En Rahat Meslekler : En Kolay Meslekleri Listeliyoruz

Burada sizler için ve gelecek planları yapan gençlerimiz için en rahat meslekleri listeledik. Sizin de eklemek istediğiniz meslekler varsa yorum yapabilirsiniz. O zaman sizler için hazırladığımız en rahat meslekler serisine başlayalım.. Not: Mesleğe ulaşma zorluğa hesaplanmamıştır. 🙂

Ekonomist İle Başlayalım..

İş piyasalarındaki gelişmeleri, değişimleri yakından takip eden ve bunun yanında; eğitim, sağlık, kalkınma ve çevre gibi çeşitli alanlarda yönetimsel planlamaya ve karar vermeye ve sorun çözücü tavsiyelerde bulunan kimselerdir. Pratik bilgi sağlamak için ekonomik kavramlar, teoriler ve analitik teknikleri kullanır.

İstatistik Uzmanı

blank

İstatistik uzmanlığı Türkiye’de çok ilgi gören ve kolay iş bulan bir meslek grubu olmasa da çalışma hayatında strese minimal seviyelerde maruz kalan mesleklerden bir diğeri. Bunun yanında şirketteki dönemsel performans verilerini analiz eden, bunlara yönelik rapor ve sunum hazırlayan, prim kazanımlarını tespit etmek üzere hesaplamalar yapan kişiye verilen mesleki adlandırmadır.

Matematikçi

Genelde iş bulmalarının zor olduğu düşünülse de matematikçiler iş hayatında neredeyse hiç stres yaşamayan ve gayet kolay ve eğlenceli bir meslek.

Biyomedikal Mühendisi

blank

Sırada ki mesleğimiz mühendislik dalı içinde ki en az stres ve iş yüküne sahip grup biyomedikal mühendislik. Bunun yanında yakın geleceğin meslekleri arasında sayılan biyomedikal mühendisleri genelde tıp alanında iş sahibi oluyor. (en rahat meslekler)

Fizikçiler

blank

Maddenin ve enerjinin yapısını, birbirleriyle etkileşimlerini inceleyen fizikçiler, iş bulma sırasında stres yaşasalar da, çalışma hayatında en stressiz mesleklerden birine sahip olduğunu inkar etmemek gerekiyor. (en rahat meslekler)

(En Rahat Meslekler)

Gök Bilimci

blank

En rahat ve stressiz meslekler içinde olan gök bilimcileri unutmamak lazım tabi bir diğer adı astronomlar ise yer bilimcilerin aksine, gök cisimlerini araştırıp inceliyor, teleskop gibi aletlerle gök cisimlerini gözlemliyor Kısaca Astronom, astrofizikçi ya da gök bilimci, astronomi ya da astrofizik üzerine araştırmalar ve çalışmalar yapan bilim insanıdır.

Sigorta Uzmanı (en rahat meslekler)

blank

Sigorta uzmanları, uzman olana kadar birçok strese ve zorluğa maruz kalsalar da bu aşamaya geldikten sonra yaşadıkları stres minimal seviyeye düşüyor. Sigorta uzmanını kısaca tanımlarsak sigorta şirketlerinde sigorta poliçelerinin satış öncesi ve sonrası gerekli evrak işlerini yapan, sigorta firması ve tüketici için çalışan, taşıt sigortası uzmanı, konut sigortası uzmanı, sağlık sigortası uzmanı, seyahat sigortası uzmanı veya uzman broker şeklinde bir çok farklı şekilde unvanlar alabilen uzman kişilerdir.

Odyolog (İşitme Bozukluğu Uzmanı)

blank
en rahat meslekler

İşitme ile ilgili hastalıkların tanısal testlerin gerçekleştirilmesi ve tedavi için kullanılması gereken cihazların belirlenmesini sağlayan odyologlar sağlık alanında çalışıp, en stressiz iş hayatına sahip olanlardan. Kısaca Odyologları tanımlarsak ; Odyolog, İnsanların işitme ve denge kontrolleri ile işitme bozukluğunun önlenmesi için çalışmalar yapan ve ilgili uzman tabibin teşhis ve tedavi için yönlendirilmesine bağlı olarak işitme ve denge bozukluğunun derecesini çeşitli testler yardımı ile saptayan ve hastanın durumuna göre işitme cihazı ihtiyacını belirleyen ve uygulayan kişidir.

(En Rahat Meslekler)

Optometrist

en rahat meslekler
en rahat meslekler

Bir diğer stressiz meslek grubu olan optometristler, diğer adıyla gözlük uzmanları genellikle optik mağazalarında çalışıp, uygun gözlük ve lens seçiminde yardımcı olurlar. Kısaca Optometristleri tanımlarsak ; Göz doktorlarından farklı olarak optometristler, gözlük veya lens ölçüsünü alan alanında uzman kişilerdir. Hiçbir şekilde göze cerrahi yada herhangi bir müdahalede bulunmamakla birlikte, sadece görme bozukluğu yaşayan kişilerin sorunlarını tespit etmekle yükümlüdür.

Kuyumcu

blank
en rahat meslekler

Kuyumcular zaman zaman hırsızlık olayları gibi korkutucu durumlar ile karşılaşsalar da stresi en az seviyedeki mesleklerin başında geliyor. Çalışma ortamlarında ki konfor ve yapılan işin standart olması mesleğin cazip taraflarından.

Kuaför

en rahat meslekler
en rahat meslekler

Her köşe başında rastladığımız kuaför ve berberler, işleri gerçekten yetenek istese de meslek hayatlarında en az stres yaşayanlardan. Tabi ilginç müşteriler bazen sıkıntı çıkarsa da istisnalar kaideyi bozmaz diyoruz.

Üniversite Profesörü

Üniversite profesör olmak için büyük çabalar ve gayretler gösterseler de profesörlük seviyesine geldikten sonra bunun ödüllerini alıyorlar. Yani profesör olduktan sonra, dünyanın en stressiz mesleklerinden birine sahip olduklarını inkar edemeyiz.

Sanat Yönetmeni

Sanat yönetmeni bir ajansın tasarımla ilgili tüm projelerinin yönetiminde yer almaktadır. Bu şekilde söylendiğinde kulağa stresli bir meslek olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak sanat yönetmenliği en stressiz mesleklerden biri olarak sayılıyor.

Yazar

en rahat meslekler
en rahat meslekler

Bir gazeteye, reklam ajansına ya da kitap evine bağlı olarak çalışan yazarların yanı sıra serbest şekilde çalışan blog yazarları da en rahat meslek hayatını sürdürebilenler arasında. Halk arasında yazarların çok stresli bir iş hayatı olduğu düşünülse de araştırmalar yazarlığı en stressiz mesleklerden biri ayrıca kendi belirledikleri ortamda çalışabilmeleri işin en güzel kısmı olsa gerek.

Tıbbi Sonografi Uzmanı

Hastanelerin çoğunlukla kadın doğum bölümünde çalışan ve hamile kadınların bebeklerinin cinsiyetlerini, anne karnındaki durumlarını ultrason gibi teknolojik görüntüleme cihazları ile kontrol eden tıbbi sonografi uzmanları, en stressiz mesleklerden biri olmakla birlikte, geleceğin en parlak mesleklerinden biri olduğunu da inkar edemeyiz. Kısaca mesleği tanımlarsak: Tıbbi sonografi uzmanları, genellikle çocuk sahibi olma aşamasında olan ebeveynler tarafından daha iyi bilinen bir meslek dalıdır.

Yer Bilimci

Yer bilimciler yer küresinin yapısını, yer kabuğunun değişmesine neden olan iç ve dış etmenleri, oluşma süreçlerini ve hareketleri inceliyor. Yaptıkları iş dolayısıyla yaşadıkları stres sandığınızdan da çok düşük seviyede.

Ziraat Mühendisi

Genellikle mühendislerin çok stresli bir iş hayatı olduğu herkes tarafından bilinse de, bu durum ziraat mühendisleri için pekte geçerli değil. Hayvan yetiştiriciliği, bitki üretimi gibi projelerde yer alan ziraat mühendisleri, özel ve kamu kuruluşlarında iş olanaklarına sahip. Rahat çalışma ortamları ve az risk taşımaları gayet cezp edici bir meslek.

 Kütüphane Görevlisi

en rahat meslekler
en rahat meslekler

Sessiz, sakin ve sorunsuz yerlerde çalışmak neredeyse her insanın hayali olabilir. Temel görevi kütüphaneye gelenlere yardımcı olmak ve koleksiyonları yönetmek olan kütüphane görevlisi çalıştığı ortam sebebi ile dünyanın en stressiz ve sakin mesleklerinin

(En Rahat Meslekler)

Tercümanlık

En rahat meslek dalından biriside  tercümanlık diyebiliriz. home- office çalışabileceğin dertsiz, tasasız bir meslek. üstelik kazanç olarakta tatmin edici rakamlara sahip olması gayet tahrik edici diyebiliriz. Kısaca mesleği tanıtırsak ; Mütercim- tercümanlar, farklı birçok yabancı dil arasında çeviri yapan, farklı kültürlerin dilleriyle aramızda köprü kuran kişilerdir.

Gurmelik

en rahat meslekler
en rahat meslekler

Gurmeyseniz eğer herkesin bildiği gibi dünyanın her yerinde ki  en iyi restaurantlar da size en iyi sunumu yapmaya çalışıyorlar ve istediğinizi yiyip içip hiçbir ücret ödemiyorsunuz. Bir de üstüne yemek deneyimlerini bir köşede ya da tv programında dile getirip ayrıca para kazanıyorsun.  Kulağa gayet rahat geliyor.

Eczacılık (en rahat meslekler)

Eczacı bildiğiniz gibi  doktor ve diğer sağlık profesyonelleri tarafından reçete edilen ilaçları hazırlayıp satmak ve hastalara ilaç kullanımı hakkında bilgi vermekle yükümlü olmak az rekabet ortamı ve genel olarak sadece raftan ilacı alıp vermek ve aylık ciddi gelir kazanmak. Rahatlıkta zirveye oynuyor diyebiliriz.

İmam (en rahat meslekler)

Gelelim imamlık konusuna. Neredeyse gününüzün tamamı size ait ve günlük toplamda sadece 2,5-3 saat çalışma var. Ayrıca sanayi siteleri, iş merkezleri gibi yerlerdeki bir camide görevli iseniz, sabah ve yatsı da yoktur. Öğle-ikindi ve akşamla mesai tamamlanır. Rahat meslekler konusunda zirveye oynayan bir başka mesleğimiz diyebiliriz.

Nikah memurluğu (en rahat meslekler)


Nikah memurluğu konusunu açmaya aslında pek gerek yok. Hepimizin bildiği bir meslek. Sürekli aynı konuşma ve mutlu insanlar J Bizce gayet rahat ve stressiz bir meslek. (en rahat meslekler)

2 thoughts on “En Rahat Meslekler : En Kolay Meslekleri Listeliyoruz

 • blank
  Aralık 25, 2020 tarihinde, saat 3:48 pm
  Permalink

  Kesinlikle Astronomi ve Uzay Bilimleri hem güzel hem rahat bir meslek ancak Eczacılığa katılmıyorum çünkü oraya girebilmek için çok stresli bir lise dönemi geçirmeniz gerekiyor…

  Yanıtla
  • blank
   Aralık 25, 2020 tarihinde, saat 6:34 pm
   Permalink

   İlk paragrafa dikkat lütfen 🙂 Yorumunuz için teşekkürler

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir