En iyi netflix filmleri – Sizler İçin Hazırlanan Dev Liste

Kendi bünyesinde yapılmış en iyi Netflix orjinal filmlerini sizler için özenle hazırladığımız bu listede detaylı olarak inceleyebilirsiniz. İşte, aksiyondan komediye, dramdan bilim kurguya, gelmiş geçmiş en iyi Netflix filmleri listesi ve Netflix film önerileri… Biz de sizin için Netflix’in şu ana kadar yayınladığı en iyi netflix filmlerini listeledik.

En iyi netflix filmleri

The Silence (2019)

en iyi netflix filmleri
en iyi netflix filmleri

Garip ve farklı bir hikaye. İlginç bir kurgu. Film sürükleyici. Zaman kaybına neden olan filmlerden değil. İzlemeye değer bir film ancak bir başyapıt değil. İnsanlığın sonunun nasıl geleceğine dair alternatif ve farklı bir bakış açısını gözler önüne seriyor. Dünya, onlarca yıl boyunca yeraltında yetişen ölümcül yaratıkların saldırısı altındadır. Yeryüzüne çıkıp insanları avlayan yaratıklar, kurbanlarını seslerinden tanıyarak ele geçirir. Dünyaya dehşet saçan yaratıklardan kaçmaya çalışan genç bir kız ve ailesi, şehir dışında bir yerde saklanmaya çalışır.

Ancak onların yaşam mücadelesi burada da devam eder. Sığındıkları yerde olacakları beklemeye başlayan genç kız ve ailesi burada gizemli bir tarikatla karşılaşır.Filmin sonu daha iyi olabilirdi. Sanki ikincisi çekilecekmiş gibi bir his veriyor insana.

Tükeniş (2018)

en iyi netflix filmleri
en iyi netflix filmleri

Bir aile babası olan Peter’in en büyük kabusu uzaylı istilasıdır. Gördüğü rüyalar sebebiyle oldukça bunalan Peter, günün birinde en büyük kabusu olan uzaylılarla gerçekten yüzleşmek zorunda kalır.. Kabuslar daha stresli hale geldikçe aile içinde de huzursuzluk yaratmaya başlar. Karısı Alice, bir profesyonelle görüşmesini ister. Peter iş yerinde kabuslarının daha da detaylandığını görür ve bu da bazı ekipmanlara zarar vermesine neden olur.

Ailesi ile birlikte hayatta kalmaya çalışan Peter, kendilerini koruyan bilinmeyen bir gücün farkına varır. Son derece aksiyon ve gerilim barındıran Tükeniş’i izlemenizi tavsiye ederiz.

Death Note (2017)

en iyi netflix filmleri
en iyi netflix filmleri

Bir lise öğrencisi günün birinde bir defter bulur. Ancak bu sıradan bir defter değildir ve doğaüstü güçleri vardır. Bunu kısa sürede anlayan genç adam, deftere ismini yazarken yüzünü aklında canlandırdığı kişilerin kısa sürede öldüğünü fark eder. Netflix sinema filmleri arasında en çok merak edilen Death Note filmini mutlaka izlemelisiniz.

Romantik Değil mi (2018)

en iyi netflix filmleri
en iyi netflix filmleri

Netflix’in 2019 yılında izleyicilerle buluşturduğu romantik komedi film “Isn’t It Romantica”, günümüzde Netflix’te en çok izlenen filmlerin başında gelmektedir. New York’lu mimar Natalie çocukluğunda romantik komedi filmlerini sevse de artık acı gerçekle yüzleşmiştir; romantik komediler sahte ve gerçeklikten uzaktır.

Artık yetişkinliğe erişmiş olan Natalie’nin tek hedefi şehrin bir sonraki gökdelenlerine imzasını atabilmektir. İşinde yükselmek isteyen genç kadın ne kadar çabalasa da şehri güzelleştirecek binalar tasarlamak yerine ofisin getir götür işleriyle meşgul edilmektedir.

Roma

en iyi netflix filmleri
en iyi netflix filmleri

Cleo, Meksiko’nun orta sınıf ailelerinin yaşadığı bir Roma mahallesinde bulunan bir evde hizmetçi olarak çalışan genç bir kadındır. Bir yandan ev işleri ile uğraşan Cleo, bir yandan da evdeki dört çocukla ilgilenir. O tüm zamanını hizmetlisi olduğu evde geçirse de kendisine ait bambaşka bir dünyası vardır. Genç kadın, gönlünü Fermin adındaki bir adama kaptırmıştır.

Fakat bu ilişki pek de Cleo’nun düşlediği gibi sonuçlanmaz. Bu sırada evin dört çocuk annesi olan hanımı Sofia, kocasının yokluğu ile başa çıkmaya çalışır.

Netflix Yapımı Film Önerileri

The Ballad of Buster Scruggs

en iyi netflix filmleri
en iyi netflix filmleri

Ünlü yönetmenler Ethan ve Joel Coen’in yönettiği The Ballad of Buster Scruggs, farklı hikayeleri barından bir antoloji filmi. Western türündeki filmde altı farklı öykü konu ediliyor. Vahşi Batı hakkındaki birbirinden farklı 6 öykü, İç Savaş’ın son zamanlarında yaşanan olayları ele alıyor.Bu yılın 2 Oscar adaylığı kazanan film, izleyenlerin keyif aldığı bir seri olarak görülüyor.

Annihilation

blank
en iyi netflix filmleri

Netflix’in bilimkurgu türündeki filmi Annihilation, gerçekleşen olaylardan ötürü karantinaya alınan ve bu bölgeye gönderilen görevlilerin yaşadığı sıra dışı olaylara odaklanıyor. Gerçekleşen anormal faaliyetlerden dolayı hükümet tarafından gizlice karantinaya alınan gizemli “Area X” bölgesi, onyıllardır kıtanın geri kalanından ayrıdır. Doğa, insan uygarlığının son izlerini de bölgeden silmiş durumdadır. İlk keşif gezisi, bozulmamış, cennet gibi bir doğanın süregeldiğini rapor etmektedir.

Kadrosunda Natalie Portman ve Oscar Isaac gibi isimlerin bulunduğu film Netflix’in başarılı yapımlarından.

Bird Box

en iyi netflix filmleri
en iyi netflix filmleri

Nehir kenarında terk edilmiş bir evde kalan aile, bugünlere her adımlarını planlayarak gelir. Ailesini güvende olabilecekleri bir yere götürmenin hayalini kuran Malorie ve çocukları için artık gitmelidir. Ancak bu yolculuk oldukça tehlikelidir. Tek bir hataları ölümlerine sebep olacaktır. Her şeyden önemlisi de yolculuk sırasında ne olursa olsun gözlerinin bağlı olması gerekir. Bu tür kıyamet senaryolarından hoşlanıyorsanız, Bird Box tam olarak size göre.

Okja

en iyi netflix filmleri
en iyi netflix filmleri

En iyi arkadaşını kaçırmamak için çok uluslu büyük bir şirketin her şeyini riske atan genç kız Mija’yla tanışın, en yakın arkadaşı ise Okja adında büyük bir hayvan.

Başrollerinde Tilda Swinton, Paul Dano ve Seo-Hyun Ahn’ın yer aldığı filmin yönetmen koltuğundaJoon-ho Bong oturuyor. Başarılı filmin kadrosunda ise Jake Gyllenhaal, Tilda Swinton ve Lily Collins gibi isimler bulunuyor.

Bright

en iyi netflix filmleri
en iyi netflix filmleri

Netflix’in fantastik türündeki filmi Bright, Film, insanların, orkların, elflerin ve perilerin, yani kısaca bütün fantastik ırkların bir arada yaşadığı bir zaman dilimini anlatıyor. İnsan ırkına mensup Ward ve ork Jakoby gece devriyesinde partner olan iki polis memurudur.

Aralarındaki farklılıkları aşmanın yanı sıra kanunu çiğneyenlerle de mücadele etmektedirler. Günün birinde bildikleri dünya tehdit altına girer. Artık genç dişi elfi ve yanlış ellerde her şeyi yok edebilecek, çoktan unutulduğu sanılan bir kutsal emaneti korumak için birlikte çalışmalıdırlar…

En iyi netflix filmleri

Delidolu (2018)

en iyi netflix filmleri
en iyi netflix filmleri

Netflix’in orijinal filmleri arasında gösterilen The Kissing Booth, Genç Elle’nin hayatından olarak izleyiciye aktarmaktadır. Daha önce hiç öpüşmemiş olan Elle Evans, ilk öpücüğünü lisesinin bahar festivalinde düzenledikleri bir oyun ile gerçekleştirir.

Üstelik gizli aşkı Noah ile öpüşmüştür ve bu öpücük ikili arasında bir ilişkinin yolunu açar. Fakat ortada küçük bir sorun vardır. Noah, Elle’nin en yakın arkadaşının ağabeysidir ve ikisinin arkadaşlık kurallarına göre böyle bir şeyin olması kesinlikle yasaktır.

Son derece komik ve aşk dolu The Kissing Booth filmini izlemelisiniz.

Cargo (2018)

en iyi netflix filmleri
en iyi netflix filmleri

Bugüne kadar izlemiş olduğunuz tüm zombi filmlerinin vakit kaybı olduğunu hissettirebilecek bir film. Korkunç bir salgın baş gösterir ve ailesiyle mutlu bir hayat yaşamakta olan Andy karısının zombiye dönüşmesini izlemek zorunda kalır.

Eşini kaybettikten sonra, kırsal Avustralya’da çocuğuyla bir başına kalan baba, karısının kendisini ısırması sonucu zombi virüsünü almıştır ve 48 saat içinde bir zombi olacaktır. Şimdi en önemli amacı, henüz daha bebek olan çocuğu Rosie için yeni bir yuva aramak ve onu, 48 saat içinde dönüşeceği yaratıktan korumaktır…

Spectral (2016)

en iyi netflix filmleri
en iyi netflix filmleri

ABD’nin en önemli kentlerinden bir tanesi olan New York, şehrini ele geçirmek isteyen doğaüstü güçlerle savaşmaları için bir araya getirilen özel harekat ekibi şehir merkezine gönderilir.

3 boyutlu olarak gösterime giren olan bilim-kurgu ve gerilim filminin yönetmen koltuğunda fantastik filmlerin usta yönetmeni Nic Mathieu oturur. New York şehrini ele geçirmek isteyen doğaüstü güçlerle savaşmaları için bir araya getirilen özel harekât ekibi şehir merkezine gönderilir.

Polar (2019)

en iyi netflix filmleri
en iyi netflix filmleri

Netflix’in 2019 yılında piyasaya sürdüğü bir başka yapım olan Polar, oyuncu kadrosunda Casino Royale”, ve “Hannibal” dizisiyle tanınan Mads Mikkelsen, Vanessa Hudgens, Katheryn Winnick ve Matt Lucas gibi oyuncular yer almaktadır.

Bugüne değin izlediğiniz filmlerdeki tüm tetikçileri unutun. Ya da aksiyon, gerilim ve suç filmlerini. Müthiş bir senaryo, müthiş oyunculuklar, müthiş bir hikaye. İşleniş tarzı  ve kurgusu itibariyle farkını ortaya koyan bir film. Özellikle sürpriz sonlu filmleri seven arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyoruz. Filmin ilk dakikalarından son dakikalarına kadar adeta kendinizi filmin içinde bulacaksınız.

22 July (2018)

en iyi netflix filmleri
en iyi netflix filmleri

Netflix’te Suç, Dram ve Tarih türünde oldukça etkileyici bir yapım olan Film, 22 Temmuz 2011 tarihinde aşırı sağcı terörist Anders Behring Breivik’in Norveç’i kana buladığı korkunç saldırıyı konu alıyor.

Mogli: Orman Çocuğu (2018)

en iyi netflix filmleri
en iyi netflix filmleri

Kitaptan uyarlanan Netflix filmlerinden bir tanesi olan ve aynı zamanda Netflix orijinal içerikleri arasında da yer alan Mowgli: Orman Çocuğu, ormanda hayvanlar tarafından büyütülen yetim bir çocuğun hikayesini anlatmaktadır. Mogli, ormanda hayvanlar tarafından kendilerinden sayılır ancak onu kabul etmeyen tek bir hayvandır… Shere Khan! Mogli insan kökeni ile yüz yüze geldiğinde, ormanda gizlenen daha büyük tehlikeler olabilir.

En iyi netflix filmleri

Tallulah (2016)

blank
en iyi netflix filmleri

Netflix’te yer alan etkileyici yapımlardan Tallulah, sorumsuz bir anneden bebeğini ilginç bir şekilde alan ve bebeğin aslında kendisinin olduğunu iddia eden genç kadının hikayesini anlatmaktadır. Genç serseri Lu, özgürlük tutkusundan dolayı bir karavanda kıt kanaat geçinerek, yaşar. Bu günlük mücadele Lu’nun ayrıcalıklı erkek arkadaşı Nico için yorucu bir hale gelmiştir ve bir gece onu terk etmiştir.

Calibre (2018)

en iyi netflix filmleri
en iyi netflix filmleri

İskoçya’da geçen filmde iki eski dost bir av organizasyonu gerçekleştirir. Gayet masumca başlayan av partisi daha sonrasında rahatsız edici bir hal almaya başlar. Cesaretin ve ahlak sınırlarını zorlandığı harika bir film sizleri bekliyor diyebiliriz.

Imperial Dreams (2014)

blank

Netflix’in başarılı filmleri arasında yer alan Imperial Dreams, henüz 21 yaşında hapisten yeni çıkmış gencin dram dolu hikayesini izleyiciye aktarmaktadır. Mafyanın yani Gangsterlerin yönetimindeki mahallesinde sıkıntılı günler geçiren kahramanımız, suç ve fakirlik ortamında kendisi ve oğlu için daha iyi bir yaşam kurmaya çalışır.

7 Anos (2016)

blank

Dram türünün başarılı yapımları arasında yer alan ve Netflix’te en çok izlenen film olarak karşımıza çıkan 7 Anos, 4 ortağın bulaştığı yolsuzluğa odaklanmaktadır. Yolsuzluktan alınacak ceza kesindir ancak bu cezayı aralarından bir tanesi alacak ve 7 yıl hapis yatacak. Diğer ortaklar ise hayatına devam edecek. Sorun şu ki, kimse 7 yılını heba etmek istemiyor. Karar vermek için de çok vakitleri yok.

To the Bone (2017)

blank

Film, 20 yaşındaki Ellen’ın başından geçen olaylara odaklanmaktadır. Ellen, kendi halinde birisidir. Aynı zamanda anoreksiya hastasıdır. Gençli yıllarını yaşıtları gibi değil de çoğu zamanda hastalıktan kurtulmak için girdiği iyileştirme programları ile geçirmiştir.

Ailesi onun bu durumdan kurtulması için her yolu dener. Son olarak geleneksel yöntemleri izlemeyen doktora danışırlar bu doktor Ellen’i kendisin gibi insanların olduğu eve gönderir. Bu Ellen için son çaredir.

En iyi netflix filmleri

Our Souls at Night (2017)

blank

Kadrosunda Robert Redford, Jane Fonda ve Judy Greer gibi usta oyuncuların yer aldığı son yılların en başarılı Netflix filmlerinden… Our Souls at Night, iki dul komşunun yalnızlıklarını hafifletmek için birbirleriyle olan ilişkilerini güçlendirirler ve olanlar da bu noktadan sonra olur. Güzel bir romantik dram filmi izlemek isteyenler için kesinlikle önereceğimiz bir yapım.

The Other Side of the Wind (2018)

blank

Netflix’te 2018 yılında izleyiciyle buluşan The Other Side of the Wind, Avrupa’daki yarı-sürgün hayatından Hollywood’a dönen ve yıllardır üzerinde çalıştığı geri dönüş filmi “The Other Side of the Wind”i tamamlamaya çalışan J.J “Jake” Hannaford adlı efsanevi yönetmenin hikayesini anlatır. 

Usta yönetmen Orson Welles’in tamamlayamadığı filmidir. Başrollerinde John Huston, Robert Random ve Peter Bogdanovich yer alıyor.

Nothing to Hide (2018)

blank

Netflix filmleri arasında yer alan ve 2018 yılında izleyiciyle buluşan Nothing to Hide, Fransa ve Belçika’da çekimleri gerçekleştirilen bir yapım. Filmde Bir akşam yemeği partisine biraz renk katmak isteyen eski dostlar, telefonlarına gelen tüm özel mesajları paylaşmayı kabul eder.

Bu oyunun sonuçları oldukça feci olacak… Son derece komik olan ve aynı zamanda içerisinde dram da barındıran bu yapımı mutlaka izlemelisiniz.

Önce Babamı Öldürdüler (2017)

blank

Kamboçya’da 1975 yılında başlayıp dört yıl boyunca devam eden soykırımı gözler önüne seren sert bir film olan First They Killed My Father’ın altından başarıyla kalkan Jolie, bu filmde her ne kadar amatör isimlerle çalıştıysa da ortaya gayet başarılı bir iş çıkarmayı başardı.

Loung Ung; Khmer Rouge Kamboçya’da gücü eline aldığında 5 yaşındadır. 70’lerde göçe zorlanmış orta sınıf bir ailenin çocuğu olan kızın hayatı, Khmer Rouge Kamboçya’yı işgal ettiğinde alt üst olur.

Sometime – Bazen (2016)

blank

Netflix’te 2016 yılında izleyiciyle buluşturulan Sometimes filmi, HIV testi sonuçlarını bekleyen birbirinden habersiz 7 yabancının hikayesini anlatmaktadır.  Sonucu erken alma için görevlilere rüşvet veren 7 yabancı içlerinden bir tanesinin HIV virüsü taşıdığını öğrenir. IMDb’de yüksek puana sahip Netflix filminin başrolünde Prakash Raj, Shreya Reddy ve Ashok Selvan yer almaktadır.

Black Mirror: Bandersnatch (2018)

blank

Netflix orijinal dizi içerikleri arasında da yer alan ve 2018 yılında bu dizi içeriklerine ek olarak interaktif film uyarlaması yapılan Black Mirror: Bandersnatch 1980’li yıllarda geçmektedir. Dizide, genç bir programcının maceraları konu edinilmektedir. Bu genç karakterin yazdığı fantastik roman video oyun haline getirilir ve yapılan bu hareket, karakterimizin hayatının alt üst olmasına neden olur. Genç adam, artık hayatı artık sanal ve gerçek olarak sorgulamaya başlar.

Set It Up (2018)

blank

Çok çalışan ve çalışmalarının karşılığını alamayan iki asistan, patronlarını birbirlerine ayarlamaya karar verirler. Bu sırada kendi aralarında gelişen ilişkiyi de göz ardı edemezler.

Like Father (2018)

en iyi netflix filmleri
en iyi netflix filmleri

Düğün günü terk edilen işkolik Rachel, balayını uzun zamandır görmediği babasıyla geçirmek zorunda kalır. İşkolik bir kadın olan Rachel’ın hayatında her şey planlıdır. Fakat işler her zaman düşlediği gibi gitmez. İlişkisini evlilikle taçlandıracak olan Rachel düğün günü gelip çattığında sevgilisi tarafından terk edilir. Başına gelenler sadece bununla da sınırlı değildir. Genç kadın bayalı için Karayip gezisi planlamıştır.

Terk edilmiş olması balayına çıkmasına engel değildir. Rachel balayı gezisine düşleyebileceği son kişi ile çıkmıştır; babası. Rachel’in kendisi gibi işkolik olan babası, işlerini engellediğini düşündüğü için ailesini terk etmiştir ve kızı ile uzun süredir görüşmemektedir. Onca zaman sonra kızının düğününe gidince de kendisini birden balayı tatilinde bulur. Bu tatil baba ve kızın ilişkisi için önemli bir dönüm noktası olur.

The Princess Switch (2018)

blank

Organizasyon planlayıcısı Stacy (Vanessa Hudgens) kendisini Belgravia Kraliyet düğününü organize ederken bulur. Düğünün gelini Düşes Margaret, Stacy’nin birebir aynısıdır. O yüzden ikili birkaç günlüğüne yer değiştirme kararı alırlar. Böylece birbirlerinin hayatına alışmaya çalışırken ikisi de romantik maceralar yaşayacaktır.

Ravenous (2017)

blank

1847’deki Amerika-Meksika savaşında bir asker, üstün cesaret göstermesi sonucunda Yüzbaşı rütbesi kazanır. Ancak kısa süre içinde kahramanlık hikayelerinin yalan olduğu anlaşılınca Sierra Nevada’larında uzak bir karakola sürülür.

Bu ıssız karakoldaki herkes kendi payına kafayı yemek üzeredir. Eski bölük liderleri Ives’ın insan yiyen bir vahşi olduğundan, tüm bölüklerini yediğinden bahseden Colquhoun ile birlikte Yüzbaşı John Boyd, olayın gerçekleştiği mağaraya bir kurtarma operasyonu gerçekleştirmek zorundadır. https://collider.com/best-movies-on-netflix-streaming/ https://www.nytimes.com/article/best-movies-netflix.html https://www.digitaltrends.com/movies/best-movies-on-netflix/

Netflix dizi önerileri yazımızı okumak için tıklayın !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir