BİR DOĞA MUCİZESİ : KİL MASKESİ

Kil Maskesinin Faydaları

   Dünya tarihinin en eski güzellik sırlarından biri tabi ki kil maskesi. İçerdiği yoğun mineraller ile adeta cildimiz yeniden doğuyor. Ayrıca çok fazla çeşidi olan kil  ve her bir çeşidi farklı güzellik ve cilt bakımı  faydalarına sahiptir. Kolaylıkla her yerden elde edebileceğimiz  kil sayesinde natural  ve duru güzelliğe ulaşmak çok kolay. Bulunduğu bölgeye farklı renklerde olan kil, özellikle bizim ülkemiz sınırları içinde yoğun olarak bulunmaktadır. Şimdi kil maskesinin faydaları hakkında konuşalım.

   -Kil maskesi deyince aklımıza gelen ilk faydası tabi ki  yağlı ciltlerin kurtarıcı olması. Doğanın armağanı olan kil  cildinizin yağ dengesini düzenleyerek  parlak ve arınmış  bir cilde sahip olmanızı  sağlıyor.

   -Bizi kurtaran bir diğer özelliği ise cildi  toksinlerden arındırması ve  temizlemesi, mat olan cildinize ışıltı katması diyebiliriz.

   -Ve her insanın neredeyse kanayan yarası olan siyah nokta ve sivilceler. Bu siyah nokta ve sivilceler için en güçlü ve kimyasal yöntemlerin başında tabi ki kil geliyor

PEKİ MİNERAL DEPOSU OLAN KİLİN BAŞKA AZ BİLİNEN ÖZELLİKLERİ  NELER ?

   Kili uygulamak için sadece su ile karıştırıp yüzümüze uygulamamız ve kurumasını beklememiz yeterli. Bu sayede ciltteki  bakterilerden kurtulmak çok kolay. Cildimizin üzerinde gözenekleri tıkayarak cildin nefes almasını engelleyen ve hastalanmasına  neden olan toksinler, aynı zamanda cildin erken kırışmasına ve yıpranmasına sebep olur. Düzenli olarak cilde uygulanacak bu kil maskesi sayesinde bütün bu deri hastalıkları ve egzama gibi  problemlerden kurtulmak mümkün.

Hücrelerin Oksijen Almasına Yardımcı Olur

   Hücrelere yeterli  oksijen gidememesi veya oksijeni az  ve dengesiz şekilde alması maalesef  bütün organlara etki etmektedir. Sürekli hastalanma, kondisyon yetersizliği  başta gelmek  üzere daha bir çok sağlık sorunu yaşayan insanların çözümü yine kil. Çünkü  Kil Maskesi derinizin nefes almasını sağlayan en önemli yöntemlerden birisi.

CİLT LEKELERİNİN GİDERİLMESİ

   Evet cilt lekelerinin en doğal ve en etkili çözümlerinden biri kil. Cildinizde oluşan güneş lekesi, sivilce lekesi  gibi lekelerden kurtulmak istiyorsanız r kil maskesi ile bu hedefinize kısa sürede ulaşabilirsiniz.

DOĞAL AĞRI KESİCİ KİL

   Kil, aynı zamanda ağrı kesici bir özelliğe sahiptir. Evet mucizevi bir  doğa harikası değil mi. Ve eklem yerlerinde olan kireçlenme  ve romatizma gibi ağrıları olanlar için tam bir kurtarıcı.

 Evet doğanın bize armağanı kil, neredeyse insanlığın bütün ihtiyacının ve sorunlarının çözümünün tabiatta bulabileceğimizi bize ispat ediyor. https://intothegloss.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir