Erkek saç kesim modelleri – En güzel erkek saç modelleri

Editörlerimiz tarafından seçilen erkekler için en güzel saç modelleri burada sizlerle.. Tabi ki her zaman olduğu gibi modellerimizin arasına sizler için saç bakım önerileri listeledik, modellere bakarken bu saç bakımı tavsiyelerine göz atabilirsiniz. O zaman erkek saç kesim modelleri serisine başlayalım..

erkek saç kesim modelleri
erkek saç kesim modelleri

Bildiğiniz gibi erkek saçı yapısı itibari ile kadından çok farklıdır. Kozmetik firmalarının cinsiyet ve saç tipine göre farklı olarak geliştirdiği ürünler ile herkes kendine uygun olan çözümü bulabilir. Yani eskisi gibi marketten alınan bir şampuan ile tüm ailenin saçlarını yıkamasına gerek yok. Ve evde saç bakımı erkek için de çok zor değil emin olun..

erkek saç kesim modelleri
erkek saç kesim modelleri

Erkek saç kesim modelleri

Evde sürekli kullandığınız şampuan ve saç şekillendiricilerin mutlaka saç tipinize göre olmasına dikkat edin. Erkek saç tipleri için özel olarak üretim yapan markaları takip edin. Tigi Bed Head, Loreal Homme, Davines, American Crew, Wella Sp Men gibi erkekler için özel serilerde mutlaka saç özelliklerinize uygun ve saç sorunlarına çözüm bulan ürünleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu markalar aynı zamanda erkek saç kremi tavsiye listesinde de ilk sıralarda gelebilir.

erkekler için saç modelleri
erkekler için saç modelleri

Erkekler, kadınlar kadar sıklıkla boya yapmadığı, maşa, düzleştirici gibi ısıyla şekil veren ekipmanları pek kullanmadığı için, saçlarında kadınlarınki kadar kırık, yanık, kopma sorunu da yaşanmamaktadır; fakat matlık, dökülme, seyrelme, kepek oluşumu, kuruma ya da aşırı yağlanma sorunları onlarda da görülür ve daha sağlıklı, bakımlı, parlak saçlara sahip olmak için saç bakımlarına özen göstermeleri gerektiğinin farkına vardılar.

erkekler için saç modelleri
erkekler için saç modelleri

Karizma Saç Modelleri

Eğer saç dökülmesi sorununuz varsa önce çözüme bu sorundan başlayın. Çünkü sağlıklı ve canlı görünen saçlar için önce kafanızda yeteri kadar saç olması gerekir. Eğer saçlarınız seyrek ve ince telli ise dökülme karşıtı ürünler kullanmalısınız. Saç bakımı erkek de olsanız kadın da fark etmez, önemlidir!

en güzel erkek saç modelleri
en güzel erkek saç modelleri

Erkekler çoğunlukla şekillendirici ürünler kullandıklarından, saçlarında görülen en büyük sorun kepeklenmedir. Bu sorunun önüne geçilmesinin en kolay yolu ise, saçlarını her günün sonunda şampuan kullanarak kimyasal maddelerden arındırmalarıdır.

blank

Erkekler saçlarını genellikle kısa kullandıkları için, şampuan kullanımına dikkat etmelerinde fayda olacaktır. Şampuanı direkt saça değil, iki avuca dökmek ve ardından saça uygulamak daha sağlıklı olacaktır. Eğer şampuanınızı doğrudan saçlarınıza uygularsanız, kısa saçlı olmanızın da etkisiyle, şampuanınız tek bir bölgede birikecek ve saç diplerinizde tortulanma yaratacaktır. Bu durum saç deriniz ve kıl kökleriniz için oldukça sakıncalıdır.

blank

Cool Saç Modelleri

Eğer saçlarını uzun kullanmak isteyen beylerdenseniz, saçlarınızı  2 ayda bir uçlardan kestirmeli ve yenilenmelerine olanak tanımalısınız. Erkeklerin saçları, kadınların saçlarına kıyasla daha fazla oksijene ihtiyaç duyar. Wax, sprey gibi ürünler kullanıyorsanız 2 ayda bir 2-3 cm. kadar kestirilmesi, saçların canlılığı açısından son derece doğru bir hamle olacaktır.

blank

Siz de saçlarınız dökülüyor diye kazıtanlardan mısınız? Bu kazıtma işlemi sonucunda saçlarınızın daha gür çıkacağını mı düşünüyorsunuz? Özellikle son yıllarda daha sık görülen bu saç kazıtma yöntemi, eğer dökülmelere engel olmak veya gür saçlara sahip olmak için yapıldıysa, doğru bir yöntem değildir. Saç kazıtmanın, saçların gürleşmesinde ya da dökülmelerin önlenmesinde sanıldığı gibi bir etkisi yoktur. Saç dökülmesi problemi yaşıyor ve bunun önüne geçmek istiyorsanız, yapabileceğiniz en doğru hareket saç serum ve tonik seçeneklerinden yararlanmak olacaktır. Doğal içerikli serum ve tonikler, saç köklerinizin kuvvetlenmesini ve gürleşmesini sağlayabilir. Bu ihtimal, kazıtarak elde edilecek ihtimalden çok daha yüksektir.

en güzel erkek saç modelleri
en güzel erkek saç modelleri

En güzel erkek saç modelleri

Uzun saçlı erkeklerin saçlarına uygulayacakları bakım kısa saçlı erkeklere göre daha detaylı ve farklı olacaktır. Saçların en az 2 ayda bir kesilerek yenilenmesi sağlanmalıdır. Daha fazla oksijene ihtiyaç duyan saçlar için jöle kullanımı azaltılmalı ya da hiç kullanılmayacak noktaya getirilmelidir. Erkek saç bakım ürünleri tavsiye olarak doğal ve saç derisini canlı tutacak ürünlerdir. Bu nedenle erkek saç maskesi nasıl kullanılır denildiğinde kullanılacak ürünler, Hindistan cevizi sütü, aloevera olacaktır. bunlarla yapılan maske saç derisinin rahat oksijen almasını ve saçların hacimli olmasına yardımcı olacaktır. Doğal erkek saç bakım ürünleri arasında adaçayı ve elma sirkesi ile hazırlana maskelerinde faydalı olacağını söylemek gerekir.

en güzel erkek saç modelleri
en güzel erkek saç modelleri

Saçlarınızın bakımlı görünmelerini fakat sağlıklı bir kafa derisine sahip olarak sağlayabilirsiniz. Duş alırken şampuanı masaj yaparak saça yedirin ve kafa derinize masaj yaparak (veya sevgilinize yaptırarak) ölü derilerden kurtulun. Unutmayın ki kafa deriniz ne kadar kolay nefes alırsa, saçlarınız da o kadar gür ve sağlıklı olur.

erkek saç kesim modelleri
erkek saç kesim modelleri

Kepekle savaş iki cephede gerçekleşir.
Kepek sorunundan kurtulmanın yolu ise sürekli aynı şampuanı kullanmamaktır. Yani daha az kepek için şampuan rafınızdaki çeşitliliği artırmanız gerekiyor.

UZUN SAÇLI ERKEKLER İÇİN HAZIRLADIĞIMIZ LİSTEYE GÖZ ATTINIZ MI?

erkek saç kesim modelleri
erkek saç kesim modelleri

Haftada 1 gün, kepekle mücadelede en ciddi şampuanlardan biri olan Nizoral kullanın ve durulamadan önce kafanızda mutlaka 5 dakika bekletin. Böylece kafanızdaki ‘malassezia furfur’ adlı mantardan da kurtulmuş olursunuz. Nizoral’in içindeki ‘ketokonazol’ maddesinin malassezia furfur’a karşı açtığınız savaşta diğer mantar ilaçlarına oranla 10 kat daha güçlü olduğu Filipinli araştırmacılar tarafından da ispatlandı.

Erkek saç kesim modelleri

erkek saç kesim modelleri
erkek saç kesim modelleri

Haftanın diğer günlerinde ise daha hafif bir şampuan kullanarak saçlarınızdaki yıpranmayı minimuma indirebilirsiniz. Normal bir şampuan ve içinde ‘pyrithione zinc’ ihtiva eden iki şampuan daha edinin ve hafta içinde bu ikisini değişimli olarak kullanın

erkek saç kesim modelleri
erkek saç kesim modelleri

 Wake Forest Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre; %1 oranında pyrithione zinc içeren şampuanların kepek miktarını azaltırken saçların kolay taranmasını sağlayıp onlara yumuşaklık kattıkları da ispatlandı.

blank
erkek saç kesim modelleri

DAHA FAZLA SAÇ MODELİ İÇİN TIKLAYIN..

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank

BKNZ.. https://www.menshairstylesnow.com/popular-haircuts-for-men/ https://www.menshairstylesnow.com/popular-haircuts-for-men/ https://www.fashionbeans.com/article/classic-mens-hairstyles/ https://tr.pinterest.com/ArzuAgayeva2203/men-hairstyle/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir