En iyi kore dizileri 2020 – Hiçbir Yerde Bulamayacağınız Dizi Önerileri

Editörlerimiz tarafından hazırlanan en harika dizi öneri listesi sizlerle. Bu sefer içeriğimiz kore dizisi hayranları için. Sizler için yapılan anketler sonucunda en çok beğenilen kore dizilerini listeledik. Listemiz sürekli güncel olarak sizlerle burada olacak. Bizi takipte kalın.. Konuyu uzatmadan en iyi kore dizileri serisine başlayalım… Eklemek istediğiniz dizileri yorum kısmına yazabilirsiniz.

En iyi kore dizileri

 Sseulsseulhago Chalranhashin: Dokkaebi 

en iyi kore dizileri
en iyi kore dizileri

Bir Goblin olan Kim Shin (Gong Yoo)in ölümsüz hayatını sona erdirebilmesi için bir insan geline ihtiyacı vardır. Tüm dünyada yüzyıllardır gelinini arayan Goblin, yeğeninin ortalığı karıştırması sonucu bir Azrail ile evini paylaşmak zorunda kalır. Hayaletler tarafından sürekli Goblin’in gelini olduğu söylenen Eun Tak ise bunu Goblin’e kanıtlamak zorundadır. Goblin’in yüzyıllar önce ölen kızkardeşinin de ortaya çıkmasıyla işler iyice karışır ve ortaya iki hüzünlü aşk hikayesi çıkar

 Tae-yang-eui hoo-ye (2016–2017)

en iyi kore dizileri
en iyi kore dizileri

Dizi Birleşmiş Milletler’e ait barışı koruma birliklerinde yer alan Yüzbaşı Yoo Shi Jin’le Birleşmiş Milletler’in talebi üzerine başka bir ülkenin başkentine tayin edilen Doktor Kang Mo Yeon’un aşk hikayesini konu almaktadır.

BU ARADA ROMANTİK KOMEDİ (KORE) DİZİLERİ LİSTEMİZE GÖZ ATTINIZ MI ?

Cinderellawa Ne Myungui Gisa (2016)

blank
en iyi kore dizileri

Eun Ha-Won (Park So-Dam), öğretmen olmak isteyen parlak bir lise öğrencisidir. Ancak o, aile üyeleri tarafından dışlandığı için evde yapayalnız bir hayat yaşamaktadır. Annesi bir araba kazasında hayatını kaybettikten sonra o, babası, üvey annesi ve üvey kız kardeşleri ile birlikte yaşamaya başlamıştır. Bir gün gizemli bir yaşlı adamla tanışır. Bu yaşlı adam Ha-Won’a yaşadığı “Haneul / Sky House” adlı konakta kalmasını ve öğretmen olma hayalini gerçekleştirmesini önerir. O günden sonra, Ha-Won konağa yerleşir ve üç erkek kuzen olan Kang Hyun-Min (Ahn Jae-Hyeon), Kang Seo-Woo (Lee Jung-Shin), Kang Ji-Woon (Jung Il-Woo) ve onların koruması Lee Yoon-Sung (Choi Min) ile beraber yaşamaya başlar

İmparatoriçe Ki (2013– )

en iyi kore dizileri
en iyi kore dizileri

İmparatoriçe Ki, 13. Yüzyılda hüküm süren Moğol Hükümdarı Cengiz Han’ın kurduğu Yuan Hanedanlığına 37 yıl hükümranlık yapan ve Demir Leydi lakabıyla ünlenen İmparotiçe Ki’nin hayat hikayesini konu alır. İMDb de 8,5 puana sahip dizi izlenmesi tavsiye edilen tarihi kore dizileri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Dizi Goryeo’da (Kore) doğan fakat Yuan İmparatorluğunda yaşayan ve hayatta kalabilmek için erkek kılığına giren, daha sonra da İmparatoriçelik mevkisine yükselen, İmparatoriçe Ki’nin (Ha Ji-Won) aşkını ve hayat mücadelesini anlatıyor.

Ibeon Saengeun Cheoeumira (2017)

en iyi kore dizileri
en iyi kore dizileri

Nam Se Hee (Lee Min Ki) 30’larında bekar bir adamdır.Evlenmemeyi tercih etmiştir. Kendi evi vardır ancak ipotek borcu vardır. Yoon Ji Ho (Jung So Min) 30’larında bekar bir kadındır. Evi yoktur ve olanlara imrenmektedir. Mali sıkıntıları yüzünden flörtten uzak durmaktadır. Yoon Ji Ho, Nam Se Hee’nin evinde yaşamaya başlar ve ev arkadaşı olurlar.

BU BİLİM KURGU DİZİLERİNİ KESİNLİKLE İZLEMELİSİNİZ.. TIKLAYIN

Hilleo (2014–2015)

blank
en iyi kore dizileri

Kim Moon-Ho (Yoo Ji-Tae) büyük bir yayın şirketinde popüler bir muhabirdir. Bir gün geçmişte yaşanan bir davanın gerçek yüzünü öğrenir. Bilerek dava ile alakalı insanlara yaklaşır ve onlara yardımcı olur. Bunları yaparken, o doğruluk ve inançları ile mücadele eder. Bu arada, Kim Moon-Ho’ye internet muhabiri Chae Young-Shin (Park Min-Young) ve aynı zamanda “Healer” olarakta bilinen Seo Jung-Hoo (Ji Chang-Wook) bu davayı çözmede yardımcı olur.

Sangsogjadeul (2013– )

blank
en iyi kore dizileri

2013 yılında yayınlanan Güney Kore dizisidir. Zengin ailelerin varislerinin aşk ve dostluk çevresinde dönen hayatları ele alınmaktadır. Fakir bir aileden gelen ve bu çevreye yabancı olan genç bir kız, aralarına katıldıktan sonra hepsinin hayatı değişir.

GELMİŞ GEÇMİŞ EN ÇOK İZLENEN FİLMLERİ MERAK EDİYOR MUSUNUZ? TIKLAYIN

Byeol-e-seo on geu-dae (2013–2014)

en iyi kore dizileri
en iyi kore dizileri

Komik, fantasik ve romantik 🙂 Do Min Joon yaklaşık 400 yıl önce yani Joseon döneminde dünyaya inmiş bir uzaylıdır. Mükemmele yakın bir görünümü vardır ve ayrıca işitme ve hız konusunda yeteneklidir. İnsanları ve insanlığı küçümseyen Do Min Joon, modern zaman aktrisi Cheon Song Yi’ye aşık olur……..

Sikeurit Gadeun (2010–2011)

en iyi kore dizileri
en iyi kore dizileri

 Kim Joo Won, harika görünüşlü fakat kibirli ve çocukça bir adamdır. Gil Ra IM, gözde aktristlerin kıskandığı vücudu ve güzelliği olan bir dublördür. Bir gün yolları birleşir ve tuhaf bir eve girerler. Evdeki garip bir yaşlı kadın onlara içmeleri için içki verir. Ertesi gün ikili uyandıklarında, bedenlerinin yer değiştiğini görürler…

BU ANİMASYON FİLMLERİNİ HALA İZLEMEDİYSENİZ ÇOK ŞEY KAYBEDERSİNİZ.. GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Aşka Yolculuk (2016)

blank

Çinli yazar Tong Hua’nın “Bu Jing Xin” isimli Çince romanından uyarlanan Kore dizisi olan Aşka Yolculuk – Moon Lovers Scarlet Heart Ryeo ilk olarak 29 Ağustos 2016 yılında SBS Kanalında yayınlanmaya başlamıştır. Fantastik – Tarih türünde olan dizi, güneş tutulması sırasında Goryeo Hanedanlığı zamanına geri giden (zamanına giden) ve orada diğer insanların korkudan önünde titrediği Wang So’ya (Lee Jun-Ki) aşık olan bir kızın (Ha jin- Hae Soo – Lee Ji – Eun) öyküsünü konu almaktadır.

En kaliteli ve En iyi kore dizileri

Cheese in the Trap (2016)

blank

Hong Seol, kendi halinde, sesiz sakin ve sıradan bir üniversite öğrencisidir ve ailesinin ekonomik durumu kötü olduğu için yarı zamanlı işlerde çalışır. Yoo Jung (Park Hae Jin) ise, iyi görünümlü, zengin, akıllı, okulun en popüler öğrencisidir. Herkes tarafından iyi biri olarak tanınmaktadır.Sul’un ise bu popüler çocuğun herkesin zannettiği gibi birisi olmadığını düşünmektedir.Hong Seol, Yoo Jung’un gizemli yönünü keşfeden kişi olacaktır

Good Doctor (2013)

blank

Aslında bu diziye çok uzak değiliz, mucize doktor olarak izlediğimiz dizinin kore versiyonu. Park Min-Jae (Joo Won) otizm ve gelişim bozukluğuna sahiptir, zeka yaşı ancak 10 yaşında bir çocuğun ki kadardır. Fakat cerrahi alanda inanılmaz yeteneklidir ve bu sebeple çocuk cerrahı olmuştur. Kim Do-Han (Joo Sang-Wook) ise ülkenin en iyi çocuk cerrahıdır. Park Min-Jae’nin gelmesiyle beraber ikili arasında çatışmalar başlar.

BİRBİRİNDEN SÜRÜKLEYİCİ FANTASTİK FİLM ÖNERİLERİ İÇİN TIKLAYIN

Erkekler Çiçeklerden Önce Gelir (2009)

blank

Jandi konforlu ve iyi tanınmış Shin Hwa Kolejinin yakınlarında bir kuru temizleme dükkanı işleten ortalama düzeyde bir ailenin kızıdır. Jandi bir gün okula çamaşırları teslim etmek için gittiğinde okulun en zengin ve şımarık 4 erkeğiyle karşılaşır. Bu erkekler F4 olarak nam salmışlardır ve onlara karşı açık konuşanlardan oldukça rahatsız olurlar.

Ssam, Maiwei (2017)

blank

Fight For My Way // Onları yaralayan acımasız gerçekliğe rağmen hayattaki hayallerinin peşinden koşan iki kişi hakkındaki romantik bir dizi. Okul günlerinde Ko Dong Man (Park Seo Joon) Taekwondo’ya katılmıştır. Şimdiyse bir yandan sözleşmeli bir işçi olarak çalışarak geçimini sağlıyor bir yandan da UFC ünvanını kazanmaya çalışıyordur. Bu arada Choi Ae Ra (Kim Ji Won) bir sunucu olmayı ümit etmiş ancak bu hayalinden vazgeçmiştir.Şu an bir mağazanın danışma bölümünde çalışmaktadır. Ko Dong Man ve Choi Ae Ra çocukluklarından beridir çok iyi arkadaşlardır. Sürekli olarak birbirleriyle dalga geçip kavga etseler de başka birisi onları aşağılayacak olursa anında birbirlerini savunmaya geçmektedirler. Bu ilişkiyi anlamsal, üçüncü sınıf karışımı, çekişmeli ve romantik olarak adlandırmaktadırlar. Gün geçtikçe bu anlamsal ilişkileri yeni bir romantizme doğru çiçek açacaktır. https://www.ranker.com/list/best-korean-dramas/onlysuy https://reelrundown.com/tv/best-korean-dramas-you-should-watch https://www.kdramapal.com/highest-rated-korean-dramas-cable-all-time/ https://www.quora.com/Which-are-the-25-best-Korean-dramas-to-watch

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir