Güven Sözleri – Güven ile ilgili sözler ve Görseller

Editörlerimiz sizler için farklı görsel içerikler hazırlamaya devam ediyor. Birbirinden farklı ve orjinal güven sözleri sizlerle.. Güven ile ilgili en can alıcı ve şık sözler burada . Keyifli okumlar.. Yorum yapmayı unutmayın 🙂

güven sözleri
güven sözleri

Güven tehlikeli bir oyundur.

Güvenmek ile ilgili sözler

güven sözleri
güven sözleri

3 hayati kural; çok insan tanı, azını sev,hiç birine güvenme.

blank

Güven, etiket gibidir. Bir kez yerinden sökersen belki tekrar yerine koyabilirsin ama eskisi gibi sağlam olmayacaktır.

güven sözleri
güven sözleri

Hayat her aşaması yılanlarla oynanan bir oyundur.

DAHA FAZLA GÖRSEL SÖZ İÇİN TIKLAYIN..

güven sözleri
güven sözleri

Tek başımayım, yalnız değilim.

güven sözleri
güven sözleri

Bu dünyada güvendiğim iki insan var, biri kendim diğeri sen değilsin.

BAŞKA GÖRSEL YOK MU DİYORSANIZ TIKLAYIN…

güven sözleri
güven sözleri

Birini çok sevmenin bedeli, bir daha kimseyi sevmemektir.

güven sözleri
güven sözleri

Ben çok affederim ama söyleneni ve yapılanı asla unutmam..

blank

Bazen insanlar seni incitir ve sen onları incitmişsin gibi davranırlar..

HARİKA ANLAMLI KISA SÖZLER İÇİN TIKLAYIN..

güvenmek ile ilgili sözler
güvenmek ile ilgili sözler

Affetmek; EVET Unutmak;HAYIR

güvenmek ile ilgili sözler
güvenmek ile ilgili sözler

Her şeyin sonunda yalnız kalacağımı bilmek, beni daha çok güçlendiriyor.

güvenmek ile ilgili sözler
güvenmek ile ilgili sözler

En büyük kumar, insanlar üzerine kurulan hayallerdir.

blank

Kimsenin üzerine fazla düşmeyin, sonra eziliyorlar ve suçlusu siz oluyorsunuz.

güvenmek ile ilgili sözler
güvenmek ile ilgili sözler

Bazen insanlar geri gelmez, ve bazen bu hiç sorun olmaz.

blank

Dostuna aramızda kalsın diyorsan artık aranızda bir dostluk kalmamıştır.

güvenmek ile ilgili sözler
güvenmek ile ilgili sözler

Hatalarıyla kabul ettiğiniz insanlar, size hata yapmaya devam edecek.

güvenle ilgili sözler
güvenle ilgili sözler

İnsanarı tanımak istiyorsanız, son sahnelerini iyi izleyin. İnsanlar son anlarında, gerçek yüzlerini göstermeye bayılırlar.

güvenle ilgili sözler
güvenle ilgili sözler

7 milyar insan. 14 milyar yüz.

güvenle ilgili sözler
güvenle ilgili sözler

Kimse hayat kadar sert vuramaz. Eğer hayat; sert vurmaya başladıysa sende aynı sertlikle karşılık ver.

güvenle ilgili sözler
güvenle ilgili sözler

Nefret; Başarısızlığa uğramış sevgidir.

güvenle ilgili sözler
güvenle ilgili sözler

Gerçek arkadaşlar zor zamanlarda belli olur.

güvenle ilgili sözler
güvenle ilgili sözler

Yanlış insanlar size her zaman doğru dersleri öğreteceklerdir.

güvenmek ile ilgili sözler
güvenmek ile ilgili sözler

Sırf istediği gibi biri olmadığım için kaybettiğim kim varsa yolu açık olsun.

Güven Sözleri

Neden Güvenemiyoruz ?

Güvenmek, bir şeye inanmak, ondan emin olmak ve bunu eyleme dönüştürmektir. Diğer bir ifadeyle, güvenmek yalnızca inanmaktan öte, inandığını açıkça ifade etmek ve buna göre davranmaktır.

Güven duygusu aslında sandığımız kadar kolay kazanılmaz ve eyleme dönüşmesi çoğu kez yıllar sürebilir. Buna karşın, güvenin kaybedilmesi çok kolaydır ve bir anda olabilir. Bu nedenden ötürü, güven duymak, başkalarının güvenini kazanmak ve bu güven duygusunu korumak gerçekten emek ve zaman harcanmasını gerektiren zor bir süreçtir.

Güven düzeyi yüksek insanlar sorunları daha kolay çözecek ve engelleri de kolaylıkla aşan insanlardır. Eğer güven düzeyi düşük olursa, insanlar gerçekte var olmayan engeller görecekler ve kendilerini olumsuz sonuçlara şartlandıracakdır. Güven ruhsal enerjinin akışını kolaylaştırır. Enerji beklenmedik bir şekilde ortaya çıkar, eyleme geçer ve etkili sonuçlara yönlenir. Engeller mücadele edilmesi gereken ve yeni kazançlar sağlayabilecek fırsatlar olarak görülür. Bir amaca yönelik olarak eyleme geçen insan, doğrudan, bilinçli ve etkili bir biçimde davranır.

Fakat, gerek kişisel gerek organizasyonel yaşamda arzulanan huzur ve başarı ise güvenin temel oluşturduğu akıldan çıkarılmamalıdır. Dostluk, açıklık, paylaşma ve adalet duygularıyla pekiştirilen güven duygusunun yaratıcı enerjiyi ortaya çıkaran, engelleri ortadan kaldıran ve kayıpları azaltan bir güce dönüşmesi için yeterince çabalamalıyız.

Bu anlamda atılacak ilk adım, özgüven duygusunu geliştirmek olmalıdır. ÖZGÜVEN DUYGUSUNU NASIL GELİŞTİREBİLİRİM DİYE MERAK EDİYORSANIZ TIKLAYIN.Bir insan, öncelikle, kendisini kısıtlayan ve olumsuz tutum içinde olmasına yol açan faktörleri görebilmeli ve bunlardan kurtulmanın yollarını bulmalıdır. Özgüven duygusunu geliştiren güçleri harekete geçirmeli, bunları kullanmalı ve geliştirmelidir. Özgüveni destekleyecek şekilde düşünmek, konuşmak, davranmak ve alışkanlıklar geliştirmek gerekir.

( Güven Sözleri )

Bütün bunların yanında, eğer bir insanın güvene dayalı ilişkiler kurma isteği ve ihtiyacı varsa öncelikli olarak güvenilir bir insan olması gerektiğini bilmesi gerekir. Sözü ve özü bir, söylediğini yapan ve yaptığını söyleyen bir kişi olmak, ilişkilerinde adil ve tutarlı davranmak ve bütün bunları sürekli yapmak güvenilirliğini sağlayacaktır. Güvenilir bir kişi olmak, insanın yaşamda kazanabileceği en önemli ve üstün özelliklerden biridir.

Diğer taraftan, çevresinde güven ortamı yaratmak isteyen bir insan, başkalarına şüpheci, eleştirici, suçlayıcı ve şikâyet edici bir tutumla bakma alışkanlığından (eğer varsa) kesinlikle artık bu davranışından vazgeçmeli, önyargılarından kurtulmalı ve diğer insanlarla iletişim ve ilişki kurarken en azından tarafsız bir noktadan başlamasını bilmelidir.

Nedir Bu Güven? Nasıl Güvenilir Olunur?

İnsanlık genel hatlarıyla, iradesinin diplerde seyrettiği ve resmen yeni çıkan akımlar ile savrulup gidiyor. Genel hatlarıyla tutarsız davranışlar, yerine getirilmeyen sözler, palavralar, gerçek dışı masallar, sanal gerçeklik, sanal iletişim, teknolojik hileler, hayal ürünü varlıklar daha neler neler; tüm bunlar insanların hayata dair kaygılarını ciddi manada arttırıyor. Bunlarla birlikte gelen güvensizlik hissi. Aslında teknoloji ve onun getirdiği imkanlar ile inanılmaz bir güvensizlik ortamı söz konusu. Peki ya siz? Gerçekten kendinizi güvenilen bir insan olarak tanımlayabilir misiniz? Cevabınız konusunda net değilseniz, aşağıdaki güven duyulan bir karakter olmanın yollarına bir göz atın!

Hiç birimiz mükemmel değiliz elbette; zaten kimse kimseden böyle bir şey bekleyemez. Kendinize duyduğunuz güven üzerinden başkaları da size aynı nedenlerle güven duyuyorsa “içiniz dışınız bir” insanınız demektir. Ama biz sürekli güvenilir insan ararken akıllara bir soru gelmiyor değil..

Bir gün aynada kendinize bakarken nasıl göründüğünüzü sorun; insanların sizi nasıl gördüğünü hatırlayın; güvenilir birisi olarak mı yoksa güvenilmeyen birisi olarak mı görünüyorsunuz? Bir güven kahramanı mısınız? Bu sorulara başkalarının önünde cevap vermek biraz zorlar ama kendi kendimizi rahatlıkla değerlendirebiliriz. İnsan herkesi kandırsa da aynadaki insanı, kendisini kandıramaz!

Her ne olursanız olun, size güvenilir insanların ortak beş özelliğinden söz etmek isterim. Okuyun, kendinizi kıyaslayın:

Pozitif Olmayı İhmal Etmeyin..

Sürekli olumsuz düşünce üretmeyen, olumsuz kelimeler kullanmayan, olumsuz davranışlar sergilemeyen insanlara pozitif insanlar diyoruz. Evet pozitif olmak hem hayatı dolu dolu dolu yaşamanız sağlar hemde kendinize tüketmenizi engeller. Pozitif olmanız çevrenizdeki insanlar ile konuşıurken sizin hakkınızda olumlu düşünmemizi sağlayan ilk adımdır. Pozitif konuşan insanlar kendimize değerli hissettirirler. Negatif kelime kullanmazlar. Böyle insanlara güvenilmez mi? Sözünü ettiğim bu tür insanları hayalci insanlardan ayırmanın da önemini belirtelim. Bu ilkeye göre, kendi düşünce sistemimizi sorgulamalıyız.

İradeniz Adeta Çelik Gibi Olmalı..

Güvenilir insan olmanın en emin yollarından biri güçlü bir iradeye sahip olmaktır; hayatını kontrol altında tutan, kararları isabetli insanlar çevrelerinde tam bir danışman rolü oynarlar. Kendi kararlarında tutarlı insanların davranışları örnek davranışlar olarak anlatılır. Üstelik sorunlarını çözmesi için, insanlar iradesi güçlü, kararları uygun insanları tercih ederler. Size de bu konularda gelen insanlar varsa, yani danışmanlık yapıyorsanız iradeniz güçlü, güvenilir bir insansınız demektir.

Abartıla Konuşmalardan, Mantık Dışı Hareketlerden Uzak Durun

Abartılı, mübalağacı insanlar güvenilmezler; bir doğru gerçeğe on tane de yalan eklerler. Yalancı çoban masalına çocuktan hepimiz aşinayız. İnsanlar bir kez veya iki kez bir yalana inanırlar; sürekli kanmazlar. Niyet doğru da olsa, böyle bir amaç için yalan söylenmez. Doğru bir amaca yanlış bir araçla ulaşmaya çalışmak, kişinin amacını tersine dönüştürebilir. Pişmanlıkların kaynağı çoğu kez bu kısımdır. Güvenilir insanlar gerçeği, hiçbir katkı olmaksızın, yalın olarak sunarlar. Bu yüzden onu kişisel olarak sevmeyenler, hatta varsa düşmanları bile takdir ederler. Zaten en sevimli insana ait özelliklerden biri, güzel davranışların düşmanlarınca bile takdir görmesidir.

Çevreniz Sizi Tanımlar

Atalarımız “otu çek köküne bak!” demişler. Güvenilir insanların çevresindeki insanlarda güvenilir kimselerden oluşur. Yetişme ortamı ve yaşadığınız çevre bir bütündür. Bir insanın güvenilir olması yetmez; sosyal hayatta o insanın networkundaki diğer insanların da güvenilir olması önemlidir. Aile, arkadaş, ait olduğu toplumsal grup gibi özel hayatının belirli bölümlerini paylaştığı insanların da onun gibi güvenilir olup olmadıkları önemlidir. Bu bakımdan güvenilir insanların bulunduğu ortamları tercih etmek doğru bir seçim olur.

Şeffaf ve Net Olun

Güvenilir insanların en önemli bir yönü de şeffaflıktır. Şeffaf olmak “gizlisi saklısı olmamak” anlamında değil, gösterdiği davranışlarına gizem katmamak, arka planı olmamaktır. Herkesin gizlisi saklısı olabilir; herkese her sır anlatılmaz elbette. O halde şeffaf olmak demek, ilkeli ve tutarlı olmak demektir.  İnsanlar sizin ne olduğunuzu, hangi olay karşısında hangi davranışı göstereceğinizi bilmelidirler.

Kısacası, başkalarına güven duyma konusunda hassas birisi iseniz, o zaman şu soruyu kendinize bir sorun: “İnsanlar bana neden güvensinler?” Bu soruya vereceğiniz cevaplar, sizin de başkalarına güven duyma konusundaki ilkelerinizdir.

https://www.wow4u.com/trust-quotes/ https://www.luvze.com/trust-quotes/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir