İş Kadınlarının Gardırobu İçin Tüyolar

Çalışan kadına ait bir gardrop nasıl olmalı?

Siyah, lacivert, gri gibi koyu tonlarda etek, pantolon ve ceketler gardırop için vazgeçilmez olmuş durumda. Koyu renk tonunda ki  kıyafetlerimiz iş hayatımızda oldukça dikkat çekici bir havaya sahip olduğu inkar edilemez. Zaten içine giyilen frapan olmayan renkte gömleklerle kombini tamamladığımız zaten şıklık kaçınılmaz oluyor. Özellikle iş toplantılarında ceket ve gömlek ikilisi mükemmel gözükmektedir.


Krem ve fildişi renk gömlekler ise gardırobların vazgeçilmezi durumunda. Siyah takım içine  beyaz yerine fildişi veya krem rengi gömlekler giymek sizi daha dinamik ve canlı gösterecektir. Siyah beyaz gibi zıt renklerden mümkün olduğunca kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.

Dikkat çeken bir diğer nokta bu sene iş hayatında elbisenin de  tercih edilenler arasına girmesi oldu. Kış aylarında ise gardırop içini koyu renkte elbiseler, yaz aylarında ise daha pastel tonlarda elbiseler ile doldurmanızı tavsiye edebiliriz. Elbiselerinizi ceketlerle kombin yapmak istiyorsanız ;Çok bol ya da dar olmayan diz kapağınızın hemen altında biten kolsuz elbiseler ceketlerle giyilmesi gayet şık durabilir.

Gardrop Nasıl Doldurulmalı- İş kadını

Aksesuarlar Seçimi

İş kıyafetlerinizin olmazsa olmazı tabi ki aksesuarlar. Gardırop içinde size yakışacak aksesuarlarBen kıyafetlerime şıklık katmak istiyorum diyorsanız fuları tercih edebilirsiniz. Ama fular seçiminde çok fazla desen ve renklerden kaçınılmalıdır. İş hayatına bir diğer yakışan takı ise inci. Sizi gayet saygın ve asil göstereceğinden emin olabilirsiniz.

Ayakkabılar Tercihi

İş hayatı için uygun olmayan çok yüksek topuklu, platformlu, bilekten bağlanan ayakkabılar, babet , terlik, önü açık arkadan bantlı ayakkabılardan kaçınmanızı tavsiye ediyoruz. Çalışırken rahat ve şık olmak istiyorsanız bizim tavsiyemiz çok yüksek olmayan, kısa topuklu koyu renk ayakkabılar. Yüksek topuk gayet şık durur ama uzun süreli kullanımda rahatsızlık vermesi kaçınılmaz. Özel toplantı günlerinde tercih edilebilir. İş hayatında kaçınmanız gereken bir diğer ikili ise çizme ve bot. Bunlar yerine soğuk havalarda pantolonla giyilen kösele tabanlı kısa botlar tercih edilebilir.

Makyaj Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş hayatının olmazsa olmazlarından tabi ki  makyaj. Hiç makyaj yapmazsanız hasta veya depresif algılanmanıza bile neden olabilir. Sade hafif bir makyaj bizi dinamik, enerjik ve bakımlı göstereceğinden şüpheniz olmasın. Göz makyajına gelirsek tabi ki göz rengimizi veya çok giysilerimizin rengi baz alınması yeterli olacaktır. Giysiye uymayan tonlardaki makyaj imajınızı zedeleyebilir. Makyajın amacı kusurları gidermek değil  güzelliklerin vurgulanmasıdır. Kişiyi özünden uzaklaştıran bir makyaj, saygı uyandırarak etkilemek yerine kişinin saygınlığını zedelemektedir. Kalıcı makyaj yaz tatillerinde ve plajda sizin için büyük kolaylık olacaktır. Fakat sizi yapay ve plastik gösteren her şey saygınlığı yitirmemize sebep olur. Bu sebeple kalıcı makyajın da mümkün olduğunca doğal görünmesine gayret edin.

Saçlar:

Özellikle çalışan kadınların saçları daima bakımlı olmalıdır. İş hayatında genelde düz fönlü saçlar ya da toplu saçlar daha etkili olduğu bir gerçek. Saçlar fönlü değilse toplanmak en mantıklı çözüm olabilir. Kuruyan saçlara bakım yapılmalı, dip boyası gelmiş saçların boyası ihmal edilmemelidir.

İş yemekleri:

Akşam düzenlenen iş yemekleri için genellikle siyah renk yada koyu ton elbise tercih edilmelidir.

Elbisenin etek boyu önemlidir. Etek yada elbiseniz ne mini ne de uzun olmalıdır. Dizin hemen altında biten elbiseler tercih etmeniz sizin için daha iyi olur. Dikkat edilmesi gereken başka bir konu ise dekoltedir. Akşam düzenlenen iş yemeklerinde dekoltenin ciddiyetle bağdaşmadığını unutmayın. Dekolte ciddiyetinize gölge düşürür. Akşam yemeğinde ayakkabımız biraz yüksek topuklu tercih edebilirsiniz ancak yine açık burunlu olmamasına özen gösterin.
https://www.theblondesalad.com/en-TR/magazine/beauty/802

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir