Hayata Dair Sözler – Hiçbir Yerde Bulamayacağınız Görseller

Bu sefer herkes için ilham kaynağı olacak bir içerik hazırladık. Adımızın hakkını veriyoruz ve görsellerle süslenmiş en farklı hayata dair sözler serisinin ilkini sizinle buluşturuyoruz. Yeni yazılarımız çok yakında sizlerle.. Bizi takipte kalın.

Kimseden bir şey beklemediğin zaman, hayat çok daha güzel. GARY VEE

Hayata dair sözler
Hayata dair sözler

Sen kendini programlamazsan, HAYAT seni programlayacak. Seçim senin.

Hayata Dair Sözler

blank
Hayata dair sözler

Hayat bir oyun. Tek yapman gereken, nasıl oynanacağını bilmek.

Hayata dair sözler
Hayata dair sözler

Hayat kimsenin göremeyip sadece senin gördüğün bir hayal için herşeyi riske atmaktır.

Hayata dair sözler
Hayata dair sözler

Hayat basit bir oyundur. Zor olan, basit oynamaktır.

SİZE İLHAM VERECEK SÖZLERİMİZİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN..

Hayata dair sözler
Hayata dair sözler

Hayat bir film değil, eğer kötü olan sizden güçlüyse, o kazanır.

Hayata dair sözler
Hayata dair sözler

Hayatın sunduğu yol dikse, sen de başını dik tut.

blank
Hayata dair sözler

Hayat fırtınanın dinmesini beklemekle ilgili değildir.. Yağmurda dans etmesini bilmekle ilgilidir.

Hayata dair sözler
Hayata dair sözler

Yaşamda esas mesele; Kendine ait olmaktır.

MOTİVASYONA İHTİYACINIZ VARSA BUNLARI GÖRMENİZ GEREK.. TIKLAYIN

blank

Hayat her aşaması yılanlarla oynanan bir oyundur.

blank

Bazı yolculuklara, yılnız çıkman gerekir.

blank

Her zaman haklı olduğunu düşünüyorsan, hayattan hiçbir şey öğrenemezsin.

blank

Hayata Dair Sözler

Hayatta ki en büyük zevk, insanların yapamayacağınızı söylediklerini yapmaktır.

blank

Hayat insanı yormaz, insanı insanlar yorar. Hayat bir topraktır, kuyuyu insanlar kazar..

blank

Hayat, bizi fazlasıyla tüketti.

blank

Hayatta ki en güzel şey de, iki çift laf edebileceğin bir dostunun olmasıdır.

blank

Hayat iki şekilde yaşanır; Ya hiç mucize yokmuş gibi, Ya da her şey birer mucizeymiş gibi.

blank

Hayatın güzelliği kimle yürüdüğüne bağlı..

blank

Ben dünyadan ziyade, kafamın içinde yaşayan bir insanım.

blank

Yarını bilmiyoruz. HAYAT BU YÜZDEN GÜZEL.

Hayata Dair Sözler

Buraya Kadar Geldiysen Biraz Senle Hayata Dair Konuşalım..

Hayatından memnun musun? sorusu ile başlayalım. Hayatının her alanı sana zevk veriyor mu? Yada kısaca elinde sihirli bir değnek olsaydı hayatının hangi alanlarını değiştirmek isterdin? Maddi durumunu mu? Evini mi? Giysilerini mi? Çoğu insan hayatlarında beğenmedikleri, memnun olmadıkları konuları düzeltmek yerine, onlardan durmadan şikayet etmeyi tercih ediyorlar. Çünkü düzeltme eylemi çaba ister, oysa sadece şikayet etmek ve söylenmek çok daha basittir. Peki senin hayatın daha çok şikayet etmekle mi geçiyor, yoksa hayatını güzelleştirmekle mi?

Doğadaki çoğu canlının aksine biz insanlar hayatımızı daha güzel hale getirme, hayatımızı düzeltme ve hayatımızı yeniden restore edebilme yeteneğine sahibiz. Henry David Thoreau’nun da söylediği gibi “İnsanın bilinçli bir çabayla yaşamını güzelleştirme konusunda sahip olduğu sınırsız yetenekten, daha cesaret verici bir güç yoktur.

Peki Nereden Başlayalım..

 Acılara ve mutsuzluğa odaklanmak bahsettiğimiz gibi en kolay yol, eğer aklınızı meşgul eden bir sorun varsa, elbette sürekli o sorunu düşünürsünüz. O yüzden yapmanız gereken sadece o ana odaklanmaktır. İçtiğiniz kahve, yağan yağmur, yüzünüze vuran güneş, o anda sizde gülümseme yaratacak herhangi bir detaya odaklanın. 

 •  Sıkıntılı zamanlarda kendinizi hapsetmeyin. Kalabalığa karışın, caddeye çıkın ve insanların arasında karışın. Bir yerin kapısından girdiğinizde gülümseyin. Gülümsemeniz karşılık bulduğunda, keyfiniz yerine gelecektir.
 • Eğer sıradan bir yürüyüş aklınızdakileri ve ruhunuzdakileri temizlemeye yetmediyse, koşmaya gidin. En rahatlatıcı aktivitelerden biridir. Sağlıklı bir spor da yapmış olursunuz. 
 • İçinizdeki sıkıntıyı atmaya yardımcı olan şey konuşmaktır. Bir arkadaşınızı arayın ve duygularınızı paylaşın. Ancak bu arkadaşınızın size moral veren ve mutlu biri olmasına dikkat edin.
 •  En sevdiğiniz, güldüğünüz filmi veya eğlenceli olduğu söylenen bir filmi seyredin. Televizyonda bir iki saat geçirmek, kafanızı dağıtmaya yarayacaktır.
 •  Çoğu zaman üzgün hissettiğinizi yüksek sesle söylemek, zihinsel ağırlığın hafiflemesini sağlar. Kendi kendinize veya güvendiğiniz birine söyleyin.
 • Eğer bir hedefiniz yoksa, kendinizi yorgun, bitkin ve depresif hissetmeniz normaldir. Bu hisler sağlığınıza zarar verir. Bir hedef belirleyin ve ona ulaşma planları yapın, üstüne hayal kurun.
 •  Müzik ruhun gıdasıdır sözünü unutmayın, müzik mutluluk verir. Ancak zaten sıkıldığınız günlerde, bir de üstüne acılı şarkılar dinlemek hatasına düşmeyin.  Sizi harekete geçirecek, neşelendirecek müzikleri tercih edin.

(Hayata Dair Sözler)

 •  Sesiniz güzel olmayabilir, önemli değil. Dans edemiyor da olabilirsiniz, bu da önemli değil. Önemli olan kendinizi eğlendirmek için şarkı söylemeniz ve dans etmenizdir. Bu iki eylem de sizi rahatlatır ve keyif verir.
 • Gittiğiniz kafede size servis yapanla, yan masada oturanla, girdiğiniz dükkandaki bir satış elemanıyla veya bankta yanınıza oturan ihtiyarla, her kim olursa onunla sohbet edin. Bazen aradığınız cevaplar hiç tanımadığınız insanların sözlerinde gizlidir
 •  Çaresizlik veya sıkıntı içinde olduğunuz zamanlarda kendinize yapılacaklar listesi hazırlayın. Bu liste enerjinizi olumlu yönde değiştirmeye yarayacak ve size umut verecektir. Ayrıca bu listeleri yaparken hiç umulmadık fikirlerle karşılaşabilirsiniz.
 • Sıkıldığınızda kendinizi dışarı atın ve bir yürüyüş yapın. Havanın sıcak veya soğuk olmasına aldırmayın. Temiz hava içinizde mucizeler yaratabilir. 
 •  Ruhunuzu harekete geçiren etkili eylemelrden biri de güneştir. Güneş ışığı altında 15-20 dakika geçirin ve D vitamini alın.
 •  Deniz, göl, nehir… Su kenarında oturun ve suyu izleyin. Son derece rahatlatıcıdır. Suya bir taş atın ve dalgalanmayı izleyin veya bir sopayla çarşaf gibi duran suyun içinde bir süpürme hareketi başlatın. Kendi içinize döndüğünüzü fark edeceksiniz.
 • Bilmediğiniz bir konuda, yeni bir hobi belirleyin ve onun kurslarına yazılın. Yeni insanlarla tanışır, yeni bir dünya keşfedersiniz.

Hayattı Ne Kadar Cesaretli Yaşıyoruz ?

Her sabah uyandığınızda ilk olarak hissettiğiniz duygu nedir? Bir önceki gece yastığa başımızı hangi düşüncelerle koyduysak çoğu zaman gördüğümüz rüyalarla da etkili olarak genelde aynı duygu durumuyla uyanırız ve gün içinde kendimize pozitif anlamda dokunmadığımız takdirde aynı duygularla günü kapatırız. Ya kendimizi dipsiz bir kuyuda hissedip kaygı duymaya devam ederiz ya da kendi kendimizin süper kahramanı olup kafamızın içindeki küçük çocuğa kahkahalar atmayı öğretiriz.

Bir tarafta bilinen yüz bin yıllık gerçekler varken ve öğretilen onca şeye rağmen, yine de edinilen onca tecrübeden ders çıkarmak istemeyen milyonlarca insandan biriyiz sadece. Diğer taraftan baktığınızda ise herkes kendi doğrusunu kendi deneyimleriyle keşfeder durur. Kaosun bile içinde belli bir düzen mevcutken, neden korkuyoruz? Belki de korkularımızı saldığımız noktada puzzle taşları yerli yerine oturacaktır. Belki de renkler daha canlı ve gökyüzü daha mavi olacaktır. Zaman zaten hızla akmaya devam etmeyecek mi ki?

Duygularını tutkulu yaşayan insanlar bilir… Acı ve kederi en dibine kadar yaşamış olanlara dikkat edin, çok daha fazla gülümserler ve korkusuzdurlar. Çünkü artık insanoğlunun her zorluğun altından bir şekilde kalkabildiğini deneyimlemiş ve hiçbir şeyin ölümsüz olmadığını kabullenmişlerdir.

(Hayata Dair Sözler)

Döngü hep aynı… Yüzyıllardır yaşanan tecrübeler, bilinen yanlışlar ve yine de yapılan hatalar hep aynıdır. Sadece roller değişir, ama oyunlarımız çok farklı değil birbirinden… Önemli olan cesaretle atılacak hiçbir makbul adımdan korkmamaktır. Kırdıysak özür dileriz. Yanlış olduğunu düşündüğümüz bir şeye karşı boyun eğmeyiz. Önemli olan vicdan pusulamızı kaybetmeden, edineceğimiz hiçbir tecrübeden pişmanlık duymadan hep daha ileriye bakabilmektir.

En büyük korkumuz ise birinin hakkımızda ne düşüneceği gerçeğidir… Bu, yerine göre belki doğru bir korku olurken, bazı konularda ise ilişkilerimizdeki samimiyete taş koymaz mı? Ya da kendi içimizde öreceğimiz duvarlarla bizi yalnızlığa mahkum etmez mi? Eğer vicdanımızı sızlatacak bir yanlış yoksa, yani herhangi birine bir şekilde zarar vermemişsek başkalarının hakkımızda ne düşündüğü neden önemli olsun ki?

Düşünsenize içinizdeki tüm korkulardan arındığınızda hissedeceğiniz rahatlık ve özgürlük hissini… Ben düşündüğümde gözlerimdeki pırıltılar açığa çıkıyor, içimdeki çocuk şarkı söylemeye başlıyor… https://www.goodhousekeeping.com/life/g5080/life-quotes/ https://wisdomquotes.com/life-quotes/ https://www.goodreads.com/quotes/tag/life https://www.brainyquote.com/topics/life-quotes

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir