Koç burcu özellikleri – Erkek ve Kadın için Analizler

Bu yazımız sadece koç burçları için hazırlandı. Koç burçlarının bütün genel özellikleri burada sizlerle olacak. Koç erkeği ve koç kadını için ayrı ayrı analizler, koç burcunun kişilik özellikleri, koç burcu özellikleri, koç burcunun aşk hayatı, koç burcunun iyi ve kötü özellikleri gibi birçok detay bu yazımızda sizlerle. Keyifli okumalar..

Koç burcu özellikleri

 • Tarih : (21 Mart – 20 Nisan)
 • Sembolü: KOÇ
 • Elementi: ATEŞ
 • Güçlü yanları: NE İSTEDİĞİNİ BİLEN, KORKUSUZ, DÜRÜST, TUTKULARINI KOVALAYAN, İYİMSER
 • Zayıf yanları: DENGESİZ, SABIRSIZ, ANİDEN SİNİRLENEN, SALDIRGAN YAPI
 • Niteliği: KARDİNAL
 • Olumsuz özellikleri: KENDİNİ BEĞENMELERİ, EMİR VERMEYİ SEVEN, İNATÇI, KISKANÇ
 • En sevdiği şeyler: 2Lİ REKABET, RELAX YAŞAM TARZI, TATİL, KENDİNİ ÖVMEK, TARTIŞMA ORTAMLARI, FİTNESS
 • Nefret ettiği şeyler: DİKKATE ALINMAMAK, KAYBETMEK, EVDE TIKALI KALMAK
 • Gizli tutkuları: SÜREKLİ EN ÖNDE OLMAK
 • Yönetici gezegeni: MARS
 • Renk: KIRMIZI
 • Gün: SALI
 • Uğurlu sayılar: 1 VE 9
 • Uğurlu taşları: AKİK, TURMALİN, YAKUT, JASPER
 • Vücutta tekabül ettiği yer: BAŞ
 • Olumlu özellikleri: SÜREKLİ ENERJİK OLMALARI, YÜKSEK MOTİVASYON, CESUR

Koç burcunun genel özellikleri

koç-burcu-özellikleri-erkek-kadın-3124
koç-burcu-özellikleri-erkek-kadın-3124

Koç burcu genel olarak anlık tepkileri ile ünlüdür, bütün cesareti, enerji ve yaratıcılığı anlık bir meydan okumadır. Hayatta hiç bir durum, çözülmemiş sorunlar kadar canını sıkamaz. Uzun süre çabalaması gerektiğinde sık sık tahammülünü kaybeder ve sabrını yitirir. Hayat onlar için heyecanlı bir macera olarak devam eder. Her yönüyle hayatın tadını çıkarmak ve anı yaşamak isterler. Genel olarak koç burcunun bencil olduğu yönünde değerlendirmeler mevcuttur. Çünkü o, başkalarının kendi hakkında ne düşündüğünü, hareketlerinin onaylanıp onaylanmadığını öğrenmeye çalışmaz. Başkalarının onu bildiğinden şaşırtmasına izin vermez. Koç yaşamın her anında daima bir meydan okuma davranışları gösterir. Koç kendini sınırlanmış ve başarısı engellenmiş hissettiği anda, koçun içindeki savaşçı tabiat birdenbire canlanır. Bir koça bir şeyi beğendirmek adeta deveye hendek atlatmak kadar zordur. Bunların yanında koçun yardımseverliğini reddettiğinizde karşınızda yaralanmış ve hayal kırıklığına uğramış bir insan bulursunuz..

Zodyak’ın ilk burcu olan Koç burcunun varlığı her zaman enerjik ve çalkantılı bir hayatı temsil eder. Koç burçları çalışma ortamlarında da arkadaş ortamlarında da her zaman hareket, hız ve rekabet ararlar. Sürekli içinde bulundukları yarış hali onlara inanılmaz bir haz verir. Her yerde ve her şeyde birinci olmaya çalışırlar. Yönetici gezegenleri Mars’ın ateş elementine ait olması nedeniyle Koç burcu en aktif burçlardan biridir. Zaman zaman düşünmeden de olsa harekete geçmek koç burçlarının tabiatında vardır.

Koç burcu insan vücudunda başı yönetir ve başla birlikte harekete geçer. Kelimenin tam anlamıyla hayatları boyunca başları dik yaşarlar. Doğal olarak cesurdurlar ve bir şeyi denemekten ya da risk almaktan çok nadir korkarlar. Hangi yaşta oldukları hiç önemli değildir çünkü daima bir gencin gücüne ve enerjisine sahip olurlar; verilen herhangi bir görevi çabucak yerine getirirler. Güneş, Koç burcuna olağanüstü organizasyon becerileri verir: Öğlen arasından önce tek seferde birden fazla işi bitirmeyi beceremeyen bir Koç burcuyla karşılaşma ihtimaliniz düşüktür. Amaçları için mücadele etmeyi görev edinir, birlikteliğe ve takım çalışmasına önem verirler.

Koç kadını ve Koç erkeği için ayrı burç yorumları

Koç burcu kadını

koç-kadını
koç-kadını
Koş burcu kadınının aşk hayatı

Koç burcu kadını âşık olduğunda dünyanın en çekici kadını gibi görünür. Koç burcu kadını aşk hayatında, burcunun erkeğine benzerliği ile bilinir. Ancak Koç burcu kadını biraz daha içten davranışlara, özel davranışlara sahip kadındır. Dediğim dedik değildir, partneri ile paylaşımlarda bulunmayı sever. Duygularını tipik bir flört oyunu şeklinde gösterir ve uzun süre bekleyemez. Sevdiği kişiden bir hareket beklerken cinsel cazibesini göstermek için her şeyi yapar.

Koç Burcu kadınının genel özelliği

Koç burcu kadını hareketli, konuşkan ve girişimci yapısıyla dikkat çeker. Oldukça da esprilidir. Alımlı, atletik yapılı ve narindir. Eleştirmeyi ve hoşlanmadığı şeyleri mutlaka dile getirir. Toplum içerisinde cazibe ve farklılığıyla dikkat çeker. Koç kadını iş hayatında oldukça hırslı ve idealisttir. Aklına koyduğunu mutlaka gerçekleştirmek ister ve çizdiği yolda hiç şaşmadan ilerler. Zamanı kullanmayı iyi bilir ve çalışkandır. Koç kadını özellikle içten ve sempatik tavırlarıyla arkadaş çevresinde aranan eğlenceli bir dosttur.

Koç burcu kadını nelerden hoşlanır? Nelerden nefret eder?

Koç burcu kadını eğer aşıksa sadakatli biri olur ve her zaman sevdiği kişinin yanındadır. Pek çok durumda Koç burcu kadınının iki kişi için yeteri kadar enerjisi vardır. Lakin eğer aşık değilse ilişkisi son derece gelgitli olur. Özgürlüğüne düşkündür; duygularını çok fazla gösteren birine karşılık veremeyeceğini düşündüğü anda kolayca ilişkiyi bitirir.

Koç burcu kadınının sevdiği ve sevmediği şeyler

Koç burcu kadını sağlıklı bir libidosu ve güçlü düşünceleri olan, samimi ve tutkulu biridir. Yine de inatçı ve sabırsız olabilir. En büyük kusurları, başkalarının kendi işlerini kendileri yapma ihtiyacını anlamamalarıdır. Bu da karışmaması gereken işlere karışmasına yol açabilir.

Koç burcu kadınına göre hediye seçiminde dikkat edilecekler?

Koç burcu kadını sade ve açık renkli pratik hediyeleri sever. Giydiği her şey açık ve saldırgan olmayan bir biçimde cinselliklerini sergilemelidir. Mücevher almak iyi bir seçenek olmayabilir; ya çok severler ya da hiç sevmezler. Bununla beraber pahalı ve dikkat çekmeyen bir hediye alırsanız bunu bir yakınlık belirtisi olarak görürler.

Koç burcu erkeği

koç-erkeği
koç-erkeği
Koç burcu erkeğinin aşk hayatı

Koç burcu erkeği âşıksa eğer öyle ya da böyle anlarsınız. Bu durumdayken davranışlarının iki ucu vardır. Bir savaşçı olarak aşkı için, istediği kişinin kalbi için savaşma ihtiyacı hisseder ve bu yolda onu hiçbir şey durduramaz. Sürekli sürpriz yapmaktan hoşlanır, partnerini mutlu etmek içinde oldukça cüretkâr davranışlarda bulunurlar. Koç burcu erkeği âşık olduğu zaman, tam anlamıyla kusursuz âşık olurlar. Birlikteliğine gerekli değeri verir ve romantizmin dolu, dolu yaşanmasını isterler.Yani ilgilendiği kişinin dikkatini kazanma çabasında ısrarcıdır. Diğer uçta ise Koç burcu erkeği kendi duygularını anlamaktan aciz bir adama dönüşür. Bu da onu mesafeli, hatta öfkeli hale getirir. Ne hissettiğini anlatamaz, konuşma yetisini kaybetmiş birine döner. (koç burcu özellikleri)

Koç burcu erkeğinin genel özellikleri

Genel olarak Koç burcu erkeği için ilişkiler kolay değildir. Sevgilisiyle iletişim kurmak, merhamet duymak ve iki kişi için düşünmek gerektiğinde zorlanırlar. Her şeyi tek başlarına yapmayı severler ve onların liderliğini takip edecek kadar enerjik bir sevgili bulmanın zor olduğunu düşünürler. Koç burcu erkeği kendine güvenen, hareketli ve enerjik yapısıyla toplum içinde fark edilir. Otoriterdir ve otorite kurmaktan keyif alır. Dik başlıdır ve hata yaptığında bunu kabul etmek istemez ve bencil davranışlar sergiler. Koç burcu erkeği özgürlüğüne fazlasıyla düşkündür. Dostları ve arkadaşları için yapmayacağı şey yoktur. İnsanlara yardım etmeyi ve onların sorunlarını paylaşmayı sever. Cömerttir ve maddi anlamda da özgür olmayı sever. Kendi işini kurmak ve yürütmek onlar için çok daha caziptir. Başkalarından emir almaktan hoşlanmaz (koç burcu özellikleri)

Koç burcu erkeği nelerden hoşlanır? Nelerden nefret eder?

Koç burcu erkeği çekici, güçlü ve özgüvenlidir. Yeni ve heyecan verici şeylere her zaman hazırdır. İlk adımı atmaktan çekinmez. Bununla beraber kendinden başka kimse için pek bir şey hissetmez. Kaba, bencil ve itkisel olabilir. Her ilişkiye kendi üstünlüğünü ispat edeceği bir savaş arenası muamelesi gösterebilir. (koç burcu özellikleri)

Koç burcu erkeğine göre hediye seçerken neye dikkat etmeliyiz?

Keskin, kırmızı renkli şeyleri severler. Hediye olarak bir İsviçre çakısı, bir alet seti alabilirsiniz. Erkeksiliğini vurgulayan hediyeler hoşuna gider. Alacağınız hediye üzerinde çok düşünmeye gerek yok; o da sizinki üzerinde çok düşünmeyecektir. (koç burcu özellikleri)

Koç Burcunun Diğer Burçlar İle Uyumu

koç-burcu-özellikleri-erkek-kadın-karakter
koç-burcu-özellikleri-erkek-kadın-karakter

Koç ve koç burcunun uyumu


Koç ve koç evet harika bir ikili ile burç uyumlarına başlayalım. Her iki karakterde girişimci, dışa dönük, aktif, enerjik, “Önce ben ve benim isteklerim” diyen, öncü bir ruha sahip olan iki insanın birlikte olmasının oluşturduğu bu büyük enerji patlamasını hayat bile edemezsiniz. Birbirine oldukça çok benzemeleri ise bir süre sonra sıkıntı çıkarabilir. Çünkü her ikisi de egoist, zaman zaman dışarıdan kaba diye nitelendirilebilecek şekilde düşüncesiz, dikbaşlı, inatçı, keyfi ve sabırsız olmaları zamanla çiftler arasında çatışmaya neden olacaktır.  Aklına koyduklarını kendi başlarına yapmak, bildikleri gibi dürtüsel, spontan yaşamak isterler. “Biz” olmak konusunda zorlanan bu iki insanın beraberliklerinde dengeyi bulmaya çalışmaları ve bazı olgunluklara imza atmaları gerekebilir. (koç burcu özellikleri)

Koç ile boğa burcunun uyumu

Koç bu dünyaya bir şeyler başlatmaya gelmiş bir insanken, Boğa başlatılan işleri sağlamlaştırmak ve dayanıklı kılmak durumunda olandır. Koç ne kadar hareketli, sabırsız ve ele avuca sığmazsa, Boğa da o kadar relax, huzurlu, uzun uzun düşünmeden hiçbir işe kalkışmayan, azimli ve kararlı bir yapıdadır. Eril ve dişil enerjinin birleşmesinin güçlü bir çekim yaratacağı söylenebilir. Fakat, ilişkinin yürüyebilmesi için, Boğa insanının, Koç insanının tepkiselliğine ve art niyetsiz hatalarına karşı  anlayışlı yaklaşması ve olgunluk göstermesi lazım. Bunlara ek olarak, ödün veren tarafın hep kendisi olması Boğalar’da gizli öfke krizlerine sokabilir. Aşina ve kalıcı şeyleri seven Boğa insanı düzeninin ve konforunun bozulmasına tahamül edemediği için koç burcu ile ciddi çatışmalara girebilir. Esnemekte ve değişen koşullara uyum sağlamakta zorlanır. Koç insanı ise bu kadar hareketsizlikte ve hep aynı giden rutinde yaşamaktan bunalacağı için en kısa zamanda zincirlerini kırmak isteyecektir. O hareketi, cesurca, inisiyatifli bir şekilde öne atılmayı sever. Fakat, koşturup yorulduktan sonra yanında huzuru bulabileceği sakin ve anlayışlı bir partner de arar. Boğa insanı bu anlamda Koç insanına hitap edebilecek tek burç olduğunu hatırlatalım… (koç burcu özellikleri)

Koç ve ikizler burcunun uyumu


Ateş ve hava grubu biraraya geldiklerinde birbirlerini çok iyi ateşleyebilirler. Evet koç ve ikizler birbirine oldukça güzel ve enerjik bir hava katabilir. Koç’un canlı ve enerjik hali, neşeli ve tasasız, sevimli İkizler insanının ilgisini sürekli canlı tutar. Koçların zodyakın ilk burcu olduğunu belirtmiştik. Dolayısıyla “bebek”tirler. İkizler ise “hiç büyümeyen çocuk” olarak açıklayabiliriz. Dolayısıyla iki yerinde duramayan, enerjik ve kıpır kıpır bu karakterler hayata bakış tarzları ve benzer enerjileriyle olumlu, enerjik bir grafik çizerler. Her ikisi de duygusal derinlik yaşamaktan hoşlanmazlar ve özellikle İkizler insanı hemen dikkatini başka başka konulara yönelterek duygusallaşmaktan kendisini alıkoyar. Mevcut ilişkisinde doyum sağlasa da aklı her zaman için diğer insanlarla kurabileceği olası ilişkilerdedir. Koç insanı zaten kendi projeleri ve hayatı ile çok meşgul olduğu için bunlara aldırış etmezse aslında çok problem olacağını sanmıyoruz. (koç burcu özellikleri)

Koç ve yengeç burcunun uyumu


Gelelim koç ve yengeç burcunun uyumuna. Biri ateş, diğeri su grubundan olmalarına karşın, her ikisi de öncü nitelikli iki burçtur. Dolayısıyla her iki insana da bir şeyleri başlatabilecek güce ve motivasyona sahip olduklarını hatırlatalım. Fakat Yengeçler derinlikleri, duygusallıkları ve bağlanma eğilimleri nedeniyle bir hayli farklı bir görüntü verirler. Hassas ve alıngan Yengeç insanı, Koç’un düşüncesizce yaptığı bazı hareketleri kabalık olarak görerek içerleyip kabuğuna çekilerek hayata küsebilir. Koç her şeye kendi penceresinden bakmaya alışkın olduğu için, Yengeç insanı olayları sübjektif bir şekilde kendi görmek istediği şekilde görme eğilimdedir. Koçlar ne kadar özgürlüğüne düşkünse, Yengeçler de o kadar bağlanmaya eğilimlidir. Yengeç, Koç insanının duygusal inceliklerle uğraşmayan haline ve benmerkezciliğinden alınmamayı becerebilirse, ilişki yürür. Koç ise, Yengeç’in aşırı duygusallığında boğulabilir. Eğer her iki burçta bu ilişkide dengeyi bulamaz ise oldukça zor günlerin onları beklediğini hatırlatalım. (koç burcu özellikleri)

Koç ve aslan burcunun uyumu

Bueçlar arasında en ideal çiftlerden biri ile devam ediyoruz. Her ikisinde de liderlik özelliği mevcuttur. Aslan doğuştan lider ruhlu olmasına ve her girdiği ortamda doğal bir şekilde parlamasına, dikkat çekmesine karşın; Koç sadece kendinden sonra gelenlere yol açacak nitelikte bir liderlik potansiyeline sahiptir. Daha önce denenmişleri deneyip yeni bir şeyleri başlatmak, öncülük yapmak hevesindedir. Biri benmerkezci, diğeri egosu bir hayli şişik olan iki lider ruh güçlü bir sinerji oluşturur. Fakat unutmamaız gereken kısım her iki burcunda zaman zaman liderlik çatışması yaşayabilme olasılığı vardır. Aslan’ın önemsenme ve gösteriş eğilimine Koç insanı kayıtsız kalmadığı sürece işler yolunda gidebilir. Öte yandan, Aslan’ın yakın ilişkilerde bağımsız davranma ihtiyacını partnerine yansıtarak ona da bu konuda özgürlük tanıması,  özgürlüğüne düşkün Koç insanına cazip gelebilir.   (koç burcu özellikleri)

Koç ve başak burcunun uyumu

Hayatının merkezine kendini koyan koç burcu ve oldukça sakin, alçakgönüllü ve seçici Başak burcu aslında çok uyumlu gibi gözükmese de aslında şaşırtıcı bir şekilde birbirini dengelerler. Fakat, aklına estiği gibi yaşamak isteyen ve spontan davranmaya yatkın Koçlar; programlı, pratik, detaycı ve kusursuzluk peşindeki Başakla’ı bir miktar zorlayabilir. Aklı başında, ölçülü biçili ve ayıntılara takık tavırlarıyla, vurdumduymaz ve rahat olan Koçlar’ın sinirini bozabilirler. Üstelik Başak insanının herşey istediği gibi gitmediği zaman küsme eğilimi vardır.  Bu özellikleri ile ilişkide eleştiren, hatta söylenen taraf olabilirler. Koç’un ise bunlarla uğraşacak ne vakti ne de hali olabilir. (koç burcu özellikleri)

Koç ve terazi burcunun uyumu

Bir aksın iki ucu olan Koç ile Terazi burcu birbirlerine enerji olarak aslında çok yakınlar. Zira karşıt burçlar olarak biri diğerinin özelliklerini içinde taşır. Koç ne kadar kendini beğenmiş ve bencil yanları olsada aslında içinde yatan nazik, uzlaşmaya ve işbirliğine açık, barışçıl biri olduğunu hatırlatalım. Koç’un uyum sağlamak adına kendi isteklerini dolaylı yoldan dayatması veya Terazi’nin barışı korumak için aşırı anlayışlı, sahte bir tatlılık, sabır ve uysallıkla yüzeysel kalması ilişkinin olumsuz tarflarındandır.  Her iki burç insanının da varoluş nedenlerinin dışına çıkmadan bu birliktelikte kendi olma özelliklerini koruyabilmeleri oldukça önemlidir. Hemen kararlar alıp harekete geçmeye hazır Koç insanının, hangi kararın daha doğru ve adil olacağını düşündüğü için bir süre kararsız kalabilen Terazi’yi beklemeye tahammülü olmayabilir! Tüm bu özelliklere karşın, temelde ateş ve hava grupları birbirlerini dengeleyebilecek enerjiye sahiptirler. O nedenle uyumlu bir beraberlik kurma potansiyeline sahip oldukları inkar edilemez.  (koç burcu özellikleri)

Koç ve akrep burcunun uyumu

Mars tarafından yönetilen iki burç.. Evet aynı gezegenin etkisinde olsalar bile aslında birbirlerinden oldukça farklı bir karakteristik yapıya sahiptirler. Koç’un cesurca ve hevesle kendini ortaya koyma dürtüsü, ele avuca sığmayan, agresif ve dağınık enerjisiyle Akrep’in yoğunluğu ve derinliği birbirine pek iyi gelmeyebilir. Evet bu iki karışık enerji ufak çaplı bir kaos oluşturabilir. Akrep birleşen enerjiler, bütünleşme ve kaynaşma talep ederken, Koçlar sürekli yeni projeler, yeni başlangıçlar yapmanın, kendi  isteklerini gerçekleştirmenin peşindedir. Koç insanı samimi ve açık olduğu için gizli kapaklı işler çevirmez. Akrep insanı daima kuşkucu ve karşı tarafın analiz etme içgüdüsü yüzünden bazı sıkıntılar yaşanabilir. Bununla birlikte kendileriyle ilgili mutlaka gizemli, bilinmedik bir taraf bırakacakları için ,Koç burcunun sinirini oynatbilirler. Bu birliktelikte doyurucu bir ilişki sağlanabilmesi için her iki tarafın da ciddi tavizler vermesi gerekir. (koç burcu özellikleri)

Koç ve yay burcunun uyumu

Gelelim iki ateş burcunun uyumuna. Her iki burçta oldukça maceracı ruha sahip olduğu için, birlikte dünyayı tanımak, spontan kararlarla yolculuklara çıkıp dünyayı keşfetmek ve anı yaşamak isterler. Çok benzeyen enerjilere sahip olmaları uyumu  kolaylaştırır. Fakat Yay’ın prensiplerinde esnememesi, önyargılı ve ısrarcı olması; Koç’un ise bildiği gibi pervasızca ve anlık olarak davranmak istemesi ve bu konuda dayatması zaman zaman ciddi problemlere neden olabilir. Yay insanının  başkalarının işlerine burnunu sokan, herşeyi en iyi bildiğini iddia eden, kendini üstün gören bir tavrı vardır. Bu yönüyle hiçbir eleştiriyi kaldıramaz ama kendi hayatının senaryosunu yazmak durumunda olan Koç’a ne yapması gerektiğini söyleyip durdukça bazı ciddi çatışmalar yaşanabilir. Her iki burç insanı da ilişkide özgürlükçü yanlarını yitirmek istemezler ve kolay kolay uzun vadeli bir ilişkiye girmezler. Fakat birlikte en keyifli zamanları yaşayacaklarından şüphemiz yok.. (koç burcu özellikleri)

Koç ve oğlak burcunun uyumu

Koç burcunun hareketli ve fevri tavırları, soğukkanlı ve mesafeli olarak nitelendirebileceğimiz oğlaklar için aslında biraz itici olabilir. Koç ne kadar tepkisel ve an’da yaşasa da ise Oğlak burcu hayatı boyunca tedbiri elden bırakmaz. Koç insanı yeni başlangıçlar yapabilme özelliğine sahiptir. Ancak bıkıp sıkılma huyu olduğu için, başladığı işlerin sonunu getirmede sorun yaşar. Oğlak insanı ise tam tersi hedefe odaklıdır ve bu uğurda adım adım, azimle, inatla ilerler. Koç ne kadar sabırsızsa, Oğlak o kadar sabırlıdır. Bu bağlamda birliktelikleri oldukça zor olan bu iki burç, eğer her iki tarafta kendinden fedakarlık yaparsa birbirlerini dengeleme özellikleri olduğunu hatırlatalım.  (koç burcu özellikleri)

Koç ile kova burcunun uyumu

Hevesi hiç sönmeyen koç burcu ile kova burcu aslında oldukça ideal bir çift. Her ikisi de özgürlüğüne düşkün, bağlantısız ve bağımsız davranabilen insanlardır. Koç insanı tez canlı, aktif ve direkken; Kova insanı temkinli hali ve hem yakın hem de mesafeli duruşuyla çok da içten bir portre çizmez. Bir ilişkiye uzun uzun düşünüp tartmadan girmek istemeyen Kovalar’a, istiyorsa “hemen ve şimdi” ilişkiye başlayabilen Koç insanı fazla atak ve gözü kara gelir. Koç’un girişimciliği ve sabırsızlığı sabit bir burç olan Kova’da direnç yaratmazsa birlikte ne bağlı ne kopuk, değişik ve kendilerine özgü ve mutlu olabilecekleri bir sistemi rahatlıkla kurabilirler. (koç burcu özellikleri)

Koç ile balık burcunun uyumu

Sürekli enerjik ve arayış içinde olan koç burcu ile duygusal ve sezgisel güçleri ile öne çıkan balık burçları aslında o kadar uyumlu sayılmazlar. Balık insanının duyarlı ama bir hayli değişken, kararsız ve etkilenebilir yapısı Koç insanına ağır gelebilir. İlişkide sorunlar yaşandığında çözmek yerine geri çekilip kendine eziyet etmesi, kaçış ve bağımlılık özellikleri Koç insanını yorararken, Koç’un vurdumduymaz ve ilgisiz tavırları Balıklar’ı derinden yaralayabilir. Balık insanının aşırı duyarlı ve doğası gereği duygusal salınımlar yaşaması ve karar verme güçlükleri Koçlar’ın heves ve enerjilerini söndürüp, onları edilgenleştirebilir. (koç burcu özellikleri)

Koç burcu özellikleri

blank

Koç burcuna göre olan meslekler

Koç burcu daima hayatı boyunca parlak fikirler üretmeyi sever. Bunun yanında insanları fikirlerinin peşinden sürükleme tutkusu vardır. Zodyak’ın en rekabetçi burcu olmasının yanında aynı zamanda ilk burcudur ve yaptıkları her işte ilk olmayı sever ve daima önde olmak isterlerler. Zorluklarla karşılaşmaktan adeta zevk alırlar. Kendi alanlarında bir liderin sahip olması gereken cesarete sahiptirler. “Yönetici gezegeni Mars olan Koçlar, lider ruhları sayesinde itfaiyeci, ordu çalışanı, mühendis, antrenör, şovmen, kasap, marangoz, cerrah, matematikçi, müzisyen, mühendis, satışçı, elektronik mühendisi, dişçi gibi birçok meslek koçların ideal meslekleri olabilir.” (koç burcu özellikleri) https://www.horoscope.com/zodiac-signs/aries https://www.astrology-zodiac-signs.com/zodiac-signs/aries/ https://en.wikipedia.org/wiki/Aries_(astrology)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir