Peki İzlediğiniz Film Ve Videolar Nasıl Indirilir : Video İndir

Hepimiz rahat video izleme keyfi yada yüksek kalitede kesintisiz video izlemek için zaman zaman videoları indirmeyi tercih edebiliriz. YouTube gibi popüler video izleme siteleri  başta olmak üzere bir çok video yayını yapan siteden istediğiniz videoları için indir seçeneği sunuyor ve bunun için size önerebileceğimiz bazı ücretsiz eklenti ve program olarak kullanabileceğiniz yöntem tabi ki mevcut. Bu yazımızda sizler için video nasıl indirilir konusuna değindik. İşte karşınızda kolay kullanılan video indir eklentisi.

İnternet ortamında istediğiniz gibi video izleyebilirsiniz. Ama ya internet olmayan bir ortama giderseniz. Yada internet paketleriniz biterse. Endişeye gerek yok burada devreye en popüler servislerin kendi sundukları indirme yöntemleri geliyor. Youtube ve Vimeo bunu çok kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz.  Vimeo zaten  her zaman herkes için isteyenlerin indirme yapmasına izin vermiştir. YouTube ise sadece kendi platformu olan  ‘YouTube Go’ uygulaması ile indirmeye izin vermektedir.

Peki İnternetten İzlenen Videolar En Kolay Nasıl İndirilir ?

Aslında çok kolay bir program ile bunu başarmak mümkün. IDM uzun adı ile Internet Download Manager dediğimiz bir tür dosya indirme yazılımıdır. Dosya indirme hızı 5 katına kadar arttırabilme seçeneği ayrı bir cezbeden özelliği. Mevcut internet ağındaki bütün cihazların hızını kesip bütün internet hızını sizin indirmenize çekmesi ayrı güzel bir özelliği. Zamanlama, erteleme, durdurma ve kalitesini ayarlama gibi kolay kullanımı ile gayet başarılı bir uygulama.

IDM aynı zamanda, kesilen indirme işlemleri, elektrik kesintisi veya ani kapanmalar sonucunda oluşan indirmelerin yarıda kalması, bağlantı kopması gibi sıkıntılarda, indirme işleminin sonradan devam eder.

IDM nereden indirebilirim?

IDM programı ücretli bir yazılımdır. 30 günlük deneme sürümü vermektedir. Buradan programı indirebilirsiniz http://internetdownloadmanager.com/download.html

(Ama tabi ki internette ücretsiz sürümleri mevcut bizden duymuş olmayın.)

IDM nasıl kullanılır? (IDM ve video indir seçeneği)

internet download manager

IDM indirme yöneticisinin kullanması en kolay program diyebiliriz.  Çünkü siz bir videoyu izlerken direk videonun üzerinde beliren indirme butonuna tıklamanız yeterli.

IDM sizin internet tarayıcılarınıza yani Chrome, FireFox, Internet Explorer gibi eklenti yükler bu sayede, bir web sitesinden indirme yapmak istediğinizde otomatik olarak devreye gider ve indirme işlemini istediğiniz zaman seçtiğiniz kalite ayarında başlatabilirsiniz.

Bir videoyu veya bir dosyayı indirmek istediğinizde linki veya videoyu sağ tuş ile tıklayıp IDM ile indir seçmeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir