En Çok Oynanan Oyunlar Neler ? 2020 Güncel Liste

Dünyada en çok oynanan oyunlar ve en popüler oyunlar listemiz sizlerle. Bu arada İnternet hız testi işleminizi gerçekleştirerek internet altyapınızın bahsedeceğimiz oyunlara uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Her oyun için ufak detaylar ve içerikleri ile sizlerle. İşte en iyi ve kaliteli oyunlar serisine başlayalım..

League of Legends (Riot Games)

en çok oynanan oyunlar

Oyun dünyasının Amiral gemisi League of Legends tempolu, rekabete dayalı, strateji oyunlarının heyecanını rol yapma oyunlarının öğeleriyle bir araya getiren inanılmaz çevrim içi bir oyundur. Tasarımları ve oynanışlarıyla kendine özgü şampiyonlardan oluşan iki takım, çeşitli savaş alanlarında ve oyun modlarında başa baş mücadele eder. League of Legends sürekli çeşitlenen şampiyonları, sık sık güncellenen içeriği ve canlı turnuva ortamıyla, her beceri seviyesindeki oyuncunun sıkılmadan çok uzun süre oynayabileceği bir oyundur.

Nasıl oynanır?

League of Legends 5’er kişilik 2 takımın, 3 koridordan oluşan bir haritada birbirlerine karşı merkezini yıkma mücadelesidir. Bu işlemi gerçekleştirirken çeşitli değişkenleri kullanmak durumunda olursunuz. Bu değişkenleri kullanma metodunuz da sizin stratejinizi belirler. Stratejinizi belirleyebileceğiniz 6 farklı değişken vardır. Bu değişkenler şu şekilde sıralanır; Şampiyonlar, Eşyalar, Kabiliyetler, Rünler ve Sihirdar Büyüleri. Tercih ettiğiniz seçeneğe göre rakibinize üstünlük sağlayabilme özelliği ve bu üstünlüğü koruyarak zafere ulaşabilirsiniz.

League of Legends’ta değişkenlerin dışında bir de statik olgular mevcuttur. Bunlar da Kuleler-İnhibitörler-Merkez Yapı-Minyonlar-Cavanarlar olmak üzere 5 ana başlıkta toplanmıştır. Bu olgular sizin tercihinizin dışında her oyunda bulunmakta ve size çeşitli avantajlar ve dezavantajlar sunmaktadır.

League of Legends Ne Zaman Çıktı..

Riot Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan video oyunu. 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Oyun Warcraft III haritası olan Defense of the Ancients örnek alınarak yapılmıştır. Hatta işleyiş olarak tamamen ayınıdır.

2009’dan bu yana bir çok sezonu geride bırakıp grafiksel olarak büyük adımlar atmış  bir oyundur. Ve hala güncellemelerle kendini geliştiren oynumuz gençlerin %70 inin beğenisini kazanmış durumda. Dünyada en çok oynanan oyun lol olarak belirlenmiştir.

Minecraft

en çok oynanan oyunlar
en çok oynanan oyunlar

Dünyada kaç kişi Minecraft oynuyor?

Bugün sadece 18 milyon kişi PC/Mac’de oynuyor. Bu rakama xbox, playstation, ios ve android platformlu cihazlarda oynayanları da ekleyince 40 milyondan fazla kişinin Minecraft oynadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. İnanılmaz bir rakam. Bana göre 40 milyon bağımlı var demek bu. Bir kere bulaşan bir daha bırakamıyor.

Minecraft Hakkında..

Aslında oyunda herhangi bir hikaye yok. Daha doğrusu hikayeyi, masalı oyuncular kendisi oluşturuyor. Değişik materyaller kullanarak eşyalar, aletler yapıyorsunuz. Evler, yollar, şehirler inşaa ediyorsunuz. Oyunun tiplerine göre düşmanlara karşı savaşıyorsunuz, evinizi, bahçenizi, hayvanlarınızı koruyorsunuz.  Anlayacağınız hayal gücü, yaratıcılık, sabır gerektiriyor. Beyni çalıştırdığı kesin. Çünkü plan yapıp uygulamaya geçirmeye zorluyor oyuncuları.

O kadar başarısız, tehlikeli, şişirme ve gereksiz bir oyun olsa Microsoft 2.5 milyar dolar verip satın almazdı diyip bu oyunu atlıyoruz 🙂

Counter-Strike : Global Offensive (CS-GO)

en çok oynanan oyunlar
en çok oynanan oyunlar

1999 yılında Counter-Strike bir Half-Life modu olarak çıktı. Counter-Strike betadan tam sürüme doğru çıkış yaparken, rekabetçi nişancılık oyunlarını tanımlayacak olan klasik oynanışı ortaya çıkartmış ve oyunu on yıldan fazladır büyük bir bağlılık ile takip eden bir topluluğu ortaya çıkartmıştır.

Her sürümünde – 1.6, Source ve Global Offensive – Counter-Stirke bir oyuncunun yeteneğinin fiilen ölçüm yeri olmuştur. Dünya dört bir köşesinden gelen takımlar, yerel, bölgesel ve uluslararası turnuvalarda becerilerini ve stratejilerini devamlı olarak göstermektedirler.

Eski CS Temeli Bozulmadı

Profesyonel Counter-Strike oyuncuları uluslararası oyunculuk topluluklarında efsanevi hale gelmişlerdir. Aşağıda, bu oyuncular hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve onların nasıl Counter-Strike tarihine etki ettiklerini öğrenebilirsiniz.

Counter-Strike: Global Offensive, Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrim içi bir birinci şahıs nişancı türünde aksiyon oyunudur. Microsoft Windows, Mac OS X, PlayStation 3, Xbox, Linux üstünde çalışmaktadır. Oyun içinde bir çok pahalı silah ve bıçak mevcuttur.  Steam üzerinden satın alınarak oynanan bu oyun normal fiyatı 24,00 TL. Bazen indirimlere girerek özel zamanlarda 12  ₺ ‘ye düşüyor. Ve Dünyada en çok oynanan 3. oyun !

PUBG

blank
en çok oynanan oyunlar

Son yılların en popüler oyunlarından biri olan PUBG, ülkemizde de büyük bir ses getirmiş durumda. Bilgisayarlarda olduğu kadar telefonlarda da büyük ses getiren PUBG, bireysel, iki kişi veya grup halinde oynanabiliyor. Peki, PUBG nedir, nasıl oynanıyor?

PlayerUnknown’s Battlegrounds kısaltmasıyla PUBG Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Dünyada ve Türkiye’de yoğun bir oyuncu kitlesi bulunan PUBG, FPS oyun kategorisi içerisinde yer almaktadır. İlk çıktığı dönemde PC platformu için Steam üzerinden yayımlanan oyun, artık akıllı telefon ve tabletlerde rahatlıkla oynanabiliyor.

PUBG NASIL OYNANIR?

PUBG’de asıl amaç hayatta kalmaktır ancak bu amacı gerçekleştirirken de diğer oyuncuları saf dışı bırakmak için harekete geçmek gerekiyor. Oyunda 100’e yakın oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler.Tek başına grup halinde girmeyi tercih eden oyuncular rastgele farklı oyuncularla takım olarak eşleştirilir. Her durumda oyuncular oyunu kazanmak için ölmeden en sona kalan oyuncu ya da takım olmaya çalışırlar. Takımdaki tüm oyuncular ölmeden takım dağılmaz.

Biraz Daha detay verecek olursak..

PlayerUnknown’s Battlegrounds, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. Her takım bir yer belirleyerek oraya atlar. Evlerin ve orada bulunan yapıların içindeki silahları kaskları toplamaya başlarlar bu arada da alan daralmaktadır.  alan  daraltıkça safe (güvenli bölge) ye gitmeniz gerekmektedir. yoksa canınızı kaybediyorsunuz. Takım olarak oynarsanız (arkadaşlarınızla) daha çok zevk alırsınız. 2017-2018 YILININ en popüler oyunlarından biri olan PUBG oynanan oyunlar listemizin 4. sırasına imza attı. Steam üzerinde Dudak uçurtan  fiyatına rağmen bu kadar çok oynanmasının nedeni grafikleri ve oyunun amacı olarak düşünüyoruz. https://www.pubg.com/tr/

World of Warcraft (WoW)

en çok oynanan oyunlar
en çok oynanan oyunlar

World of Warcraft, Blizzard Entertainment firması tarafından geliştirilen bir MMORPG, yani devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunudur. World of Warcraft (çoğunlukla WoW şeklinde kısaltılmaktadır), Blizzard Entertainment firması tarafından geliştirilen bir MMORPG, yani devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunudur. İlk olarak 1994 yılında çıkarılan Warcraft:Orcs & Humans oyunu ile tanıtılan Warcraft serisinin 4. oyunudur, ancak bu oyundan önceki oyunlar gerçek zamanlı strateji (RTS) türündedir. Warcraft III: The Frozen Throne oyunundan sonra kaldığı yerden devam eden oyunun konusu, yine önceki oyunlar gibi Azeroth adı verilen sanal gezegende devam etmektedir. 

Bunların Yanında..

World of Warcraft ilk olarak Blizzard Entertainment tarafından 2 Eylül 2001’de duyuruldu. Warcraft serisinin 10. yılında 23 Kasım 2004’de satışa sunuldu.

Oyunun ilk genişleme paketi olan The Burning Crusade, 16 Ocak 2007’de yayınlandı.[Bu genişleme paketi ile Outland oyun dünyasına katılmış oldu. İkinci genişleme paketi Wrath of the Lich King ise 13 Kasım 2008’de yayınlandı.[BlizzCon 2009 konferansında ise oyunun üçüncü genişleme paketi Cataclysm duyuruldu.

Yeni eklenti paketi

7 Aralık 2010’da piyasaya sürülmüştür. Bu eklenti paketiyle oyunun çıkış zamanında tanıtılan eski Azeroth kıtaları Eastern Kingdoms ve Kalimdor’da yıkım sonucu bir çok kalıcı değişiklik olmuştur. 30 Haziran 2011’den itibaren World of Warcraft’ın klasik sürümü, The Burning Crusade genişletme paketi içeriğini de kapsayacak şekilde güncellenmiştir.

Dünya genelinde 12 milyonu aşkın kullanıcısı ile, World of Warcraft, “en popüler MMORPG oyunu” olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiş bulunmaktadır. Nisan 2008 tarihi itibariyle, World of Warcraft devasa çevrimiçi oyunlar pazarının yüzde 62’sini elinde bulundurmaktadır. ( en çok oynanan oyunlar )

(en çok oynanan oyunlar)

Fortnite

blank
en çok oynanan oyunlar

Fortnite, Epic Games tarafından tasarlanan ancak grafikleri açısından pek de ‘epik’ durmayan eğlenceli bir çok oyunculu oyun. Fortnite, piyasaya sürüldükten kısa süre sonra, PUBG’nin de başarısından etkilenerek, oyuna ‘Battle Royale’ adlı eğlenceli bir mod da eklendi. Bu vesile ile Fortnite, ücretsiz ve bağımlılık yapan bir oyun olarak oyun dünyasına kısa sürede gayet hızlı bir giriş yaptı.  ( en çok oynanan oyunlar )

Fortnite son zamanlarda baya bir patlama yaparak en çok oynanan oyunlardan 6.sıraya yükseldi.

OYUNUN AMACI : 

Fortnite Battle Royale; 100 oyuncuya karşı oynanan ücretsiz bir Fortnite modudur. Dev bir harita. Bir savaş otobüsü. Fortnite’ın inşa yeteneklerinin ve yok edilebilen çevre öğelerinin gerçek insanlara karşı yapılan soluk kesici savaşlarla bir araya gelmesi. En son hayatta kalan kazanır. Pubg ile benzerlik gösterse de fortnite hayranları oldukça fazla! Fortnite ücretsiz. Aslında tüm ‘Battle Royale’ oyunları tek bir cümle ile özetlenebilir: “Öldür ya da öl!”.

Bu noktada oyun PUBG’ye oldukça benzese de, grafik tasarımı ve bir iki farklı detayla PUBG’den ayrılıyor. Oyundaki amaç ise oyunu epey eğlenceli kılıyor: Sizi bir kara parçacığına bırakıp diğer 99 insan arasında hayatta kalarak sizlere tatlı bir zafer yaşatmak. ( en çok oynanan oyunlar ) https://www.epicgames.com/fortnite/tr/home

World Of Tanks

en çok oynanan oyunlar
en çok oynanan oyunlar

World of Tanks, içerisinde 2. Dünya Savaşından, soğuk savaş dönemine kadar olan ve hafif tanklardan tutunda, ağır zırhlı canavarlara kadar kullanabileceğimiz geniş bir araç yelpazesi sunan çevirimiçi bir savaş oyunu.

Free2Play olarak sunulan World of Tanks’in içerisinde Sovyetler Birliği, Almanya, İngiltere, Fransa, Çin, Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri’nden tanklar kullanılabilir durumda. Toplamda 5 farklı araç klasmanına sahip olan World of Tanks’ta bu sınıflar şu şekilde belirlenmiş; Hafif, Orta ve Ağır tanklar, Tank yok ediciler ve ağır toplar. Her sınıfın kendine has bir oynanış stili bulunurken, oyuncular kendilerine uygun buldukları sınıf üzerinde uzmanlaşıp, üst seviye tankları satın alabilmektedir.

Tabi ki bitmedi

Her oyuncunun oyun içerisinde tek bir tankı kontrol edebildiği World of Tanks’ta, her maç rastgele bir harita da karşımıza çıkmakta. Oldukça yüksek miktarda harita çeşitliliğine sahip olan World of Tanks, bu sayede oyun ömrünü ciddi manada uzatmakta. Oyuncular, kontrol ettiği tankın tamamından sorumlu, tankın hareketlerini, silahları ve iletişimi kolaylıkla gerçekleştirmek mümkün. Tabiî ki kullanmış olduğumuz sınıf üzerine düşen görevleri yerine getirmekte bizim sorululuğumuzda. Örneğin hafif zırhlı bir tank seçmiş isek, görevimiz çatışmaya girmekten çok düşman tanklarının yerlerini belirleyip takımımıza bildirmek. ( en çok oynanan oyunlar )

Geliştirici: Wargaming

Owerwatch

en çok oynanan oyunlar
en çok oynanan oyunlar

Overwatch, Blizzard tarafından hazırlanmış MMOFPS oyunudur. Yani oyunu sadece internet bağlantısı ile ve çevrimiçi oynayabiliyorsunuz. Kafanızda oyunun daha rahat oluşması için örnek vermek gerekirse zamanında oldukça popüler olan DoomQuakeUnreal Turnament gibi eski oyunlara fazlasıyla benzeyen bu oyunda yeni nesil MMO tarzındaki oyunlara benzer şekilde karakterlerin özel güçleri ve ultileri de mevcut.

Altışar kişilik iki takımın karşılaşmasıyla oynanan oyunda her bir maç ortalama 15dk sürerken 5dk’da biten ya da yarım saat süren oyunlar da denk gelebiliyor. Ofansif, defansif, tank ve support sınıflarına sahip toplam 21 karakter bulunuyor.

Geliştirici: Blizzard Entertainment

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege

en çok oynanan oyunlar
en çok oynanan oyunlar

Oyunu ilk açtığımızda bizi oyunun temasını anlatan bir video karşılıyor. Rainbow biriminin sözcüsü olan bir kadın, günümüzdeki terör olaylarından ve artık bu terör olaylarına “kendi yöntemlerimizle” karşı gelmemiz gerektiğinden bahsediyor. Rainbow Six’in en son oyunu olan Vegas 2 çıktığında henüz 2008 yılındaydık.

Çıktığı seneye göre dünyanın o zamanki yapısını ve var olan tehditlerini inceleyen oyun, o dönemin güncel terör problemlerini kendince gözler önüne sermişti ve bu konuda harika bir iş başarmıştı. Vegas 2’nin üstünden tam 7 yıl geçti ve bu geçen 7 yıl ile beraber dünyamız da değişti. Dünyamız ile beraber politikalar, ülke sınırları, siyaset, günlük insan sorunları, ekonomi, savaş ekonomisi ve bu gibi uluslararası etkenler de değişikliğe uğradı.

Sonuç olarak..

Bu değişikliklerin sonucunda terör örgütleri de farklı emeller kazandı ve gittikçe güçlenmeye devam ediyorlar. Dünyadaki tüm uluslar artık daha önce hiç karşılaşmadıkları büyüklükte tehlikelerle karşı karşıyalar. Artık biyoterörizm adlı korkutucu bir terim var dünyamızda. İşte Siege’in teması da burada karşımıza çıkıyor. Gittikçe tehlikeli hale gelmeye başlayan terör örgütlerinin biyoterörizm ile güçlenip ulusları alt etmelerini önlememiz gerekiyor.

Geliştirici: Ubisoft

Grand Theft Auto V

blank
en çok oynanan oyunlar

Oyunun işleyişi

3 ana karakteri paralel bir hikaye kurgusuyla kontrollerimize sunan oyun gerçekte var olmayan kurgusal şehir Los Santos’ta geçiyor. Burası size adeta yaşayan bir şehirde olduğunuzu hissettiriyor. 3 farklı karakterin birbirlerinden ayrı ve uzak yaşamlarında, ortak amaç için yollarının kesişmesi oyunun kurgusal yönden fazlasıyla üzerinde durulduğunu gösteriyor. Her bir karakterin kendine has bir hayatı ve yaşam tarzı var. Michael De Santa eski bir suçlu ve aile babası, Franklin Clinton genç bir çete üyesi ve dolandırıcı, Trevor Philips ise taşrada yaşayan uyuşturucu ve silah kaçakçısı asabi bir karakter. 

Oyun içinde hikâyenin izin verdiği ölçüde bu karakterler arasında geçiş yaparak istediğiniz hikayeden ve görevden devam edebiliyorsunuz. Bu da size tek düze bir karaktere bağlı kalmak yerine şehrin farklı noktalarında bambaşka maceralar yaşamanıza olanak sağlıyor. 

Daha Fazla İncelersek..

Oyunda arabadan, motorsiklete, helikopterden, jete, tanktan, jetskiye, bisikletten,sürat teknesine kadar çok çeşitli bir araç yelpazesine sahipsiniz ve hepsini kullanabiliyorsunuz. Ayrıca oyun alanına serpiştirilmiş yan görevler sayesinde çeşitli yarışlara da katılarak deneyiminizi geliştirebiliyorsunuz. 

Yan görev demişken bunun yanında oyunda spontane olarak karşınıza çıkabilecek yan görevler de mevcut. Örneğin aracınızla yolda giderken bir anda bir kapkaççının yayalardan birinin çantasını alıp kaçmaya başladığını görüyorsunuz ve hırsızın peşine düşüp yakalayarak, isterseniz çantayı sahibine iade ediyor, isterseniz alıp kaçabiliyorsunuz. Tamamen size kalmış. Eğer sahibine geri götürürseniz bazen küçük bazen kayda değer miktarda ödül parası alabiliyorsunuz. 

Geliştirici: Rockstar Games

Grand Theft Auto:San Andreas Multiplayer

blank

Grand Theft Auto, oyun dünyasında bir efsane, bir mihenk taşıdır. Üstten görünümlü ilk iki oyunundan sonra üç boyuta geçen ve oyun dünyasını baştan aşağı değiştiren, açık dünya oyun temasını zihinlerimize yerleştiren Grand Theft Auto serisi, her yeni bölümünde daha etkileyici sahnelerle ve oynanışla kaşımıza çıkmaya devam etmiştir.

Her oyun serisinde olduğu gibi Grand Theft Auto’da da inişler ve çıkışlar oldu. Her oyunu beli bir seviyenin üzerine çıkmış olsa da bazı oyunlar diğerlerine nazaran daha çok sevildi. Scarface temalı Vice City ile, uçsuz bucaksız haritası ve karakter gelişim özellikleri ile San Andreas, diğer oyunların hep bir adım önünde oldu.

Geliştirici: Rockstar Games

Rocket League

blank
en çok oynanan oyunlar

İki ya da daha fazla araba bir topun peşinden koşarsa…

Futbol oyunlarıyla aranız nasıl? Eğer sıkı bir futbol hayranıysanız mutlaka PES ve FIFA serilerini ezbere biliyorsunuzdur. Peki, son zamanlarda farklı bir ortamda ve farklı oyun dinamikleriyle futbol oynamak istediğiniz oldu mu? Mesela arabalarla futbol maçı yapmak gibi… Eğer cevabınız evet ise sizleri Rocket League ile tanıştırmak isterim.

Psyonix firması tarafından 7 Temmuz’da Steam platformunda yayımlanan Rocket League, yaklaşık bir ay sürede inanılmaz oyuncu kitlesine ulaştı. Arabalarla futbol maçı yapmanın keyfi gerçekten çok başka olmuş. O kadar heyecanlı anlar yaşayacaksınız ki, mesela kendi kalenize gol atabilme riskinin korkusunu yaşarken aynı zamanda rakibiniz kendi kalesine gol attığında kahkahalara boğulma keyfine erişeceksiniz.

Geliştirici: Psyonix

(En çok oynanan oyunlar)

ARK:Survival Evolved (en çok oynanan oyunlar)

en çok oynanan oyunlar
en çok oynanan oyunlar

Çocukluğumuzda bulunan dinozorları hala merak ediyor musunuz ? Bu soruya cevabınız evetse konuyu okumaya devam edin çünkü tam sizlik bir oyunum var. Ark Survival Evolved adlı oyunda doğaya ve dinozorlara karşı meydan okuyoruz. Tabii bunu yaparken bir üs veya bir yer inşa etmemek olmaz. Tabii etrafımızda bulunan dinozorları da kendimiz için kullanmasak büyük bir hata yapmış oluruz.

Tabii koskoca dinozorları küçücük besinle eğitmek kolay değil. Bunu diğer açacağım konumda daha ayrıntılı anlatacağım için burayı geçiyorum. Ark Survival Evolved’de kendi yerinizi oluşturabileceğinizi söylemiştim. Bunun yanında dinozorların üstüne bile üsler kurabilir ve savaşabilirsiniz. Oyunda sıkılsanız bile başkalarıyla oynayacağınız için sıkılmazsınız.

Geliştirici: Studio Wildcard

Farming Simulator 2017 (en çok oynanan oyunlar)

en çok oynanan oyunlar
en çok oynanan oyunlar

Simülasyon oyunlarıyla ilgilenenlerdenseniz, yeni bir deneyime hazır olun. Bu sefer karşımızda Farming Simulator 17 var. Günümüz simülasyon oyunlarında oyuncuları mutlu eden sayısız içerik mevcut. Aksiyon, dram (gerçekten), macera ve daha fazlasını bir araya getiren simülasyon türü, herkese hitap etmiyor. Kontrollerine alışmak zaman alabiliyor veya bazıları ipucu bile vermeden, sizi kocaman bir evrenin içerisine salıveriyor.

Farming Simulator 17 ile günümüz çiftçilerinin rolüne bürünüyoruz. Yeni içeriklerle dolu devasa bir açık dünyadayız. Detaylı Kuzey Amerika bitki örtüsü ile dolu yüzlerce dönümlük arazilerde çiftçilik olanaklarını gözden geçiyoruz. Challenger, Fendt, Valtra ve Massey Ferguson gibi yeni markaların da aralarında bulunduğu 75’ten fazla üreticinin 250’nin üzerinde otantik çiftçilik aracı ve ekipmanını kullanabiliyoruz.

Geliştirici: Focus Home Interactive

Dota 2 (en çok oynanan oyunlar)

blank
en çok oynanan oyunlar

Günümüzde DotA’nın yeni versionları IceFrog tarafından yapılmaktadır. Buna ek olarak IceFrog Ocak 2009’da Valve şirketi tarafından işe alınarak, Dota 2 oyunun takım liderliğine getirildi. Dota 2′ nin tamamen ücretsiz olması ve grafik, oyun mekanikleri, yeni kahramanlar gibi birçok yeniliği barındırması birçok oyuncunun DotA’dan, Dota 2’ye geçmesine neden olmuş durumda. ( en çok oynanan oyunlar )

Oyun içi gerçek parayla satın alınabilen hero modifikasyonları ile oyun daha da heyecanlı hale geldi ve tekdüzelikten çıktı. Dota 2’nin gittikçe büyüyen oyuncu kitlesi sayesinde, 2013 yılında gittikçe artan ödül havuzu sistemiyle düzenlediği dünya şampiyonası 2 milyon dolarla başladı. Oyuncuların maçları izlemek, takımlara oy vermek, benzersiz oyun içi eşyalara sahip olmak için satın aldığı her bilet için ödül havuzuna 2.50$ ekleniyor. Valve tarafından koyulan son limit ise 3.2 milyon dolardır.

Geliştirici: Valve

Warface (en çok oynanan oyunlar)

blank
en çok oynanan oyunlar

FarCry ve Crysis’i sizlerle buluşturan Yerli Kardeşler’den yeni ücretsiz bir online FPS deneyimi sizlerle… Warface’de, günlük değişen görevleri bitirerek ön saflardaki yerinizi alın.

Takım Bazlı Coop (PvE) Modu: İş birliğinin başarısı, takım çalışmasına ve birden fazla askeri sınıfın kombinasyonuna bağlıdır. Ekip arkadaşlarına tırmanmalarında yardım ederek, onlara mühimmat ile zırh sağlayarak ve takım taktikleriye hep birlikte engellere göğüs gererek hem takım çalışmaların hem de kişisel kahramanlıklarınla ödüller kazan!

PVP MODU HAKKINDA

Rekabetçi (PvP) Modu: Taktiğini, sınıfını ve silahını her an değişen savaş koşullarına göre adapte etmeli, değişik kombinasyonları denemekten çekinmemelisin. İçinde bulunduğun çevrenin avantajlarından yararlan ve kayarak öldürme, rakiplere yandan veya yüksek mevzilerdeki hakim noktalardan yaklaşma gibi özel hareketlerde ustalık kazanarak beklenmedik yönlerden saldırı gerçekleştir.

Özelliklere Bakacak olursak (en çok oynanan oyunlar)

İşte Warface’i, bir anını bile kaçırmak istemeyeceğiniz bir oyun deneyimi yapan özelliklerden yalnızca bir kaçı:

 • Crytek’in simgesi haline gelen yüksek oyun kalitesini ücretsiz olarak deneyimleyin
 • Tamamen Türkçe içerik ve destek
 • Sürekli güncellenen yeni içeriklerin ve silahların tadını çıkarın!
 • Her gün değişen savaş alanlarında farklı görevlerin üstesinden gelin
 • Acemiler için ayrı, ustalar için ayrı özelliklerle tasarlanmış görevler
 • Dört farklı askeri sınıfı arasında takım yardımlaşmasına dayanan kollektif görevler
 • Takım bazlı co-op (PvE) ile rekabetçi (PvP) oyun modları
 • CRYENGINE teknolojisi ile savaşın tüm sıcaklığını hissedin
 • Öğrenmesi kolay, hızlı aksiyonlu bir oyun
 • Tarafını seç ve Blackwood ya da Warface birlikleri için son ana kadar mücadele et. Oyunun tadına var
 • Oyunda bir kuruş dahi vermeden karakterinizi geliştirebilme imkanı
 • Hangi modda oynarsanız oynayın, elit Warface birlikleri ile acımasız dev askeri birlik Blackwood arasındaki güç kavgasının bir parçası olacaksınız. Takım bazlı co-op (PvE) görevlerde dünya çapında sıcak çatışma bölgelerine gidip Blackwood hakimiyetini zayıflatırken, rekabetçi (PvP) görevlerde ise tarafınızı seçip size karşı duranları ortadan kaldıracaksınız! ( en çok oynanan oyunlar )

Geliştirici:  my.com

Rust (en çok oynanan oyunlar)

blank
en çok oynanan oyunlar

Rust adlı oyun daha öncesinden Garry Mod gibi başarılı bir oyunun yapımcısı olan Facepunch Studios tarafından geliştiriliyor. Uzun süredir Valve’ın oyun platformu olan Steam’in en çok satan 10 oyunu arasında üst sıralarda yer alan Rust yine epeyce bir süredir DayZ ile kıyasıya bir mücadele veriyor. (satış rakamları konusunda)

İşin ilginç kısmı hem DayZ, hem de Rust henüz Alfa aşamasında olan oyunlar ve buna rağmen Steam’in en çok satılan ve en çok oynanan oyunları arasında üst sıralarda yer alıyorlar. Şu an için Rust’ın Steam üzerinde ki fiyat etiketi 19.99 dolar ve muhtemelen oyunun fiyatı ilerleyen zamanlarda aşağı çekilmeyecek (tabi ki ilerleyen zamanlarda özel indirimler olabilir . ( en çok oynanan oyunlar )

Geliştirici: Facepunch Studios

(En Çok Oynanan Oyunlar)

Euro Truck Simulator 2 (en çok oynanan oyunlar)

en çok oynanan oyunlar
en çok oynanan oyunlar

Euro Truck Simulator 2, SCS Software adlı firma tarafından çıkarılmış olan bir kamyon simülasyonudur.

19 Ekim 2012’de piyasaya çıkmış olan oyun günümüz Avrupa’sını temel almıştır. Oyun içinde Scania, Volvo, MAN, DAF, Iveco, Renault ve Mercedes Benz olmak üzere 7 adet lisanslı kamyon markası bulunmaktadır. ( en çok oynanan oyunlar )

Bu kamyonların sayısı DLC’ler ile çoğaltılabilir, ayrıca kamyonlara özel kişiselleştirmeler yapılabilir. ( en çok oynanan oyunlar )

Geliştirici: SCS Software

Yazımıza göz attınız mı ? https://www.stabilhayat.com/yapay-zeka-filmleri/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir