Kıvırcık Saç Modelleri Erkek – FARKLI TARZ MODELLER

Son dönemde çok popüler olan kıvırcık saç modelleri erkeklerde çok şık ve sevimli durduğu inkar edilemez bir gerçek. Stabil Hayat editörleri erkekler için en cool erkek kıvırcık saç modelleri serisini hazırladı. Tabi ki kıvırcık saç bakım tüyoları ile birlikte… İyi Okumalar

kıvırcık saç modelleri erkek
kıvırcık saç modelleri erkek

Saçlarınız genellikle uyandığınız andan itibaren şekilli bir havada duruyordur. Bu çoğunlukla olarak kıvırcık saçlı erkeklerin tarzı olarak kabul edilebilir. Farklı bir tarzda saç modeli yapmak ise kıvırcık saçlı erkeklerin en büyük sorunları arasında diyebiliriz. Çünkü saçlar otomatik olarak bozulmakta ve özel spreyler kullanılmadığı sürece istenilen modeller tutmamaktadır.

SADECE ERKEKLER İÇİN SEÇİLEN UZUN SAÇ MODELLERİNİ İNCELEDİNİZ Mİ ? TIKLAYIN

Kıvırcık saç modelleri erkek

kıvırcık saç modelleri erkek
kıvırcık saç modelleri erkek

Kıvırcık saçların dökülme oranı diğer saçlara göre oldukça yüksektir. Aynı zamanda uzama hızlarının da oldukça düşük olması işleri oldukça zorlaştırıyor. Bu yüzden de saç dökülmesine karşı önlem almalısınız. Saç derilerini özellikle kepeklenmeye karşı korumalısınız. Vitamin ve protein eksikliğine karşı dengeli beslenmeyi de ihmal etmemelisiniz.

SAÇLARI HALLETTİK SAKAL MODELİ YOK MU DİYE MERAK EDİYORSANIZ.. TIKLAYIN

blank

Saçlarını şekillendirmek için jöle kullanmak en tehlikeli hareketlerden olur. Kıvırcık saçlar jöleye karşı çok dayanıksızdır ve çabuk dökülür. Daha çok sprey tarzı ve düzleştirici tarzında eşyaların kullanımını tercih etmek daha uygun olacaktır. Saçlarınızdan sabah kullandığınız bakım ürünlerini temizlemeden yatmamaya özen gösterin.

EN KARİZMATİK SAÇ MODELLERİNİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN..

blank

Kıvırcık saçı uzatmak çok zahmetli bir iştir. Çünkü ilk süreçte saç uzarken sürekli dağılması ve yukarıya doğru büyümesi ayrı bir baş belası. Her ne kadar uzun olsa da ilk süreçte uzadığınız çok fark etmezsiniz. Fakat belirli bir süre sonra bu belirginleşir, yaklaşık 32 aylık bir süre sonunda ise kendini bırakır. Bu süreçte sizlerin günlük saç yıkaması, özel saç nemlendiricileri, bitkisel özlü şampuanlar ve saç masajı yapmanız saçının güçlenmesini sağlayacaktır

Bonus Saç Modelleri

SADECE KISA SAÇ MODELİ YOK MU DİYENLER İÇİN.. TIKLAYIN

kıvırcık saç modelleri erkek
kıvırcık saç modelleri erkek

Kıvırcık saçlar uzatıldığında bonus kafa adını verdiğimiz bir seviyeye kadar ulaşabilir. Ancak bu evrelerde saçların dikine uzaması ve dağılması saç köklerine bakım yapmayı güçleştirebilir. Bu yüzdende losyon ve şampuan kullanımında saç köklerinde başlamalı ve saçın her teline özenle uygulama yapmaya özen göstermeyi unutmayın.

(kıvırcık saç modelleri erkek)

kıvırcık saç modelleri erkek
kıvırcık saç modelleri erkek

Kıvırcık saçları kuruturken ise bunu doğal olarak yapıyoruz fön ile kurutup saçın kıvırcıklığının gitmesini ve bozulmamasını sağlamak için doğal olarak önce saç havlumuz ile kurutup ardından doğal olarak kalmasını sağlıyoruz ve saçımıza müdahale etmiyoruz.

blank

Kıvırcık saçlar düz saçlara oranlara daha kuru ve daha çabuk kırıldığı için mutlaka bir saç kremi kullanmak sizin için bir tercihten daha ziyade zorunluluk olduğunu unutmayın. Haftada bir kez de saçınıza bakım yaptığınız taktirde, şekillendirme konusunda rahatlık yaşadığınızın farkına varacaksınız. 

(kıvırcık saç modelleri erkek)

blank

Saçlarınızı yıkarken çok fazla kurcalamamaya dikkat edin. Tarak seçiminizde kıvırcıklarınızı etkileyen bir etmendir, fırça ve küçük aralıklı taraklar yerine kalın uçlu geniş aralıklı taraklar tercih etmeniz gerektiğini unutmayın.

blank

Yatarken bone kullanmak saçlarınızı yatıştıracak, uyandığınızda daha az kabarmış saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır.  Eğer rahatsız olmam diyorsanız aklınızda bulunsun.

blank

Saçınızı açarken ise saç açıcı spreyler işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Kurutma konusu ise en çok yapılan yanlışlardan biridir, ıslak saçlarınızın suyunu almadan kurutmamalısınız. Öncelikle havlu yardımı ile saçlarınızı karıştırmadan ıslaklığını alıp öyle taramaya başlamanızı öneririz. Daha sonrasında saç kremi kullanarak taramaya başlamanız daha az karışmasını sağlayacaktır.

blank

Saç kestirme işlemini yaparken özellikle saçlarınız ıslak olmamasına dikkat edin. Aksi takdirde hiç istemediğiniz ve beklemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Kıvırcık saçlar ıslak olduğunda bukleler yukarı toplanır. Bu nedenle saçlarınızın istediğinizden daha fazla kısalmasını önlemek için, saçınız kuruyken kestirmek oldukça önemlidir. 

blank

 Kendi saç tipinize ya da istediğiniz özelliklere uygun daha dolgun, belirgin bukleler gibi şampuan seçimleri yapabilirsiniz. Şampuan seçerken kıvırcık saçlılara özel geliştirilmiş formüllü şampuanları tercih etmelisiniz. 

blank

Saçlarınız eğer çok kıvırcıksa yıkandıktan sonra kurumasını beklemek çok zamanınızı alacaktır. Ancak saçlarınıza bir iyilik yapmak istiyorsanız, fön makinesinden mümkün olduğunca uzak durun. Haddinden fazla ısı, kıvırcık saçların iyice kurumasına yol açacağını unutmayın.

blank
blank
blank

Bu arada eğer çok uzun saçlarınız varsa, gevşek bir topuz yapmanızı öneririz. Bu şekilde geceleri, saçlarınızın üzerine yatmazsınız ve saçlarınızın zarar görüp kabarmasını engelleyebilirsiniz.

blank
blank
blank

. https://www.fashionbeans.com/article/mens-curly-hairstyles-haircuts/ https://www.thetrendspotter.net/10-stylish-hairstyles-for-men-with-curly-hair/ https://haircutinspiration.com/mens-hairstyles-for-curly-hair/ https://improb.com/best-curly-hairstyles-for-men/ https://www.dmarge.com/2018/10/curly-hairstyles-men.html

One thought on “Kıvırcık Saç Modelleri Erkek – FARKLI TARZ MODELLER

  • blank
    Haziran 22, 2020 tarihinde, saat 10:29 pm
    Permalink

    Admin, sayfanin en üstündeki resimde görünen erkeğin ismi nedir acaba sac kesimine bakmak istiyorum. Şuarkasındaki tabelada çince yazılı olan 😊👍

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir