En çok izlenen filmler – Gelmiş Geçmiş En Çok Hasılat Yapan Filmler

StabilHayat editörlerinden dev bir film arşivi daha sizlerle. Bu zamana kadar en çok gişe yapan sinema filmlerini en çoktan en aza doğru sizin için listeledik. Aralarında izlemediğiniz varsa kesinlikle kaçırmayın.O zaman gelmiş geçmiş en çok izlenen filmler listemize başlayalım..

 Avatar (2009)

en çok izlenen filmler
en çok izlenen filmler

İlk filmimiz 2,787,965,087 dolar hasılatla avatar. Bir hırsızlık sonucunda erkek kardeşini kaybeden yarı felçli Jake Sully, Pandora adındaki uzak bir gezegende görev başına geçmeye karar verir. Bu yerde Na’vi adında giderek tükenmekte olan bir halk yaşamını sürdürmektedir. Jake, kendilerine özgü bir lisanları, dünya görüşleri ve yaşam biçimleri olan halkın arasına karıştığında doğa ile de bütünleşir. Askeri bir şirket, söz konusu yeri ve oradaki kaynakları mercek altına almak üzere Avatar adında bir program meydana getirmiştir.

Bu program insanları kısmen insan kısmi olarak Na’vi haline dönüştürerek görevde kullanmak amaçlı Pandora’ya göndermektedir. Bu sisteme gönüllü dahil olan Botanist Dr Grace Augustine ve Jake Sully için başka bir yaşam var olacaktır. Sully, Pandora’ya geçtiği anda felçli bedeni değişime uğrayarak işlevsel hale gelmektedir. Bu sırada Na’vi halkından Prenses Neytiri ile karşı karşıya gelen Jake, ansızın bir farkındalık yaşar ve bir araştırma görevi için gönderildiği bu gezegeni, kendi dünyasının sömürgeci şirketlerinden korumaya karar verir. Üç boyutlu, son teknoloji ürünü ve ciddi anlamda yüksek bütçeli filmin yönetmeni James Cameron’e, Titanik, Yaratıklar ve Terminator filmlerinden zaten yeterince tanıyoruz.

BİLİM KURGU SEVENLER İÇİN HAZIRLADIĞIMIZ İÇERİĞE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN..

Titanic (1997)

en çok izlenen filmler
en çok izlenen filmler

2,187,463,944 dolar hasılat ile titanik . Dünyanın hatırlamak istemediği türden felaketlerden biri olan ‘Titanik kazası’, dev prodüksiyonların yönetmeni James Cameron tarafından çekilen görkemli bir film.
Teknolojinin son sürat ilerlediği bir dönemde, insanlar baş edemeyecekleri hiç bir problem olmadığına inanmaya başlamışlardı. ‘Titanic’ adlı dev transatlantik ise, insanlığın doğaya karşı gövde gösterisi gibidir. Bu ‘Düşler Gemisi’ nin yolcuları arasında Avrupa`da birkaç yıl geçirdikten sonra Amerika’ya dönmekte olan, Jack adlı genç bir ressam ile nişanlısı ve annesiyle Philadelphia`ya giden Rose adlı genç bir kız da vardır.

İki genç, şans eseri tanışacak, aralarındaki sınıf farkına aldırmaksızın birbirleri ile tutkulu bir aşk yaşayacaktır. Bu arada doğa insanoğlunun günden güne artan kibirine bir nokta koymayı planlamaktadır. Yola çıkılmasından dört buçuk gün sonra, 10 Nisan 1912’de, Titanic iki saat kırk dakika süren ve sulara gömülmesiyle son bulan, hazin olayların başlamasına neden olacak buz dağına çarpacaktır.
James Cameron’un, seyirciye bir zaman makinesiyle yolculuk ettiği hissini uyandırırcasına gerçeğe yakın filmi ‘Titanic’ tam 14 dalda Oscar adayı olarak ‘En İyi Film’ dahil 11 ödülü kazandığınıda hatırlatalım.

Star Wars: The Force Awakens (2015)

en çok izlenen filmler
en çok izlenen filmler

2,068,223,624 dolar hasılat ile Star wars. Star Wars: Güç Uyanıyor (Yıldız Savaşları 7) filminde bu seriye yeni katılan Rey ve Finn karakterlerinin çevresinde şekillenen, Karanlık Taraf olan İlk Düzen’den (First Order) kurtularak hayatta kalma ve droid BB-8’e verilen gizli görevi yerine getirme öyküsü, Güç’ün yeni sahibine seslenmesiyle de farklı bir boyut kazanıyor.  Baş karakter rollerinde oyuncular Daisy Ridley ve John Boyega’yı gördüğümüz filmde serinin fenomen karakterleri de geri dönüyor. Kadrosunda Ridley ve Boyega’nın yanı sıra ayrıca Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Gwendoline Christie, Adam Driver’ın da yer aldığı filmin orijinal kadrosunda bulunan Harrison Ford, Carrie Fisher, Mark Hamill, Peter Mayhew de bu filmle birlikte geri dönüyor. Lucasfilm’in yapımcılığında hayata geçirilen yapımın yönetmen koltuğunda bu sefer J.J. Abrams oturuyor. Senaryo ise Lawrence Kasdan & J.J. Abrams ve Michael Arndt’a ait.

SONUNA KADAR MERAKLANDIRAN FİLMLERDEN HOŞLANIYORSANIZ BU LİSTEYE BAKMALISINIZ..

Avengers: Infinity War (2018)

en çok izlenen filmler
en çok izlenen filmler

2,044,694,630 dolar ile Avengers: Sonsuzluk Savaşı. Dünyanın gördüğü en büyük tehdite karşı güçlerini birleştirmek zorunda olan kahramanların verdikleri mücadeleyi konu alıyor. Kaptan Amerika ve Iron Man’in arasında çıkan çatışmalardan sonra bölünen kahramanlarımız, birbirlerinden uzaklara savrulurlar. Hepsi kendi yandaşlarıyla dünyayı savunmaya çalışmaktadır. Fakat dünyanın kaderi bir kez daha tehlikeye girer. Sınırsız bir güç kaynağı olan sonsuzluk taşlarının peşine düşen Thanos, dünyanın gördüğü en büyük tehdittir. İnsanlığın kaderi bir kez daha, insanlık için savaşmaya ant içmiş kahramanlarımız elindedir. Hiçbir süper kahramanın tek başına asla yenemeyeceği büyüklükteki bu tehdit için ekipler birleşmeli ve tehdide tüm güçleriyle karşı koymalıdır…

Jurassic World (2015)

en çok izlenen filmler
en çok izlenen filmler

1,671,713,208 dolar ile Jurassic World. John Hammond’ın başarısızlıkla sonuçlanan Jurassic Park denemesinin üzerinden tam 22 sene geçmiştir. Nublar Adası’nda bu kez tam kapasiteyle çalışan, Hammond’ın hayal ettiği gibi bir dinozor tema parkı Jurassic World adıyla kurulmuştur. Fakat kuruluşunun üzerinden 10 sene geçtikten sonra parkta müşteri sayısı günden güne azalmaktadır. Parkı işleten şirketin hedeflerini tutturabilmesi için parkta yenilikler yapılır, yeni bir dinozor türü üretilecektir. Ne var ki bu yeni tür sandıklarından daha tehlikeli bir canavar olmuştur.

ANİMASYON FİLMLERİ SEVİYORSANIZ TIKLAYIN

The Avengers (2012)

en çok izlenen filmler
en çok izlenen filmler

1,518,812,988 dolar ile The Avenfers. SHIELD adıyla tanınan uluslararası barış örgütünün başındaki isim Nick Fury, tüm dünyanın güvenliğine karşı büyük bir tehdit oluşturan düşmanla karşı karşıya kalır. Fury, dünyayı yaklaşan bu felaketten kurtarmak için en cesur ve en ‘süper’ kahramanlardan oluşan bir ekip kurmak zorundadır…
İlki 1963’te yayınlanan ve o günden sonra çizgi roman fanatiklerinin mabedi haline gelen Marvel’ın en sevilen serilerinden olan “The Avengers”ın sinema uyarlaması olan yapımda baş rolleri de efsanevi bir kadro paylaşıyor: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Tom Hiddleston, Stellan Skarsgard ve Samuel L. Jackson’ın yer aldığı süper kahramanlar filmi Yenilmezler’in senarist ve yönetmen koltuğunda ise Joss Whedon oturuyor.
Marvel’ın süper kahramanları Nick Fury, Hulk, Kaptan Amerika, Thor, Iron Man, Hawkeye ve Kara Dul’u (Black Widow) aynı karelerde göreceğimiz film bu yılın en gözde yapımları arasında.

Furious 7 (2015)

en çok izlenen filmler
en çok izlenen filmler

1,516,045,911 dolar ile Hızlı ve Öfkeli 7. Dominic Toretto (Vin Diesel) ve ekibi, artık suç dünyasını arkasında bırakmaya karar vermiştir. Owen Shaw’u alt ettikten sonra yollarını ayırmışlardır. Fakat komadaki Shaw’un kardeşi Deckard Shaw (Jason Statham) kardeşini bu hale getirenlerden intikamını almaya niyetlidir ve başta Torretto olmak üzere ekibin üyelerini tek tek öldürmeye kararlıdır. Bu sırada Jakarde adlı Somalili bir terörist ve Mr. Nobody diye bilinen bir üst düzey hükümet görevlisi, Tanrının Gözü adlı çok değerli bir bilgisayar programını ele geçirmek istemektedirler. Toretto ekibini tekrar toplayarak Shaw’u durdurmak ve programı geri almak zorunda kalacaktır

(En çok izlenen filmler)

Avengers: Age of Ultron (2015)

en çok izlenen filmler
en çok izlenen filmler

1,405,403,694 dolar ile Avengers: Age of ultron. Iron Man Tony Stark önderliğinde bir grup süper kahraman, aktif olarak kullanılmayan bir barışı koruma programını gerçekleştirmek isterler, fakat işler çığrından çıkar ve insan yapımı bir yapay zeka olan Ultron’un eline, hain planlarını gerçekleştirme fırsatı geçer. Kahramanlarımız onu durdurabilmek için bir kez daha güç birliği yapmak zorundadır. Tüm dünyaya yayılan bir savaş başlayacaktır.
Filmde Robert Downey Jr. Scarlett Johansson, Mark Ruffalo ve daha birçok popüler aktör rol alırken, James Spader, Ultron’a sesiyle hayat veriyor.

BU TARZ DAHA ÇOK FANTASTİK FİLM İÇİN TIKLAYIN..

Black Panther (2018) (En çok izlenen filmler)

en çok izlenen filmler
en çok izlenen filmler

$1,346.1 milyon dolar ile Black Panther. Kaptan Amerika’yla yan yana çarpıştıktan sonra vatanı Wakanda’ya dönen T’Challa, ya da Kara Panter (Chadwick Boseman), bu gözlerden uzak, fakat son derece gelişmiş ülkeye liderlik etmeye hazırlanmaktadır. Bununla beraber ülke içinde karışıklıklar çıkmış, tahta aday olan başkaları da piyasaya çıkmıştır. Ülkesini bir arada tutmak ve savaşa girmesini engellemek isteyen T’Challa, CIA ajanı Everett K. Ross’un da (Martin Freeman) yardımını alacaktır.
İlk siyahi süper kahramanlardan biri olan Siyah Panter, 2018 yılında ilk kez merkezde kendisinin olduğu bir filmle beyazperdede olacak.

Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları 2 (2011)

en çok izlenen filmler
en çok izlenen filmler

1,341,511,219 dolar ile Harry Potter Ölüm Yadigarları. Hogwarts’ın maceraperest talebeleri Harry, Ron ve Hermione; Voldemort’un ölümsüzlük sırrını barındıran Hortkuluklar’ın izini sürmek sürerek yok etmeye çalışmaktadırlar. Bu şer odağının üstesinden gelmek için bu görevi üstlenerek yola çıkan kahramanlarımız, profesörlerinin yönlendirmelerinden uzak ve Dumbledore’un korumasından muaf ve artık tek başlarınar. Üç can dost şimdi her zamankinden daha çok birbirlerine güvenmek zorundadır. Ancak, onları tehdit ederek ayrı düşmelerini sağlamak isteyen Karanlık Güçler de fitne çıkarmak için peşlerindedir. Bu arada, büyücülük dünyası Karanlık Lord’un tüm düşmanları için tehlikeli bir yer haline dönüşmüştür. Uzun zamandır korkulan savaş başlamış ve Voldemort’un Ölüm Yiyicileri Büyü Bakanlığı’nın kotrolünü zorla ele geçirerek terör estirmektedir. Kendilerinden olmayan herkesi tutuklamaktadırlar.

Ancak, Voldemort için en değerli olan ganimeti; Harry Potter’i bir türlü ele geçiremezler. Seçilmiş kişi artık aranan kişidir ve Ölüm Yiyiciler Voldemort’a canlı olarak teslim etmek üzere onu aramaktadırlar. Harry’nin tek umudu Voldemort onu bulmadan önce Hortkuluklar’ı bulup yoketmektir. Ama, ipuçlarını araştırdıkça neredeyse unutulmuş olan eski bir efsaneyi ortaya çıkartır. Ölüm Yadigarları’nın efsanesi. Eğer bu efsane gerçekleşirse, Voldemort aradığı üstün güce erişebilecektir. Aslında Harry’nin geleceği, geçmişte yaşadığı ve tüm geleceğini etkileyen sağ kalan çocuk olduğu kader günü de belirlenmiştir. O, artık sadece bir çocuk değildir, Harry Potter, Hogwarts’a ilk adımını attığı günden beri hazırlanmakta olduğu Voldemort’la amansız savaşı giderek daha da yaklaşmaktadır.

Star Wars: The Last Jedi (2017) (En çok izlenen filmler)

en çok izlenen filmler
en çok izlenen filmler

1,332,108,638 dolar ile Star Wars: The Last Jedi. Rey, efsanenin ikinci bölümünde de Finn, Poe ve Luke Skywalker ile destansı yolculuğuna devam ediyor. 
Filmde Daisy Ridley, John Boyega, Mark Hamill, Domhnall Gleeson, Carrie Fisher, Laura Dern, Oscar Isaac, Gwendoline Christie ve Lupita Nyong’o gibi birbirinden ünlü isimler yer alıyor. Yönetmen koltuğunda ise Rian Johnson oturuyor.

Frozen (2013) (En çok izlenen filmler)

blank
en çok izlenen filmler

1,276,480,335 dolar ile Karlar ülkesi. Karlar ülkesi, konusu itibariyle yetişkinlerin tümünü çocukluklarına indirip harikulade bir nostalji yakalamalarını sağlıyor. Dokunduğu her şeyi istemsizce donduran prenses Elsa, bu gücünü kontrol edemediği bir anda küçük kardeşi Anna’ya zarar verdiği için kendini hiçbir zaman affetmeyecektir ve ondan uzaklaşacaktır. Yıllar sonra kraliyetin tacını giyeceği gün geldiğinde işler yolunda gitmez ve ülkesi Arrandale’e sonsuz kışı getirir. Yaptığı şeyden pişmanlık duyan taze kraliçe, ülkeyi terk edip kuzeydeki dağda inşa ettiği buzdan şatosuna yerleşir. Anna ise hem giderek artan soğuğu ve kışı bir sona ulaştırmak hem de çok sevdiği ablasını ülkesine geri getirmek için yola koyulur.

 Beauty and the Beast (2017)

en çok izlenen filmler
en çok izlenen filmler

1,263,521,126 dolar ile güzel ve çirkin. Disney masalından beyazperdeye uyarlanan filmde, tüccar olan bir adam yolculuğu sırasında fırtınaya yakalanmıştır. Ailesine dönüş yolunda gece konaklayacak bir yer ararken yakınlardaki bir şatoyu görür. Ev sahibi ortada görünmese de her şey konuğun rahatı için ayarlanmıştır. Gitmek üzereyken, gözü bir güle ilişir ve kızının kendisinden bir gül istediği aklına gelir. Gülü kopan adam şatonun sahibi olan canavarla karşılaşır ve hayatına karşılık kızını canavara teslim etmek zorunda kalacaktır. Tüccarın en küçük kızı olan Belle anlaşmayı kabul ederek canavarın şatosuna yerleştiğinde hiç beklemediği bir aşkın kucağına atıldığından habersizdir…

Incredibles 2 (2018) (En çok izlenen filmler)

en çok izlenen filmler
en çok izlenen filmler

1,242,598,825 dolar ile İnanılmaz Aile. 2004 yapımı ilk filmin sonrasında yaşananları ele alan animasyon The Incredibles 2(İnanılmaz Aile)’de, aileye yeni katılan Jack Jack de sahip olduğu süper güçleri ile birlikte ailenin yaşamı daha da zorlaşır. Elastigirl lakaplı Helen dünyayı kurtarırken, Bob Parr,( Mr. Incredible)evdeki işleyişten sorumlu kişi rolündedir. Filmin yeni kötü adamı tehlikeli bir plan yapınca, aile ve Frozone yeniden birlikte çalışmanın bir yolunu bulmalıdır.

The Fast of the Furious (2016)

en çok izlenen filmler
en çok izlenen filmler

1,235,761,498 dolar ile hızlı ve öfkelinin bir serisi daha karşımıza çıkıyor.Suça bulaşmış olan ekip artık sakinleşmiş ve suçtan uzak bir hayat yaşamak istediklerine karar vermişlerdir. Dom ve Letty evlenip balayına giderlerken Brian ile Mia da emekli olmaya karar vermiştir. Dünya turu yapan ekip her ekip üyesinin temize çıkmasıyla birlikte normal hayatlarına geri döner. Ancak, gizemli bir kadın olan Chiper, Dom’u hedef almış durumdadır. Dom’u tekrar suça bulaşmaya ikna eden Chiper, Dom’u sevdiği ve güvendiği insanlardan da ayıracaktır. Artık Dom’u durdurmanın tek yolu ekibin geri kalanının onun peşine düşmesidir…

 Iron Man 3 (2013) (En çok izlenen filmler)

blank

1,214,811,252 dolar ile iron man 3. Tony Stark, Avengers filminde yaşanan New York olayından sonra psikolojik olarak sorunlar yaşamaktadır ve kendi içerisinde  zorlu bir mücadeleye girmiştir. Geçirdiği bu zorlu dönemde Mandarin adında korkunç bir terörist tarafından hayatına darbe alacak ve kendisini tekrar toparlaması gerekecektir. En yakınlarını ve sevdiklerini koruması için zekasının ve cesaretinin yanı sıra bu sefer içgüdülerine de ihtiyacı vardır.

Minions (2015) (En çok izlenen filmler)

blank

1,159,398,397 dolar ile minyonlar. Çok eski tarihlerden beri Minyonların var olduğunu ve sürekli kendilerine bir efendi arayışında olduklarını anlatan hikayemizde, Dracula’dan tutunda Firavun, Napolyın ve Dinazorlara kadar uzanan bir serüvene adım atıyoruz. Saydığımız tüm bu kişileri efendileri olarak kabul edip daima hizmet etmek isteseler de günün birinde hepsi yok olup gider ve yine bir başlarına kalırlar. Artık son çare olarak insanlardan uzakta bir hayat yaşamak için Antartika’ya yerleşmek isteyen bu minik canlılar 1960 yılına kadar burada yaşarlar. Ta ki aralarından üç küçük maceracı Amerika’nın New York şehrini keşfedene kadar…

Captain America: Civil War (2016)

blank

1,153,304,495 dolar ile Captain America: Civil War (2016). Marvel alemi için sivil savaş alarmı! Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı; süper kahramanları, öykü evreninin en önemli konusunda karşı karşıya getiriyor. Yenilmezler’in dahil olduğu olay kötü sonuçlanınca, politik güçler Yenilmezler’in bir otorite tarafından takip edildiği ve yönlendirildiği bir sistem kurulması için baskı yapmaya başlarlar.

(En çok izlenen filmler)

Bu durum Yenilmezler’in fikir ayrılığına düşerek iki gruba ayrılmasına neden olur. Steve Rogers’ın önderliğinde Yenilmezler’in hükümet baskısı olmaksızın özgür bir biçimde insanlığı korumaya devam etmesini savunan grup ve Tony Stark’ın şaşırtıcı bir biçimde hükümet kontrolünü ve müdahalesini destekleyen bir diğer grup. Chris Evans’ın dördüncü defa Kaptain Amerika kostümünü giyeceği filmde, yönetmen koltuğunda yeniden Russo Kardeşler var! Chris Evans’a başrollerde Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Elizabeth Olsen, Paul Rudd, Daniel Brühl gibi isimler eşlik ediyor.

Transformers: Dark of the Moon (2011)

blank

1,123,794,079 dolar ile Transformers: Dark of the Moon (2011) . Bu kez geçmiş zamanlara iyi robotların ve kötü robotların ilk savaşlarının başladığı 1961 yılına gidiyoruz ve bu zaman diliminde insanlığın uzaya adım atmasına daha 8 yıl var. Cybertron’un uzay gemilerinden biri savaş sırasında büyük bir yara almış ve Ay’ın karanlık tarafına düşmüştür. Otobotların lideri Prime’ın kullandığı gemi Cybertronlar için çok önemli bir teknolojiyi barındırıyor ve bundan sonra ise insanlığın uzaya çıkış serüvenine tanık oluyoruz. NASA ekibi Ay’ın üzerinde bulunan uzay gemisini keşfeder ve Başkan Kennedy’nin izni ile Ay’a ilk ayak basma projesini devreye sokar. 1969’da Apollo’nun asıl hikayesi de bu şekilde başlar…

The Lord of the Rings: The Return of the King (2003) (En çok izlenen filmler)

blank

1,119,929,521 dolar ile Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü. Tek Yüzük’ün yok edilmesi için verilen mücadeleyi konu ediyor. Sauron’un orduları büyüdükçe büyümektedirler. Frodo ve onun can dostu Sam, korku dolu bir yolculuğun göbeğinde, korkunç Mordor’a adım adım yaklaşmaktadırlar. Tek yüzük yok edilmelidir ve iyilik bunun için savaşmaya hazırdır. Arka planda ise insan, elf ve cüce orduları, karanlık güçlerin karşısında tüm eski düşmanlıklarına rağmen bir araya gelmişlerdir. Hepsi birden küçücük bir Hobbit’in eline ve onun yeteneklerine bakmaktadırlar. Orta Dünya’nın kaderi belli olmak üzeredir. Ancak Tek Yüzük’ü sahiplenmek, kimi zaman taşıyanına daha cazip gelebilir.

BU TARZ SAVAŞ FİLMLERİ SEVİYORSANIZ TIKLAYIN..

Skyfall (2012) (En çok izlenen filmler)

blank

1,108,561,013 dolar ile SKYFALL. 007 Skyfall filminin Yönetmeni olarak Sam Mendes ve Senaryosunda Neal Purvis, Robert Wade ve John Logan’ı görüyoruz. İngiltere ve Abd ortak yapımı olan film Aksiyon, Macera, Gerilim türündedir. 02 Kasım 2012 (Türkiye)’de yayınlanmıştır. 007 Skyfall filminin  bütçesi 200,000,000 dolar ve ettiği hasılat 1,108,561,010 dolar yapmıştır. M’in geçmişi peşini bırakmamaktadır. Bond’un M’e olan sadakati tekrar test edilmektedir. MI6 saldırıya uğrarken, 007 bedeli ne olursa olsun mutlaka onu izlemeli ve bu tehdidi ortadan kaldırmalıdır.

Transformers: Age of Extinction (2014)

blank

1,104,054,072 dolar İLE Transformers: Age of Extinction (2014). Autobot ve Decepticon’lar arasında yaşanan son savaşın ardından dört yıl geçer. Savaşta Chicago şehri yerle bir edilmiş ve binlerce insan öldürülmüş olsa da dünya ve insanlık büyük bir tehditten kurtulmuş olur. İnsanlık yaralarını sarmaya çalışırken Amerikan hükümeti de Autobotlar ile arasındaki ilişkiye iyice koparmış ve hayatta kalanları imha etmeleri için CIA’de özel bir birim dahi kurulmuştur.

(En çok izlenen filmler)

Teksas’ta kendi halinde bir tamirci olan Cade Yeager, eline geçen hasarlı bir kamyoneti, parçalarını satma umuduyla kabul eder. Ne var ki bu kamyonetin yaralı bir Optimus Prime’dan başkası olmadığını anlaması uzun sürmez. Optimus Prime’dan aldıkları sinyallerle yola çıkan CIA ajanlarıyla başının derde girmesi de çok yakındır. Cade Yeager bir şekilde Optimus Prime’ı Chicago’ya ulaştırmak ve diğer Autobotlar ile iletişime geçmesini sağlamak zorundadır. Zira dünyayı tehdit eden güçlü bir düşman yola çıkmak üzeredir. Optimus Prime ve Autobotlar, Cade Yeager başta olmak üzere kendilerine destek olan insan topluluğunun yardımıyla başlarına gelen en korkutucu düşmanla yüzleşmek zorundadır…

The Dark Knight Rises (2012)

blank

1,084,939,099 dolar ile batman Kara şovalye. Kara Şövalye Yükseliyor’da terörist lider Bane’nin yaptığı gizli planları durdurmaya bu sefer ne Bruce Wayne’nin ne de Batman’in gücü yeter. Kedikadın Selina Kyle’ı da kendi safına çeken Bane, Gotham kentini ve halkını ciddi bir tehditle karşı karşıya bırakacaktır. Ne yerel kuvvetler, ne kahraman Jim Gordon ne de ordu olacakların önüne geçemez. Batman ilk kez kendisinden daha güçlü bir rakibe karşı mücadele verecektir…

https://www.quora.com/What-is-the-most-watched-movie-ever https://www.imdb.com/list/ls053826112/ https://www.listchallenges.com/most-watched-movies-ever

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir