Dalgalı Saç Modelleri – En Cool Tarzlar

Dalgalı saçlar hemen hemen her kadının hayali diyebiliriz. Saçları olduğundan daha hacimli ve dolgun gösteren dalgalı saç modelleri bizim de en sevdiğimiz tarzlardan. Stabil Hayat editörleri sizler için seçtiği dalgalı saç modelleri serisinin 1. bölümünü hazırladı. VE TABİ Kİ GELENEK BOZULMADI. Dalgalı saçlar için en iyi bakım tüyolarını resimlerin arasına yerleştirdik. İyi okumalar…

dalgalı saç modelleri

Dolgun, bakımlı, hacimli dalgalı saçlara sahip olmak isteyenlerin doğru bakımı yapması şart. Fakat saç tiplerine göre bakım uygulamalarının değiştiğini hatırlatarak başlayalım.

dalgalı saç modelleri
dalgalı saç modelleri

Saçlarınız kıvırcıksa işiniz diğer saç tiplerine göre biraz daha zor diyebiliriz. Çünkü dalgalı ya da kıvırcık saçların bakımı biraz daha uğraş istiyor.

KISA SAÇ MODELLERİNİ İNCELEDİNİZ Mİ ? TIKLAYIN

(dalgalı saç modelleri)

(havalı saç modelleri)
(havalı saç modelleri)

Dalgalı saçlara önce krem, sonra şampuan başlığı görünce şaşırmış olabilirsiniz. Çünkü dalgalı saçların bakımında yıkama sırasında kullanılan ürünlerin sırası değişiyor. Eğer sizin de saçlarınız dalgalıysa önce şampuan yerine saçınıza krem kullanmanız en önemli noktalardan biri. Eğer bu şekilde yaparsanız saçlarınızın daha kolay taranmasını sağlayabilir ve elektriklenmesini önleyebilirsiniz. 

(havalı saç modelleri)
(havalı saç modelleri)

Bunun yanında saçlarınızı duş sırasında henüz kremliyken taramanız gerektiği ise bir başka dikkat edilmesi gereken nokta. Saçlarınızı ıslattıktan sonra saç kreminizi, saç diplerinize gelmeyecek şekilde ve yumuşak hareketlerle uygulamalısınız. 1-2 dakika bu şekilde beklettikten sonra saçlarınızı bol bol suyla durulamanız gerektiğini unutmayın.

(dalgalı saç modelleri)

(dalgalı saç modelleri)
(havalı saç modelleri)

Dalgalı saçların bir gün arayla yıkanması da daha uygun… Bu şekilde elektriklenmenin önüne geçebilirsiniz. Saçınızı durularken dikkat! İyi ve bakımlı saçlara giden yolda saçınızı nasıl duruladığınız da oldukça önemli bir nokta.

ÖRGÜ SAÇ MODELLERİNİ İNCELEDİNİZ Mİ?

(dalgalı saç modelleri)
(dalgalı saç modelleri)

Sıcak suyla duş almak çok keyifli olabilir fakat sağlıklı saçlar için saçınızı çok sıcak suyla yıkamamanızı öneriyoruz. Saçınızı durularken soğuk su kullanırsanız saçlarınızın daha ışıltılı göründüğünü farkedeceksiniz. Soğuk su saç derisinde canlandırıcı etkiye sahip çünkü kan dolaşımını hızlandırır. Böylece saç kökleri çok daha iyi beslenecektir.

blank

Saçlarını maşa veya fön makinesiyle dalgalandırdıktan sonra anında aşağı doğru serbest bırakmamalısın. Unutma, saçların hangi şekilde soğursa o şekilde kalacaktır. Saçlarının uzun süre dalgalı görünmesi için dalgalandırdığın saçı parmağına sarıp burgu haline getir ve tel tokayla saçlarına sabitle. Böylece 10-15 dakika bekleyerek saçlarının soğumasını sağlayabilirsin. Tel tokaları çıkardığın anda saçlarındaki buklelere bayılacak ve uzun süre bozulmayan saç modelinin keyfini çıkarmak için can atacaksın!

(dalgalı saç modelleri)

blank

Editörün önerisi: Eğer saçlarının bukle şeklinde soğumasını bekleyecek zamanın yoksa saçlarını tel tokayla sardıktan sonra saç kurutma makinesinin soğuk kısmını ayarla ve saçlarını soğuk havayla soğutmayı dene. Oldukça pratik ve etkili olan bu yöntem sayesinde saçlarını anında dalgalandırabilir ve dalgalarının tadını gün boyu hatta birkaç gün bile çıkarabilirsin.

blank

Gelelim saç kurutmaya… Özellikle kış aylarında hasta olmamak için duş aldıktan sonra saçların mutlaka kurutulması gerekiyor. Kurutma aşamasında saçınızın zarar görmesini istemiyorsanız fön makinesinin gücüne ve ısı ayarına dikkat etmelisiniz. Dalgalı saçları kurutmanın en iyi yöntemi fön makinesini soğuk ısı ayarına getirmenizdir. Daha belirgin buklelere sahip olmak içinse saçınızın tamamen kuruduğundan emin olmalısınız.

blank

Dalgalı saçları yıkama, kurutma ve şekillendirme aşamalarının her birine ayrı ayrı dikkat etmek gerekiyor. Bunların yanı sıra dalgalı saç bakımının olmazsa olmazları var. İşte dalgalı saçların bakımına dair püf noktalar:

blank

 Kullanılan saç bakım ürünlerinin saç tipine uygun olması çok önemli. Saç bakım ürünlerinden ancak bu şekilde de maksimum fayda sağlayabilirsiniz.

blank

Maske kullanmak da bir tercih… Saç bakım maskesi kullanımı genel olarak unutuluyor. Ancak maskeler saç bakımının olmazsa olmazlarından. Buklelerin daha parlak görünmesi için en az haftada bir kere saç bakım maskesi uygulamalısınız.

blank

Durulanmayan bakım ürünleri de dalgalı saç bakımı için bir başka seçenek. Buklelerinizin gün boyunca parlak ve şekilli olabilmesi için ve kabarmamaları için durulanmayan bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz. 

blank

Dalgalı saç bakımının en önemli püf noktalarından biri saçların kuruyken kestirilmesidir. 

blank

Son olarak havluların sert dokuları, saç tellerinin yıpranmasına, incelmesine ve elektriklenmesine neden olabiliyor. Özellikle dalgalı saçların havlu yerine pamuklu bir tişört veya bezle kurulanması tavsiye ediliyor.

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank

BKNZ..

https://www.redbookmag.com/beauty/hair/advice/g243/wavy-hair-how-to-hairstyles/ https://www.thetrendspotter.net/short-wavy-hairstyles/ https://therighthairstyles.com/the-most-magnetizing-hairstyles-for-thick-wavy-hair/ https://www.byrdie.com/wavy-hairstyles-4692285 https://www.latest-hairstyles.com/medium/wavy.html https://tr.pinterest.com/t3micro/wavy-hair/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir