Ikizler Burcu Özellikleri – Kadın ve Erkek için Farklı Analizler

StabilHayat Editörleri ikizler burcu için en detaylı rehberi hazırladı. A’dan Z’ye ikizler ile ilgili her şeyi burada bulabilirsiniz. Ikizler burcunun özellilkleri, ikizler burcu kadını ve ikizler burcu erkeği , ikizler burcunun diğer burçlar ile uyumu gibi birçok detay bu yazıda sizlerle. O zaman ikizler burcu özellikleri nelerdir? başlayalım..

Ikizler burcu özellikleri

 • Tarih: (21 Nisan – 20 Mayıs)  
 • Sembolü: IKIZLER
 • En sevdiği şeyler: DOĞA GEZİNTİLERİ, OKUMAK, KİTAPLAR, SAKİN MÜZİKLER, KALİTELİ SOHBET
 • Nefret ettiği şeyler: TEK BAŞINA KALMAK, ÖZGÜRLÜĞÜNÜN KISITLANMASI, SÜREKLİ AYNI ŞEYLERİ YAPMAK, SESSİZ ORTAMLAR
 • Gizli tutkuları: ÖĞRENMEYE OLAN BİTMEYEN TUTKULARI
 • Güçlü yanları: DEĞİŞİME AÇIK OLMALARI, NAZİK VE KİBAR DAVRANARAK GÖNÜLLERİ FETHEMELERİ
 • Elementi: HAVA
 • Niteliği: DEĞİKEN
 • Uğurlu taşları: AKİK, STRİN, TURMALİN, AKUMARİN
 • Vücutta tekabül ettiği yer: KOLLAR
 • Olumlu özellikleri: ETKİLEYİCİ TARZ, ÖZGÜN KARAKTER, İŞİNİ BİLEN , MACERACI
 • Olumsuz özellikleri: ANSİYETE, DEĞİŞKEN RUH HALİ, ANİ FİKİR DEĞİŞİMİ, ÖN YARGILI
 • Yönetici gezegeni: MERKÜR
 • Renk: YEŞİL VE SARI
 • Gün: ÇARŞAMBA
 • Uğurlu sayılar: 5 ve 7
 • Zayıf yanları: GEREKSİZ GERGİNLİK, TEZ CANLILIK, KARARSIZLIK

NE KADAR TAKINTILI BİRİ OLDUĞUNU SÖYLÜYORUZ. GÖRMEK İÇİN TIKLAYIINIZ

Ikizler burcunun Genel Karakteristik Özellikleri

ikizler burcu özellikleri
ikizler burcu özellikleri

İkizler burcu özellikleri ; ikizler değişken burçlar sınıfına girer.İkizler burcu genel olarak, kendisinden, çevresinden, yaşantısından çok memnun ve mutlu olduğunu görürsünüz. Çünkü ikizler hayatta kendi sistemini kurar. Bu bakımdan sürekli enerjik ve kıpır kıpırdır. İkizler burcu ile eş, sevgili ya da arkadaş iseniz, canınız hiç sıkılmayacaktır. Daima yeni fikirler, farklı alternatiflerle karşınıza çıkabilecek olan ikizler kadını, sizi şaşırtacaktır. Fiziksel ve zihinsel anlamda çok hareketli ve aktif olan ikizler burcu kadınına ayak uydurmak isteyenleri, biraz modu yükseltmeye davet ediyorum. Zira hayatın doğal, rutin akışı ikizler burçları için fazla sıradandır.

İkizlerin enerjisi yüksek ama sürekli olarak telaşlı bir ruh hali içindedirler. İkizler burcu iletişimi yönetir; esprili kelime oyunlarına, dinamik diyaloglara ilham verir. İkizler burcu geçişleri beyin fırtınaları ve sosyalleşme açısından harika bir dönemdir. Ayrıca bu burç, fikirlerin buluşmasından yanadır. İkizler burcu gezegen geçişi sırasında konuşma yetilerimiz gelişir; arkadaşlarımızla saatler boyunca o konudan bu konuya konuşurken bulabiliriz kendimizi. Öte yandan hayatın inişli çıkışlı yönünü temsil eder; ayak uydurmayı becerebilirseniz müthiş bir heyecan yaşamış olursunuz.

İkizler, en karmaşık burçlar arasında yer alır. Bu burçtan olanlar inanılmaz değişkendirler. Çok çabuk değişirler. Ruh halleri hiç sabit değildir. Zeka ve hayal gücü bu burcun önemli özelliklerindendir. İkizlerin sezgileri oldukça kuvvetlidir. İkizleri temsil eden yıldız ise Merkürdür. İkizler kategori olarak hava grubunda yer alırlar.

İkizlerin bir diğer özelliği, yardımcı olmak ve çevresine neşe katmaktır. Terazi, Kova, Koç ve Aslan burcu ile oldukça iyi anlaşırlar. Bu burçlar ideal eş adaylarıdır. Bankacılık ve denetleme,kontrol ile ilgili işlerde başarılı olabilirler. Hayal gücü özelliği ile iyi bir yazar olabilirler.  İkizlerin doğası çocuk masumiyetine sahiptir; kardeşliğe, birbirinden tamamen farklı kişiliklere sahip olan dostlar ve akrabalar arası sevgiye olan inançlarını temsil eder. İkizlerin arkadaşlıklarını deli dolu yaşarlar ama genelde arkadaşlıktan darbe alan kişi genelde ikizler burcu olur.

Etkileyici ve zeki İkizler burcu, tek bir beden içinde iki farklı kişiliği temsil eder; hangisiyle karşı karşıya olacağınızı asla bilemezsiniz. Sosyal, dışa dönük ve eğlenceli olsalar da aniden ciddileşme ve huysuzlaşma eğilimindedirler. Son derece meraklıdırlar; her zaman yapmak istedikleri şeyler için yeterince vakitleri olmadığını düşünürler. ( ikizler burcu özellikleri )

Ikizler Kadını ve Erkeği Genel Özellikleri

İkizler burcu kadını

blank
İkizler Burcu Kadınının Aşk Hayatı

İkizler burcu kadını çoğunlukla sapyoseksüeldir; keskin bir zekâya aşıktır. Tatlı ve şapşal bir sevgili, İkizler burcu kadını için uygun değildir. Maceracı bir ruh arıyorsanız, sizin için en uygun eş, arkadaş ikizler burcu kadını olduğunu belirtelim. İkizler burcu kadınının sanki bavulu her an hazırdır ve yolculuk için her daim zamanı, enerjisi, imkanı vardır. Özellikle gitmediği, görmediği yerlere olan ilgisi, bilgi açlığı, merakı ikizler burcu kadınını yeni bilgiler, yerler, dünyalar keşfetmeye zorlar. İkizler burcu kadını canlı, neşeli ve enerjik olduğu için her gittiği yerde yeni bir çevre, yeni arkadaşlar edinir, birileriyle tanışır. Onun iletişim yeteneklerine ayak uydurabilen, kelime oyunlarına, şakalarına eşlik edebilecek birini ister.

İkizler Burcu Kadınının Genel İlişkileri

Bu zeki kadın için fikirlerin uyuşması son derece önemlidir; fikirler diyarında eşini bulduğu zaman heyecan ve enerjiyle dolar. Esprilerine eşlik etmeye istekli, ani fikir değişimlerine de hazırlıklı olmalısınız; tartışma esnasında şeytanın avukatına dönüşebilir. İkizler burcu kadını; gülmeyi, eğlenmeyi, konuşmayı, paylaşmayı çok sever. Bu sebeple bazı kişilerin çok sevdiği yalnızlık hiç de bu kadınlara göre değildir. Arkadaş çevresi çok geniş olan ikizler burcu kadınları, hep birileriyle sohbet etmek, bir şeyler içmek isterler. Arkadaşlarına düşkün olan ikizler burcu kadınlarıyla arkadaşlığa başlamak aslında hiç de kolay değildir. Zira yalnızlığı hiç sevmese de yalnız kalmamak için her hangi birileriyle de arkadaşlık kurmaz.Ayrıca tüm gece sohbet etmeye de hazır olun; her zaman konuşacağı bir konu vardır.

İkizler Burcu Kadınının Hoşlandığı Ya Da Nefret Ettiği Şeyler

İkizler burcu kadınları alışveriş yapmayı ve yeniliği severler. Pahalı ya da havalı şeyler almasına gerek yoktur; aldıkları yeni şeyleri genelde ikinci el pazarlarından, kermeslerden toplarlar. İkizler burcu kadınının çok meraklı, maceracı ve keşfetme dürtüsü yüksek olduğundan bahsettim. İşte bu özellikler de kadının daha çok okumaya ve gezmeye yönlendiriyor. İkizler burcu kadını bir kitaptaki bir hikayeden dünyanın öbür ucunda değişik bir yerin varlığını öğrenir ve ilk fırsatta oraya gidip merakını giderebilir. 

İkizler burcu kadınına hediye seçerken dikkat edilmesi gerekenler

İkizler burcu kadınına hediye almak başlı başına bir zevktir; genelde ne hediye alırsanız alın mutlu olurlar. Sıra dışı nesnelerden hoşlanırlar, bilhassa bu nesnenin ilginç bir hikâyesi varsa. İkizler kadınını etkilemek için çok para harcamanıza gerek yoktur – bir sürü ıvır zıvırın bulunduğu bir dükkâna götürmek, pahalı bir hediyenin ambalajını açmaktan daha fazla mutlu edecektir.

Ikizler burcu erkeği

blank
İkizler Burcu Erkeğinin Aşk Hayatı

Âşık bir İkizler erkeği her zaman kafa karıştırıcıdır. Bu burcun değişken mizacı ve baş döndüren zekâsı, aklı başında ve stabil sevgililerden çabuk sıkılan insanlar için şahanedir. İkizler burcu erkeğinin mizacı söyledikleri anlaşılan ve eleştirilmekten korkmayan bir yapıdadır. Aşık olmadığı zaman ciddi beraberliklerden uzak durma eğiliminde olan İkizler burcu erkeği, aşık olduğu zaman ise gözü sevdiği kadından başkasını görmez. Evlilikten sürekli kaçan bir görüntü çizen İkizler burcu erkeği, gerçekten severse eğer gözünü karartıp hızlı bir şekilde evlenme kararı bile alabilir. Ancak İkizler burcu erkeğinin hızlı aldığı kararlar hüsranla da sonuçlanabilir. İkizler burcunda güneş çok iyi bir konumdadır. İkizler burcu kişiliği çevresindeki kişilere yardım etmeyi sever fakat bu yardımseverliği akrabalarından ziyade arkadaşlarına karşıdır.

Ikizler Burcu Erkeğinin Genel İlişkileri

İkizler burcu erkeğinin ajandası hep dolu olduğu için onu kesin bir plan yapmaya ikna etmek zordur. Sizinle sürekli iletişim halinde kalsa da unutmayın ki iletişim halinde olduğu tek kişi siz olmayabilirsiniz. İkizler erkeği aynı anda birden fazla kişiyi idare etmesiyle meşhurdur. İkizler burcu erkeği kolay kolay bir öğüdü, başka birinin önerisini de kabul etmez. Tartışmalarda haklı çıkmayı çok seven İkizler burcu erkeği, tartışmayı sürdürür ve karşındakini bastırabilir. Çift yönlü kişiliği onu tekrar çok yönlü ilgi ve isteklerin heyecanlı dünyasına alabilir. ( ikizler burcu özellikleri )

İkizler Burcu Erkeğinin Hoşlandığı Ya Da Nefret Ettiği Şeyler

İkizler burcu erkeği sürekli dolaşır; seyahat ederken bile o koltuktan bu koltuğa geçer. Dur durak bilmeyen zihninin yeni bilgilerle meşgul edilmeye ihtiyacı vardır. Bu nedenle kafa karıştırıcı filmleri ya da oyunları seyretmeyi sever. İzleyiciyi ters köşeye yatıran, merakını canlı tutan gizem ve gerilim filmlerini sever.

İkizler Burcu Erkeğine Hediye Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm burçların arasından hediye alınması en kolay olan burç İkizler burcudur. İkizler burcu erkeği yeniliğe ve teknolojiye bayılır. Bir tomar para ödenmiş hediyelerdense küçük ve eğlenceli ıvır zıvırlar daha çok hoşuna gidecektir. Kitaplar her zaman için İkizler erkeğinin favorisidir; sevdiği bir dergiye abonelik yaptırmak, sevdiği bir kitapçıdan hediye kartı almak hoşuna gidecektir. Beraber oynamak için de yapboz ya da kutu oyunu gibi hediyeleri de tercih edebilirsiniz. ( ikizler burcu özellikleri )

İkizler Burcunun Diğer Burçlar ile Uyumu

ikizler-burcunun-diğer-burçlar-ile-uyumu
ikizler-burcunun-diğer-burçlar-ile-uyumu

Ikizler ve Koç Burç Uyumu:

Ateş ve hava grubu biraraya geldiklerinde birbirlerini çok iyi ateşleyebilirler. Girgin, hevesli ve canlı Koç insanının, konuşkan, entelektüel, meraklı İkizler  ile birlikte olmaktan keyif alacağı söylenebilir. Koç burcu ilişkide lider olmak ister. İkizler burcu ise değişken yani uyumlu nitelik taşıdığı için bu durumu sorun çıkarmadan kabullenir. Zaten onun kafası kendi projeleri ile yeterince doludur. Sizin hep kendi isteklerinizde diretmeniz sinirini bozsa da, bunu anında dile getirecektir. İkizler asla içine atmaz ve kin tutmaz.

Ateş elementi Koç için, hava elementi İkizlerin varlığı taze hava gibidir. Kıymetini bilin.. Her ikisi de duygusal derinlik yaşamaktan hoşlanmazlar ve özellikle İkizler insanı hemen dikkatini başka başka konulara yönelterek duygusallaşmaktan kendisini alıkoyar. Mevcut ilişkisinde doyum sağlasa da aklı her zaman için diğer insanlarla kurabileceği olası ilişkilerdedir. Koç insanı zaten kendi projeleri ve hayatı ile çok meşgul olduğu için bunlara aldırış etmezse sorun olmaz. ( ikizler burcu özellikleri )

İkizler ve Boğa Burç Uyumu:

Sakin ve uysal Boğa ile ele avuca sığmayan, ne yapacağı belli olmayan, sürekli hareket halinde olmaya ihtiyaç duyan İkizler birbirlerini anlamakta zorlanırlar. Boğa, az önce sinemaya gidelim diyen İkizler’in beş dakika sonra nasıl olup da eve misafir çağırdığını anlayamayabilir. İkizler Hava, Boğa ise toprak burcudur. Bu ilişki zıt karakterlerin çekimi olacaktır. Birbirini izleyen burçlar genelde çok farklı olup birbirlerinin eksiklerini tamamlarlar. İkizler zeki, hazır cevap, entelektüel ve burçların en hızlısıdır.

Siz İkizler her şeyden çabuk sıkılırsınız, hareket, iş, aktivite ile dolu yaşamaktan zevk alırsınız. Değişken nitelik taşıdığınız için yeni şartlara adapte olma kabiliyetiniz inanılmazdır.. Kısacası doğum haritalarındaki diğer ögeler de bu durumu destekler şekildeyse birlikteliklerini sürdürebilmek için Boğa’nın bir hayli özverili davranması gerekir. Bu da bir süre sonra kızgınlık ve öfke duygusu yaratacağından, sorunlar çığ gibi büyüyerek daha da içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Boğa ilişkilerinde güven duymak ihtiyacındadır, oysa flörtçü ve daldan dana konan, değişken yapısıyla İkizler insanı güven ihtiyacına cevap veremez. ( ikizler burcu özellikleri )

İkizler ve ikizlerin Burç Uyumu:

Birbirine tıpatıp benzeyen enerjilere sahip iki insan. İkisi de hava grubu, ikisi de değişken, çok yönlü ve konuşkan, sebatsız, ele geçirilmesi ve anlaşılması güç.  Çok benzerliklerin de  gerilim yaratabileceğinden yola çıkarsak, zamanla bu benzerlikler taraflarda direnç yaratıp dezavantaja dönüşebilir. İkinizde hava elementi olduğunuz için iyi iletişim kurarsınız. Bu da sağlıklı bir ilişki için en gerekli özelliktir. Duygu ve düşünceleri karşılıklı dile getirebilmek iyi bir beraberlik için başta gelen şartlardan biridir. İkinizde duygusal sayılmazsınız, aşkınızı kalbinizden çok kafanızda taşırsınız. 

Soğuk ve tarafsız olmamaya çalışın. Uzun süreli bir ilişki için duygularınıza daha fazla önem vermeniz gerekecektir. Yüksek EQ’ lerinizle bu açığı kapatamazsınız. Hayatınıza biraz romantizm katmak için çaba göstermelisiniz.Bu iki insanın sıklıkla karşılaşabilecekleri sorunlar, birbirlerinin ne söylediklerine odaklanıp dinlemekte ve ilişkide ilgiyi sürekli tutmakta zorlanmalarıdır. Her ikisinin de ilişki sürecinde birbirlerine yüzeysel kaldıkları durumlar yaşanabilir. Birbirlerinden çabuk sıkılıp başka insanlara yönelebilirler veya ilişki sorunları üzerine düşünüp konuşmak yerine ilgisiz bir tavır sergileyebilirler. İkisi de hareketlerden çok sözlere önem veren insanlar olmalarına karşın, sözlerinde durmayabilirler. ( ikizler burcu özellikleri )

İkizler ve Yengeç Burç Uyumu:

Değişken, esnek ve her kalıba giren hava burcu insanı için su gruplarından hassas, anaç, nazik ve alıngan Yengeç biraz anlaşılması güç gelir. Sahip olmacı ve korumacı ilgileri ile ruh hallerindeki iniş çıkışlar, İkizler insanını yorup sıkabilir. Siz Yengeç bir yengeç burcu olarak birliktelik, yakınlık ve kuvvetli duygularınızla güçlüsünüz. İkizler ise soğuk, ilgisiz ve uzak olabilir. Siz sempatik, merhametli ve duygusalsınız, İkizler ise objektif, mesafeli ve akılcıdır. İkizlerin hareketli ve arkadaş canlısı oluşu başta size cazip gelse de bir süre sonra bu ulaşılamaz hallerinden bıkkınlık gelebilir.

Cıva gibi hareketli oluşu, yerinde duramayışı ve çabuk hareket etmesi eninde sonunda sinirlerinizi bozacaktır. Değişken nitelik taşıdığı için de sizin değişken ruh hallerinize çok kolay adapte olabilecektir.. Yengeç insanı kendisine acıma eğilimindedir. İlişkide acı çekmesine neden olacak durumlarla karşılaştığında duygusal tepkiler verip İkizler’i iyice kendinden soğutabilir. Surat asıp kabuğuna çekilebilir. Öte yandan, İkizler dışarıda aktif bir hayat isterken, Yengeç’in evcil tavrı nedeniyle birbirlerinin ritmine uyum sağlamakta sıkıntı yaşarlar. ( ikizler burcu özellikleri )

İkizler ve Aslan Burç Uyumu:

Biri meraklı, muzip bir hava grubu insanı, diğeri ise oyuncu, çocuk ruhlu, ateş gruplarından Aslan burcu insanı.. Birlikte ne kadar eğleneceklerini tahmin edebiliyor musunuz? Hayata bakış tarzları ve enerjileri birbirleriyle uyumludur. İkizler burcu değişken nitelik taşıdığı için şanslısınız. İkizler Oldukça uyumlu, esnek ve iletişimcidir. Duygusal olmayan akılcı İkizler size belli etmese de sürekli ilişkinizi analiz eder. En azından biriniz işler kötüle gittiği zaman bunu dile getirecektir. İkizler ilişkiniz hakkında konuşmak istediğinde sakın onu başınızdan savmayın. Bu, ona yapacağınız en yanlış hareket olacaktır. Konuşmaya ihtiyacı olduğu zaman onu dinlemelisiniz.. Çabucak yön değiştirebilir. Hem bağımsız hem bağımlı olma gereksinimi arasında gel gitler yaşayan ve daima diğer olasılıklara da açık olan flörtçü tavrıyla Aslan’ı zorlayabilir. ( ikizler burcu özellikleri )

İkizler ve Başak Burç Uyumu:

Her iki burç da aynı gezegen (Merkür) tarafından yönetildikleri için birbirlerine uyum sağlamakta sıkıntı yaşamazlar. İkizler burcu sizden daha dışa dönük ve sosyaldir. Siz arada bir yalnız olmak istersiniz. İkizler burcu ise sürekli, her yerde, herkesle konuşmaya ve flört etmeye bayılır. Bir eğlencede onu herkesle flört ederken görseniz de tepki göstermeyin, kötü bir niyeti yoktur, herkesi tanımak istiyordur. Sevgiliniz merakını tatmin ettikten sonra arkasına bile bakmadan mutlu bir şekilde yanınıza gelecektir. Bu huyunu ciddiye almayın ve üzerinde durmamaya çalışın.

İkizler daha havai ve maymun iştahlı olmasına karşın, sevimliliği ve neşesiyle Başak insanına cazip gelir. Yalnız  o bildik kusursuzluk merakı nedeniyle hayatı daha olduğu gibi alan İkizler’i canından bezdirebilir. Müşkülpesentlik, kendisini veya partnerini mükemmel olmadıkça sevememe eğilimi bütün ilişkilerini sabote eden bir özelliğidir. Sorunlar yaşandığında en başta kendisini kıyasıya suçlaması, endişeli ve vesveseli tavrı daha rahat olan İkizler’i rahatsız edebilir. ( ikizler burcu özellikleri )

İkizler ve Terazi Burç Uyumu:

Hava grubu burçları iletişim konusunda diğer tüm burçlara göre daha beceriklidirler. İkizler burcu da Terazi burcu da yaşamlarında karşılaştıkları, hissettikleri ve yaşadıkları herşeyi anlatmak isterler. Birlikte uzun ve doyumsuz sohbetleriniz olacaktır. Sıkıldıkça dışarı çıkıp yolda yürürken soluk almadan anlatmaya devam edersiniz. Sustuğunuzda ise zihninizde yeni bir sohbetin satır başlarını oluşturmaya başlamışsınızdır bile.Her ikisi de flört etmekten hoşlanır. Ancak Terazi insanının romantik bir tarafı da vardır. İkizler daha tarafsız bir gözle ilişkiye bakarken, Terazi beklentili ve talepkardır. İkizler zeki ve etkileyici, sevimli tavırlarıyla nazik ve kibar Terazi’yi  fethedebilir. ( ikizler burcu özellikleri )

İkizler ve Akrep Burç Uyumu:

Değişken, konuşkan ve yüzeysel kalabilen İkizler ile derin, yoğun, tutkulu Akrep insanın beraberliği pek de kolay olmaz. Hava ile su grupları özünde anlaşmakta, birbirlerini dengelemekte zorlanırlar. Siz birlikte olduğunuz kişinin herşeyini bilmek istersiniz Akrebinse herkesten gizlediği özel yanları vardır. Eğer üzerine fazla giderseniz bundan hoşlanmayacaktır. Siz üzüldüğünüzde, kırıldığınızda sizinle ilgilenecek birilerini ararsınız Akrepse yalnız kalmayı tercih eder. Sizin hiçbir zaman anlamayacağınız Akrebin gerektiğinde şarj olmak için yalnız kalma eğilimi size sıkıcı gelebilir.İnsanların iç yüzlerini tanıma konusunda Akrepler size yardımcı olabilirler. Onlar insanların iç yüzlerini görme konusunda doğuştan yeteneklidirler ve insan psikolojisini iyi bilirler.

Akrep birleşen enerjileri temsil eden bir burçtur. Oysa İkizler’in hiç de böyle bir derdi yoktur. O gününü gün etmek, ilgisini çeken kişi ve konuların peşinde, sosyal bir kelebek gibi oradan oraya konmak ister. Sahip olmacı ve kıskanç bir tutumu olan Akrep’e İkizler’in rahat ve flörte açık genel tavrı zedeleyici gelir. Buna karşın, İkizler’deki şeytan tüyü nedeniyle çeşitli manipülasyon, taktik ve stratejilerle zodyağın sempatik insanını hayatına çekmeye çalışmaktan kendini alıkoyamaz. ( ikizler burcu özellikleri )

İkizler ve Yay Burç Uyumu:

Birbirinin karşıtı iki burç olan İkizler ve Yay, yin ve yang gibi birbirlerini tamamlarlar. İkisi de birbirlerinin enerjilerini bilir, hissederler. Becerikli ve konuşkan İkizler insanı, aklı, konuşma becerisi, tatlı dili, sempatik tavırlarıyla maceracı, öğrenmeye hevesli ve deneyimlere açık Yay insanını tetikler.Yay burcunun size benzeyen bir yönü vardır sivri bir dile sahiptir. Ancak dikkat etmeniz gereken dili sizin ki kadar tatlı olmayabilir. Yay gördüğünüz ölçüp tartmadan söyler. Sözlerinden kimin alınacağına ve kırılacağına pek aldırış etmez. Bu yönüne alışmanız biraz zaman alabilir.Sohbetleriniz derin ve zekice olacaktır. Her ikiniz de usta birer konuşmacısınız, yaşamınızda olan biten herşeyi biribirinizle paylaşırken ayrıntılı analizler yapabilirsiniz. ( ikizler burcu özellikleri )

Yay’ın ben bilirimci tavrına İkizler sinir olabilir. Özünde hava ve ateş grupları birbirlerini motive eden, uyum sağlamakta zorlanmayan burçlardır. Birbirlerinden temel olarak ayrıldıkları nokta, ateş grubundan olan Yay’ın içgüdüsel bir şekilde, düşünmeden ama hissederek harekete geçmesidir. Felsefeye meraklı olmasına ve çok okumasına rağmen, İkizler gibi entelektüel bir yönü yoktur. İlişkinin sağlıklı yürüyebilmesi için Yay’ın hoşgörü geliştirmesi gereklidir.

İkizler ve Oğlak Burç Uyumu:

Hava ile toprak grubunun yakınlığı genelde pek uyumlu ve dengeli bir birliktelik doğurmaz. Oğlak insanı seçici, soğuk ve biraz burnu havadadır, İkizler her seviyeden insanla ilişki kurar ve her zaman demokratiktir. Oğlak ise sadece seçkin insanlarla bir araya gelmek ister. Oğlak burcuna bu konuda hak vermeseniz de değişken nitelik taşıdığınız için esneksinizdir ve bu durumu fazla büyütmezsiniz.

Ne de olsa İkizler zodyağın hiç büyümeyen yaramaz çocuklarıdır. Ne kadar kızsak, kırılsak da sahip oldukları şeytan tüyü ve sevimlilikleri nedeniyle onları affederiz. Oğlak ise zodyağın en eski ruhlarını temsil eden, karmik yapıda bir burçtur. İyi niyetle başlasa bile, sonuçta neredeyse ebeveyn-çocuk ilişkisine dönebilecek bu beraberlik pek de gelecek vaat etmez. Çalışkan, işkolik Oğlak kazandığı parayı evine yatırır ve biriktirir. Siz ise hayatı anlık yaşarsınız, banka hesabı, hisse senedi gibi işlerle ilgilenmezsiniz. Oğlak bu konularda beceriklidir, onu dinlerseniz sizde para sahibi olabilirsiniz. ( ikizler burcu özellikleri )

İkizler ve Kova Burç Uyumu:

İki hava grubu mensubu, entelektüel, biri değişken diğeri sabit nitelikli iki insan bir araya geldiğinde kendine özgü bir dinamiğe sahip, farklı ve sıra dışı bir ilişki ortaya çıkar. İkizler kova ilişkisi, her yönü ile kusursuz bir ilişki olacaktır. Kova insanı sizin hem zekanıza hem de sosyal yönünüze çok uygun bir eştir. Kova, önyargısız, insan haklarına önem veren, çevreyi korumaya kendini adamış, sosyal gurupların doğal lideridir.

Tıpkı sizin gibi onunda çok sayıda arkadaşı olur. İnsanlarla ve birbirinizle iletişim sorunu yaşamazsınız. Kova insanı ise her ilişkisinde daima bir kol boyu mesafe bırakır. Hiçbir zaman onunla çok yakın ve içten bir ilişki kuramazsınız. Birbirlerine değmeden, bulaşmadan, zorlamadan, beklentisizce ilişkilerini sürdürebildikleri kadar sürdürürler. Sonuçta, her ikisi de aynı istek ve arzulara sahiptirler. Ancak Kova’nın sabit niteliğiyle İkizler’e göre tutucu ve istikrarlı bir yanı vardır. ( ikizler burcu özellikleri )

İkizler ve Balık Burç Uyumu:

Biri hava, diğeri su gruplarından olan bu iki insanın birlikteliği biraz zorlama da olsa, Balık’ın kabulleniciliği sayesinde bir süre yürüyebilir. İkizler, Balık insanına bağlandığını hissettiği anda özgürlüğü tehdit alına alınmış gibi hissedip hemen kaçmaya çalışır.

Balık burcu su grubunda yer aldığı için iletişimi ruhsal boyuttadır. Empati iletişiminin temelinde yer alır. Herkesi kendisinin yerine koyarak hareket ettiği için çok çabuk yorulur ve güç kaybeder. Herkesi dinlemek ve dertleri ile ilgilenmek Balığı yıpratır. Üstüne bir de sizin gün içerisinde yaptığınız her detayı anlatmanız onu daha çok yoracaktır. Çünkü sonuçta, Balık insanının hayatında sevgi son derece önemli bir yer tutar. İdealize edip çok yücelttiği ilişkinin görmek istediği gibi olmadığını anladığı anda ciddi düş kırıklıkları ve mutsuzluk girdaplarına düşebilir. ( ikizler burcu özellikleri )

ikizler burcu özellikleri

İkizler Burcu İçin En İdeal İş Grupları

ikizler burcu özellikleri
ikizler burcu özellikleri

İkizler burcu değişken ve açık fikirli yapıları ve karakterleri sebebiyle harika bir sanatçı, ya da gazeteci ve yazar olabilirler. Bunların yanında esneklikleri sayesinde ticarette başarılı olabilirler. “Ağırlıklı olarak muhabir, medya çalışanı, öğretmen, hukukçu, radyocu, reklamcı, gazeteci, halkla ilişkiler uzmanı,sihirbaz, DJ, editör, çevirmen, bilim insanı, matematikçi gibi birçok meslek dalında başarılı ve kariyer sahibi olabilirler.. ( ikizler burcu özellikleri ) https://www.astroyogi.com/horoscopes/daily/gemini-free-horoscope.aspx https://www.horoscope.com/us/horoscopes/general/horoscope-general-daily-today.aspx?sign=3 https://www.astrology-zodiac-signs.com/zodiac-signs/gemini/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir