Robot Süpürge Evlerin Vazgeçilmezi Haline mi Geliyor

Robot süpürge dediğimiz zaman hepimizin aklına evin içinde dönüp duran cihazlar gelir. Oldukça dikkat çekici bu robot süpürge kadınların dikkatini çekmiş durumda. Peki bu robot süpürge nasıl kullanılıyor? Çalışma şekli nasıl bir inceleyelim.

Evinizde ki yardımcı Robot Süpürge

Gittikçe zorlaşan hayat şartları ve yoğun tempo insanları alternatifler aramaya itiyor. Yeni teknolojik buluşların artmasıyla bazı cihazlar hayatımızda çoktan kolaylaştırmaya başladı bile. Artık teknoloji hayatımızın içindeki en ağır görevlerini üstleniyor.

 Evinizin Yeni Yardımcısı : Robot Süpürge

“Robovac” olarak da bilinen robot süpürgeler, zeminleri veya halıları fiziksel olarak hareket ettirmeden temizleyebilmeleri en çok dikkat çeken özelliğinin başında geliyor. Son çıkan robot süpürgelere eklenen sensörler sayesinde artık robot süpürgeler kir ve kalıntıları fark edebiliyor. Artık akıllı telefonlara bağlanabilme ve istediğiniz gibi manevra edebilme özellikleri ise son zamanlar öne çıkmaya başladı. Bu arada ilk robot süpürgesi “the Trilobyte” adıyla Electrolux tarafından yapılmıştır. Geçen 23 senede üzerine çok şey kattığı inkar edilemez.

robot süpürge
robot süpürge

Dyson, 2001 yılında kendi imkanları ile ürettiği süpürgesi DC06 akıllı süpürgesinin maliyeti fazla olduğu için üretime maalesef geçememiştir. Fakat günümüzde normal süpürge fiyatları ile neredeyse aynı fiyat aralığına gelmesi bize çok fazla imkan sunuyor.

Peki ROBOT SÜPÜRGELER NASIL ÇALIŞIYOR?

Robot süpürgeler bilindiği üzere bataryaları kablosuz olarak çalışmaktadır. Ortalama 3 saat performans gösterip, 2 cm yüksekliğe kadar rahatlıkla çalışabiliyorlar. Tabi ki bu değerler markadan markaya değişim göstermektedir.

robot süpürge
robot süpürge

Ve bunların yanında en çok işinizi kolaylaştıracak özellik ise dairesel vakumlama sistemine sahip bu cihazın  enerji düzeyi azalmaya başladığında tekrar temizlemek için geri dönmeden önce şarjını doldurmak için şarj yuvalarına geri dönebilecek şekilde ayarlanabiliyor olmaları kullanıcıları hayran bırakacak cinsten.

ROBOT SÜPÜRGELER VE Wİ-Fİ BAĞLANTISI

Akıllı süpürge makineleri de artık akıllı ev modasına tamamen ayak uydurmuş durumda. Wİ-Fİ bağlantısı ile evin haritasını çizebiliyor ve sizin verdiğiniz temizlik görevini harfiyen yerine getiriyor. Eğer şarjı sizin verdiğiniz görevleri yerine getirmeye yetmezse kendisi şarj olmaya gidiyor ve şarjı dolduğu zaman tekrar kaldığı yerden temizliyor.  Siz evde yokken telefonunuzdan kontrol etmeniz ise ayrı bir güzel tarafı.

robot süpürge
robot süpürge

ROBOT SÜPÜRGELER FARKLI YÜZEYLERDE ÇALIŞIR MI?

Dublex evler için robot süpürgelerin sizin yardımımınız olmadan merdivenleri aşamayacağını bilmelisiniz. Bununla birlikte, bu engele rağmen, robot süpürgeler bir yüzeyden diğerine oldukça iyi geçiş yapma yeteneğine sahiptir. Ve elbette, fiyat ne kadar yüksek olursa, daha gelişmiş bir robot elde edersiniz ama tabi almadan önce ayrıntılı bir analiz yapmanızı tavsiye ediyoruz. Örneğin, Neato’nun Botvac Connected modellerinden herhangi biri halıdan parke zemine ve halıya oldukça sorunsuz geçiş yapabilir. Kendisine ait lazer sensörleri halıyı tespit ettiğinde, robot vakum hızlanmaya başlar. Ardından parke zeminleri algılandığında, yavaşlar. Evinizin yeni yardımcıları oldukça hamarat ve akıllı .. https://www.theverge.com/ (robot süpürge)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir