Erkek Kısa Saç Modelleri- EN FARKLI TARZLAR

Bu sefer ki içeriğimiz sadece erkekler için. StabilHayat editörleri bakımlı erkekler için en geniş kapsamlı erkek kısa saç modelleri serisinin birinci içeriğini hazırlamış durumda. Daha fazlası için bizi takipte kalın.. (modellere bakarken okumanız için sizler için saç bakım tüyoları koyduk)

erkek kısa saç modelleri 2020
erkek kısa saç modelleri 2020

Artık bildiğiniz gibi erkekler de saçlarınızı 3 numaradan daha öte farklı ve tarz modellerle kullanıyor. Erkekler için saç bakımı son derece önemli ve modayı yakından takip edip kendine en yakışan saç modelini seçen erkeklerin sayısı gün geçtikçe artmakta.

erkek kısa saç modelleri 2020
erkek kısa saç modelleri 2020

Ünlü isimlere özenen birçok erkek klasik saç stilini değiştiriyor ve uzun ve özgür saçlarla farklı tarzlar yaratıyor. Kısa saçların zorunlu olmadığı durumlarda gereken tarzı oluşturmak için kısa ve orta uzunlukta yoğun saçlar, uzun saçlar ve farklı saç kesimleriyle hareketlenen saçlarla erkek saç modası dikkat çekici bir çizgiyle harika bir biçimde ilerliyor.

(erkek kısa saç modelleri)

blank
erkek kısa saç modelleri 2020

2019 yılında da bu süreç sürerken farklı saç modellerini kullanan erkekler özellikle kellik sorunu ile karşılaşmadan önce saç bakımına daha fazla özen göstermesi konusunda bilinçlenmeye başladı. Saçlar için çeşitli estetik uygulamalar, saç bakım kürleri ve özel şampuanlar kullanılarak her zaman bakımlı ve güzel görünen saçlara sahip olmak kolay bir hale geliyor.

erkek kısa saç modelleri 2020
erkek kısa saç modelleri 2020

Rutin bir saç bakımı, saçların düzenli olarak kesilmesi, taranması ve saç bakım ürünleri kullanılmasıyla gerçekleşir. Erkekler de kadınlar gibi saçlarına düzenli olarak saç maskeleri uygulayabilir.

blank

(erkek kısa saç modelleri)

Kuru saçlara sahip olan erkekler zeytinyağı ve avokado ile, yağlı saçlara sahip olanlar ise limon ve bal maskeleriyle saç bakım maskesi kullanarak saç köklerinin canlanmasını sağlayabilir. Saç diplerine düzenli olarak yapılacak masaj uygulaması, banyo yaparken saç köklerinin uyarılması oldukça önemli bir saç bakım tüyosu olarak bilinmektedir.

erkek kısa saç modelleri 2020
erkek kısa saç modelleri 2020

Kısa saç bakımı kolay olsa da bu saçlarınıza özen göstermeyeceğiniz anlamına gelmemeli. Çünkü saç diplerine düzenli olarak masaj yapmak, satın dökülmesini önleyecek ürünler kullanmak ve saç bakımı konusunda profesyonel çözümler bulmak önemli bir adımdır.

erkek kısa saç modelleri 2020
erkek kısa saç modelleri 2020

Saçınızı ayda bir kez kestirmeniz sakal tıraşınızı da saçınızın tarzıyla uygun bir şekilde planlamanız oldukça önemlidir. Kısa saçlarınızı her gün bir kez fırçalamanız saç köklerinin uyarılması açısından oldukça işe yarar bir çözüm olacaktır. Erkekler için de belirli bir saç bakım rutini vardır ve bu rutini saç tipinize uygun olan şampuan ve saç bakım ürünleri kullanarak oluşturabilirsiniz.

blank
erkek kısa saç modelleri 2020

Erkek saç bakım ürünleri arasında yer alan birçok ürün kimyasal içerdiği için pek etki göstermez. Bitkisel ve doğal olan ürünlerin kullanılması durumunda saç bakımının kaliteli bir şekilde sağlanması mümkün olur.

blank

Kimyasal içeren ürünler aslında saça yarardan çok zarar veriyor. Birçok ürünün faydasını görmek bile mümkün değildir. Doğadaki ürünlerden yararlanarak saç bakımının yapılması oldukça önemlidir. Uzun ve kısa saçlı erkeklerde saç bakımı için kullanılan ürünler bitkisel yağlar ve meyveler kullanılarak oluşturulan bakım maskeleriyle çok daha ucuza mal edilebilir.

(erkek kısa saç modelleri)

blank

Düzenli olarak saçların kesilmesi ve mümkün olduğunca bitkisel şampuanların kullanılması saç bakımı için doğru bir seçim olacaktır. Onun dışında farklı maddeler kullanılması ve özellikle sprey, jöle, wax gibi ürünlerin çok sık kullanılması saçların sağlığını olumsuz yönde etkiler ve saçların dökülmesine neden olarak zayıflamasına yol açar.

blank

İnce telli saçlı erkekler, bizce saçlarını çok fazla uzatmamalılar çünkü kısa saçların hacim kazanması çok daha kolaydır. Duş alırken sıcak su kullanmak saçları kurutur, bu nedenle ince telli saçlara sahip erkekler, sıcak sudan kesinlikle kaçınmalıdır. Duştan sonra ise tarak kullanmak saçlarını kabartıp elektriklenmesine neden olacağı için, tarak kullanmamalısın.

blank

İnce telli saçlara sahip erkekler saçlarını şekillendirirken de jöle yardımıyla dağınık şekillendirebilirler. Böylece ince telli saçları çok daha hacimli ve volümlü görünür.

blank

Kuru, kıvırcık saçlı erkekler, canlı ve hacimli saçlara kavuşmak için saçlarını nemlendirmelilerdir. Bunun için her yıkamada saç kremi kullanmanı tavsiye ediyoruz. Saçlarını şekillendirirken de, ısıyla şekil vermek yerine saç tipine uygun ürünlerle şekil vermeyi denemelisin. Saç spreyi ve jöle kullanarak saçlarına istediğin şekli ver!

(erkek kısa saç modelleri)

blank

Eğer saçların kendiliğinden yağlı ise, saç tipine uygun şampuan ve saç kremi ile saçının yağ dengesini ayarlayabilirsin. Saçlarını düzenli taramak da saçlarını şekillendirirken sana yardımcı olacaktır.

blank

Dalgalı saçlara sahipsen saçlarındaki doğal hacmi korumanı sağlayabilecek erkek saç bakım ürünlerini tercih etmeni öneririz. Mesela hacim veren bir şampuan, saç kremi yerine de saç bakım spreylerini kullanabilirsin. Saçlarını şekillendirirken de fön makinesinden yararlanacağın zamanlarda mutlaka durulanmayan bakım kremlerinden yardım alarak saçlarını ısının etkilerine karşı korumalısın.

blank

Banyo sonrasında, saç tipin ne olursa olsun, saçlarını klasik havlu yerine kullanmadığın pamuklu bir tişört ile kurulayarak saçlarının elektriklenmesini durdurabilirsin. Aynı zamanda saçlarındaki elektriklenmeyi, kabarmayı önlemesi için durulanmayan saç bakım kremlerinden de yararlanabilirsin

blank

Erkekler kadınlara göre şampuan seçimi konusunda daha şanslılar çünkü piyasadaki çoğu şampuan, erkek saç bakımı ve temizliği için uygundur. Saç kuruluğu erkeklerde pek yaşanmaz. Genelde saçları yağlı olmaya eğilimli olsa da, çoğunlukla kısa kesim olduğundan her gün yıkanmaya uygundur ve uygun gündelik maske kullanımıyla yağlanma problemi rahatlıkla kontrol altına alınabilir.

blank

Erkeklerde saç bakımı ürünleri, tıpkı kadın saç bakımı ürünleri gibi oldukça çeşitli ve erkek saç bakımı da bu ürünler sayesinde bir o kadar da kolaydır.  Özellikle saç problemlerini iyi tanıyan, yaşadığı problemi çok iyi bilen beyler, kesinlikle çok daha kolay bir şekilde bakım yapmaya başlayabilecektir.

ERKEKLER İÇİN SAKAL MODELLERİNE GÖZ ATTINIZ MI?

blank

Erkek saç problemleri özelinde üretilen bitkisel bakım kompleksleri, saç dökülmesi karşıtı bakım şampuanları, hızlı saç kurtaran ve saça canlandırma terapisinde bulunan kremler, yoğun vitamin destekli onarıcı saç serum ve tonikleri, hacim kazandıran bakım ve şekillendirici ürünler, şampuanları, dökülme ve yıpranma karşıtı yoğun bakım tonik ve serumları, saç derisini saç üretimine teşvik eden bakım ürünleri, erkeklerin saç bakımlarında kullanabilecekleri ürünlerden bazılarıdır. 

blank

Ayrıca pek çok markanın erkek saç tiplerine özel ürettiği şampuanlar, saç kremleri ve bakım jelleri bulunmaktadır. Bu ürünleri güvendiğiniz yerlerden edinerek ve saçlarınıza düzenli bakımlar uygulayarak gür, sağlıklı ve bakımlı saçlara kavuşmak çok kolay

UZUN SAÇ MODELLERİNE GÖZ ATTINIZ MI?

blank

Erkek saç bakımı için keratin önemlidir. Keratin, saçları esnekleştirir, abuk kırılmasına engel olur. Yıpranmış saçları onarır. Dermadolin ürünlerinde keratin kullanmaktadır. Yani erkek saç bakımında bu ya da buna benzer sorunlarda sadece zeytinyağı yumurta gibi eski geleneksel yöntemler artık yerini modern çağda bilimsel olarak hazırlanan etkili ürünlere bırakmıştır.

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir