Eve Pozitif Enerji Yüklemek – Ferah Evler Sizin Elinizde

Yoğun çalışma temposunun ardından evinize geldiğinizde dinlenmek, mutlu olmak ve rahatlamak isteriz. Bunu başarabilmenin en iyiyollarından biri, evimizi pozitif enerjiyle doldurmaktır. Evinize yapacağınız basit dokunuşlarla tam bir huzur yuvasına çevirebilir, “iyi ki burada yaşıyorum” diyebilirsiniz. Hadi başlayalım.. (eve pozitif enerji yüklemek)

İnsanlar hep merak eder ve sorarlar. Benim evimde negatif enerji var mıdır? Cevaplayalım :

Aslında bir evde negatif mi, yoksa pozitif bir enerji mi hâkim bunu anlayabilmenin en iyi parametresi aslında hislerdir. Bir eve girdiğinizde ne hissediyorsunuz? Huzur? Yoksa gerginlik mi?

Aynı zamanda o evde yaşayan kişilerin hayatlarının gidişatı da gösterir.

Eğer sürekli aksilikler, huzursuzluklar, hastalıklar, kavgalar, maddi- manevi problemler bu kişilerin hayatından eksik olmuyorsa o evin yaşam enerjisi bloke olmuş demektir.

(eve pozitif enerji yüklemek)
(eve pozitif enerji yüklemek)

Yaşam enerjisini tekrar aktive etmenin en güzel yolu ise en kolay Fengshui kurallarına göre evi düzenlemekten geçiyor.

Bu kurallar duymadığımız bilmediğimiz şeyler de değil aslında…

Sadece duyup kulak arkası ettiğimiz, önemsemediğimiz şeyler…

Ama ne kadar önemli olduğunu denedikten sonra bizzat göreceksiniz! Bu kadar da iddialı konuşuyorum.:)

Hazır Aralık ayına girmişken, hayatlarımızı şöyle güzel bir derleyip toplayalım. Temiz bir enerji ile yeni yılı karşılayalım diyorum ve size liste halinde yapılacakları sıralıyorum:)

Bi kere şu bilgiyi hep aklımızda tutalım.

Her sabah mutlaka evinizi havalandırın

(eve pozitif enerji yüklemek)
(eve pozitif enerji yüklemek)

Sabahları evden çıkarken öncelikle hızlıca hazırlanıyor olabilirsiniz. Bu koşuşturma, evi havalandırmanızı ve perdeleri açmanızı unutturabilir. İyi bir enerji için, eve hava girmesi gün ışığının girmesi çok önemlidir. Bu yüzden, sabah uyanır uyanmaz cam ve perdeleri açmayı unutmayın. Bu hem sağlığınız içinde oldukça faydalı olacaktır. (eve pozitif enerji yüklemek)

Yeşil bitkilerle evin havasını değiştirin

Odalarınızın istediğiniz bir bölümünde, yeşil bitkiler yetiştirmeniz evinize farklı havalar katacaktır. Bitkiler, hem evinize renk katar hem de tertemiz bir hava yaratır. Ayrıca, çiçeklerle ve bitkilerle ilgilenmek enerjinizi yükselterek kendinizi iyi hissettirecektir. Fakat yatak odanızda bitki olmamasını tavsiye ediyoruz çünkü bildiğiniz gibi bitkiler geceleyin oksijeni tüketir.

blank
(eve pozitif enerji yüklemek)

Bitkilerde biliyorsunuz canlı enerji. Özellikle bazı bitkiler yapısal özellikleri ile evin havasını temizleyip pozitif enerji yayma özelliğine sahip.

Mesela çiçekler içerisinde Paşakılıcı çiçeği benim en tercih ettiğim. Bu çiçek ile kapalı bir kutuda kalsanız size gerekli olan oksijeni veriyormuş!

İkinci olarak eve pozitif enerji veren bir diğer çiçek barış çiçeği.

Evinizde rahatlatan kokular kullanın

(eve pozitif enerji yüklemek)
(eve pozitif enerji yüklemek)

Ruhunuzu dinlendirmek ve rahatlatmak için, evinizde aromatik kokular kullanabilirsiniz. Lavanta yağı, dinlendirici özelliğiyle bilinen güzel kokulu yağlardandır. Tütsü gibi yöntemler de sizi dinlendirerek ruhunuza iyi gelir. Mesela adaçayı bitkisi ile evin enerjisini temizlemek mümkün. Adaçayı daha öncede yazmıştım; Latincede salvia yani iyileşmek kelimesinden geliyor. Adaçayını yaktığınızda içeriğinde bulunan yağlar açığa çıkarak sizi sakinleştiriyor. Yaydığı frekans ortaı temizliyor. Dünyada en çok bu amaç için kullanılan bitki adaçayı.

 Ancak, sprey kullanmak yerine çubuklu cam şişelerin içinde bulunan kokular hem daha sağlıklı hem de daha dekoratiftir. 

blank

Evinizi Doğru Şekilde Aydınlatın !

Fazla ve beyaz ışıklı ortamlar gözlerinizi yorar ve rahatlamanıza engel olur. Dinlendirici ve daha rahat bir ortam için sarı ışık kullanmanız daha doğru olur. Sarının da en yumuşak tonunu seçmeye özen gösterin. Ayrıca, büyük avizeler yerine küçük lambalar veya bir lambader çok daha güzel bir görüntü yaratacaktır.

Kötü enerjiyi adaçayıyla temizleyin (eve pozitif enerji yüklemek)

Evinizde veya kendi ruh halinizde kötü bir enerji olduğunu hissediyorsanız, adaçayıyla bu negatif enerjiden kurtulabilirsiniz. Kızılderili kültürüne dayanan bir yöntem olan adaçayı yakma yöntemi, rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Bu etkisi, artık çoğu kişi tarafından kabul edilmiştir

Yaşam alanınızda kullanmadığınız ne varsa ayıklama işlemi!

(eve pozitif enerji yüklemek)
(eve pozitif enerji yüklemek)

Evet, bu kurala göre bir eşyayı eğer 1 seneden beri kullanmadıysanız o eşya artık size hizmet etmiyor siz ona hizmet ediyorsunuz demektir:) Bu şekilde kullanmadığınız bi dolu eşyanızı düşünün şimdi? Aman Allahım çöp evlerde yaşıyoruz…

Fengshui sadelik ve düzen ister dedik. Çünkü enerjinin rahat dolaşabilmesi için bu şarttır. İstiflediğiniz eşyaların arasında pozitif enerjinin dolaşabilmesi mümkün değil. O eşyalar sürekli toz tuttuğu için negatif enerji tutmaktan başka bi işe yaramaz. Size lazım olan şeyleri ayırın, başkalarının işine yarayacağını düşündüklerinizi ihtiyacı olanlara ulaştırın.

Sizde kötü anısı olan hiç bir eşyayı evinizde tutmayın. (eve pozitif enerji yüklemek)

(eve pozitif enerji yüklemek)
(eve pozitif enerji yüklemek)

Eşyalarında enerjisi, yaydığı bir frekans vardır. Yaşanılan alanların, toprağın, duvarın hafızası vardır. O ortamdaki her şeyi kaydeder. Bunun yanında o eşyayı siz mi aldınız biri mi hediye etti.. O eşyaya baktığınızda size ne hissettirdiği çok önemli. Mutlu mu oluyorsunuz yoksa kötü hatıralarınızı mı yeniden canlandırarak hatırlatıyor? Kısaca sizi mutsuz eden herşeyden kurtulun.

Kırık, çatlak, bozuk ne varsa kurutulun !

Yine bir Fengshui kuralı… Eğer bir nesne çatlamışsa bu muhtemelen negatif enerjiye maruz kaldığı için gerçekleşmiştir. Yani negatif enerjiyi kendi üzerinde toplayarak sizi korumuş. Daha ne diyeyim, o eşya artık negatif enerji yüklü diyorum… 🙂

Evinizi temizleyin. (eve pozitif enerji yükleme)

Fengshui kurallarına göre evin mutlaka düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Toz asla olmamalı. Çünkü toz negatif enerji tutar!

Havalandırma işlemi sandığınızdan daha önemli mesela… Temiz hava girmesi lazım bir eve… Havanın mutlaka taze enerji ile yer değiştirmesi lazım…

blank

Evde kuru çiçek varsa (üzgünüm ama seviyorsanız da) atın…

Kuru çiçeklerin bir ölü enerji olduğunun altını çizmeliyim… Ve inanılmaz toz tutar. Yok, çok seviyorum diyorsanız da mutlaka tozlarından arındırmanın bi yolunu bulun.

blank

Odalarda tuz bulundurun. (eve pozitif enerji yüklemek)

Daha önce pek çok kez yazdım. Tuz negatif enerjiyi toplayan bir kristal. Siz ufak kâseler içerisinde tuz koyduğunuzda o oda da olan tüm negatif enerjiyi kendine çekiyor ve oraya hapsediyor. Dolayısıyla bir süre sonra bu tuzun dökülerek yenisini koymalısınız. Hatta çook eskiden yani kadim kaynaklara göre yemeklere tuz koymanın sebebi kişideki varsa büyüyü çözmekten için kullanılırmış diye okumuştum…

Aynalar

Aynalar ev dekorasyonunda güzellik katar di mi? Ama doğru yere asarsanız. ! (eve pozitif enerji yüklemek)

(eve pozitif enerji yüklemek)
(eve pozitif enerji yüklemek)

Eğer onları yanlış yerlerde kullanırsanız size ciddi şekilde negatif enerji de getirebilir.

Mesela yatağın karşısına konulmaz. Yan tarafında komşunun oturduğu bir duvara asılmaz. Bir ayna iki oda arasında enerjetik geçiş kapısı gibidir. Oradaki tüm enerjiyi size yansıtabilir.

Peki nereye koyacağız bu aynaları? (eve pozitif enerji yükleme)

Yemek masasının yanına konulabilir. Bolluk ve bereketi geri yansıtır.

Giriş kapısının üzerine asılır. Gelen kişinin enerjisini geri kendine yansıtır.

Evin kendi odalarına bakan bir duvarına asılabilir.

Ve tabi aynalarında düzenli temizlenmeye özen gösterin.

Evinize girdiğiniz antrelerinizi düzenleyin.

(eve pozitif enerji yüklemek)
(eve pozitif enerji yüklemek)

Buraların da karışık olmaması lazım. Çünkü enerjinin ilk girdiği yer burasıdır. Ve karışık dolu bir holden hiiç hoşlanmaz girmeden geri dönebilir:)

Mobilyaların, özellikle yatakların altını eşyalarla doldurmayın.

Altlarını düzenli silin. Toz olmasın. Şu bilgiyi tekrar hatırlayalım toz negatif enerji tutar!

Ve yatağın altına o doldurduğunuz eşyalarında her şeyi bir plak gibi kayıt ettiğini gece boyunca yayın yaparak bilinçaltınızı karıştırdığını bilin.

Ayrıca yataklarınızın başucu kuzeye gelecek şekilde koyarsanız enerjinin akışını doğru yönlendirmiş oluyorsunuz.

Ses enerjisi (eve pozitif enerji yüklemek)

Evde sizi rahatlatan hoşunuza giden pozitif enerji veren müzikler açın. Evinizde harika pozitif bir hava oluşturacaktır.. https://www.gizmocrazed.com (eve pozitif enerji yüklemek)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir