Fotoğraf Çekme Programı – Mobil İçin En Kapsamlı Liste

Mevcut satın aldığımız telefonlar maalesef kameraları çok iyi olmasına rağmen kullanıcıların kullanması zor olmasın diye basit arayüzlerle kamera hizmeti veriyorlar. Bu nedenle telefonumuzun güçlü kamerasının tüm fonksiyonlarını ve ince ayarlarını kullanamamız anlamına geliyor. Ama bu sorunu indirdiğimiz uygulamalarla birlikte en optimum hale getirebiliriz.  O Halde başlayalım: (fotoğraf çekme programı arayanlar için full liste )

 Camera MX

fotoğraf çekme programı
fotoğraf çekme programı

Camera MX ile birlikte fotoğraflarınızın çözünürlüğünü en ideal hale getirebilir ve tam olarak optimum ayarları sağlayabilirsiniz. Bununla beraber cihazınızın en net fotoğraflarını çektiğini fark edeceksiniz.Aslında Google Play Store’daki binlerce kamera uygulamasından biri olan Camera MX uygulamamızın kullanıcılarına sağladığı en büyük özelliklerden biri Türkçe olması. Uygulamanın market sayfasındaki boyut,  uygulamanın mevcut sürümü cihaza göre değişir diyor. Fakat hafıza kartında kapladığı yer ise 884 kilobyte ile çok hafif bir uygulama olduğu inkar edilemez.

Magix şirketinin geliştirdiği Camera FX ile ister fotoğraf çekip düzenlemeye başlayabilir, ister albümünüzdeki mevcut albümlerinizi düzenleyebilirsiniz. Ya da Magix‘in kendi çevrimiçi albüm hizmetinden online olarak bağlanabilirsiniz.. Camera FX‘in kamera modunda, Flash’ı açıp kayabilir, bununla birlikte zamanlayıcı ayarlayabilir ve gerçek zamanlı olarak efektler montajlayabilirsiniz. Efektleri FX butonu ile verebiliyorsunuz. Bunun dışında kamerası başka bir ayrıcalık sunmuyor.

Bunların yanında canlı çekim ve GIF gibi özelliklerini rahatlıkla kullanabilir ve animasyonlu fotoğraflar, videolar oluşturabilme imkanına sahip olursunuz. Bulundurduğu yüzlerce efekt, filtre, çerçeveyi saymakla bitiremeyiz. Ayrıca Camera MX ile fotoğraflarınıza slayt olarak bakabilirsiniz. Slayt olarak görüntülemek için bile fazladan bir kaç ayar bulunuyor. Bununla birlikte uygulamanın ayarlar kısmı da oldukça gelişmiş düzeyde. Özellikle kamera ayarları ile fotoğraflarınızın kalitesini bile ayarlayabilirsiniz. (fotoğraf çekme programı)

 Open Camera

fotoğraf çekme programı
fotoğraf çekme programı

Sıradaki uygulamamız: Open Camera. Son derece hafif bir kamera uygulaması olmasıyla birlikte bunun yanında odak ve sahne için özel modları, otomatik ışık dengeleme ayarları, HDR ve daha pek çok özelliğe sahiptir. Open Camera’nın gelişmiş özelliklerini sizler için kısaca listelersek;

  1. Reklam olmamasının yanında tamamen ücretsiz ve açık kaynaklı bir platform.
  2. Hemen hemen bütün telefonlar ile uyumlu çalışır.
  3. Otomatik stabilizasyon seçeneği ile fotoğraf çekerken sizi yormaz ve fotoğraflarınızı dengeler.
  4. Odak modları, sahne modları ve daha bir çok mod ile farklı tarzlarda fotoğraf çekimlerini destekler.
  5. Sesli komut ile fotoğraf çekme desteği inanılmaz bir kolaylık.
  6. Deklanşör sesi kapatılabilir.
  7. Çoklu dokunma desteği ile görüntülere akıllı olarak zoom yapabilirsiniz.
  8. Profesyonel modu sayesinde odak mesafesinden beyaz dengesine kadar tüm ayarları manuel olarak elle kendi istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

Bununla birlikte uygulama arayüzü sağ ve sol elini kullanan kullanıcılar için istediğiniz ayara getirebilirsiniz. (fotoğraf çekme programı)

Camera FV-5

fotoğraf çekme programı
fotoğraf çekme programı

Google Play Store’daki en başarılı kamera uygulamalarından birisi olan Camera FV-5, ücretli ve ücretsiz olarak 2 farklı sürümle karşımıza çıkıyor. Ücretsiz sürüm özelliklerinde, fotoğraf çekim çözünürlüğü kısıtlanmış olması eksi bir özelliği olsada. Bunun dışında, yazılımın son derece detaylı,kullanışlı ve pratik bir arayüze sahip olduğunu inkar edemeyiz. Bu uygulama ile DSLR seviyesinde bulunan ayarlara rahatlıkla erişebilirsiniz.Yukarıda belirttiğimiz gibi dahili kamera uygulamaları maalesef kullanıcılara fazla ince ayar sunmaz. Camera FV-5 ile ISO, ışığa göre odak, beyaz dengesi ve deklanşör hızı gibi pek çok ayara çok kolay bir şekilde ulaşabilir, çok daha profesyonel fotoğraflar çekeceğinizden emin olabilirsiniz. (fotoğraf çekme programı)

A Better Camera

blank
fotoğraf çekme programı

A Better Camera; bir başka çok amaçlı uygulamamıza geçelim. HDR, HD panorama, çoklu çekim ve gece modu vs. özellikleri ile beraber  birden çok fotoğraf yakalayıp en iyi kareyi kullanıcıya sunan bir ‘En İyi Çekim’ moduna sahip olması en büyük artılarından.. Basit bir uygulama isteyenler için en doğru seçim diyebiliriz. A Better Camera (Beta), temel olarak ‘vanilya’ cihazlarına önceden yüklenmiş standart  Android modeline yönelik üstün bir kamera uygulaması olduğu aşikar. Daha kaliteli Bir Kamera, grup portre ayarları, ‘Sıralı Çekim’ ve istenmeyen görüntüleri nesnelere yok etme gibi birçok ilginç özellik sunuyor. Ayrıca, birden fazla görüntü çeken, en iyi göründüğünüzü seçmenize ve odak ve poz ölçümünü ayrı noktalardan kullanabilmenize olanak sağlayan kullanışlı bir En İyi Çekim seçeneğinden de bahsetmesek olmaz. (fotoğraf çekme programı)

Türkçe adıyla Daha İyi Bir Kamera, aynı zamanda doğrudan işlem sonrası işlemleri de içermesi ve gerçek zamanlı HDR ile video kaydedebilirsiniz. Ama maalesef, uygulamanın en iyi işlevlerinin çoğu sadece uygulama içi satın alma yoluyla kullanılabilir olması kullanıcıları iten bir yönü, bu nedenle A Better Camera bazen rahatsız edici bir oyun havasında bedava Süper Çekim alırsınız, ancak daha sonra programı yükseltmeniz gerekir . Ama fotoğraf sizin için vazgeçilmez ise pro sürümünü kullanmak sizi tatmin edecektir. Kesinlikle denemelisiniz. (fotoğraf çekme programı)

Camera360

blank

Camera360, aslında bu uygulamamız otomatik bir kamera uygulaması isteyenler için çokta uygun bir uygulama değil. Listedeki en az sezgisel olan uygulama diyebiliriz. Bununla beraber Camera360’da pek çok profesyonel ayar olduğunu inkar edemeyiz ve kameranızın kalitesine göre DSLR kalitesinde harika fotoğraflar elde etmenizi sağlar.

Kullanıcılar tarafından Camera360 yıllardır ilgi çekici kalmayı başarmış durumda. 100 milyondan fazla indirilen ve 5 milyona yakın değerlendirme yorumu sonucunda ortalama 4 yıldız elde etmiş uygulamamız gayet başarılı. Bu ücretsiz uygulamada belirli özellikler uygulama içi satın almalarda ekleyebilirsiniz. Selfie çekim hastası olanlar için Camera360 son derece kaliteli içerikler çıkarıyor ve arabirimi inanılmaz kullanışlı. İki ana seçenek olan Effect Camera ve Selfie hemen karşınızda. İlgili modu açtıktan sonra kamerayı tutup sarı butona tıklayarak çekim yapabilirsiniz.  Ancak bundan fazlası da var. Diğer kamera modlarında olduğu gibi sağ alt köşede yer alan butonla ayarlara girin ve beş renkli diski kullanarak filtreleri seçebilirsiniz. Parlak, aydınlık, derin gibi çok sayıda ayarı kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. (fotoğraf çekme programı)

 Z Camera

blank

Z Camera, hem otomatik bir program isteyenler için önizlenebilir filtreler ve modlar sunması hem de fotoğraf üzerinde profesyonel ayarlar gerçekleştirmek isteyenler için donanımlı bir fotoğraf düzenleyici bir uygulama. Ayrıca güzellik ayarları sayesinde mükemmel selfie’ler çekebilirsiniz. (fotoğraf çekme programı)

 Candy Camera

blank

Candy Camera, aslında uygulama daha çok selfie severlere odaklanmış durumda. Bulundurduğu makyaj araçları, zayıflatma efektleri ve çıkartmalar ile son derece canlı ve güzel selfie’ler çekebilirsiniz.Bu yönüyle kadınların gözdesi olmuş durumda. Fakat ben profesyonel fotoğraflar istiyorum diyorsanız bu uygulama sizin için pek uygun değil.  Uygulamanın efekt bölümünü açmak için ekranın ortağınıza dokunup yukarı doğru sürüklemeniz yeterli. Böylece alt kısımda “Classic” ve “Selfie” sekmeleriyle efektleri göreceksiniz. (fotoğraf çekme programı)

 Cymera

blank

Cymera, 100 milyondan fazla kullanıcıysa aslında kendisini çoktan ispatlamış bir uygulama. Basit ama kullanışlı bir uygulama. İçerdiği çekim modları ve filtreler ile kameranızın tüm yeteneklerini kullanmanızı sağlıyor. Uygulama bunun yanında fotoğraf düzenleme aracı, vücut şekillendirmesi, akıllı galeri gibi pek çok harika özellik barındırmaktadır. Kötü durumdaki bir fotoğrafı bambaşka bir hale getirebileceğiniz bir uygulama, Fotoğraf çekmeyi eğlence halene getiriyor. Çekim sonrası kullanabileceğiniz bolca dekoratif nesne ve fırçayı sürekli güncellenebilir ücretsiz ögeleri ve başka özellikleri kendi mağazasından kolaylıkla yükleyebilirsiniz.

Season2 özelliği ile ( Retouch ) cilt gözeneklerini yok etmeden ve detayları daha da arttırarak, kişinin doğallığını bozmadan fotoğrafa müdahale etmesi inanılmaz bir özellik. Hangi aracın neye yaradığını gösteren ipuçları kullanımı daha kolay ve anlaşılır hale getiriyor. ( fotoğraf çekme programı )

Uygulamanın özellikle başarılı olduğu konu ( Fiseye ) balıkgözü lensler ile çekilen fotoğraflar. (fotoğraf çekme programı)

Sarsıntı azaltma seçeneği ile kamera sabit tutulduğunda bile oluşan çekim titremeleri hatalarını önlemesi bazı alanlarda oldukça yararlı. Yine ekrana dokunulduğu anda hızlı çekimler yapmak ve seçeceğiniz kamera çekim özelikleri sayesinde farklı fotoğraflar çekebilirsiniz.Stabil Hayat ekibinin en beğendiği uygulamalardan biri diyebiliriz.

Camera ZOOM FX

blank

Camera ZOOM FX uygulaması ile hareketli çekimler, sabit çekimler, fotoğraf filtreleri ve daha fazlasına kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir uygulama. Bunun yanında profesyonel bir uygulama istiyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz. Camera ZOOM FX ile tüm DSLR ayarlarına ulaşarak kameranızın yeteneklerini %100 kullanıp en etkileyici fotoğrafları çekebilirsiniz.

 Android telefona sahip kullanıcılar için hazırlanmış bu mükemmel uygulama olan Camera Zoom FX güzel bir arayüze sahip. Camera Zoom FX, HDR modu dahil akla gelebilecek bir çok özelliğinin yanı sıra özelleştirilebilme becerisi ile gerçekten tam bir kullanıcı dostu uygulama olduğu aşikar. (fotoğraf çekme programı)

 Footej Camera

blank

Gelelim Footej Camera uygulamasına. Oldukça basit bir arayüze sahip olan uygulama, en kolay şekilde en yüksek kalitede fotoğraflar çekebilmenizi sağlar. Uygulamada ayrıca GIF çekim, ağır çekim ve hızlı çekim modları çok kaliteli bir hizmet sunuyor. Popüler olan ve ciddi fotoğrafçılık özelliklerinin iyi bir karışımına sahiptir. Android’in Camera API’sini kullanır. Bunun anlamı elle kontrollerin çok çeşidinin olması demektir. Ayrıca video çekebilir, GIF’ler yapabilir ve seri çekim modu kullanabilirsiniz. RAW formatını destekleyen sayılı uygulamalardan olması. Ücretsiz olarak deneyebilir veya pro sürümü için 2,99 $ ödemeniz yeterli olacaktır.

Eğer YOK BEN ÖNCE FOTOĞRAF ÇEKECEĞİM SONRA DÜZENLEYECEĞİM DİYORSANIZ MERAK ETMEYİN ONUDA DÜŞÜNDÜK

 Lightroom CC

fotoğraf çekme programları
fotoğraf çekme programları

İlk olarak neredeyse tüm fotoğrafçıların fotoğraflarını düzenlemek için kullandığı uygulama Lightroom. Özellikle ışık ve çeşitli renk ayarları için mutlaka akıllı telefonunuzda bulundurmanız gereken bir uygulamaların en başında geliyor. Youtube’da zaten Lightroom ile ilgili sayısız eğitim bulabilirmeniz bir ayrı güzel tarafı. Bu şekilde kendinizi geliştirerek fotoğraflarınızı en etkin şekilde düzenleyebilirsiniz ve bunu gerçekten profesyonel seviyeye çıkarabilirsiniz.

Temel ışık ve renk ayarları bedava olan programda bazı ayarlar ise ücretli olarak sunulmaktadır. Photoshop’dan değişik olarak ise sadece fotoğraf düzenleme yönünde profesyonelleşmiş Lightroom, yeni tanıtılan CC sürümüyle Adobe’un 2012 senesinde duyurduğu “Creative Cloud” familyasına dahil olmuş durumda. Mevcut kullanılan eski sürümün adını Lightroom Classic CC olarak çeviren ve performans konusunda yenileyen Adobe, yeni Lightroom CC ile direkt olarak bulut dünyasına odaklanması ve bulut altyapısı sayesinde mobil cihazlarda düzenlemeye başladığınız bir fotoğraf için yapılan işlemler masaüstünde tamamlamanıza imkan sağlaması size her türlü ortamda çalışma imkanı tanıyan sürümümüz, istenirse tam tersi şekilde de çalışabilmesi harika bir özellik. 

Adobe Sensei makine öğrenme sisteminden faydalanarak fotoğraf arşivlerini hiç olmadığı kadar akılcı şekilde organize edebilen Lightroom CC, stylus kalemlerle benzersiz bir çalışma performansı sunuyor ve hazırlanan fotoğrafları hızlı şekilde sosyal medya sitelerine gönderebiliyorsunuz. (fotoğraf çekme programı)

 VSCO (fotoğraf çekme programı)

fotoğraf çekme programları
fotoğraf çekme programları

Sosyal Medya kullanıcılarının özellikle Instagram kullananların bildiği en eski uygulamalardan biri tabi ki VSCO. Efektleri o kadar güzel ve kaliteli ki kısa sürede birçok insanın gözüne girmeyi başardı. Birçok efekti başka programlarda elde etmek için uğraşmak gerekiyor ama vsco bunları tek platformda birleştirmiş durumda. VSCO’da eşsiz efektlerin yanı sıra ışık ve renk ayarları da yapabilmeniz bir başka avantajı. Uygulama Android ve AppStore’larda ücretsiz ancak ücretsiz efektlerin yanı sıra bazı efektleri kullanmak istiyorsanız maalesef satın almanız gerekiyor. VSCO Cam hem fotoğraf düzenleme uygulaması hem de güzel bir kamera uygulaması. Bu konuya birkaç cümle sonra değineceğim. VSCO Cam ile fotoğraflarınızı editlerken gerçekten fotoğrafa hükmedebildiğiniz gibi bizim filtre adını koyduğumuz hazır ayarları da kullanabiliyorsunuz. Uygulamayı indirdiğimizde beraberinde 9 adet fotoğraf filtresi uygulama ile birlikte geliyor. Uygulamanın mağazasına girdiğinizde birkaç ücretsiz filtre daha indirebilirsiniz. Diğer filtreler ücretli ama zaten başta gelen filtreler profesyoneller gibi fotoğraf elde etmenize yarayacaktır. (fotoğraf çekme programı)

Afterlight

fotoğraf çekme programları
fotoğraf çekme programları

Afterlight özellikle son dönemde kullanıcılar tarafından dikkat çekmeyi başaran bir fotoğraf düzenleme uygulaması. Klasik ışık ayarları ve efektlerinin aynı sıra sunduğu 2 farklı özelliği daha var. Biri belirli taslaklar halindeki ışıkları ekleme, diğeri ise eskitme özelliği. Aslında uygulamayı çoğu kişi bu özellikleri için kullanıyor. Android telefonlar için ücretsiz indirilebilse de IOS için aynı durum maalesef söz konusu değil. IOS kullananlar Afterlight 2 olarak ücretli bir şekilde programı elde edebilirler sadece. Afterlight başlatıldığında kullanıcıları son derece sade ve anlaşılır bir arayüz karşılaması uygulamanın en sevilen yanı. Açılış ekranının sağ alt köşesinde bulunan dişli ikonu, Ayarlar sekmesine yönlendirme yapıyor. Bu sekme aracılığıyla kullanıcılar çeşitli konulardaki tercihlerini rahatllıkla belirleyebiliyor. (fotoğraf çekme programı)

 Snapseed

fotoğraf çekme programları
fotoğraf çekme programları

Snapseed fotoğraf düzenleme uygulamalarının en başında geliyor. Uygulama efekt ve filtrelerin dışında kolay ve hassas ışık ayarları sunan arayüzü oldukça kullanışlı. Snapseed’de efekt ağırlıklı uygulamalarda bulunan birçok ayarın daha detaylandırılmış ve kapsamlı kategorileri bulunuyor. Android platformunun en başarılı fotoğraf düzenleme uygulamaları içinde amiral gemilerinden bir tanesi diyebiliriz. Snapseed, oldukça sade ve kullanışlı bir arayüze sahip. Google’ın Materyal modellemesi anlayışından nasibini alan Snapseed’i kullanmak isteyenler uygulamayı ilk açtıkları anda “Fotoğrafı Aç” yazısını görüyor..

Hangi fotoğrafı düzenlemek istediğinize karar verdikten sonra kullanıcılar fotoğraf düzenleme ekranına yönlendiriliyor. Bu ekranda sağ alt kısımda yer alan butona tıkladığınız zaman karşınıza hazır filtreler yada araçlar çıkıyor. Kısaca kullanımı oldukça kolay.

 Keşfedilmesi, incelenmesi gereken oldukça detaylı ve kullanımı kolay bir uygulama. Play Store ve AppStore’dan ücretsiz indirilebilmesi tam bir kullanıcı dostu olduğunu kanıtlıyor. (fotoğraf çekme programı)

 Huji Cam (fotoğraf çekme programı)

fotoğraf çekme programları
fotoğraf çekme programları

Eskiye dönüş akımı sosyal medya platformlarında oldukça yankı uyandırmış durumda. Gördüğümüz fotoğrafların birçoğunda vintage bir hava hakim olması akıllara bende bunu nasıl yapabilirim havası katıyor. Bunu elde etmek bu uygulama sayesinde oldukça kolay. Huji Cam’ın hem kullanıcı arayüzünde hem de genel konseptte çarpıcı benzerlikleri olması nedeniyle Gudak Cam uygulamasının ücretsiz sürümü olduğunu söyleyebiliriz. Her iki uygulamanın da küçük bir vizörü var ve fotoğraflarınızın 1990’ların sonundaki bir fotoğraf makinesinden çekildikleri gibi görünmesini sağlamak oldukça basit.

Vintage fotoğraflar elde etmek isteyenlerin ilk tercihi genellikle Huji Cam oluyor. Bu uygulamayla fotoğraflarınıza monolog bir makinayla çekilmiş gibi tarih bile ekleyebilme özelliği oldukça ilgi çekici, renk saçaklarını kullanabilirsiniz. Ancak ücretsiz sürümünde fotoğrafı uygulama üzerinden çekmeniz gerekiyor. Bu sürümde fotoğraflar maalesef içe aktarılamıyor. Ancak ücretli sürüm satın alındığında bu işlemi kolaylıkla halledebilirsiniz. (fotoğraf çekme programı)

Adobe Photoshop Express

fotoğraf çekme programları
fotoğraf çekme programları

Adobe Photoshop Express, kırpma, ışık ayarları, düzeltmeler, netlik ayarları, filtreler ve kolaj seçenekleri gibi daha birçok kullanışlı özelik sunuyor. Elaltında bulundurulması gereken ve temel tüm özellikleri sunan bir uygulama. Adobe Photoshop, zaten masaüstü alanında herkesin bildiği gibi kendini kanıtlamış bir photoshop uygulaması. Bunun yanında mobil uygulaması da ondan geri kalmamak için giderek kendini sürekli geliştiriyor. Adobe Photoshop Express’in yeni Android sürümünde otomatik perspektif düzeltme, vinyet efektleri ve daha birçok seçenek var. Vinyet efektleri ile gelen özellikler, bir fotoğrafın kenarındaki parlaklığı ayarlamada size yardımcı olacak ve ayrıca rfotoğraflarınıza dramatik ve nostaljik bir görünüm katması gayet hoş bir özellik.  (fotoğraf çekme programı)

RNI Film (fotoğraf çekme programı)

fotoğraf çekme programı
fotoğraf çekme programı

Daha çok eski bir uygulama olamayan RNI Film, analog fotoğraf makinesiyle çekilmiş fotoğraf efektleri isteyenler için ilk tercihlerin başında gelmeyi başarmış durumda. Kullanıcılarının mobil cihazlarıyla her gün daha fazla fotoğraf çekmesi, yardımcı uygulamaların da sayısını ciddi oranda arttırıyor. Bu doğrultuda RNI adlı geliştiri tarafından iOS 8.1 ve üzeri iPhone modelleri için hazırlanan en yeni uygulamalardan RNI Films, sonuçlara mükemmel bir analog tadı getiriyor. (fotoğraf çekme programı)

Oldukça modern ve ilgi çekici bir arayüzü bulunan RNI Films uygulaması, bünyesinde gerçekleridem simule edilen birçok analog film filtresi barındırıyor ve böylece oldukça ilginç , göze hoş gelen sonuçlar sağlayabiliyor. Fotoğraflar üzerinde her türlü özel ayara da (renk, köşe karartma, pozlama, kesme vb.) izin veren uygulama, son çıkan sonuçlarınızı hızlı olarak Facebook, Twitter ya da Instagram gibi ağlara aktarabiliyor ve uygulama içi satın alma seçenekleriyle sunduğu filtre çeşidi sayısını kolaylıkla arttırabilirsiniz. (fotoğraf çekme programı)

 Kodak, Fuji gibi birçok markanın modelleriyle birlikte film efektlerini barındıran uygulama ne yazık ki Play Store’da bulunmuyor. Fakat App Store’dan ise ücretsiz olarak indirilebilirsiniz.. (fotoğraf çekme programı)

Nebi (fotoğraf çekme programı)

fotoğraf çekme programı
fotoğraf çekme programı

35 mm film efektleri bulabileceğiniz Nebi uygulaması kullanıcılarına vintage bir görünüm sunması oldukça etkileyici. Uygulama hem Android hem de IOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlar için ücretsiz. Listeye eklediğimiz bu uygulama ise biraz nostalji kokuyor. Nebi isimli uygulama 35 mm filmli fotoğraf makinelerinin döneminin filtrelerini içeriyor. Hem Android hem iOS sürümü bulunan uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Nostalji seven kullanıcılar bu uygulamaya bayılacak. ( fotoğraf çekme programı )

Polar (fotoğraf çekme programı)

fotoğraf çekme programları
fotoğraf çekme programları

Efektlerin yanı sıra fotoğraflarınızda buluna yüzleri gözler, yüz ve burun gibi detayları yani bölgesel olarak çalışabilen bu uygulamamız aynı zamanda çeşitli efektler ve ışık katmanları sunuyor. Android ve IOS için ücretsiz. Bizce gayet başarılı bir uygulama. ( fotoğraf çekme programı )

VaporCam (fotoğraf çekme programı)

fotoğraf çekme programı
fotoğraf çekme programı

VaporCam diğer uygulamaların aksine VHS, Cyberpunk gibi kullanıcılarına sıra dışı efektler sunuyor. Bu renklerin tutkunu olanlar ise elbette VaporCam’i kullanıyor. Uygulama Play Store’dan ücretsiz indirilebilse de maalesef yine AppStore’da ücretli. ( fotoğraf çekme programı )

Unfold (fotoğraf çekme programı)

fotoğraf çekme programı
fotoğraf çekme programı

Mutlaka instgramda storylerin içinde minimal kolajlar görmüşsünüzdür. Evet bunları yapan uygulama unfold.. Yapılan kolajlara çeşitli metinler ekleyebilmenizde uygulamanın bir başka güzel tarafı. Sevindirici haber uygulama Android ve IOS’da bedava olarak indirilebilirsiniz. ( fotoğraf çekme programı )

Hikayeler sayesinde devamlı olarak güzel ve şık fotoğraflar paylaşma şansına kavuştuk ancak burada bir sorun ile karşılaşıyoruz, o da her zaman şık, havalı ve güzel olamamamız. İşte bu noktada devreye hayat kurtaran filtreler giriyor, ancak filtrelerimiz biraz kısıtlı kalabilir. Hikayelerin oluşturduğu yeni, yaratıcı bir sosyal medya hareketi sayesinde Instagram daha eğlenceli ve popüler hale gelirken, elbette ki birilerinin dikkatini çekecekti.  ( fotoğraf çekme programı )

Unfold aslında Alfonso Cobo’nun, tasarımcılar portfolyolarını dijital ortama aktarabilsin diye ortaya çıkartmış olduğu bir program. O dönemde henüz hikayelerin potansiyelinin farkında olmayan Cobo daha sonra platformlarının, kısıtlı filtre ve çerçevelerin yetmediği yerde işe yarayabileceğini görüyor. Bu fırsatı da değerlendirmekten çekinmiyor.  ( fotoğraf çekme programı )

Unfold temel olarak, beş seriden birisini seçtiğiniz ve bir çerçeveye resimlerinizi ve yazılarınızı yerleştirdiğiniz bir arayüz programı diyebiliriz. Düzenlediğiniz resmi telefonunuza kaydedebilir ya da kolaylık olsun diye doğrudan hikayenizde paylaşabilme özelliği takdire şayan.  ( fotoğraf çekme programı )

Kaynak : https://play.google.com/store?gl=TR (fotoğraf çekme programı)

bu yazımızı göz attınız mı ? https://www.stabilhayat.com/fotograf-nasil-cekilir-fotograf-cekme-teknikleri/ (fotoğraf çekme programı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir