En iyi animasyon filmleri 2020 – Tam Not Alan Animasyonlar

Animasyon severler için hazırladığımız en kaliteli film listesi sizlerle. Stabilhayat ekibi sizleri hangi filmi izlesem zahmetinden kurtarıyor. O zaman en iyi animasyon filmleri , büyük ya da çocuk farketmeden herkesin sevebileceği bu filmelre bayılacaksınız.

En iyi animasyon filmleri

Minyonlar (2015)

en iyi fantastik filmler
en iyi animasyon filmleri

Animasyon dünyasına yeni bir soluk getiren Çılgın Hırsız 1 ve devamı ile inanılmaz bir kitleye olan filmimiz serinin 3. filminde Minyonlara odaklanıyoruz. Komedi ve aile filmi tadında geçen The Minions 2015 yılının Haziran ayında İngiltere’de ilk gösterimini yaparak karşımıza çıkmıştı.

NETFLİX FİLMLERİ LİSTEMİZE GÖZ ATTINIZ MI ? TIKLAYIN

Çok eski tarihlerden beri Minyonların var olduğunu ve sürekli kendilerine bir efendi arayışında olduklarını anlatan hikayemizde, Dracula’dan tutunda Firavun, Napolyın ve Dinazorlara kadar uzanan bir hikayeye adım atıyoruz. Saydığımız tüm bu kişileri efendileri olarak kabul edip daima hizmet etmek isteseler de günün birinde hepsi yok olup gider ve yine bir başlarına kalırlar. Artık son çare olarak insanlardan uzakta bir hayat yaşamak için Antartika’ya yerleşmek isteyen bu minik canlılar 1960 yılına kadar burada yaşarlar. Ta ki aralarından üç küçük maceracı Amerika’nın New York şehrini keşfedene kadar…

6 Süper Kahraman  (2014)

en iyi fantastik filmler
en iyi animasyon filmleri

Hiro Hamada çok zeki olmakla birlikte bir robot tasarımcısıdır. Daha önce herhangi bir suça karışmamış Hiro bir anda bir suç örgütüyle karşı karşıya kalır. Bu suç örgütünün yegane amacı ise yüksek teknolojiye sahip olan “San Fransokyo” kentini yok etmektir. Hiro Hamada bu örgütü durdurmak ve “San Fransokyo” kentini kurtarabilmek için bu uğurda mücadele veren gönüllülerin arasına katılır. Bu gönüllülere dahil olma konusunda Hiro’ya en yakın arkadaşı olan Baymax yardımcı olur.

Şehri yok etmek isteyen örgüte karşı verilen mücadelede Hiro’ya arkadaşları büyük destek verir. Gogo Tamaga, Hiro Hamada gibi macera bağımlısıyken Wasabi No-Ginger ise hem düzenli hem de sistemli çalışan biridir. Bununla beraber oldukça sevimli bir kişilik olduğunu söylemeden geçmeyelim. Onlara destek olan Honey Lemon kimya alanında uzmandır. Fred ise tam anlamıyla bir fanatiktir.

Ratatouille (2007)

en iyi fantastik filmler
en iyi animasyon filmleri

Dünyanın en iyi yemekleri Fransa’da yapılır. Fransa’nın en iyi yemeklerini ise ünlü aşçı Gusteau pişirir. “Herkes yemek yapabilir.” başlığıyla yazdığı yemek kitabının, gurme bir fareye yemek yapma hevesi aşılayacağını tahmin edemeyen rahmetli aşçı, artık eski günlerindeki görkeme sahip olamayan restoranı için bir kurtuluş yolu bulmuştur. Hikayenin kahramanı taşra faresi Remy’nin bir yanlışlık sonucu Paris’e gelmesiyle başlayan aşçılık kariyerine, Gusteau ve oğlu Linguini destek olacaklardır. Pixar’ın başarılı yapımlarından bir diğeri olan Ratatouille, sadece animasyon meraklılarının değil, yemek yapmayı ve elbette yemeyi seven herkesin izlemekten keyif alacağı bir yapım olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Sevimli Canavarlar (2001)

en iyi fantastik filmler
en iyi animasyon filmleri

Toy Story’nin yaratıcılarından bomba gibi bir animasyon daha: CGI teknolojisi ile ve Disney ortaklığıyla gerçekleştirilen dördüncü Pixar filmi Monsters Inc., Canavarlar Dünyası adlı kendilerine has bir diyarda yaşayan ve enerji toplamak için arada bir insanların bulunduğu ortamlara gelmek zorunda kalan canavarların öyküsünü ele alıyor. Geliyorlar, çünkü Canavarlar Dünyası’nın enerji kaynağı, canavarlar tarafından korkutulan insanların attığı çığlıklar.

Gerçekte kötü niyetli olmayan bu tuhaf yaratıklardan Sully (ses: John Goodman) günün birinde kazara küçük bir kızı da Canavarlar Dünyası’na getirince, tek gözlü arkadaşı Mike (ses: Billy Crystal) başta olmak üzere tüm canavarlar dehşete kapılıyor. Neden mi?

Çünkü Canavarlar Dünyası’ndaki inanışa göre insanlar toksik etki yapıyorlar ve küçük kızın varlığı onlar için bir salgın hastalık tehdidi anlamına geliyor.

BİLİM KURGU FİLMLERİ LİSTEMİZE BAKTINIZ MI? TIKLAYIN

En iyi animasyon filmleri

Cesur (2012)

en iyi fantastik filmler
en iyi animasyon filmleri

Merida, Kral Fergus ve Kraliçe Elinor’un okçuluk konusunda oldukça yetenekli ama bir kadar da çılgın kızlarıdır. Kaderinin kendi elinde olduğuna inan başrolümüz, ülkede yüzyıllardan beri gelen bir geleneğe karşı çıkar. Lord MacGuffin, Lord Macintosh ve Lord Dingwall bu yetenekli, kızıl saçlı kızdan hiç hoşlanmazlar ve Merida’nın kararları krallık içerisindeki düzeni bozar. Bilge Kadın’a başvurduğunda ise uğursuz bir dileğin onu beklediğini öğrenir. Merinda ardı sıra gelen tehlikeli güçlerin farkına varır ve daha fazla gecikmeden korkunç laneti ortadan kaldırmaya çalışırken bir ayndan da gerçek cesaret ile yüzleşir…

FANTASTİK FİLM SEVİYORSANIZ BURAYA TIKLAYIN..

Otel Transilvanya (2012)
en iyi animasyon filmleri
en iyi animasyon filmleri

Drakula’nın beş-kazık üstüne oturtulmuş lüks işletmesi Otel Transylvania’sında geçen animasyonumuz sizleri bekliyor. Burada canavarlar ve yaratıklar aileleriyle rahatça yaşayabilirler, yeter ki insanlar onları rahatsız etmesin! Kızına özel bir hafta sonu yaşatmak isteyen Drakula dünya çapında en ünlü canavarları oteline çağıracaktır. Frankenstein ve karısı, Mumya, Görünmez Adam, Kurtadam ailesi ve daha pek çoğu… Çünkü kızı Mavis’in 118’inci yaş günüdür ve ona güzel bir gece geçirttirmek için her şeyi seferber eder. o gün. Drakula için tüm bu yaratıklara ev sahipliği yapmak sorun değildir, ta ki alelade bir insanoğlu otele gelip, üstüne üstlük Mavis’ten hoşlanana kadar!

Crood’lar (2013)
blank

Yaşadıkları mağara bir deprem sonrasında yerle bir olduktan sonra, Crood’lar yuvaları olan bu kanyondan taşınmak zorunda kalırlar ve ailenin babası Grug’un önderliğinde bir yolculuğa çıkarlar. Barınabilecekleri yeni bir yer bulmanın ümidiyle ilerleyen Crood’lar bu yolculuk esnasında sıra dışı maceralarla örülü ve daha önce bilinmedikleri esrarengiz bir dünyayla karşılaşırlar. Bu yeni dünyada doğa bambaşkadır. Üstelik bir de karşılarına Guy isimli ilginç bir genç çıkar. Sürekli seyahat etmeyi ve yeni icatlar yapmayı seven Guy’ı aileden en çok 19 yaşındaki genç kız Eep sevecektir. Ateş yakmayı bilen Guy, Crood’ların hayatlarının değişmesinde önemli bir rol oynayacaktır.
Animasyonun mutfağından gelen Kirk De Micco ve Chris Sanders ikilisinin senaryosuna ve yönetmenliğine imza attığı film, tarih öncesi çağlarda yaşayan bir ailenin keyifli macerasına eşlik ediyor. Kesinlikle izlenmesi gereken bir film sizleri bekliyor.

2020 YILINDA ÇIKACAK EN HARİKA FİLMLERİ MERAK EDİYOR MUSUNUZ? TIKLAYIN

Madagaskar (2005)

en iyi animasyon filmleri
en iyi animasyon filmleri

Aslan Alex, zürafa Melman, su aygırı Gloria ve zebra Marty… Güzel bir hayvanat bahçesinde, yaşadıkları ortamın sunduklarına fazlasıyla alışık ve iyi anlaşan bir dörtlüdür. Şehrin ortasında olmalarına rağmen mutlu olmayı başarabilmektedirler. Bir gün bu hayvanat bahçesinin dışarısında ne olduğu merakını dışa vuran Marty, hayvanat bahçesinden kaçar. Onu çok seven arkadaşları da onu bulup geri getirmek üzerine peşinden giderler.

Kaçarak başlayan bu yolculuk, doğal hayata hiç alışık olmayan bu hayvanların kendilerini Madagaskar’da bulmalarıyla sonuçlanacaktır. Geri dönmek, artık yalnızca bir hayal olacaktır. Dreamworks’ün Pixar’la olan yarışında önemli bir yapıtı olarak addedilen Madagaskar’ı Eric Darnell ve Tom McGrath ikilisi yönetiyorlar. Filmin zengin seslendirme kadrosunda ise Ben Stiller, Chris Rock, David Schwimmer ve Jada Pinkett Smith yer alıyorlar.

Ters Yüz (2015)

blank

Ters Yüz, küçük bir çocuğun hikayesini ele alıyor. Küçük Riley için hayat, babasının San Francisco’da yeni bir işe başlamasıyla baştan aşağıya değişecektir. Orta-Batı’daki yaşamını geride bırakan Riley’ı şimdi yeni bir ev, okul ve arkadaşlar beklemektedir. Peki içindeki duyguları o ne söyler? Neşe (Amy Poehler), Korku (Bill Hader), Öfke (Lewis Black), Nefret (Mindy Kaling) ve Üzüntü (Phyllis Smith)… Riley’in zihninin içinde yaşayan, ona günlük hayatında tavsiyeler veren duyguları bu yeni hayata alışırken ufak bir kaosa neden olacaktır. Neşe, Riley’nin en önemli duygusudur ve onu hep pozitif tutmaya çalışır ama diğer duygular bu yeni hayatına uyum sağlama konusunda biraz şaşkındır…
Orijinal fikri ve yönetmenliği Pete Docter’a ait olan eğlenceli animasyonun senaristi Michael Arndt. Disney ve Pixar’ın ortak yapımı filmin orijinal seslendirme kadrosunda ise Amy Poehler, Bill Hader, Mindy Kaling, Phyllis Smith ve Lewis Black gibi isimler yer alıyor.

(en iyi animasyon filmleri)

Yukarı Bak

en-iyi-animasyon-filmleri
en-iyi-animasyon-filmleri

Yukarı Bak’ta rastlantı eseri yolları kesişen iki çocuk, yıllarca sürecek tatlı ve dokunaklı bir hikayenin başkahramanlarıdır. Maceracı doğan ve hayattaki her şeye dair çocuksu saf meraklar barındıran Ellie’nin tek hayali dünyayı gezebilmektir. Carl ise sessizliği ve dinginliğiyle örttüğü maceraperestliği ve kocaman kalbiyle Ellie’nin tek isteğini gerçekleştirebilmeyi dilemektedir. İki küçük çocuk büyür, evlenir, yaşlanır… Ölüm Ellie’nin kapısını çalar, Carl ise sevdiğinden kalan tek şeyi, bu çocuksu hayali gerçekleştirmeye koyulur.

Pixar stüdyolarının yaratıcılığın zirve yaptığı anlardan biri olan film, animasyonun her yaştan izleyiciye hitap ettiği gerçeğini bir kez daha kanıtlıyor. Her haliyle masum ve dokunaklı olabilen bu öykü, senesinin en iyi animasyon Oscar’ına layık görülmüştü.

Hayvanlar Şehri

en-iyi-animasyon-filmleri
en-iyi-animasyon-filmleri

Karmakarışık ve Bolt gibi sevilen animasyon filmlerinin yönetmeni Byron Howard’ın perdeye taşıdığı Zootopia, medenileşmiş ve teknoloji kullanabilen hayvanların bir arada yaşadığı bir şehirde yaşanan ilginç bir polisiye öyküsünü perdeye taşıyor. Alışıldık Disney havasının solunacağı filmde; konuşkan tilki Nick’in, üzerine yığılmaya çalışan bir suçtan sıyrılma çabası anlatılıyor. Modern memelilerin yaşadığı Zootropolis adındaki metropolis, lüks Sahra Meydanı’ndan, soğuk Tundra Kasabası’na kadar bir çok farklı doğal ortamın ve hayvanın bir arada yaşadığı benzersiz bir şehirdir.

Burası bir fil kadar büyük ya da bir arı kadar küçük olanların bile istediği her şeyi yapabileceği türden bir yerdir. İyimser Polis Memuru Judy Hopps buraya geldiğinde, büyük ve sert mizaçlı hayvanların olduğu bir yerde polis olmanın hiç de kolay olmadığını fark eder. Kendini ispatlayabilme fırsatını elde edebilmek için, geveze ve numaracı tilki Nick Wilde ile ortak olma pahasına önemli ve gizemli bir olayı çözmeye çalışacaktır. Filmin seslendirme kadrosunda Ginnifer Goodwin, Jason Bateman, Idris Elba, J.K. Simmons, Octavia Spencer yer alıyor.

En iyi animasyon filmleri

Tenten’in Maceraları

en iyi animasyon filmleri
en iyi animasyon filmleri

Tenten ve köpeği Milu çıktıkları bir gezi esnasında maket bir gemi bulurlar ve beğenip alırlar. Ancak bu gemi zannettikleri kadar sıradan değildir. Geminin Tenten’in evine gelmesiyle birlikte etraflarında bir sürü kötü adam belirmeye başlar. Bu kötü adamlar, geminin değil geminin içerisindeki bir notun peşindedirler. Tenten geminin ve geminin getirdiklerinin sırrını çözmeye fazlasıyla kararlıdır.

Rio

blank

Tükenmekte olan mavi makav papağan neslinin tek erkek üyesi olan Blu (Jesse Eisenberg), kaderin bir cilvesi olarak doğduğu Rio’da başlayan hayatını Kuzey Amerika’nın Moose Lake şehrinde sürdürür. Sevgili sahibi Linda’yla (Leslie Mann) işlettikleri kitabevinde geçirdikleri huzurlu günler, Brezilyalı ornitolojist Tulio’nun gelişiyle bozulur.

Doğanın ve bilimin iyiliği adına Blu, dünya üstünde varlığı bilinen son dişi mavi makav Jewel’la (Anne Hathaway) üremeli ve soyunun tükenmesini engellemelidir. Tek sorun bu “deney”in Rio’da yapılacak olmasıdır! Evlerinden oldukça uzakta atılacak oldukları bu yeni macerada beceriksiz hayvan kaçakçıları, vahşi kuşlar ve maymunlar, egzotik bir orman ve Rio Festivali kahramanlarımıza oldukça heyecanlı zamanlar yaşatacaktır. Tabi Blu’nun uçamıyor olması gibi küçük bir ayrıntının etkisi olduğunu inkar edemeyiz.

VOL·i 

blank

Vol.i, günümüzden çok uzak bir gelecekte geçmektedir. Filmde, insanoğlu aşırı kirlenme sebebiyle Dünya’yı terk edip başka bir gezegende yaşamaya başlamıştır. Çöplerle çevrili dünyayı temizleme görevi sevimli bir robota, Vol.i’ye verilir. İnsanoğlunun bıraktığı çöplerden kendine yeni bir dünya yaratan yalnız Vol.i’nin yalnızlığı, başka bir robot olan Eve’nın gelmesiyle son bulacaktır. İki sevimli robotun arasında filizlenen dokunaklı ilişki türlü zorluklara rağmen direnmeye ve ayakta kalmaya çalışır.

Film tüketim çılgınlığına ve insan türünün kendi yaşadığı doğal çevreye verdiği zararlara dair önemli yorumlar yaparken geleceğin insanlığını teknolojinin esiri olmuş, tembellikten tükenmiş bir profilde çizer. Pixar stüdyolarından çıkan Oscar ödüllü Vol.i sinema tarihinin en önemli animasyonlarından biri olmasının yanında önemli bir bilimkurgu filmi olarak kabul ediliyor.

Ejderhanı nasıl eğitirsin 

kaliteli çocuk filmleri
kaliteli çocuk filmleri

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin’de, ejderhalar Berk Adası’nı kendilerine mesken seçmişlerdir. Senelerce acımasız mahlukat tarafından yağmalanan talihsiz adanın biçare yerlileri için hayvanlarını çalıp evlerini yakan bu ejderhaları tepelemek bir nevi namus borcudur. Yetişkinlik çağına erişen genç erkeklerin yapması gereken tek şey bir ejderhayı öldürmektir.

Zamanı geldiğinde köyün şefinin tuhaf oğlu Hiccup, icat ettiği tuhaf mekanizmalı silahı bir yaratığa doğrultarak onu öldürmeye yeltenir. Nadir bir türe ait olan bu ejderhayı bir türlü öldüremeyen Hiccup, hayvanı ormana götürerek serbest bırakır. Sonrasında ise aralarında sadakat ve içtenlik barındıran bir arkadaşlık gelişir. Kesinlikle izlenmesi gereken animasyon filmleri arasında yer alıyor.

En iyi animasyon filmleri

Kung Fu Panda 

kaliteli çocuk filmleri
kaliteli çocuk filmleri

Aile filmleri arasında en iyilerden biri olarak gösterilen Kung Fu Panda serisinin 2. filmi 10 Haziran 2011 tarihinde Türkiye’de vizyona girmiş ve Jennifer Yuh Nelson tarafından yönetilmiştir. Orijinal dildeki seslendirmelerde Jack Black, Angelina Jolie ve Jackie Chan gibi isimlerin yer aldığı 7,3 IMDB puanına sahip Aksiyon, Macera türdeki film 665 Milyon Dolarlık hasılata sahip ve 1 saat 31 dakikalık seyir keyfi sunuyor.

Ejderha Savaşçısı hikayenin başlangıcında beklediği hedefe ulaşmış ve Kung Fu ustaları arasında yer edinmiştir. Engerek, Maymun, Turna, Mantis ve Kaplan ile birlikte Barış Vadisini korumaya başlamıştır. Fakat sevimli Kung Fu Panda’mızın mutlu mesut ilerleyen hayatı Çin’i ele geçirme planları yapan çok tehlikeli bir düşman tarafından bozulmak üzeredir. Po ve Ekibi şimdi bütün Çin’i alt üst ederek bu tehlikeli düşmanın harekete geçmesini engellemek zorundadır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir