Burçların Özellikleri – İşte Tüm Burçların En Karakteristik Özellikleri

Stabilhayat ekibi olarak sizler için burçların karakterler üzerinde nasıl etki bıraktığını listeledik. Burçlar için yeni gelecek ayrıntılı yazımızı bekleyin. O zaman burçlarımızı kısaca incelemeye başlayalım.. İşte burçların özellikleri;

Koç

Koç burcu ile başlayalım. Koç kadını, aslında ilişkilerinde partnerleri yalan yada aldatma gibi büyük suçlar işlemediği sürece asla eşlerini yarı yolda bırakmazlar. Ancak koç erkekleri tıpkı ismini aldığı canlı gibi oldukça dik kafalı ve inatçı oldukları inkar edilemez. En büyük sorunları ise ‘her şeyi en iyi ben bilirim’ havaları, ve daima haklılar evet her tartışmada haklı olma çabaları ise çoğu zaman gerçekten sinir bozucu olduğu aşikar. Genel olarak bakarsak en büyük özellikleri altıncı hisleri oldukça kuvvetli olmaları. Kötü özelliklerinin başında ise dediğimiz gibi gereğinden fazla inatçı olmaları.

Geçelim uğurlu günlerine: Evet koç burçları için en uğurlu gün Salı. Koç burcunun karakteristik rengi ise kırmızı. Kırmızıya karşı inanılmaz bir zaafı olduğu kesin. Her ne kadar tez canlı olsalar da liderlik vasıfları oldukça ön plana çıkan bir burçtur. En iyi anlaştıkları burçlar ise Aslan ve Yay. Fakat yengeç ve terazi burçları için maalesef aynı şeyleri söyleyemeyeceğiz.

Koç burçlarının bir başka özelliği ise ayran gönüllü olmaları diyebiliriz. Evet koç burçları genellikle bir anda heveslenip sonra çabukça sıkılabilen bir burç. Ama ön yargı konusunda tam not alıyorlar. Evet kimseye karşı önyargı ile yaklaşmayan koş burçları, kin tutmayı da pek beceremiyorlar. Koç burcunun bir başka olmazsa olmazı tabi ki adalet. Evet kesinlikle haksızlığa gelemezler, ne kendine nede bir başkasına yapılan haksızlık karşısında daima dik ve kesin duruşları vardır.

Fiziki özelliklerine gelirsek Çevik bir yapıya sahip olmaları, spor yapmayı sevmeleri diyebiliriz.

Boğa

blank

Eğer bir ilişkide sadakat sizin için ilk kriter ise ilk tercihiniz kesinlikle boğa burcu olmalı. Her ne kadar bu durum çoğunlukla aşırı sahiplenmeye oradan da aşırı kıskançlığa varıyor olsa da durması gereken yeri gayet iyi bileceklerinden emin olabilirsiniz.Aslında bu sahiplenme durumu sadece ilişkilerinde gösterdikleri bir davranış değil bunun yanı sıra işinde, arkadaşlıklarında hatta ailesine karşıda oldukça sahiplenici bir tutum gösterirler. Boğa burçlarının öne çıkan en iyi özelliklerinden birisi ise hepsinin adeta bir gurme gibi damak zevklerinin olması. Cinsel hayatlarına çok düşkün olduklarını da söylemeden geçmeyelim.

Boğa burçların hayatta önceliklerinin en başında maddiyat gelir. Evet maddiyata çok önem verirler, fakat bu demek değil ki boğa burçları çok ‘paracı’. Hayır kesinlikle böle algılanmamalı. Boğa burçları para kazanmayı iyi bildiği kadar geleceğe yatırım yapmasını ve parayı doğru harcamasını da gayet iyi bilirler. Güven konusunda biraz eksikleri bulunan boğa burçlarının güvenlerini kazanmak oldukça zordur. Ama gerçek dostlarına daima sonsuz bir güven duyarlar.

Boğa burçları genel olarak kolay kolay sinirlenen bir yapıya sahip değillerdir. Fakat sinirlendiğinde pek fazla etrafında durmasanız iyi edersiniz. Bunun yanında boğa burçlarının rakamlarla arası pek iyi değil değil diyebiliriz. Uğurlu günü ise cuma olan boğa burçlarının inatçı yapısı bazen başına ciddi dertler açıyor. Bu inatçı yönünüzü biraz törpüleyin..

İlişkilerinde ve iş hayatında sorumluluk almayı ve lider olmayı seven boğa burçları kadınları genellikle oğlak burçları ile iyi anlaşmaktadır. Sahip olduğu değerleri kaybetme korkusu yaşaması ise onu gereksiz bir stres içine sokabilmektedir.

İkizler

blank

İkizler burcu diyince akla gelen ilk özellik tabi ki mükemmel ön sezgiye sahip olmaları. İkizler burcu bulunduğu ortamlarda kendini hemen belli eden bir karakteristik yapıya sahiptir. Dışarıdan bakıldığında dünyayı umursamaz, vurdum duymaz gibi görüyor olsa da geleceğini mutlaka garantiye almak için mücadele ederler ve daima bir b planına sahiptirler.

Bir boğa kadar olmasada yemekle arası çok iyi olan ikizler bu nedenle fazla kiloları ile başı dertte olabiliyor. Öne çıkan bir diğer özellikleri ise son derece zeki ve bir o kadarda arkadaş canlısı bir kişiliğe sahip olmaları ve arkadaş çevreleri oldukça kalabalıktır.

Deneyimi fazla ikizler burcu kadınlardan rahatlıkla tavsiye alabilirsiniz. Size her konuda yardımcı olacaktır, ancak kendi ilişkilerinde bir türlü ilk adımı atmayı başaramazlar. Favori günü çarşamba olan ve 4,5 28 sayıları onlar için son derece uğurludur.

Terazi ve kova burçları ile son derece iyi ilişkiler kurabilir ve sarı/mavi renklere özel bir zaafı vardır.

Yengeç

blank

Yengeç kadınlarını genel olarak inceleyecek olursak tipik bir anne adayı olan ve evlerine son derece bağlı olan yengeç burçları Ay gezegenine bağlı oldukları için dolunay dönemlerinden fazlaca etkilenmektedir. Toplumsal sorumluluğu son derece yüksek olan yengeç burçları sadece kendisini değil hiç tanımadığı insanların bile iyi bir hayata sahip olmasını ister.

Para harcama konusunda tutumludur fakat söz konusu kendi evine yapılacak harcama ise asla harcarken tereddüt etmezler ve dilediklerini alırlar. Dışarıdan her ne kadar kendi içine kapanık gibi görünse de aslında yaptıklarını anlatmaktan oldukça zevk duyarlar. Ve yakın çevreleri yanında oldukça konuşkan bir yapıya sahiptirler.

Kafasına koyduğu şeyi mutlaka gerçekleştirip elde etmeyi oldukça seven yengeç burçları bunun için insanın aklına gelmeyecek şeyleri yapabilir.

Aslan

blank

Popüler olmak ve ön planda  olmak ve çevresi tarafından sürekli taktir edilmek denilince ilk akla gelen burç tabi ki aslan burcu. Aslan burçları oldukça yüksek öz güvene sahiptir. Etrafında ki insanların söylediği yalanları çok çabuk anlayabilen ve bu yüzden pek fazla arkadaşı bulunmayan aslan burcu kesinlikle kısıtlanmaya gelmez, özgürlüğüne son derece düşkündür.

Başarılı olduğu işte övülmeyi ve beğenilmeyi çok severler, bir aslan burcunu biraz överseniz ona istediğiniz her şeyi yaptırabilirsiniz, buda küçük bir öneri olsun sizlere. Ön yargılı olmayan ancak çabuk sinirlenen bir yapıya sahiptir. Bu ani parlamalarını engel olmayıöğrenmeliler çünkü bazen başlarına ciddi belalar açabiliyor.

Bulunduğunuz ortamda dürüstlüğü ve doğruluğu sever, ayrıca ilişkilerinde her zaman iplerin onun  elinde olmasını tercih ederler.

Burçlardan sonra sağlıklı yaşamak ile ilgili ilk kez duyacağınız ayrıntılar için TIKLAYIN

Başak (burçların özellikleri)

blank

En ufak ayrıntılara takılan ve herşeyi araştırıp incelemeyi oldukça seven başak burçları ileri düzeyde hijyen hastası olmaları en büyük özellikleri. Kendini karşısındakinin yerine koymayı oldukça iyi başarır fakat bazı laflarının ayarı yoktur, karşısındakini çabuk kırabilir. Biraz dilleri sivri desek yalan olmaz.

Yaşadığı çevrenin temiz ve tertipli olmasını isteyen başak burçları beş ve beşin katları sayısına özel bir ilgi duymaktadır.

İş ve özel hayatında çekingen oldukları için girişimci değillerdir. Belkide bu burcun tek olumsuz yönü bu diyebiliriz.

Partnerlerinin kusursuz olmasını ve onları taşımasını bekler bu çoğu zaman ilişkilerinde sorun yaratabilmektedir. Sağlığına son derece önem veren başak burçları alternatif tıp ile oldukça ilgilidir.

Terazi (burçların özellikleri)

blank

İsmini aldığı nesnenin özelliğini taşıması ile ünlü terazi burcu adaletli yapısı ile bir çok kesim tarafından takdir edilmektedir. Her ne kadar aşk hayatında aradığını pek bulamasa da hırslı yapısı sayesinde iş hayatında oldukça başarılıdır. Ve tamamen bir iş kolik diyebiliriz.

Karşı cinslerine karşı oldukça naif bir yapıya sahip olan terazi burçları mutsuz olmaları için küçük bahaneler yeterli olacaktır. İlişkilerinde akıllı ve pratik zekalı kişileri tercih eden terazi burçlarının para harcama konusunda oldukça bonkör olduklarını biliyoruz. Hatta biraz savurgan diyebiliriz. Terazi burçlarının en büyük özelliklerinden biriside inanılmaz yüksek enerjiye sahip olmaları.

Tek kalmayı ve yaşamayı pek sevmeyen terazi burçlarının en sevdiği sayılar ise 1 ile 6’dır. Uğurlu günü genellikle cuma olan teraziler baskı altında olmayı pek istemezler. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler ve asla bir kalıba girmezler.

Akrep (burçların özellikleri)

burçların özellikleri
burçların özellikleri

Akrep denilince akla ilk gelen özellik geçmişte yaşadıklarını olayları asla unutmamaları, bu nedenle çok kin tutan bir burç olarak tanımlayabiliriz. İkili ilişkilerinde oldukça dikkatli ve çekimserdir, daha önce yaşadığı hatalardan ders almasını çok iyi bilir. Bildiği her konuda açıkça konuşmaktan çekinmez, başkalarının pek önemsemediği konuların üzerine gitmeyi çok sever. Tarihe yön veren çoğu insanın akrep burcu olduğunu da burada söylemeden geçmeyelim.

Yeni yerler görmeyi ve gezmeyi çok seven akrep burçları sevdiklerine karşı oldukça bonkör ve ılımlıdır. Akrep burcu ile sıfırdan arkadaşlık kurmak aslında oldukça zordur, kendine en güvendiği nokta ise zekasıdır. Hayatında ki her şey zeka süzgecinden geçmesi gerekiyor.

Aşık olunabilecek bir burç olan akrepler cinsel uyum açısından boğalar ile çok iyi anlaşabilmektedir.

Yay (burçların özellikleri)

blank
burçların özellikleri

Tek rakamlarla arası oldukça iyi olan yay burcu ile arkadaş iseniz her gününüz dolu dolu geçecektir. Özgürlüğüne son derece önem veren, başkalarının kısıtlamalarını pek aldırış etmeyen yapısı ile bir çok kriz niteliğindeki olaylara karşı son derece soğuk kanlıdır.

Eğer yay burcu birine söz verdiyse er yada geç onu yerine getirir, çoğu kimsenin imkansız olarak gördüğü şeyleri gerçekleştirmek yay burçları için ayrı bir önem arz eder. Genellikle uğurlu sayıları tek rakamlardır ve perşembe günleri kendilerini çok daha zinde hissederler.

Dini görüşlerinde oldukça tutarlıdır ve bu konuda araştırmayı yapmayı çok severler. Stabil bir hayat yerine her gününü farklı yaşamak isteyen yay burçları sporla arası oldukça iyidir.

Oğlak (burçların özellikleri)

burçların özellikleri
burçların özellikleri

Toprak grubundan olan oğlaklar, geçmişte yapılan iyilikleri de kötülükleri de asla unutmazlar. Herkese güvenemeyen bir yapıya sahiptir, cumartesi günlerini çok seven oğlakların sabırlı kişilikler olduğu bilinmektedir.

Özel hayatında her şeyin kusursuz olmasını isterler, iş hayatında çalışma delisi olan oğlak burçları çoğu zaman ise kendini yetersiz bulmaktadır. Tam bir aile babası olma potansiyeline sahiptir, gösterişli bir hayat sürmek yerine sade ve doğal yaşamayı sever.

Meraklı olmaları başlarına irili ufaklı küçük sorunlar yaratıyor olsa da bu huylarından bir türlü vazgeçmezler. Kıyafetlerinde genellikle koyu renkleri tercih eden oğlak burçları değişik çiçek türlerine karşı ilgisi vardır.

Kova (burçların özellikleri)

burçların özellikleri
burçların özellikleri

Zeka ve yardımlaşma özelliklerinin oldukça dikkat çektiği kova burcu, standart kalıpları çiğnemeyi oldukça severler. Her zaman olaylara karşı pozitif yaklaşan kovalar hitap gücü son derece kuvvetlidir.

Çevresindeki insanlar tarafından son derece saygı duyulan kişilerdir. Eğer bir çıkmazın içine girdiyseniz yardım alabileceğiniz en sağlam burç tipidir. Bilgisi ve mantığı ile insanları yönlendirme konusunda usta olmuşlardır.

Bencil olmadığı hal ve hareketlerinden belli olduğu için arkadaşları ona güvenir. Duygusal yönleri çok gelişmediği için her zaman mantığı ile hareket ederler.

Balık (burçların özellikleri)

burçların özellikleri
burçların özellikleri

Tam bir gezme meraklısı burçtur, çevresindeki insanlara yardım etmeyi onların mutlu olması için büyük uğraş verirler. Kavrama yeteneği oldukça yüksek olup insanlara karşı olan düşünceleri genellikle doğru çıkar.

Duygusal yapıları nedeniyle kırılmaya oldukça meyillidir. İnsanlara karşı ‘hayır’ demeyi pek başaramazlar, iş hayatlarında kötü giden durumlarda pek fazla kendini suçlu hissetmedikleri gibi suçluyu bulma konusunda biraz aceleci davranmaktadırlar. Balık burçları etrafında olup biten her şeyin farkındadırlar. Tepki vermemeleri onların habersiz oldukları anlamına gelmez.

Balık burçlarına bütün gün şiir okuyun, eminim sıkılmadan sizi dinleyeceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir