Boğa burcu özellikleri – Kadın Ve Erkek İçin Farklı Kişilik Özellikleri

StabilHayat editörleri bu yazıyı sadece boğa burçlarına özel hazırladı. Boğa burcunun özellikleri nelerdir? Boğa burcunun diğer burçlar ile uyumu, boğa burçlarının olumlu ve olumsuz özellikleri, boğa burcu kadını, boğa burcu erkeği gibi birçok ayrıntı burada sizlerle. Keyifli okumalar

 • Tarih: 21 NİSAN – 20 MAYIS
 • Sembolü: BOĞA
 • Elementi: TOPRAK
 • Niteliği: SABİT
 • Yönetici gezegeni: VENÜS
 • Olumlu özellikleri: OLDUKÇA SABIRLI, ROMANTİK VE İŞİNİ SEVEREK YAPMASI
 • Olumsuz özellikleri:HOŞGÖRÜNÜN AYARINI FAZLA KAÇIRMASI, İNATÇILIK, ÜŞENGEÇLİK
 • En sevdiği şeyler: FOTOĞRAF ÇEKMEK YA DA ÇEKİNMEK, DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ, YEMEK PİŞİRMEK, GİYİM
 • Nefret ettiği şeyler: ACELECİ İNSANLAR, İSRAF, KALABALIK YERLER, HIZLI DEĞİŞİM VE GÜVENSİZLİK
 • Renk: PEMBE VE YEŞİL
 • Gün:PAZARTESİ, CUMA
 • Gizli tutkuları: HEP DAHA İYİYİ KOVALAMAK
 • Güçlü yanları: ÇEVRESİNE GÜVEN VERMESİ, HAYATI STABİL YAŞAMALARI, OLDUKÇA SABIRLI OLMALARI
 • Zayıf yanları: FAZLA İNAT VE SAHİPLENİCİ OLMALARI
 • Uğurlu sayılar: 4 VE 6
 • Uğurlu taşları: PEMBE KUVARS, SAFİR, TOPAZ, YEŞİM

Boğa burcunun kişisel özellikleri

boğa burcu özellikleri erkek kadın
boğa burcu özellikleri erkek kadın

Boğa burcu, sabırlı, sorumluluk sahibi, burçlar içinde en vicdanlı ve humanist burçtur. Boğa burcunun bu insancıl davranışları herkes tarafından takdir edilir. Boğa burcu aşkın gezegeni Venüs’ün etkisi altındadır. Gezegenin etkisi, onun sanatsal başarılarından çok, sanat eserinin hem maddi hem manevi değerlerini tahmin ve takdir edebilme gücünde görülür. Boğa burçları genel olarak mantık yerine duyguları ile hareket ederler. Büyük başarıları kendini duygusal olarak bir şeye bağlı hissettiğinde kazanırlar. Bu durum karşı cinse olan tutumunda da etkili olur. Boğa burçlarının yaşamları sabit ve zor değişen fikirler üzerine kuruludur. Değişime oldukça kapalıdır. Hayatı değişmez bir siyah beyaz resim gibi görür. Bunun yanında dayanıklılık ve sabır başarısının temelini oluşturur. 

Boğa burçlarının en etkileyici bir başka özelliği sadık olmalarıdır. İlişkilerinde olan anlaşmazlıktan genellikle tarafına yapılan eleştiriler ile gerçekleşir. Boğa burcu toprak elementi altında gruplanan üç burçtan biridir. Zodyak döngüsündeki ilk toprak burcu olduğu için toprak burçlarının temelini temsil eder. Çoğu Boğa insanı toplum içinde oldukça dengeleyicidir, kendileri ve başkaları için güvenliği sağlamaya çalışırlar. Problemleri yerinde çözen, pratik ve gerçekçi bir bakış açısıyla görmeyi çok iyi becerirler. Boğa burcu için para kazanmak mesele değildir, sabırlıdır ve yılgınlık göstermez.

BU AŞK FİLMLERİNİ KAÇIRMIŞ OLAMAZSINIZ. GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Boğa burçları ne kadar inatçılıkları olumsuz yanları olsa da bu inatçılıkları insanlarla olan ilişkilerinde bağılılık adını alabilir. Boğa burçlarını keşfetmek oldukça zordur. Dışarıdan sade ve düz kişiler gibi gözükseler bile, boğaların keşfedilmemiş binlerce özelliği vardır. Bir boğa insanını tanımak istiyorsanız, yıllarınızı vermeniz gerekebilir. Konuşmayı sevmeyen boğa burçları, gösterişten ve egodan nefret ederler. Boğalarıın bu sakin duruşu etrafındaki adeta büyüler.

TESTİ ÇÖZ.. NE KADAR TAKINTILI OLDUĞUNU ÖĞREN. GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIIZ

Boğa Burcu Kadını ve Erkeğinin Genel Özellikleri

Boğa burcu kadını

boğa-kadını-özellikleri
boğa-kadını-özellikleri
Boğa burcu kadınının aşk hayatı

Sadık bir dost, cana yakın bir sevgili olan Boğa kadını hayatınızın sonuna kadar size bağlı kalması ile bilinir. Tabi ki sınırlarınızı bilirseniz. Bir boğa burcu kadınının kendi kırmızı çizgilerini aştığınız zaman ise boynuzlarını size yöneltmesine an meselesidir.Bunların yanında boğa kadını oldukça esprili, şakacı bir kişiliğe sahiptir. Boğa kadınıyla yaşayacağınız ilişki yürekten, samimi bir ilişki olacaktır. Boğa burcu kadını sessiz, sakin ve karakterli bir duruşa sahiptir. Hayata karşı ise oldukça realist ve otoriter bir tavrı vardır. Maddi anlamda rahatlık onun için son derece önemlidir. Bu şekilde kendini güvende hisseder. Gönül ilişkilerinde saygı ve sevgi onun için çok önemlidir. Boğa burcu kadınları sadık ve ailesine bağlı bir eş denince akla ilk boğa gelir.

Boğa burcu kadınının genel ilişkileri

Eğer onu hak ettiği şekilde severseniz, hayatınızın sonuna kadar sizinle birlikte olur. Girdiği ortamlarda duruşu ile dikkatleri üzerine çekmeleri çok kolaydır. Boğa kadınları hırslıdır ve düşlediği bir şeye ulaşmak için elinden gelen her şeyi yaparlar. Alışkanlıklarına bağlıdır ve sadakatsizlikten nefret ederler. Boğa burcu kadını duygusal açıdan da oldukça hassas ve kırılgandır. Birine değer verdiği zaman fedakarlık yapmaktan kaçınmaz. Bir işe başladığı zaman yarım bıraktığı görülmemiştir. Boğa burcu kadınları ilişkilerinde sabit ve güvenilirdir. Güvenini kazandığınız taktirde sizinle olan ilişkisini mutlu bir ilişkiye dönüştürebilmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. ( boğa burcu özellikleri erkek ve kadın )

Boğa burcu kadınının sevdiği ya da nefret ettiği şeyler

Boğa kadınının parlayan zekası ve nezaket hissini harika bir şekilde birleştirir. Biçim ve işlevin uyumlu bir biçimde bir araya getirilebileceğini ustalıkla gösterirler. Sağlık, boğa kadınları için her şeyin başında gelir. Bunların yanında boğa kadını; dans etmeyi, yoga yapmayı ya da spor yapmaktan oldukça keyif alır. Doğayla barışık olan Boğa kadınını bahçede çiçek yetiştirirken, hayvan dostlarını severken ya da vahşi doğada kamp yaparken bulmanız mümkündür. Bir şey pişirirken genelde sağlıklı ve ev yapımı yemekler yapmayı tercih ederler. Zarif ve aklı başında, duygusal ve duyarlı, lüks düşkünü ama asla ellerini kirletmekten çekinmeyen Boğa kadınlarının kendine özgü harika bir stile sahiptir.

Boğa burcu kadını için hediye seçerken nelere dikkat edilmeli?

Boğa kadınına bir hediye almak ve gönlünü kazanmak istiyorsanız el yapımı ve eşi benzeri olmayan bir hediye seçmeniz yeterli olacaktır. Ucuz, plastik ya da toplu üretim işi şeylerler boğa kadınlarını biraz irrite edebilir. Bunların yanında doğal bitkisel ürünler, doğal vücut ürünleri ya da ahşaptan/kilden yapılma güzel bir şey ya da yörelere özgü ürünler oldukça ilgisini çekebilir. ( boğa burcu özellikleri erkek ve kadın )

Boğa burcu erkeği

boğa-erkeği-özellikleri
boğa-erkeği-özellikleri
Boğa burcu erkeğinin aşk hayatı

Eğer adanmış bir aşk ve güvenilir bir ilişki arıyorsanız öncelik olarak boğa burcu olup olmadığına bakmalısınız. Her ne kadar sessiz ve sakin görünseler de kelimelere oldukça hakimdirler; seçtikleri kelimeler üzerinde uzun uzun düşünmeyi severler. Düşünceli bireyler olan Boğa erkekleri ne hissettiklerinden ya da ne istediklerinden emin değilseler sessiz kalmak ilk tercihleri olabilir. Dolayısıyla bir karşılık vermeleri için zorlamamakta fayda vardır. Duygusal değişiklikleri üzerinde kafa yormayı sevdikleri için zamana ihtiyaçları vardır. Boğa burcu erkekleri evine bağlı ve uyumlu bir eş olurlar. Çocukları ile bağları oldukça sıcak olmasına rağmen aynı zamanda disiplini de elden bırakmayı sevmez. Fiziksel olarak sağlıklı ve yapılı olan bu burcun erkekleri, lüksten ve konfordan da oldukça keyif alır. Cömerttir ama savurgan değildir. 

Boğa burcu erkeğinin genel ilişkileri

Eğer içlerindeki feminen yönlerine dokunmayı becerebilirseler kendi duygularına güvenmeyi de öğrenebilirler. Ne yazık ki zor duygusal kararlar almaya zorlandıklarında kendilerini dışa kapatırlar ve duygusuzlaşmaya başlarlar. Boğa burcu erkekleri inatçı, çalışkan, hareketli ve sakin yapısıyla dikkatleri üzerine toplar. Girdiği bir ortamda onu farketmemeniz imkansızdır. Boğa burcunun inatçı tarafı ile karşılaşmamanız için onun suyuna giderek bazı konuları halletmeniz gerekecektir. Çünkü sinirlendiği zaman inadından sizin düşüncelerinize asla kulak vermeyecektir.Nihayet açılmaya başladıklarında, tüm duygularını ifade etmesine teşvik edin ve abartılı tepkiler vermekten kaçının. Kalbini kazanmayı başarırsanız uzun süreli bir ilişki yaşarsınız ve sevgisini gösterme biçimi de şaşırtıcı derecede içtendir. ( boğa burcu özellikleri erkek ve kadın )

Boğa burcu erkeğinin sevdiği ya da nefret ettiği şeyler

Evcimen ve elindeki ile yetinmesini iyi bilen boğa burçları geleneksel yemeklere düşkündür ve zaman zaman evdeyken yemeği abartabilir; yemek onun için rahatlatıcı bir sığınaktır. Bazen dağınık olabilen Boğa erkekleri çoğu zaman sakardır; yaşadığı ortamın mümkün mertebe minimalist olması işlerini kolaylaştıracaktır. ( boğa burcu özellikleri erkek ve kadın )

Boğa erkeği için hediye alırken nelere dikkat edilmeli

Boğa erkeğine sevginizi sözlerle ya da hediyelerle değil yaptıklarınızla göstermek en iyi seçenek olsa da kaliteli giysiler boğa erkeklerinin dikkatini çekebilir. Kitap, enstrüman gibi hediyeler de Boğa erkeğine uygun hediyeler arasındadır. Bunların yanında boğazına hitap eden hediyeler de epey hoşlarına gider: En sevdiği restoranda güzel bir akşam yemeğine çıkarmak harika bir hediye olacaktır. ( boğa burcu özellikleri erkek ve kadın )

Boğa Burcunun Diğer Burçlar ile Uyumu

blank

Boğa ve Aslan Burç Uyumu:

Gerek Boğa gerekse de Aslan sabit nitelikli burçlardır. Her ikisi de değişen koşullara uyum sağlamakta, risk alıp değişme cesaretini göstermekte zorlanır. İkisinin de inatçı yönleri güçlüdür. Boğa para için çalışırken, Aslan daha çok gösteriş amaçlı çalışır. Boğa ancak sağlam bir banka hesabı edindikten sonra lüks harcamalarını yaparken, Aslan elindekini son kuruşuna kadar harcar. Boğa bu şekilde yaşayamaz. Hatta, siz kendinizi finansal olarak garantilemedikçe sizinle evlenmeyi düşünmez bile. Boğa sizin hayal edemeyeceğiniz kadar pratik, sağduyuludur ve geleceğini mutlaka garanti altına alır. Toprak ve ateş grupları bir arada olmakta zorlansalar da dengeyi bulabilirler. Kıskanç ve sahiplenici Boğa partnerinin girdiği ortamlarda doğal bir güneş gibi parlamasından gurur duysa da , bir süre sonra Aslan’ın daima ilgi odağı olmak istemesinden, herkesin ona hayran olmasını beklemesinden rahatsızlık duyabilir. Öte yandan sakin ve huzurlu olan Boğa insanının, Aslan’ın neşeli ve oyuncu  kişiliği ile hareket kazanıp hayatın tadını çıkarması da söz konusudur. ( boğa burcu özellikleri erkek ve kadın )

Boğa ve Yengeç Burç Uyumu

Midesine düşkün, damak zevki gelişmiş Boğa’nın Zodyak’ın aşçısıyla birlikte olduğunda keyifli sofralarda hayatın tadını çıkarabileceğini tahmin etmek güç değil! Sakin, tatlı, uyumlu, güzelliklere ve rahatına düşkün Boğa insanı, hassas ve anaç Yengeç ile rahat eder. Boğa olarak, Yengeç sevgilinizle bahçenizde yetiştirdiğiniz yeşillik ve çiçeklerden toplamak istersiniz. Yengeç insanı ise sevgisini birbirinden lezzetli yemekler pişirerek gösterecektir. İkinizde bu durumdan mutlu olursunuz. Başbaşa lezzetli bir yemekten sonra birbirinizi baştan çıkarmaya bayılırsınız. Boğa yengeç uyumu gerçekten harikadır ve siz tadını çıkarmayı bildiğiniz sürece de bu mükemmel aşk uyumu devam edecektir. Yengeç için de evi ve ailesi çok önemlidir. Birlikte güzel ve gerçekten sevgi dolu bir yuva yaratabilirler. Özünde toprak ve su elementine sahip olan burçlar uyumu yakalamakta zorlanmazlar. Ancak Boğa’nın dillere destan inatçılığı ve biriktirip biriktirip patlattığı öfkesi Yengeç insanını ürkütüp kabuğuna çekilmeye itebildiği gibi, Yengeç de aşırı ilgisi ve duygusallığı ile ilişkiyi boğucu hale getirebilir. ( boğa burcu özellikleri erkek ve kadın )

Boğa ve Terazi Burç Uyumu

Her ikisi de ortak gezegenleri Venüs tarafından yönetiliyor olsalar da biri toprak, diğeri hava gruplarından, sabit ve değişken nitelikli iki burcun insanını temsil ederler. Boğa daha maddi, Terazi ise daha rafine ve entellektüel boyutludur. Anlaşmaları hem zor hem kolaydır. Boğa kararlarında daha inatçı ve esnemez bir portre çizerken; arabuluculuk ve uyumlu olma özelliklerine sahip olan Terazi daha anlayışlı davranabilir.  Yaşayabileceğiniz en büyük sorun Boğa burcunun sabit burç grubunda olmasından dolayı sizin gibi değişime ayak uydurmakta zorluk çekmesi olacaktır. Boğa burcu için herşey sabit kaldığı sürece güzeldir. Herşey yerli yerinde ve düzenli olmalıdır.. ( boğa burcu özellikleri erkek ve kadın )

Boğa ve Akrep Burç Uyumu

Birbirinin karşıtı olan bu iki burç insanı aslında birbirlerini tamamlarlar. Her ikisi de sabit nitelikli olmakla birlikte, Boğa toprak, Akrep ise su gruplarındandır. İkisi de kararlı ve dayanıklıdır. Tenselliği yüksek olan iki burcun da derin ve yoğun, tutkulu bir beraberlik yaşayacaklarını söyleyebiliriz. Akrep kontrolcülüğü ve Boğa insanının hayatını onun adına, onun iyiliği için yönetmeye kalkmayı bırakmadığında sorunlar yaşanabilir. Akrep burcunun iletişimde sorun yaşamayacağı ender burçlar arasındadır. Her ikinizde geveze ve her ayrıntıyı söze döken burçlar değilsiniz. Boğa burcu bu konuda akrebe göre daha iyi sayırabilir. Sessizlik oluştuğunda boğa, kadifemsi ve tok sesiyle ortamdaki kasveti dağıtacak ilk gönüllü olacaktır. Oysa Akrep, insanının doğasında değişim ve dönüşüme neden olacak krizli durumlar yaratmak gibi yıkıcı bir yön bulunur. ( boğa burcu özellikleri erkek ve kadın )

Boğa ve Başak Burç Uyumu

Sakin, serinkanlı Boğa, üretken ve seçici Başak ile rahat eder. Her ikisi de toprak insanıdır. Ancak Boğa sabit nitelikli, Başak ise değişken bir burçtur. Mükemmellik peşindeki Başak, kılı kırk yaran yapısıyla eleştirilerini dır dır ölçüsüne vardırıp Boğa’nın huzurunu kaçırmadıkça ilişki iyi gider. Başak’ların endişeli yapılarına, Boğa’ların teskin edici, sakin yapısı çok iyi gelir. Başak fazla sorumluluk duygusu ile dolu olduğu için bu kadar çok endişelidir. Çocuklarına, arkadaşlarına, patronuna ya da size söz verdiği işi yetiştirememekten çok korkar. Sizde Başak gibi sözünüze sadıksınızdır ama onun gibi endişelenmezsiniz. İlişkinin selameti açısından aşırı hijyen düşkünlüğünü, detaycılığını ve kusursuzluk peşinde olmasının getirdiği memnuniyetsizliğini törpülemek durumundadır. ( boğa burcu özellikleri erkek ve kadın )

Boğa ve Koç Burç Uyumu

Koç bu dünyaya bir şeyler başlatmaya gelmiş bir insanken, Boğa başlatılan işleri sağlamlaştırmak ve dayanıklı kılmak durumunda olandır. Koç ne kadar hareketli, sabırsız ve ele avuca sığmazsa, Boğa da o kadar sakin, huzurlu, uzun uzun düşünmeden hiçbir işe kalkışmayan, azimli ve kararlı bir yapıdadır. Eril ve dişil enerjinin birleşmesinin güçlü bir çekim yaratacağı söylenebilir. Boğa’nın son derece üretken, pratik ve iyi kazanan biri olduğunu göreceksiniz. Sizin maceracı ruhunuz ile onun evde oturmayı seven sakin yapısı çatışacaktır. Boğa alışkanlıklarına ve ev hayatına o kadar bağlıdır ki onu evinin dışına çıkarmanız nerede ise imkansızdır. Sizin hareketli yapınızla onun sakin yapısı aslında hiç uymamaktadır. Kısa bir süre içinde ondan sıkılabilirsiniz. O hareketi, cesurca, inisiyatifli bir şekilde öne atılmayı sever. Ancak, koşturup yorulduktan sonra yanında huzuru bulabileği sakin ve anlayışlı bir partner de arar. Boğa insanı bu anlamda Koç insanına hitap edebilir. ( boğa burcu özellikleri erkek ve kadın )

Boğa ve Yay Burç Uyumu

Boğa insanı pratik, somut, dikkatli, sakin ve kararlı bir toprak grubu insanıdır. Sadelikten ve huzurdan yana olan Boğa’ya Yay’ın abartılarla dolu, hevesli, coşkun, iyimser, aynı zamanda da iddiacı tarzı biraz zorlayıcı gelir. Yay burcu da Boğa burcu da ilk anda kendilerinde olmayan özellikleri karşı tarafta gördükleri için birbirlerinden etkilenirler. Ancak başta ilgi çekici olan farklılıklar uzun süre bir arada yaşanmaya başlandığında, ilişkiyi olumsuz etkilemeye başlayabilir. İki tarafta kendi özelliklerini bilerek ileride ortaya çıkabilecek olası sorunlara karşı bilinçli hareket edebilirlerse renkli bir yaşamları olabilir.  Yay insanı sınırlandırılmaya gelemez. Maceracı ve özgürlüğüne düşkün yapısıyla, güvence duygusuna sıkı sıkıya bağlı olan Boğa insanını ürkütebilir. Boğa sükunet peşindedir, Yay ise yeni ufuklar, heyecan ve aktivite. ( boğa burcu özellikleri erkek ve kadın )

Boğa ve İkizler Burç Uyumu

Sakin ve uysal Boğa ile ele avuca sığmayan, ne yapacağı belli olmayan, sürekli hareket halinde olmaya ihtiyaç duyan İkizler birbirlerini anlamakta zorlanırlar. Boğa, az önce sinemaya gidelim diyen İkizler’in beş dakika sonra nasıl olup da eve misafir çağırdığını anlayamayabilir. Aynı şekilde,  İkizler de çıkıp dışarılarda dolaşmak, kırk kapının ipini çekmek varken Boğa’nın en sevimli tavrıyla sakin sakin evde oturmak istemesini garipseyebilir.Siz dışarı çıkmak isterken, Boğa evde oturmak isteyecektir. Siz esneksinizdir ve duygularınızı açıkça dile getirirsiniz. Boğa ise inatçı ve içe dönüktür. Boğa insanı yaptığı işe tamamen konsantre olur ve sırasına göre, yavaş ve dikkatli bir şekilde işini yapmak ister. Siz ise bir çok şeye dağılmış, hızlı ve dikkatsizsinizdir.. Boğa ilişkilerinde güven duymak ihtiyacındadır, oysa flörtçü ve daldan dana konan, değişken yapısıyla İkizler insanı güven ihtiyacına cevap veremez. ( boğa burcu özellikleri erkek ve kadın )

Boğa ve Oğlak Burç Uyumu

Her ikisi de pratik, uygulamacı, somut, sabırlı, dikkatli, sakin ve  kendine hakim özelliklere sahip toprak grubunun temsilcileridir. Ancak Boğa sabit, Oğlak ise öncü niteliklidir. Oğlak burcu size ilham verecek ve örnek olacaktır. Hırslı oğlak vadide dolaşmakla tatmin olmaz, dağların en tepesine tırmanmalıdır. Oğlak ancak zirvede huzur bulur, olmak istediği yer orasıdır. Oğlak burcu başarmak için azimlidir ve en tepeye çıkabilmek için bütün gücü ile çalışır. Sebatkar, güvenilir, doğrucudur ve Boğa gibi finans konularında harikalar yaratır. İkisi de toplumdaki statülerine önem verir, saygı duyulmak isterler ve aykırı, isyankar hareketlerde bulunmazlar. Görev ve sorumluluk duyguları bir hayli gelişmiş olduğu için işkoliklik derecesinde işine bağlıdır. Mutlaka başarmak ve toplumda itibarlı bir konumda olmak ister. Boğa yumuşaklığı, sevgisi ve ilgisi ile Oğlak insanının utangaç ve çekingen yönlerini aşmasında yardımcı olabilir.

Boğa ve Boğa Burç Uyumu

Her ikisi de Venüs’ün yönetiminde olan iki inatçı, iki keyif düşkünü toprak grubu, sabit nitelikli insan birbirlerini iyi anlar ve anlaşırlar. Yemeyi içmeyi, hayatın keyif veren yönlerinden zevk almayı çok iyi bilen iki Boğa insanı birlikte doğayı yeniden keşfedebilir, sakin ve huzur dolu paylaşımlarda bulunabilir. Boğa burçların içinde en fiziksel olanıdır. Venüs tarafından yönetilen Boğa insanı güzelliklere düşkündür. Lezzetli bir yemek, kaliteli bir içecek, müzik, çiçekler, sanatsal olaylar ve konforlu bir ev tam ona göredir. Venüs tarafından yönetilen insanlar güzel şeylere nerede ise hava kadar ihtiyaç duyarlar. Siz iki Boğa bu konuda birbirinizi iyi anlarsınız. Pek çok ortak yönü olan çift, ilişkilerinde sahiplenici ve kıskanç yönlerini dengeleyebilirlerse güzel bir paylaşım yaşarlar. Öte yandan, çok fazla benzeyen ögenin bulunmasının ilişkiyi rutin ve cansız bir hale getirme riski de vardır. ( boğa burcu özellikleri erkek ve kadın )

Boğa ve Balık Burç Uyumu

İşte harika bir karışım! Sade, sakin ve güzelliklere, rahatına düşkün, zevk sahibi Boğa insanı için nazik, özverili, şefkatli ve romantik Balık biçilmiş kaftandır! Toprak gruplarından olan Boğa sabit, su gruplarından olan Balık ise değişken niteliklidir. Balık insanı bir hayli hassas ve kırılgandır. Herşeyi duygu dolu, coşkun bir şekilde yaşar. Duyguları uç noktalarda salınım yapabilir. Aranızdaki küçük sorun ise Boğa burcunun biraz maddeci olması, sizin ise hiç öyle olmamanızdır. Toprak elementi Boğa emeklerinin somut karşılığını almak ve tutmak ister. Balık burcu içinse en büyük zevk başkalarına yardım etmektir. Bu yüzden Boğa burcunun zengin olma, değerli şeyler biriktirme zevkini anlayamazsınız. Onun bu dürtüsü sayesinde gelecek için birikiminiz olacaktır. Balık ise bu tip konularla hiç ilgilenmez.. Zihni ilhamlar ve yaratıcılığa açıktır. Tıpkı Boğa insanı gibi müzik, dans, sanat ve edebiyatla ilgili olan Balıklar’la güzel paylaşımlar içinde olabilirler. ( boğa burcu özellikleri erkek ve kadın )

Boğa ve Kova Burç Uyumu

Her ikisi de inatçı, her ikisi de sabit nitelikli bu iki burç insanının beraberliği oldukça sıra dışı ve zordur. Boğa alışkanlıklarına bağlı bir portre çizerken, Kova insanı yapısı gereği hem tutucu hem de farklı, kendine özgü bir yapı sergiler. Kova burcu ve boğa burcu birlikteliği, pek de uyumlu gibi görünmese de bu sadece başlangıç için geçerli olabilir. Birlikte olmayı başarabilirlerse, ilişkinin ilerleyen dönemlerinde çok da mutlu bir birliktelik olabilir. Kova burcunun özgürlüğüne ne kadar düşkün olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu durumda bu ilişki ilk başlarda kovanın kendisini serbest hissetmesine neden olabilir. Ancak boğa burcunun ayakları yere sağlam basar ve karşısındakini bir şekilde kendine hayran bırakmayı becerir. Açıkçası Boğa insanı gibi tensel, güvenlik ihtiyacı yüksek birine,  Kova fazla hitap edemez. Ne yapılması gerektiğini söyleyip kendisi düşüncelerini bir türlü uygulamaya koyamayan tavrıyla Boğa insanını sinirlendirmesi mümkündür. ( boğa burcu özellikleri erkek ve kadın )

Boğa burcu özellikleri

boğa burcu özellikleri erkek kadın
boğa burcu özellikleri erkek kadın

Boğa burcu için en uygun meslekler

Boğa burcunun sabırlı ve otoriter yapısı iş hayatınada yansır, boğalar elindeki projeye bakar, onu aşamalara böler ve sabaha kadar oturması gerekse bile o işi rahatlıkla bitirir. Boğa burcu ekip çalışmalarının en sevilen bireyidir çünkü daima çalışkan ve disiplinlidir. Zafer peşinde değildir ve iş yerinde insanların birbirine uyguladıkları entrikalardan nefret eder. “Uzlaştırıcı, yaratıcı özellikleri ile ön planda olan boğalar, takım liderliği, mimar, amatör, güzellik uzmanı, dansçı, şair, restoran işletmecisi, yaşam koçluğu, iş adamı, şarkıcı, finansal danışman, dadı, hemşire, biyolog, moda tasarımcısı, kuaför gibi meslekler boğalara uygun olabilir.” ( boğa burcu özellikleri erkek ve kadın ) https://cafeastrology.com/taurusdailyhoroscope.html https://en.wikipedia.org/wiki/Taurus_(astrology) https://www.horoscope.com/us/horoscopes/general/horoscope-general-daily-today.aspx?sign=2 https://www.astrology-zodiac-signs.com/zodiac-signs/taurus/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir