En iyi komedi filmleri – En Çok Beğenilen Yabancı Komedi Filmleri

Sizler için listelediğimiz imdb puanı en yüksek komedi filmleri trailer gösterimleri ile sizlerle.. (En iyi komedi filmleri)

Felekten Bir Gece

En iyi komedi filmleri
En iyi komedi filmleri

Sıradışı bir mizah anlayışına sahip Hangover, bilindik Hollywood mizah klişelerine yaslanmayan, gayet eğlenceli bir yapım. Filmde arkadaşlarının düğününden iki gün önce bekârlığa veda partisi vermek için Las Vegas’a giden dört tuhaf arkadaşın, sarhoş oldukları parti gecesinin sabahında odalarında bir kaplan, tavuklar ve dolapta ağlayan altı aylık bir bebek ile uyanmaları üzerine gelişen olağanüstü maceralar aktarılmaktadır. Damadın ortalıkta olmaması da ayrı bir meseledir! Kafaları hala kıyak olan bu kafadarlar, bir gece öncesine dair hiçbirşeyi hatırlayamazlar. Birbirinden şapşal ama sevimli bu üç hergele, ipuçlarını takip ederek işlerin nerede kontrolden çıktığını bulmak zorundadırlar. En önemlisi de damadı bularak zamanında Los Angeles’a düğününe yetiştirmeleri gerekmektedir.

Çok fena (2007)

En iyi komedi filmleri
En iyi komedi filmleri

Liseden mezun olmak üzere olan, sosyal becerileri az gelişmiş iki gencin birbirine bağımlı bir arkadaşlıkları vardır. Farklı üniversitelere gidecekleri için, hayatla ayrı ayrı yüzleşmek zorundadırlar. Evan çok korkak bir gençken, Seth, ağzı lâf yapan ve karşı cinse fazlasıyla düşkün bir kişiliğe sahiptir. Film, beğendikleri kızlara yanaşmak için yaptıkları yanlışlarla dolu çabalarının hikâyesi.

Liseli Polisler (2012)

blank
En iyi komedi filmleri

Polis okulundan yeni mezun olan iki kafadar, Schmidt ve Jenko kılık değiştirerek bir liseye stajyer polis olarak gönderilirler. Buradaki görevleri liselilerin karıştığı alkol, uyuşturucu vb. suçları izlemek, rapor etmek ve engellemekken her ikisi de liseli olmanın cazibesine kendilerini kaptırırlar. Zira kendi ergenliklerinde üstlerinden atamadıkları sorunların devam ettiğini de keşfedeceklerdir.
1980’li yılların sevilen komedi-polisiyelerinden olan aynı adlı Amerikan dizisinin beyazperde versiyonu olan yapımda başrolleri Jonah Hill ve Channing Tatum paylaşıyor. Phil Lord ve Chris Miller’ın beraber yönettiği filmin senaryosunda oyuncu Hill’in yanı sıra Michael Bacall’ın da imzası var..

FİLMİN NASIL BİTTİĞİNİ ANLAMAYACAKSINIZ. EN SÜRÜKLEYİCİ FİLMLER BURADA SİZLERLE.. TIKLAYIN

Amelie (2001)

blank


Paris’te garsonluk yaparak, kendine özgü bir dünyada yaşayan saf, çekingen ve masum bir kızdır Amelie. Annesinin beklenmedik ölümü, babasının soğuk tavırları ve yaşadığı travmalar sonucu, sevimli ve boş şeylerle uğraşarak kendisine eğlence yaratmaya çalışsa da aslında hayatı sıkıcı bulduğu için kendisini son derece yalnız hissetmektedir. Bu kısır döngü Amelie’nin evde bulduğu bir kutuyu ve onun aracılığıyla sahibini keşfetmesiyle birlikte bir anda bıçak gibi kesiliverir… Amelie aşık olmuştur.

Küçük gün ışığım (2006)

en iyi komedi filmleri
en iyi komedi filmleri

Hoover ailesi, başarı odaklı ve ilginç bir Amerikan ailesidir. Ailelerinin en küçük bireyi olan Olive’in güzellik yarışması hayalini gerçekleştirmek için küçük bir minübüse doluşup California’ya doğru yola çıkarlar. Üç gün boyunca yolculukları sırasında başlarından komik ve trajik bazı olaylar geçecek; maceraları hiç beklenmedik bir sonla noktalanacaktır.

Büyük Budapeşte Oteli (2014)

en iyi komedi filmleri
en iyi komedi filmleri

İnanılmaz sürükleyici, ilginç ve bir o kadar farklı bir film. Öyle ki; dram ve komedi kategorileri filmi sınıflandırmak için yetersiz kalır diyebiliriz. Bunun yanında Senaryo çok sağlam ve sarkmadığını söyleyebiliriz. Akıcılık deseniz filmin ne zaman bittiğini anlayamayacaksınız bile. Çok seri bir film ve aynı zamanda eğlenceli vakit geçirtiyor. Oyunculuklar zaten kadrosunun da gösterdiği üzere son derece harika. M.Gustave rolüyle boy gösteren Ralph Fiennes -bütün o isimlere rağmen- filmdeki en büyük neşe kaynağınız olacak. Gerçi her oyuncu özene bezene seçilmiş, bunu filmi izleyince anlayacaksınız. Küçük rollerle görünseler dahi varlıklarını hissettirebilmişler. Böyle filmlere hak ettiği ilgiyi göstermek gerekir. Biraz da olsun dikkatinizi çektiyse kesinlikle kaçırmayın diyoruz.

SON ZAMANLARIN EN KALİTELİ FİLMLERİ BURADA SİZLERLE.. OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Bir Zamanlar… Hollywood’da (2019)

blank

Hippi yükselişinin yaşandığı 1969 yılında geçen Once Upon a Time in Hollywood’da, Western filmlerinin yıldızı Rick Dalton ve dublörü Cliff Booth artık tanımadıkları bir şehirde iş yapmaya çalışmaktadırlar. Dalton’un ünlü komşusu Sharon Tate, Charles Manson ve yandaşlarının işleyeceği korkunç bir suçun kurbanı olurken komşuları olan Dalton ve Booth’un yolları hiç beklemedikleri bir şekilde bu hikayeyle kesişecektir. Ünlü yönetmen Roman Polanski’nin eşi olan Sharon Tate, öldürüldüğü tarihte 8.5 aylık hamileydi.

Sıkı Aynasızlar (2007)

blank

Simon Pegg in senaryosunu yazdığı filmin yönetmeni Zombilerin şafağı filmiyle büyük beğeni alan bir yönetmen. Yine o filmin senaryosu da Simon Pegg e aitti. Filmin senaryosu fena değil ve hak ettiği değeri görmediğini düşünüyorum bundan dolayı. Simon Pegg in kendine öz mizahıyla yazdığı eğlenceli, değişik çekim teknikleri olan mantık aranmayacak bir aksiyon komedi karışımı filmdir.

Yönetmen o kadar başarılı ki sıradan bir sahnede bile çekim yöntemiyle sahneye hareketlilik katabiliyor. Filmin çekilmiş olduğu mekanlar çok güzel. Zaman zaman gizemli zaman zaman eğlenceli zaman zaman şaşırtıcı. Ve özellikle son bölümlerine doğru aksiyon dozunun yükseldiğini söyleyebiliriz. Düşük bir bütçeyle başarılı bir projeye imza atılmış. Filmin ımdb puanı da 7.8. Hollywood sinemasına ne kadar bağlı olursanız olun bu Avrupa yapımı filmi izlediğinizde Amerikan yapımlarıyla arasında ne kadar çok fark olduğunu göreceksiniz. Her sahnesinde değişik ip uçları bırakan bu film farkı için bile izlenilmeli. Ayrıca Simon Pegg in yaratıcı zekasının ürünü olan bir filmi kaçırmak da büyük bir kayıp olurdu. İyi seyirler.. 10/ 8.0

ROMANTİK FİLM ÖNERİLERİMİZİ İNCELEDİNİZ Mİ ? OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Yeşil Rehber (2018) (En iyi komedi filmleri)

blank

Amerikalı siyahilerin eşitlik mücadelesi verdiği 1960’lı yıllarda, Afrika kökenli piyanist Don Shirley (Mahershala Ali), Güney eyaletlerinde bir turneye çıkmıştır. Ona bu tur boyunca bar fedaisi Tony Lip (Viggo Mortensen) şoförlük yapacak, gittiği her yerde ona eşlik edecektir. Afrika kökenlilerle ilgili birçok önyargısı olan, eğitimsiz ve şiddete meyilli, ancak iyi kalpli ve yürekli Tony ile karşılaştığı bütün ayrımcı tavırlara rağmen şiddetin hiçbir sorunu çözmeyeceğine yürekten inanmış Don arasında sıcak bir dostluk kurulacak, birlikte mücadele edip birlikte yeni şeyler öğreneceklerdir.

Birdman

blank

Elbetteki günümüzde sinemasever topluluğun aradığı bir aksiyon, fantastik, bilim kurgu vb.. beklentiyi net olarak veren bir yapıt değil. Çünkü bu güzide filmimiz bir düşünce yapısı filmi. Geçenlerde acemi bir film sever bu film için şu tarz bir şeyler demişti “Film tam bir saçmalık, tam yeni nesil aptal gençliğin seveceği bir film.” Şimdi buradaki asıl trajedi : film zaten yeni nesil gençliği eleştiriyor sevgili insan. Film eleştirmenleri kırabilir antik kalbini. Filmi beğenmiyor olabilirsiniz fakat bu size filmi anlayıp özümleyip saçma bulma yetisi veriyorsa o narin parmaklarınızı yormayın illa ki filmden keyif alan birileri olabilir. Kurgusunda ve çekim tekniğinde hata aranmayacak güzel bir film. Sizden ricam boş bir zihinle aklınızı meşgul eden tek şey Birdman olduğu zaman izleyin. Keyifli dakikalara sizde buyurun..

Evde tek başına (1990)

blank

Ailesinden nefret eden Kevin aldığı ceza üzerine geceyi çatıkatında geçirir yalnız ertesi gün uyandığında ailesinin evde olmadığını, tatile giderken onu unuttuklarını farkeder. Başta panikleyen Kevin bunun fırsat olduğunu çok geçmeden anlar ve yalnızlığın tadını çıkarmaya başlar. Eve gözlerini dikmiş olan 2 hırsızı evden uzaklaştırmak artık Kevin’a düşmüştür…

Nerdesin be birader? (2000)

blank

Hem hazineye hem de özgürlüğe kavuşmak için üç arkadaş hapishaneden kaçma planları yapmaya başlarlar….Kaçtıktan sonra komik olaylar gerçekleşecektir…Özelikle müzikleri ile akıllarda yer etmiş çok eğlenceli bir george clooney filmi….

Juno (2007)

blank

Yaşıtlarının çoğu MySpace’teki veya Facebook’taki sayfasını güncellerken, alışveriş merkezlerinde alışveriş yaparken Minnesota’lı zeki bir kız olan Juno (Ellen Page). hayatını kendi koyduğu kurallara göre yaşar. Her zamanki gibi sıkıcı geçen bir öğle sonrasında erkek arkadaşı Paulie Bleeker (Michael Cera) ile sevişmeye karar verir.
Cinsel ilişki sonrasında önceden planlanmamış bir hamilelikle yüz yüze kalan Juno ile en iyi kız arkadaşı Leah (Olivia Thirlby), Juno’nun henüz doğmamış bebeğini evlat edinecek bir aile bulmak için bir plan geliştirirler. İkisinin gözüne kestirdiği ilk aile, evlat edinme özlemiyle yanıp tutuşan Mark ve Vanessa Loring (Jason Bateman ve Jennifer Garner) çifti olur.
Biricik kızlarının Bleeker ile cinsel ilişkiye girdiğini öğrendikten sonra ilk şoku atlatan ailesi de Juno’ya yardımcı olmak için devreye girer.

(En iyi komedi filmleri)

Juno’nun gözüne kestirdiği çiftin “düzgün olmayan” bir çift olmadığından emin olmak isteyen Baba Mac, biricik kızının bebeğine uygun aile bulma girişimlerinde ona eşlik eder. Bu arada üvey annesi Bren de, 18 yaş altı hamilelikle ilgili önyargılarla boğuşan Juno’ya duygusal destek sağlar.
Sonbalar kışa, kış ilkbahara dönüşürken Juno artık doğum yapacağı güne adım adım yaklaşmaktadır. Juno’nun fiziksel görünümündeki değişiklikler onun kişisel olgunlaşmasının aynası olurken, bebeği evlat edinmek isteyen Mark ve Vanessa çiftinde tam ters yönde gelişmeler olur ve görünüşte mutlu hayatlarında çatırdama sinyalleri başlar.
Böyle bir durumla karşılaşan ergenlik çağındaki genç kızların tipik öfkesinden uzak duran Juno, karşısına çıkan problemlerin üstüne korkusuzca giderek engelleri tek tek ortadan kaldıracak; bunu yaparken gençlik enerjisini sonuna kadar sergilemekten çekinmeyecektir.

Garip Doktor (1964) (En iyi komedi filmleri)

blank

Soğuk Savaş döneminde Ruslara saldırmak için bahane aramakta olan çılgın general Jack D. Ripper, Rusların ‘Amerikan halkının vücut sıvılarını kirlettiği’ gerekçesiyle SSCB’ne sürpriz bir nükleer saldırı yapmaya karar verir. Nükleer silahlarla yüklü bir Amerikan uçağı Rus sınırına yakın bir bölgede Soğuk Savaş döneminin tipik devriye uçuşlarından birini yapmaktayken mürettebat Ripper’dan SSCB’ne saldırı emrini alır. Bu esnada Amerikan Başkanı Pentagon’daki danışmanlarıyla bir toplantı yaparak durumu değerlendirir.

Savaş yanlısı general Turgidson bu durumun Komünizmle hesaplaşmak için güzel bir fırsat olduğu görüşündedir. Fakat Rus büyükelçisi DeSadesky Amerikan makamlarına Rus savunma teknolojisinin geldiği son noktanın ürünü olan ‘Doomsday Device’dan bahsettiğinde ve Başkan’ın danışmanlarından eski Nazi bilimadamı Dr. Strangelove buluşun varlığını onayladığında durum daha da tehlikeli bir hal alır; ‘Doomsday Device’, SSCB’ne yapılacak herhangi bir nükleer saldırıda dünyadaki tüm canlıların yok olmasını sağlayacak bir karşı tehtid silahıdır…

 Ateşten kalbe akıldan dumana (1998)

blank

Eddy ve arkadaşları ellerindeki 100.000 poundu değerlendirmek için kumara yatırırlar. Aralarında en kurt oyuncu Eddy olduğu için arkadaşları masaya onu yollarlar. Fakat masada her şey çoktan ayarlanmıştır. Eddy oyunun sonunda Hatchet Harry’e yarım milyon pound borçlanır. Bu borcu bir hafta içerisinde ödemelidir, yoksa Hatchet Harry’nin parmaklarını keseceğini biliyordur. Bu uğurda arkadaşları, parayı bulmak için bir dizi komik olaya karışırlar. Hatta bunlardan birinde antika bir tüfekle soygun yapmaya kalkarlar. Fakat hepsinde başarısızlığa uğrarlar. Fakat ellerindeki antika tüfeğin değerini bilmemektedirler.

Kahire’nin Mor Gülü (1985) (En iyi komedi filmleri)

1930’lu yılların ortalarında ABD’deki ‘büyük ekonomik buhran’ tüm ağırlığıyla hüküm sürerken New Jersey’in küçük bir kentinde bir lokantada garson olarak çalışan Cecilia (Mia Farrow) geleceği olmayan işinden ve kaba saba bir insan olan işsiz ve alkolik kocasından (Danny Aiello) bunalmış, çaresizce sığınacağı bir şeyler aramaktadır. Buhran yıllarında birçoklarının yaptığı gibi o da gerçeklerden kaçmak, bir süreliğine de olsa hayal dünyasına dalıp mutlu olmak için fırsat buldukça kendini sinemanın loş salonuna atar. Bir karabasana benzeyen yaşantısına ancak bu şekilde katlanabilmektedir. Bir gün ‘Kahirenin Mor Gülü’ adlı bir filmi sekizinci kez izlerken garip birşey olur, filmin baş oyuncusu olan Tom Baxter (Jeff Daniels) seyircilerin arasındaki Cecilia’ya dönerek ‘Bunca kez geldiğine göre filmi çok sevmiş olmalısın’ der ve perdeden çıkıp salona atlayıverir, ve filmdeki rol arkadaşlarının bütün itirazlarına rağmen filme geri dönmeyi reddeder

Filmde havalı bir arkeoloğu canlandıran Tom Baxter ve gerçek dünyadaki hayranı olan Cecilia birlikte şehri gezerler ve birbirlerine aşık olurlar. Ortadaki tek sorun Tom’un gerçek olmamasıdır. Tom’un yokluğunda perdedeki siyah beyaz film kesintisiz olarak devam etmektedir, ancak filmin diğer oyuncuları Tom olmadan konuyu toparlayamazlar ve sürekli olarak kendi aralarında tartışırlar. Filmi yapan şirket de paniktedir, zira başka sinemalarda gösterilen filmlerdeki diğer Tom Baxter’lar da perdeden çıkmaya çalışmaktadırlar. Çaresiz kalan film şirketi yetkilileri filmde Tom Baxter’ı canlandıran Gil Shepherd’ı bulurlar (Onu da Jeff Daniels canlandırmaktadır) ve durumu kurtarması için Cecilia’nın yaşadığı kente gönderirler. (En iyi komedi filmleri)

Kapışma (2000)

Çaylak lisanssız boks organizatörleri Turkish ve ortağı Tommy yasadışı boks işindeki büyük isim tuğla kafayı maç için ikna ederler. Çingene Mickey maç yerine kendi kurallarıyla oynamaya başlayınca iş çığrından çıkar. Bu arada dört parmak franky ve 86 karatlık elmas londra’da kaybolmuştur. Franky’nin tuzağa düşürüldüğünü öğrenen kuzen Avi, Frakny’yi kontrol etmesi ve elması bulması için sağkoluyla Londra’ya gelir. (En iyi komedi filmleri)

aşk her yerde (2003)

Notting Hill ve Bridget Jones’s Diary’nin yapımcılarından romantizm rüzgarları. Birbirinden ünlü oyuncuları ve olağanüstü müzikleriyle film uzun süre akıllardan çıkmayacak. Beklenmedik, heyecanlı, karşılıksız, tutkulu, uygunsuz, engellenemez, anlatılamaz…Noele’e tam 1 hafta kala Aşk Her Yerde. Karı-koca, sevgili, baba-oğul, rock yıldızı ve menajeri arasında birbirinden farklı tam on hikayenin içinde.

Umut Işığım (2012)

Pat Solotano (Bradley Cooper) her zaman bardağın dolu tarafına bakan, “Her şeyde bir hayır vardır,” sözüne inanan bir adamdır. Karısı kendisini başka bir adam için terk ettikten sonra akıl hastanesinde kalan Pat, karısını geri kazanmaya ve hayatını yeniden düzene sokmaya kararlıdır. Moralinin bozulmasına asla izin vermemeye çalışan Pat anne babasının yanına taşınır ve kendisini karısının istediği türden bir adam olmaya çalışmaya adar. Ancak bu zor bir mücadeledir. Taa ki hayatı istediği gibi gitmeyen güzel bir genç kadın olan Tiffany (Jennifer Lawrence) ile tanışana kadar.
 
Çift birlikte hayatlarını yönlendirmeye ve kendi kişiliklerine sadık kalmaya çalışacak, bu sure içerisinde benzersiz bir dostluğa, hatta aşka bir adım uzaklıkta olacaklardır. (En iyi komedi filmleri)

Truman Show (1998)

30 yaşında genç bir sigortacı olan Truman Burbank, hayalindeki aşkı olmasa da bir şekilde evlenmek durumunda kaldığı hemşire olan karısıyla, Amerika’nın Seaheaven isimli bir adasında sıradan hatta monoton denilebilecek kadar düzenli bir hayat sürmektedir. Çocukluğunda babasıyla birlikte çıktığı bir deniz gezisinde teknenin alabora olmasıyla babasını kaybeden Truman, bu travma yüzünden yaşadığı yerden ayrılamayacak kadar da korku doludur. Her sabah olduğu gibi, kendi halinde işine doğru gittiği bir gün kalabalık içinde babasını gördüğüne inanan Truman’ın bu tesadüf ile algıları açılır. Sonrasında kendisine bahşedilen bu hayatı sorgulamaya başlayan Truman, kontrolü dışında ilerleyen yaşamında pek çok gerçekle yüzleşmek zorunda kalır. Yönetmenliğini Peter Weir’in yaptığı film, doğduğu andan itibaren yaşamı dış güçlerce belirlenmiş olan Truman’ın erişkinliğe kadar olan dünyasındaki dramı Determinizm, İndeterminizm ve Otodeterminizm gibi pek çok felsefi sembollerle birlikte anlatırken, medya dünyası ve kapitalist bir sistem içinde hapsolmuş tüketim toplumuna da sosyolojik açıdan güçlü göndermeler yapmaktadır. (En iyi komedi filmleri)

Can Dostum (2011) (En iyi komedi filmleri)

Yönetmenlerin bu akıllı seçimi, beyazperdeye uyarlandığında da meyvesini verdi. Can Dostum, Fransa’da gişe rekoru kırarken, Miyazaki imzalı Ruhların Kaçışı’nı geride bırakarak 280 milyon dolarlık hasılata tüm zamanların İngilizce olmayan en kârlı film unvanını elde etti.
Filmin konusuna geçmeden bir not daha düşeyim; The Weinstein Company, Can Dostum’un Hollywood versiyonu için kolları sıvadı bile. Ömer Sy’ın canlandırdığı Driss rolünde adı geçen oyuncu ise Will Smith.
Hikâyemizin sınıfsal olarak birbirine oldukça uzak iki kahramanı var.
Driss, Fransa’da ağırlıklı olarak göçmenlerin oturduğu bir banliyöde yaşıyor. Ailevi durumları oldukça karışık. Henüz 8 yaşındayken Senegal’den Fransa’ya getirilmiş. Anne babası yok. Teyzesini annesi bilmiş. Küçük bir evde oldukça kalabalık ve zor bir yaşam sürüyor. Eve katkıda bulunmak için sürekli iş arıyor. (En iyi komedi filmleri)


Philippe ise, bir hayli varlıklı. Paris’in en elit semtlerinden birinde, muazzam bir evde yaşıyor. Evde bahçıvanından aşçısına, asistanından hizmetlisine ona yakın kişi çalışıyor. Başta klasik müzik ve resim olmak üzere büyük bir sanatsever. Ancak Philippe tekerlekli sandalyeye bağlı bir hayat sürmek zorunda. Çünkü boynundan aşağısı tutmuyor.
Driss ise hiç ummadığı bir anda iş buluyor; Philippe’e özel asistanlık yapmaya başlıyor. Bu başlangıç ikisi için de hayatlarının değişimi anlamına geliyor.  
Normalde yan yana bile durmayacaklarını düşüneceğiniz bu iki karşıt dünya görüşünün çarpışmasının ve zamanla çılgın bir dostluğa dönüşmesinin, insanı derinden etkileyen hikâyesini anlatıyor Can Dostum. (En iyi komedi filmleri) https://filmschoolrejects.com/best-comedy-movies-2010s/ https://www.indiewire.com/feature/best-comedy-movies-funniest-comedies-ranked-1201835289/ https://www.timeout.com/london/film/100-best-comedy-movies

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir