Başarı Sözleri – Hiçbir Yerde Bulamayacağınız Görseller

StabilHayat editörleri hedeflerini ve hayallerini gerçekleştirmek isteyen insanlar için eşsiz içerikler hazırlamaya devam ediyor. Birbirinden etkileyici görseller burada sizlerle.. Sınava hazırlananlar, genç girişimciler ya da kafasında yeni projeler olanlar için hazırlanan bu görsel başarı ile ilgili sözler size ilham vermesi dileği ile.. O zaman başarı sözleri serisine başlayalım..

başarı sözleri
başarı sözleri

Başarı Sözleri

Eğer yaptığın hiçbir şey değişmez ise, hayatın da değişmez.

blank
başarı sözleri

Daha iyi bir hayata aç olan birini hiç kimse durduramaz.

başarı sözleri
başarı sözleri

Sırf çevrende birkaç insan bulunsun diye kendini aptallaştırmaktan vazgeç.

başarı sözleri
başarı sözleri

İlk tecrübende bocalayacaksın ama yüzüncü denemen harika olacak. Ancak 100’ü elde etmek istiyorsan, 1’den başlamalısın. O yüzden, şimdi başla.

MOTİVASYONUNUZU YÜKSELTECEK DAHA FAZLA GÖRSEL İÇİN TIKLAYIN

başarı sözleri
başarı sözleri

İstediğimizi görürüz, gördüğümüze odaklanırız, odaklandığımızı alırız.

blank
başarı sözleri

Hayatın en basit kurallarından bir tanesi: eğer istediğin hayat için çalışmazsan, o hayatı asla elde edemezsin.

blank

Dostum, seni yaptığın şeyler tanımlar. ‘Yapacağım’ dediğin şeyler değil.

blank
başarı sözleri

İstediğin şeylerden vazgeçme. Muhteşem şeyler zaman alır.

HEDEFE GİDEN YOLDA MOTİVASYONA MI İHTİYACINIZ VAR? TIKLAYIN

başarı sözleri
başarı sözleri

Yeni bir hayat her zaman ellerinin arasaındadır. Her zaman bir hamle, bir karar uzağında.

başarı sözleri
başarı sözleri

Olağanüstü fırsatlar beklemek yerine, olağan durumları kullan ve onları olağanüstü başlangıçlara dönüştür.

başarı sözleri
başarı sözleri

Her yeni güne bir görev ile başla: Bir önceki günden daha iyi olmak.

SİZE İLHAM VERECEK BAŞARILI OLMANIN SIRLARINI ÖĞRETECEK FİLMLERİ MERAK EDİYORSANIZ TIKLAYIN..

blank

Bu hayatta neye odaklanırsan, onu elde edersin. Bu yüzden artık istediklerine odaklanmaya başlasan iyi edersin.

blank

Hayatını mı değiştirmek istiyorsun? Önce bu günü değiştirmekten başla.

blank

Eğer facebook, instagram,youtube, netflix’e zaman ayırabiliyorsan; hayallerine de zaman ayırabilirsin. Zamanım yok demeden önce, bir kez daha düşün.

blank

Ürettiğin her bahane, Rakiplerine seni geçmeleri için fırsat olarak geri döner.

blank

Şimdi sıkı çalış, zamanı geldiğinde sıkı eğlen.

blank

Sen beklemek istiyorsun. Hep daha fazla beklemek istiyorsun. Ama hayat beklemez, sürekli ilerler.

blank

Her gün motive hissedemezsin. İlerlemek için yalnızca motivasyonu kullanamazsın. İyi alışkanlıklar ve sağlam bir disipline ihtiyacın var.

blank

Sırf birçok insanın başaramamış olması, senin de başaramayacağın anlamına gelmez.

blank

Zorlu yollar genellikle güzel kapılara çıkar.

blank

Dünyayı değiştirmek istiyorsan, işe kendinle başla.

başarı sözleri
başarı sözleri

Aptalca ve sana hiçbir şey katmayacak olan şeylere odaklanmayı bırak ve hedeflerine ulaşman gerektiğini hatırla.

başarı sözleri
başarı sözleri

Gerçekten yaşamaya başlamadan önce, birkaç kez ölmen gerekebilir.

blank
başarı sözleri

Hayallerin hayat şartlarını değiştirmeli, hayat şartların hayallerini değil…

(Başarı Sözleri)

O zaman başarılı olmanın bazı sırları ile devam edelim mi ?

Başarılı insanların hayatlarını inceleyecek olursak hayatlarında hiç bir bahane olmadığını göreceksiniz: Gerek akademik hayatında, gerek iş hayatında, gerek sosyal hayatında başarılı olan insanlar, geçmişte yaşadığı olumlu-olumsuz tüm deneyimlerinden yeterli dersi almış insanlardır. Yaptığınız işin sonuçları sizi veya birilerini tatmin etmediğinde bahane uydurmak yerine, nerede hata yaptığınızı veya neyi eksik yaptığınız konusunda düşünmelisiniz. Bu yaklaşımı bir düşünce tarzı haline getirmek, şüphesiz başarılı olmanın ilk basamağını oluşturacağını göreceksiniz.

Aslında Sınırları Sadece Siz Belirliyorsunuz

Kişinin kendi yeteneklerini farketmiş olması, hayatta neleri çok iyi yapabileceğini gösterir. Bununla birlikte hepimiz, hangi konularda istenilen düzeyde beceri veya deneyime sahip olmadığımızı da çok iyi bilmeliyiz. Neleri yapıp neleri yapamayacağımızı (en azından şimdilik) biliyor olmak, bize hem zaman kazandırır hem de doğru tercihler yaparak başarılı olmamızı sağlar. Zaten sonradan bir sistemin kendi kendiliğine kurulduğunu göreceksiniz.

Bazı işlerde, daha az çaba sarf ettiği halde sizden daha başarılı olan insanlar olabilmesi sizi yılgınlığa itmemel. Bu durum, asla o insandan daha başarılı olamayacağınızı göstermez. Bahsi geçen iş konusunda sizden daha tecrübeli veya zihinsel becerilerini o yönde daha fazla geliştirmiş biri de olabilir. Bu durumda yapmanız gereken, biraz daha fazla çalışmaktır. Ve istikrarlı olmaktır..

Asla Pes Etme

Birkaç denemede pes etmek veya çabuk sıkılmak başarılı olmanın önündeki gizli engellerdir. Aynı şekilde, sürekli kolay yolu aramak da insanı işinden alıkoyabilmektedir. Yapılmayan işler başarısızlıkla sonuçlanmış sayılır. Dolayısıyla, istikrarlı olmak başarılı olmanın en önemli sırrıdır.

Doğru arkadaş seçimi konusunda belki yüzlerce nasihat, onlarca makale okumuşsunuzdur. Burada benim altını çizmek istediğim nokta şu: Doğru arkadaş seçiminin gerekliliğini sadece “hatalardan korunmak” olarak değerlendirmeyin. Doğru insanlarla bir araya gelip doğru işler yaptığınızda başarıyı da peşinizden sürükleyebilirsiniz. Eğer bir hedefiniz varsa bu yola çıkarken etrafınızda donanımlı insanlar olmalı ve sizi sürekli yukarı çekmeliler.

Başarı tanımını yeniden hatırlayın. Yapacağınız işte en iyisi olmak zorunda değilsiniz. Olabiliyorsanız ne ala ama olamıyorsanız yarıda bırakmanız gerekmez. Önemli olan sizden ne beklendiği veya sizin kendinizden ne beklediğinizdir. Muhtemelen, insanların parmakla gösterdiği kişiler de bir zamanlar alanlarında en iyisi değillerdi..

Başarı Sözleri

Hayalleriniz Sadece Hayal Değil Hedefiniz Olsun

Hayalleriniz için artık harekete geçmelisiniz ve hayaliniz hedefiniz haline dönüşmeli. Amacınıza ulaşmak için bir takım kısa, orta ve uzun vadeli hedefler belirleyin. Hedefleri belirlerken ‘gerçekçi’ olmaya özen gösterin. Bu hedefe tam olarak kitlenin ve sabırlı olun. Ufak bir örnek verelim, mesela 35 kg fazlanız var ve amacını kilo vermek. Tabii ki bunun yarısını bile iki ayda kaybedemezsiniz. Aynı tembel bir gencin koltukta disiplinsizce yatarak dönem sonunda takdirname alamayacağı gibi. Bu kadar yüksek hedefler koymak sadece düş kırıklığına uğratır. Oysaki hedefler düş kırıklığına değil amacınıza hizmet etmelidir. Hedefinizden şaşmayın.

Amacınız ve Gideceğiniz Yollar Açık ve Net Olmalı

Başarıya giden yolda en önemli adım öncelikle ne istediğinizi tam olarak bilmeniz. Bu ‘nereye ulaşmak istediğimizle’, ‘ neyi başarmak istediğimizle’ ilgili bir düşüncedir. Hem açık hem de belirli olmalıdır. Belirli amaçlar motivasyonumuzu artıracağı gibi davranışlarımızın da o doğrultuda şekillenmesini sağlar. Unutmayın ki zafer ilk adımla başlar. Yolunuzu belirledikten sonra atacağınız ilk adım sizi başarıya gönderecektir.

Hemen Harekete Geçin

Gideceğiniz yollar ve çizdiğiniz strateji artık açık ve ne ise ilk yapmanız gereken bir program. Programınızı oluşturduktan sonra, hedeflerinize ulaşmanız için harekete geçmeniz gerekir. Harekete geçmeyen planlamacı, sadece hayalperest bir insandır. Yakın zamanda büyük bir yıkıma ya da sıradan bir hayata mahkum olmamak için harekete geçin. Ertelemeyin…

Planınızdan Ve Programınızdan Vazgeçmeyin

Harekete geçtikten son uyduğunuz program sizi çok zorlamamalı. Çünkü bunun uzun bir yol olduğunu unutmamalısınız. Hedeflerinizi gerçekleştirmek için takip edebileceğiniz ‘esnek’ bir program izleyin. Kesinlikle uymayacağınız programlar yapmayın. Bu, programa uymamanız durumunda sizde motivasyon düşüklüğü oluşturacak ve bu da hem sizi diğer hedef davranışları yapmaktan alıkoyacak hem de amacınıza ulaşma yolunda size zaman kaybettirecektir. Oysaki sizin zaman kaybetmeye tahammülünüz olmamalı. Burada hızlı gitmekten daha önemli bir şey var ise buda sürekli olmaktır.

Başarı Başarıyı Getirecektir

Önünüze koyduğunuz ilk hedefe ulaştıktan sonra harika bir haz alacaksınız. Adeta başarı başarıyı çekecek. Hedef davranışlarınızın gerçekleştiğini gördükçe diğer hedeflerinizi gerçekleştirmek için daha istekli hale geleceksiniz. Yaptığınız işten verim alıyor olmak aynı zamanda amacınıza iyi bir şekilde odaklandığınızın da göstergesidir. Hedeflerinize karşı; böl, parçala ve fethet taktiği uygulamalısınız. Başarılarınız arttıkça amacınızı gerçekleştirme ihtimaliniz de artacak..

Başarısızlıklar İyi Bir Öğretmendir..

Başarısızlıklarınızdan sonra kendinize mutlaka sorular sormaya başlayın. Başarısızlık eğer iyi yönetirseniz sizin için harika bir öğretmen olacaktır. Başarısızlıklarınız hakkında gerekli analizleri yapın ve bir kağıda yazın. Yazdıklarınızı tekrar okuyun ve üzerine düşünün. Yazarken renkli kalem ve bir takım grafiklerle şekiller kullanın. Böylece daha rahat görebilme imkanınız olacaktır. Sürekli eliniz altında olacak bu liste size aynı hataları yapmamanız gerektiğini hatırlatacaktır.

Yaptıklarınızı Değerlendirin

Koymuş olduğunuz hedef davranışları gerçekleştirip gerçekleşmediğinizi görmek için yaptıklarınızı güzel analiz edin. Böylece programınızın ne derece etkin işlediğini görecek ve yeni hedefler belirleme konusunda fikir sahibi olacaksınız. Ve amacınıza giden yolda motivasyonunuzu sürekli taze tutun.

Çok Çabuk Vazgeçiyoruz…

Konusu hiç önemli değil; genelde süreç benzer işliyor. Bir şeye heves ediyoruz, “Çok istiyoruz” diyoruz, cesaret ediyor, adım atıyoruz, sonrasında ise üç kere denedikten sonra “istediğimiz ve beklediğimiz” sonucu alamayınca hemen sıkılıp pes ediyoruz

Uğraş verdiğimiz her ne ise hemen sonuç vermezse eğer, başlıyoruz kendimizi başarısız hissetmeye, eksik görmeye, değerimizden şüphe etmeye ve ardından gelen psikolojik yıkımlar. Kendimizi inşa etmek çok ciddi bir gayret alırken kendimizi yerle bir etmemiz ise maalesef üç saniye ya alıyor ya almıyor. Bu kendinize yapacağınız en büyük haksızlık ..

Neden bilinmez ama genelde insanlar düşmeye tahammülsüz. Birçoğumuz küçük, şımarık çocuklar gibiyiz. Düştüğünde ağlamaya başlayıp “Bir daha kalkmayacağım bana ne!” diye inat ediyoruz. Sadece tüketen bir yaşam anlayışı her yerde boy göstermeye başladı artık. Tutkularımızın ya da tutkumuz olduğunu düşündüğümüz şeylerin bile peşinden gitmek için yeterli direnci gösteriyor muyuz? https://www.inc.com/jeff-haden/75-inspiring-motivational-quotes-about-success.html https://www.wow4u.com/success/ https://www.success.com/17-motivational-quotes-to-inspire-you-to-be-successful/ https://www.briantracy.com/blog/personal-success/26-motivational-quotes-for-success/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir