇALIŞKAN, TİTİZ, PRATİK
 • Olumsuz özellikleri: SÜREKLİ NASİHAT VEREREK İNSANLARI SIKMA, KENDİNİ YIPRATMA, SÜREKLİ ELEŞTİRİ RUH HALİ
 • Güçlü yanları: SADAKATLİ, KİBAR, PRATİK, ÇALIŞKAN, PLANLI
 • Zayıf yanları: DIŞARIYA KARŞI UTANGAÇ, SÜREKLİ ENDİŞELİ RUH HALİ, YARGILAYICI DAVRANIŞ

Başak Burcunun Kişisel Ve Karakteristik Özellikleri

başak-burcu-özellikleri
başak-burcu-özellikleri

Başak burcu toprak elementiyle yönetilen üç burcun içinde yer alır. Diğer toprak burçları ise Boğa ve Oğlaktır. Başak burcu Zodyak’taki ikinci toprak burcu olduğu için Boğa’nın işi bıraktığı yerden devralır ve hızlıca kusursuz inşa bir planı yaparak Boğa’nın attığı sağlam temeller üzerinde yükselerek karakter özelliğini oluşturur. Başak burcunun en büyük özelliği çok aşırı titiz temiz ve katı kurallara sahip olmasıdır. Düzeni ve disiplini çok sever, normalde çok sevecendir ama düzeni disiplini bozulursa etrafındakileri kırar geçirir. Bu nedenle onunla çalışacak kişiler düzenli ve bakımlı olmalıdırlar. Onun bu kadar disiplinli ve titiz olması onunla çalışanları bunaltabilir. Yapılacak her işin düzenli ve disiplinli olmasına çok özen gösterir.

Ciddi bakış açısına sahip, sağlam kararlar vermeye çalışan, beklentileri akla ve mantığa uygun, çalışkan ve planlı, güven olgusunu önemseyen, yanlış kararlar vermekten hoşlanmayan, disiplinli, çaba gösteren, görev ve sorumluluk bilinci yüksek olan insanlardır. Aşkta sıcak yürekli, nezaket dolu, güçlü imaj sahibi, huzursuzluktan hoşlanmayan, böyle ortamlarda bulunmak istemeyen, sosyallikten hoşlanan ama aşırı uçlara kaçmayı sevmeyen öncü, akıllı, iletişimci bir kişiliktir. Temiz, net, hatasız kesimleri tercih eder, süsten, aksesuardan, frapanlıktan hoşlanmaz. Tarzı konusunda da mükemmeliyetçidir, kendi düşüncesi kadar başkalarınınki de önemlidir.

Başak burcu özellikleri 

Başak burçları yıldız haritalarında yüksek olan kişiler, seçici, zor beğenen, eleştirel yaklaşımlarını yiyecek içeceğe de yansıtırlar. Tiziz ve temizdirler. İş hayatının çalışkan arılarıdır. Bu nedenle de genelde kilo sorunları olmaz, fazla iştahlı da değildirler. İnce bir yapıları olur. Metabolizmaları hızlı çalışır. Aşırı çekici olmasa da, ince ve zarif hatlarıyla yüzleri ve vücutları genellikle güzeldir.

Başak burcu, verimlilik bilincine sahip olmamıza ve fiziksel gerçekliklerimizi kavramamıza yardımcı olur. Öte yandan bizi mükemmeliyetçiliğe sürükler: Başak burcu gezegen geçişi sırasında kendimizi en ince detaylarına kadar işlenmiş binlerce karar vermek isteyip de bir adım atamazken bulabiliriz.Başak oldukça dikkatli planlar yapar. Finansal güvence ve kişisel gelişim, yaşamında önemli bir yer tutar. Aşırı harcamalar gibi, hemen başlayan ve hızla gelişen ilişkiler de onları rahatsız eder. Genellikle pratik ve ulaşılabilir amaçları olan eşler seçmeye özen gösterirler.

Başakların insanlık bilinci yüksektir; bu da onları Zodyak’ın en duyarlı burçlarından biri kılar. Hayata olan sistemli yaklaşımları hiçbir şeyin şansa bırakılmamasını sağlar. Her ne kadar çoğunlukla şefkatli olsalar da kalpleri dış dünyaya kapalı olabilir. Başak insanı yaşamını paylaşmaya değeceğine inandığı insanı bir kez bulduğunda, ona her zaman sadık olmaya çalışarak, onu mutlu etmek isteyecektir. Ancak sorumluluk sahibi, hassas ve entelektüel yanı kuvvetli insanlar bir Başak’ın aşkını anlayabilir. Dışarıdan kolayca anlaşılmasa bile, Başak oldukça sıcak, samimi ve dürüst bir yapıya sahiptir

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: TESTİ ÇÖZ NE KADAR TAKINTILI OLDUĞUNU ÖĞREN..

Başak Kadını Ve Başak Erkeğinin Karakter Özellikleri

Başak Burcu Kadını

başak-burcu-kadını
başak-burcu-kadını
Başak Burcu Kadınının Aşk Hayatı

Bir Başak kadını size kalbini verdiğinde sonsuza kadar öyle kalmasını ister. Onun için günümüzün sevgililik anlayışı epey zordur; kısa süreli takılmalar, tek gecelik ilişkiler, Başak kadının geleneksel aşk arayışıyla çelişir. aşak akılcı bir burçtur, fazla duygusallığı gereksiz bulabilir, mantığı, pratik zekası hep öndedir. Mükemmeliyetçi ve eleştirel yönleri ile son derece seçicidir. Doğru eşi bulmak için çaba sarfeder, Başak’ların evlenmesi kolay değildir. Sorumluluk duygusu oldukça yüksektir, üzerine düşen görevleri yerine getirir ancak karşısındakinden sürekli memnuniyetsiz tavrı, eleştirel bakışı eşini veya sevgilisini bıktırabilir.

Başak burcu kadını özellikle dürüst ve olduğu gibi davranan erkeklerden hoşlanır. Sabırsız erkeklerden hoşlanmaz. Özellikle kendisine tahammül edecek, yaptıklarına tahammül edebilen erkeklerden hoşlanır. Kendisine en ufak şekilde saygısızlık etmeyen erkeklerden hoşlanır.

Başak Burcu Kadının Genel İletişimi

Başak kadını zekâ, detaycılık, sağduyu ve bağlılık karışımı bir şeydir; oldukça zeki, mütevazı ve becerikli olurlar. Başak kadını oldukça zekidir ve sorunları kendilerine uygun görünen en mantıklı şekilde çözme ihtiyacı içerisindedir. Merhametli ve adaletli bir kadındır. Her zaman mükemmeli arayan yanları vardır. Bu isteklerini hayatlarının her alanına yansımıştır. Hayatını kontrol etmek ister ve bu durum kendisine güven verir.Kayıtsız gibi göründükleri için Başak kadınını etkilemeye çalışmak ilk başta gözünüzü korkutabilir ama mesafeli olmaktan ziyade, yeni bir ilişkiye başlarken pratik, gerçekçi ve dikkatlidirler.

Başak burcu kadını hoş bir mizaca sahiptir ve bu nedenle arkadaşları tarafından çok beğenilen kişidir. Arkadaş çevresi oldukça geniştir. Sevilen ve aranılan bir kadın olsalar da arkadaşlarını dikkatli seçerler. ( Başak Burcu özellikleri )

Başak Burcu Kadınının Hoşlandığı Ya Da Nefret Ettiği Şeyler

Başak kadını beyin ve güzelliğin kombinasyonudur. Organizasyon becerileri yüksektir. Laf değil icraat insanıdırlar. Yalandan hoşlanmaz ve bu nedenle onunla arkadaş olmayan bir kişi dürüst olmaya özen göstermelidir. Çünkü kendisi sırlardan ve gizemli yapıdan hoşlanmaz. Merkür tarafından yönetildikleri için son derece yaratıcı bir mizaca sahiptirler. Öte yandan toprak burcu oldukları için de bir şey yaratırken gerçekten ışıldarlar.

Başak Burcu Kadınının paraya fazla önem verdiği söylenemez ancak maddi olarak güçlü olmak ister. Bu gücün hayatında güven sağlayacağını iyi bilir. İsteklerini ve rahat yaşamı karşılayacak şeyin para olduğunun farkındadır ve ona ulaşmak için gerekli olan çabayı göstermekten yanadır.

Başak Burcu Kadınına Hediye Alınırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Başak burcu kadınına hediye almak istiyorsanız biraz pahalı hediyeler seçebilirsiniz. Çalışan Başak burcu kadınına ofisinde kullanacağı aksesuarlar alabilirsiniz. Onu teknolojik aletler alarak aşırı derecede mutlu edebilirsiniz. Sağlık ve zindelik Başak kadının en önemli özelliklerindendir; bu nedenle vücut bakımı ve alternatif tıpla ilgili hediyeleri severler. Başak burcu kadınına bir şey beğendirmek oldukça zordur. En küçük kusur ve detayları görebilecek göze sahiptir. Bazen bu detaylar içinde çok fazla kaybolabilir. Seçim yapmakta oldukça zorlanır, kuruntu ve evhamlar geliştirebilir. Masaj, akupunktur seansı hediye etmeniz oldukça hoşlarına gidecektir. Ayrıca kitaplar, el yapımı mücevherler ve sanat gereçleri de Başak kadını için şahane hediyelerdir. ( Başak Burcu özellikleri )

Başak Burcu Erkeği

başak-burcu-erkeği
başak-burcu-erkeği
Başak Burcu Erkeğinin Aşk Hayatı

Âşık bir Başak erkeği Zodyak’ın havyarı, trüf mantarıdır; yani siz daha ziyade patates, hamburger, cips insanıysanız Başak erkeği sizin için iyi bir eş olmayabilir. Başak erkeğinin diğer insanlarla uyumu, partnerlerinin tüm sevgilerini onlara verme yeteneklerine bağlıdır. Başak burcu erkeği genellikle çalışkan ve hırslıdır pes etmek nedir bilmez kaybetmeyi kolay kolay kabullenmezler. Kendi bildiklerini daima doğru kabul ederler. İnsanların açıklamalarını dahi dinlemezler. İnatçılardır. Başak burcu erkeği ailesine daima değer verir. Bu sayede kendilerini güvende hisseder ve kırılgan, şefkatli yüreklerini karşılarındaki insana açabilirler. Nadiren sevgi gösterinde bulunsalar da samimi bir ilişki duygusal yanlarının güzelliğini ortaya çıkarır. Eğlence amaçlı, gelip geçici ilişkilerden ziyade uzun süreli ilişkileri tercih ederler. ( Başak Burcu özellikleri )

Başak Burcu Erkeğinin Genel İlişkileri

Başak erkekleri oldukça bilge ve zekidir, sorun çözmeyi severler. En bariz özellikleri çok detaycı olmalarıdır. Başak burcu erkeği popülerdir. Gittiği her yerde dikkatleri üzerine toplamayı başarır. Çok sempatik ve çekicidir. Bu nedenle her gittiği yerde muazzam ilgi görür. Etrafında daima birileri vardır. Arkadaşlık ilişkileri çok samimidir. Dost canlısıdır. Samimi arkadaşlarını çok eleştirir ve kırar incitir. Kimsenin aklına gelmeyecek en detay şeyler onların aklına gelir. Bu nedenle de partnerleri eğer uyum sağlamazsa oldukça zor bir çift olurlar İlişkilerinde akıl hocası rolünü üstlenirler, bu nedenle de nadiren eşitlikçi bir ilişki olur. Dolayısıyla ilişkide kişisel sınırlara dikkat edilmeli ve bir denge bulunmalıdır.

Başak Burcu Erkeğinin Hoşlandığı Ya Da Nefret Ettiği Şeyler

Merkür tarafından yönetilen Başak erkeği sürekli bilgi toplamak ve beyninin içindekileri düzenlemenin bir yolunu bulmakla meşguldür. Eğer bir şeyi beğenmediyse onu kolay dile getirir ve arkadaşını ondan caydırır. Liderlik vasfı vardır. Girdiği her ortamda sözü dinlenir. Çok çalışkandır. Arı gibidir. Bir dakika yerinde duramaz. Pes etmez. Azmini ve hırsını kimse geçiremez. Çünkü buna izin vermez. Dünyayı kendi koşullarına uydurmayı sever ve etrafında huzurlu, düzenli, derli toplu bir alan yaratmaya çalışırlar. Zihnini meşgul edecek bir iş olmadığı zaman çabucak evhamlı birisine dönüşürler. Kendi sorumluluklarını üstlenmeyi ve başkalarına yardımcı olmayı severler ama hiçbir karşılık görmedikleri durumda da gücenirler.

Başak Erkeği İçin Hediye Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Başak erkeği, zor beğenen kişiliklerine hitap eden ve dış görünüşleriyle ilgili hediyeleri severler. Bu yüzden işlenmiş kemik taraklar, monogram kol düğmeleri güzel bir hediye olacaktır. Ismarlama giysiler, deri ciltli defterler, el yapımı mücevherler, antika bir mühür yüzüğü gibi hediyeler de hoşlarına gidecektir. ( Başak Burcu özellikleri )

Başak Burcunun Diğer Burçlar İle Uyumu

başak-burcu-özellikleri
başak-burcu-özellikleri

Başak Burcu ve Akrep Burcu Uyumu

Başak ve Akrep iletişim uyumu bir konuda sıkıntı yaşayabilir. Başak burcu hemen herşeyi en ince ayrıntısına kadar eleştirmeyi çok sever. Yaşamı tüm ayrıntısı ile mükemmel olmalıdır. Bu mükemmelliği bozan herşeyi eleştirir. Temizlik ve sağlık takıntısı da bu özelliği ile ilgilidir. Eğer akrep başağın bu yönünü sorun yapmazsa iletişim konusunda büyük sıkıntılar yaşamayacaklardır.

Başak burcu akrep burcuna göre daha aktif ve konuşkandır ancak bu yönü akrebi rahatsız etmez. Çünkü egosunu konuşturmaz. Kırıcı ve yönetici değildir. “Benim dediğim olur, ben her zaman en iyisini bilirim” gibi bir yaklaşımı olmadığı için akrep burcu başağı keyifle dinler. Birlikteliklerinden rahatsızlık duymaz. Bir çok yönden akrep burcu ile başak burcu uyum içerisinde olacaklardır. Başak burcu doğum haritasında farklı etkiler almamışsa kibar, üretken, sabırlı ve birlikte olduğu insandan fazla beklentisi olmayan bir burçtur. Çok şeyler katar ama fazla bir beklentiye girmezler. ( Başak Burcu özellikleri )

Başak Burcu ve Aslan Burcu Uyumu

Kartal gibi gözleri ile hiç bir kusuru kaçırmaz. Başak oldukça idealisttir. Her şeyi olduğu gibi değil ama olabilecek en iyi hali ile görmek ister. Başka burçlar Başağın eleştirici olduğunu söyleseler de o, sadece başkalarının gözünden kaçanları gördüğünü söyler. Aslan düzensizdir, Başak ise bu konuda harikadır ve detaylara önem verir. Değişken burç olan Başak kolay adapte olabilir ve sizin liderliğinizi kabul edebilir. Onunla birlikte olduktan bir süre sonra daha önce onsuz nasıl yapabildiğinizi merak edersiniz.

Aslan başak aşk uyumu ateş ve hava grubu birliktelikleri kadar mükemmel olmasa da aslan burcu için iyi bir birlikteliktir. Aslan ve başak arasındaki aşk ve birlikteliğin ne kadar süreceği ise başak burcunun ne kadar sabırlı olacağına bağlıdır. Çünkü başak burcunun zihin yapısının sürekli net ve pürüzsüz olması gerekir. Aslan burcu, başak burcuna göre özensiz ve titiz olmayan bir yapıya sahiptir. Öğrenmesi gerekir, öğrenebilmesi için de uzun süre tekrar edilmesi gerekir. Başağın bu kadar sabrı olmayacaktır. ( Başak Burcu özellikleri )

Başak Burcu ve Balık Burcu Uyumu

Başak idealisttir ve kusursuzluk peşindedir. Dünyayı çok net görür ve herkesin göz önünden kaçan kusurları fark eder. Bu yüzden Başak burcu eleştirici olarak tanınır. Balık ise baktığı şeylerde sadece güzellikleri görür ve Başak burcunun eleştirileri ile incinebilir. Onun umursamaz tavırları ise Başak burcunu çıldırtabilir. Başak insanının pratikliği ve fazla gerçekçi oluşu ise Balığı çıldırtabilir. Gene de bu kadar olmasa bile biraz gerçekçilik Balık burcuna gereklidir. Balık insanının etki altında kalması ise Başağı endişelendirir.

Balık ve başak aşk uyumu su ve toprağın birlikteliğidir. Uzun süreli birliktelikte uyuşmayan yanlarının olması kaçınılmazdır. Balık burcu ruhsal derinliği olan bir burçtur. Başak burcu ise kendisini adeta topluma adayan ve her ayrıntıyı görebilen derin bir analisttir. Balık burcunun ruhsal algıları açıktır, sezgilerine güvenir, başak burcu ise analitik yeteneğine güvenir. Bu iki farklı karışım birbirlerini ilk gördüklerinde aslında kendilerinde eksik olan yanların karşı tarafta tamamlandığını görürler. ( Başak Burcu özellikleri )

Başak Burcu ve Başak Burcu Uyumu

İki Başak burcu arasında uyumlu bir ilişki olabilir. Karakter özellikleri birbirine bu kadar benzeyen hatta neredeyse aynı olan bu ili burç için çoğunlukla olumlu şeyler söylenebilir. Hayatın her anından zevk alarak yaşamaktan hoşnut olan bu iki burç rahatına fazlasıyla düşkündür. Başak burcunun en belirgin özelliği titizliğidir elbette detaycılığı da üst düzeydedir ve dürüstlüğe de fazlasıyla dikkat çeker. Bu iki burç için olumsuzluk getirebilecek şeylerden biri ilişkinin sıkıcı bir hal alması olacaktır. Çünkü birbirine bu kadar fazla benzeyen burçlar birbirlerine zaman içerisinde boğucu gelebilirler. Başak burçları zaman zaman çok duygusal olabilirler ve bu burcun özelliklerinden biride romantik oluşlarıdır. Bu sebepten dolayı da birbirlerini etkileme konusunda oldukça başarılı olurlar. Başak burcu kadını da  erkeği de çalışmak için yaratılmış gibidir. ( Başak Burcu özellikleri )

Başak Burcu ve Boğa Burcu Uyumu

Boğa burcu ve başak burcu çiftinin arasında büyük bir aşk olur. Tarafların her ikisi de aşka ve romantizme büyük önem verir. Her ikisi de hayatları boyunca gerçek aşkı aramaktan hiç yorulmazlar. Başak, çalışkan ve hırslıdır. Onun bu hırsı, boğa burcuna da ilham kaynağı olacaktır. Başak ve boğa burcu ikilisinin çok iyi anlaşacaklarından emin olabilirsiniz. Boğa burcunun, burçlar dünyasında en iyi aşk yaşayacağı burçlar oğlak ve başaktır. Her ikisi de tutkulu burçlardır. Başak burcu tutkusu ile karşısındaki kişiyi etkilemekte hiç zorlanmaz.

Aşk uyumları daha iyi olan burçlarda vardır ancak benzer özelliklerin çokluğu bir süre sonra ilişkiyi sıkıcı hale getirebilir. Bu yönüyle boğa ve başak burcunun birlikteliği zaman zaman hareketli ve zaman zaman gürültülü geçse de oturup birbirlerini dinlemesini bileceklerdir.Boğa ve başağın hem grup hem de burç olarak ortak noktaları bulunur, birbirlerinde olmayan özellikleri de karşılıklı olarak kendilerinden öğrenebilirler. Aşk yüksek bir romantizm barındırmayabilir ancak her ikisi için kesinlikle yüksek bir çekim gücüne sahiptir. Birbirlerini kenetleyen aşk onların sorun çıkarabilecekleri farklı yönlerini görmezden gelmelerini sağlayabilir. Başak burcu herşeyi görmemeyi ve eleştirmeyi, Boğa burcu da inatçılığını ve öfke patlamalarını arka cebine koyduğunda güzel bir birliktelik yaşayabilirler. ( Başak Burcu özellikleri )

Başak Burcu ile İkizler Burcu Uyumu

Güneşleriniz birbirilerine 90º dik açı yaptığı için ilişkiniz mücadele ile dolu olacaktır. Çaba göstermeye hazır olun ve bilin ki işe yarayacaktır. İkizler’in büyüsü boyun eğmeyen ruhundadır. Ona göre hiç bir şey imkansız değildir. İnanılmaz derecede becerikli ve zekidir. Her şeyi daha yeni ve iyi bir şekilde yapabilmek için düşünüp durur.

Siz toprak elementi olduğunuz için İkizler burcundan daha pratik ve gerçekçisiniz. İkizler insanı pratik olmadığını bilir ve sizin bu özelliğinize hayrandır. İkinizde değişken nitelik olduğunuz için asla kin tutmazsınız. Her şeyi açıkça konuşarak problemleri halletmek istersiniz. Bütün bu özellikler birlikte geçirilecek huzur dolu zamanlara işaret etse de, ikinizde fazla akılcı ve analitik olduğunuz için aranızda kuvvetli bir duygusal bağ olmayabilir. Birinizin yıldız haritasında su gurubundan gezegenler varsa bu açığı kapatabilir. ( Başak Burcu özellikleri )

Başak Burcu ve Koç Burcu Uyumu

İkinizde hırslı, gayretlisiniz ve iş sizin için çok önemli. Yıldız haritanızda Koç 8. evinize yani başkaların para evine düşer. Başak ise Koç’un 6.evine yani iş evine düşmektedir. Birbirinizin tanınma ve para kazanma ihtiyacını iyi anlarsınız. İkiniz içinde üretken olmak önemlidir. Siz Koç sevgilinizin fazla çalışmasından şikayetçi olmazsınız. Koç’ta aynı şekilde sizin gece gündüz çalışmanıza ses çıkartmayacaktır. Bir problemle karşılaştığınız zaman Koç becerisi, siz ise keskin analiz yeteneğinizle sorunu çözersiniz.

Koç sevgiliniz sürekli macera peşindedir, gönül eğlendirir. Siz ise sadıksınızdır. Koç insanı sürekli olarak kendini çekici ve peşinde koşulan biri olduğunu hissetmek ister. Eğer siz ona ilgi gösteremeyecek kadar meşgulseniz o da bu ilgiyi dışarıda arayacaktır. Koç burcu Sürekli övülmek ve beğenilmek ihtiyacı içindedir. Sizin için ise erdem, namus gibi değer yargıları daha önemlidir. Koç’un gözünün dışarıda olması sinirinizi bozacaktır. Daha ilk tanıştığınız anda bile bu huyuna sinir olacaksınız. Hemen endişelenmeyin sevgili Başak, Koç gerçekten bağlandığı zaman sadık kalacaktır. ( Başak Burcu özellikleri )

Başak Burcu özellikleri

Başak Burcu ve Kova Burcu Uyumu

İkiniz de entelektüel olduğunuz için heyecanlı sohbetleriniz olabilir. Sizler bir çok konuda bilgi edinmeyi ve bunların doğru olup olmadığını düşünmek istersiniz. Günün sonunda ilginç hikaye ve olayları birbirinize anlatıp, günlük haberler ve önemli konular hakkında yorum yapmayı seversiniz. Konuşacak konularınız hiç tükenmeyecektir. ( Başak Burcu özellikleri )

Kova burcu detaylara önem vermediği için unutkandır. Her şeyi not defterine ya da bilgisayarına yazdığı için aklında tutmayı gereksiz bulur. Siz ise her şeyi aklınızda tutarsınız. Komşunuzun doğum günü, bir sonra ki dişçi randevunuz, ya da telefon numaraları hep aklınızdadır. Kova burcu sizin bu özelliğinize hayrandır. Sevgilinizle bu konuda alay etmeyin, o gerçek bir dahidir ve kafası başka kavramlarla doludur.

Başak Burcu ve Oğlak Burcu Uyumu

Başak evrenin eleştiricisidir ve hiç bir detay gözünden kaçmaz. Başak insanı en çok kendini eleştirir. Oğlak burcu ile olan ilişkinizde işinizin özel hayatınıza baskın çıkmasına izin vermemelisiniz. İkinizde görev duygusu ile dolusunuz, bu arada eğlenceyi unutabilirsiniz. Para konusunda ve bir çok konuda aynı görüşlere sahipsiniz. İkinizde toplumda sayılmak ve itibar görmek istersiniz. Başarılı, ilginç insanlarla görüşmek, onlarla aynı ortamda bulunmak hoşunuza gider. Bu özellikle Oğlak burcunda daha baskındır, önemli insanlarla görüşerek onların çevresine girmek ister. ( Başak Burcu özellikleri )

İlişkiniz zengin ve olgun olacaktır. Karşılıklı sevgiye, ilgiye dayanacaktır. İkinizin de gelecek beklentileriniz aynıdır. İki toprak elementi birbirinizin içindeki gizli hazineleri ortaya çıkaracaksınız. Heyecan duyduğunuz amaç ve hedeflere sahip olduğunuzdan tüm ciddiyetinize rağmen ilişkiniz sıkıcı olmayacaktır.

Başak Burcu ve Terazi Burcu Uyumu

Terazi burcunun zarif yönlerine bayılacaksınız, onunla bir arada olmak her zaman zevkli olacaktır. Hava burçlarının çok arkadaşı olur, Terazi’de bir hava burcudur. Onunla birlikte ilginç insanlarla tanışacaksınız. İletişim yönünüz terazi ile gelişebilir. Terazi burcunun sosyal yönü daha gelişmiştir. Ona ayak uydururabilirseniz neşeli ve eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Ancak terazinin denge arayışına fazla takılmamanız gerekir.

Terazi evlilik burcudur. Başak burcu değişken nitelik taşıdığı için siz değişikliklere kolay adapte olabilirsiniz. Terazi burcu ise öncü nitelik taşır. Sizi yeni ufuklara götürecek, sınırlarınızı zorlamanıza yardımcı olacaktır. Öncü burçlarla hayat renkli geçer. Terazi insanı canlı ve konuşkandır, birlikte iyi vakit geçireceksiniz. ( Başak Burcu özellikleri )

Başak Burcu ve Yay Burcu Uyumu

Başak burcu genelde endişelidir, Yay ise tam tersidir. Hiç bir şeyi kafasına takmaz. Jüpiter tarafından yönetilen Yay sorumsuzluğuna karşılık (belki de pozitif düşündüğü içindir) çoğu zaman istediğine kavuşur. Ateş elementi olan Yay burcu hayatının tutku ve heyecan dolu olmasını ister. Tutku farklı şekillerde olabilir. Bu, harika bir kariyere sahip olmak, güzel bir şehirde yaşamak ya da hayatının aşkını bulmak olabilir. Yay aradığını bulacağına inanır. Mutluluğu bulma yöntemleriniz farklı bile olsa Yay’a inanın onun yöntemleri de işe yaracaktır.

Bir toprak elementi olarak abartılı şeylerden ve genelleme yapmaktan hoşlanmazsınız. Yay burcunun konsantre olup konuları detaylı olarak düşünmesine yardımcı olabilirsiniz. Sizin bu sağlam ve pratik yaklaşımınız onun hoşuna gidecektir. ( Başak Burcu özellikleri )

Başak Burcu ve Yengeç Burcu Uyumu

İkinizde güvenilir insanlarsınız bu yüzden de hep endişelisinizdir. Sizin Yengeç sevgiliniz üzerinde sakinleştirici bir etkiniz var. Hemen olmasa da ilişkiniz ilerledikçe Yengeç insanının sizden çok daha fazla duygusal olduğunu göreceksiniz. Yengeç burcunun duyguları tahmin edemeyeceğiniz kadar sık ve hızlı değişir. Bu değişimleri önceden kestiremezsiniz. Onun yüzünde değişen duygularını görebilirsiniz. Bir an mutlu, neşeli hemen ardından karamsar ve üzgün olabilir.

Başak burcu ayrıntıların insanıdır. analitik yeteneğinden dolayı hiçbir ayrıntıyı kaçırmaz ve anında refleks gösterir. Yengeç burcu olaylara hemen tepki göstermez. Bir süre duyguları ile durumu sindirmeye çalışır. Takıldığı konu ile ilgili olabilecek her türlü farklı tepkiyi gösterirken sizde onun değişen duygularına tanık olursunuz. Aslında sinir bozucu bir durumdur. Ne zaman hangi yönde değişeceğini bilemezsiniz. Mutlu mu mutsuz mu olacağını tahmin bile edemezsiniz yapacağınız en iyi şey gülümseyerek üzerinde durmamak olacaktır. ( Başak Burcu özellikleri )

Başak Burcu özellikleri

Başak burcuna uygun meslekler

blank

Başak burcu insanları pratik, analitik,planları ve inanılmaz derecede çalışkan kişilerdir. Herhangi bir sorunun çözümü için ne yapılması gerektiğini bilirler. Bu nedenler iyi bir organizasyon gerektiren, sorun çözmeye dayalı işlerde oldukça başarılı olacaklardır. “Memur, marangoz, yazar, peyzaj mimarı, hemşire, psikolog, kitapçı, ekonomist, eleştirmen, müfettiş, şifacı” gibi meslekler Başak burcu için ideal meslekler diyebiliriz. ( Başak Burcu özellikleri )https://www.allure.com/story/virgo-zodiac-sign-personality-traits https://www.astrology-zodiac-signs.com/zodiac-signs/virgo/ https://en.wikipedia.org/wiki/Virgo_(astrology) https://www.horoscope.com/zodiac-signs/virgo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir