iPhone Duvar Kağıtları – SÜREKLİ GÜNCEL WALLPAPERS

iPhone kullanıcıları telefonlarının şıklığını telefonun iç güzelliğini olan wallpaperlar ile tamamlamak istemesi en doğal hakkı. iPhone’ları kendi zevkinize göre tasarlayıp daha fazla özelleştirmek her kullanıcının arzusu olduğuna eminiz. Bu sefer stabilhayat ekibi sizler için iphone Duvar Kağıtları hazırladı. Telefonların ana ekranları artık daha renkli ve canlı olacak. Görselliği olumlu yönde etkiliyor ve telefonumuzu farklı bir hava kattığı bir gerçek. 

(iphone duvar kağıtları)

Duvar kağıtlarının yanında yeni iphone kullanıcıları için iphone telefonlarının bilinmeyen özelliklerini burada sizler için yazdık.. Peki tumblr duvar kağıtlarımızı incelediniz mi ? TIKLAYIN

iPhone’nin bilinmeyen Bazı Özellikleri

iPhone’lara Özel gizli tuş. iPhone’unuzu kapatmak için artık fiziksel tuşa basmaktan yerine farklı bir seçeneğiniz daha mevcut. Ayarlar>Genel kısmına girip en altta Sistemi Kapat seçeneğine tıklayarak telefonlarınızı kapatabiliyorsunuz.

iPhone’unuzun ayarlar kısmında yapılacak ufak dokunuşlar ile mevcut ses seviyenizi çok rahat bir şekilde arttırabilirsiniz. ‘TheBae’ isimli Twitter kullanıcısı, paylaştığı tweet’te iPhone’ların sesini daha yüksek çıkarabilecek bir yöntem paylaştı. ‘Ayarlar’a tıklayın, daha sonra ‘Müzik’i seçin daha sonra ‘Dengeleme’ye (EQ) tıklayın bu pencerede ise ‘Geç Vakit Ayarı’nı seçerek sesi ciddi manada arttırabilirsiniz.

Telefonunuz Klavyeniz Olsun (iphone duvar kağıtları)

iPhone klavyesini dokunmatik alan olarak kullanabilirisiniz. iPhone klavyesinin aynı zamanda ‘trackpad’ yani dokunmatik alan özelliği sayesinde, imleci ekrana dokunmadan daha doğru hareket ettirebilirsiniz. Bu özelliği akıllı tv ve uyumlu bilgisayarlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bu özelliği kullanmak için 3D Dokunmatik özelliklere sahip bir iPhone’a ihtiyacınız olacaktır. Trackpad’i etkinleştirmek için iPhone klavyesinde herhangi bir yere sıkıca basılı tutun. Ardından imleci metin boyunca hareket ettirmek için parmağınızı sürükleyin. Bir iPad’de ise bu modu etkinleştirmek için klavyede iki parmağınızı sürüklemeniz yeterli olacaktır.

(iphone duvar kağıtları)

Yüzeyin Düzlüğünü kontrol edin. iOS’in Pusula uygulamasının arkasında gizli bir özellik olduğunu fark etmemiş olabilirsiniz. Pusula’yı hızlıca sola kaydırırsanız, bir su terazisi bulacaksınız. Böylece çerçevelerinizin doğru bir şekilde asıldığından emin olabilirsiniz. Su terazisini, telefonunuzu düz veya yatay tutarken kullanabilirsiniz. Ekrana dokunarak, iki yüzey arasındaki farkı ölçebilirsiniz; kırmızı kenar boşluğu, iki açının ne kadar değiştiğini gösterir.

Hesap makinesinde silme tuşunu kullanın. Bu gizli arka plan işlevi sayesinde artık hesaplamalarınızda yaptığınız minik hatalarda, C veya AC düğmelerine kullanarak en baştan başlamanız gerekmeyecek. Ekranın üst kısmında, rakamların görüntülendiği yerde sola veya sağa doğru hızlıca kaydırarak en son girdiğiniz rakamı silebilirsiniz.

Özel Hayatınızı Korumaya Alın (iphone duvar kağıtları)

Özel fotoğraflarınızı gizleyin. Arkadaşlarımıza telefonu uzatırken ufak bir gerilme hepimiz yaşıyoruzdur. Fakat artık fotoğraf galerinizdeki özel resimler ortaya çıkacak diye korkmanız gerekmiyor. iPhone, en kişisel fotoğraflarınızı gizlemenin bir yolunu oluşturmuş durumda. Fotoğraflar’ın içinde, bir veya daha fazla resim seçtikten sonra Paylaş düğmesine dokunarak Gizle’yi seçin.Onay mesajında belirttiğiniz gibi, seçtiğiniz resimler Anılar, Koleksiyonlar ve Yıllar dosyalarında görünmez olur, ancak resimlere hala Albümler ekranından erişelebilirsiniz. (iphone duvar kağıtları)

Uykunuzu düzenleyin. Sizi sabahları uyandırmanın yanı sıra, iOS’un en yeni sürümü hergün belirli bir saatte uyumanızı sağlar. iPhone’unuzdaki Saat uygulamasınından en altta bulunan Yatma Zamanı’nı seçin. Öncelikle, telefonunuz sabah hangi saatte uyandırılmak istediğinizi soracaktır. Bunu belirttikten sonra, alarmın haftanın hangi günlerinde çalmasını istediğini seçebilirsiniz. Her gece kaç saat uyumak istediğinizi belirtirseniz, telefonunuz uyumanız gerektiği zaman geldiğinde ping’leyecektir. (iphone duvar kağıtları)

Telefonunuzun Güvenliği Aslında Çok Kolay (iphone duvar kağıtları)

Kayıp telefonunuzu bulun. Apple Sağlık uygulamasını kullanmasanız bile, Tıbbi Kimlik bölümünü doldurmanız önerilir. Bunun nedeni, alerjiniz ve akrabanızın iletişim bilgileri gibi burada yazdığınız ayrıntıları, telefonunuzu bulan biri ‘Acil Durum’ tuşuna bastığında görebilir ve böylece size ulaşabilir. Kaybedilen bir cihazın yerini tespit etmenin daha iyi bilinen bir başka yolu, telefonunuzu harita üzerinde izlemenize olanak tanıyan ‘iPhone’umu Bul’ özelliğidir. iCloud altındaki Ayarlar uygulamasında bu özelliği etkinleştirebilirsiniz.1

Bildirimlerden kamera flaşıyla haberdar olmak. Evet telefonunuz sessizdeyken Görsel bir uyarı sizin için çok kullanışlı olacaktır. Ayarlar’dan, Genel’e ve Erişilebilirlik’e tıklayarak, uyarılar için LED Flaş ayarını Açık olarak değiştirebilirsiniz. Böylece telefonunuza bir bildirim geldiğinde iPhone’unuzun flashı yanacaktır. (iphone duvar kağıtları)

(iphone duvar kağıtları)

Siri’ye tam fonksiyonlu olarak kullanın. Siri takma adları kullanmasını öğretebilirsiniz. Siri, genellikle birini aramak veya mesaj atmak istiyorsanız kimden bahsettiğinizi rahatlıkla anlayabiliyor. Ancak, “anne” veya “sevgili” gibi takma adları kişilerinize ekleyerek bu işlemi hızlandırabilirsiniz. Apple’ın Rehber uygulaması bunun için özel bir alana sahip ve Siri buraya girdiğiniz bilgileri kişileri tanımlamak için kullanabiliyor. Bir takma ad girmek için herhangi bir kartviziti açın, Düzenle’ye dokunun, Ekle’yi seçin ve ardından listeden Takma adını ekleyin. Böylece artık, sadece Siri’ye “annemi ara” veya “babama mesaj at” gibi komutlar vererek istediğiniz kişi aramanız için yeterli olacaktır.

E-Postalarda imzanız olsun.. (iphone duvar kağıtları)

E-posta eklerine yazı yazın. Bazen bir e-posta eki kendi başına yeterince bilgi taşımaz. Bu nedenle, iOS’de e-posta eklerinizin üstüne dijital karalamalar, metinler, ve yer paylaşımları sabitleyebilirsiniz. Size yollanan bir eki değiştirmek için, Paylaş menüsü görüntülenene kadar eke basılı tutun. Ardından, listeden İşaretleme ve Yanıtla’yı seçin. Yeni bir e-postaya eklediğiniz bir dosya için, eke dokunmanız ve ‘işaretleme’yi seçmeniz yeterli olacaktır. (iphone duvar kağıtları)

Kamerayı Büyüteç Olarak Kullanmak (iphone duvar kağıtları)

Kamerayı büyüteç olarak kullanmak çok kolay. Gündelik hayatta en gerekli anlarda telefonunuz büyüteç görevi görebilir, loş ışıklı bir lokantadaki menülere bakarken telefonunuz en büyük yardımcınız olabilir. Bunu yapmak için Ayarlar bölümünü açıp Genel’e tıklıyoruz, Erişilebilirlik’i seçin ve Büyüteç’e dokunarak bu özelliği etkinleştirin. Bu aşamada otomatik parlaklığı da etkinleştirebilirsiniz; bu, kamera ekranının ortam ışığı seviyelerine tepki vereceği anlamına gelir. Bu özelliği etkinleştirdikten sonra, Kamera uygulamasını kullanırken Ana Ekran düğmesine üç kez basarak büyüteci açabilirsiniz. (iphone duvar kağıtları)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir