Kova burcu özellikleri – Erkek ve Kadın için Ayrı Ayrı

Editörlerimiz tarafından hazırlanan en detaylı kova burcu özellikleri yazımız sizlerle. Evet kova burcunun özellikleri, kova burcunun kişilik özellikleri, kova burcu hangi tarih, kova kadınının özellikleri, kova erkeğinin özellikleri, kova burcunun uyumlu olduğu burçlar, erkek ve kadın için ayrı ayrı yorumlar, bunun yanında kova burcunun olumlu ve olumsuz özellikleri gibi birçok detay bu yazımızda sizlerle.. Keyifli Okumalar

Genel Kova burcu özellikleri 

 • Kova burcu özellikleri
 • TARİH: (20 Ocak – 18 Şubat)
 • Sembolü: KOVA ŞEKLİ
 • Elementi: HAVA ELEMENTİ
 • Niteliği: SABİT
 • Olumsuz özellikleri: TAVİZ VERMEZ, ÖNCELİK OLARAK KENDİ ÖZGÜRLÜĞÜ GELİR
 • En sevdiği şeyler: GEZMEK, EĞLENMEK, DOST CANLISI VE YENİ KEŞİFLER
 • Nefret ettiği şeyler: SINIRLANDIRILMAK, SIĞ DÜŞÜNEN KİŞİLER VE ÇOK İLGİ İSTEYEN KİMSELER, ADALETSİZLİK
 • Gizli tutkuları: ÖZGÜRLÜK
 • Güçlü yanları: KENDİNE ÖZGÜN OLMASI VE YENİLİĞE AÇIK OLMASI
 • Zayıf yanları: ÇABUK VAZGEÇMESİ VE KİMSEYE GÜVENMEMESİ
 • Yönetici gezegeni: URANÜS
 • Renk: TURUNCU, YEŞİL VE GECE MAVİSİ
 • Gün: PAZAR
 • Uğurlu sayılar: 4 VE 7
 • Uğurlu taşları: Yeşim, Obsidyen, Zirkon, Akuamarin, Ametist TAŞLARI
 • Vücutta tekabül ettiği yer: AYAK BİLEKLERİ
 • Olumlu özellikleri: BAĞIMSIZLIK, ADALETLİ OLMASI, VİCDANLI, DOST CANLI, YENİLİKÇİ

Kova burcunun Genel Kişisel Özellikleri

kova burcu özellikleri erkek kadın
kova burcu özellikleri erkek kadın

Kova burcu SABİT burçlar olarak nitelendirdiğimiz burç sınıfına girer. Öteki sabit burçlara bakacak olursak bunlar; Boğa, Aslan ve Akrep’tir. Sabit burçlar her mevsimin tam ortasına denk gelmesiyle bilinirler. Sabit burçların en karakteristik özellikleri dengeleyici olmalarıdır. Sabit burçların hayat felselerinin özünde ise kendilerine bir yaşama amacı belirlemeleri ve ardından sürekli olarak bu amaç uğruna inşa etmeye başlamalarıdır. Çevresinde bulunun öncü burçların bir anda ağızlarından çıkan belkide öylesine söylenmiş güzel fikirleri eğer kafasına yatıyor ise bunları lafta bırakmaz ve hemen hayatına somut bir şekilde uygulamaya başlar. Kova burçları hayatlarında gelişen her olasılığı hesaba katmadan kesinlikle duramazlar.

Kova burcunun sahip olduğu bu vizyon ve fokuslanabilme özelliğinin Uranüs’ün etkisi sayesinde olduğunu belirtelim. Ama Uranüs’ten aldıkları bir başka can sıkıcı özellikleri ise ürkek ve saldırgan yapıları. Kova burçları genel olarak gelecek ile ilgili olan öngörüleri tutar ve adeta nokta atışıdır. Gelecekte nerede olmak istediklerini ve ne yapmak istediklerini bildikleri için ve çağın gereksinimelirinin neler olduğunu tahmin edebildikleri için kolaylıkla adapte olabilir ve rahatlıkla dönüşüm sağlayabilirler. Kova burcunun bir başka öne çıkan özelliği ise hümanist olmalarıdır. Yalnızlık bu burca göre değildir. Bunların yanında kova burçları toplumdan faydalanmasını çok iyi bilir ve çeşitli zihinsel çatışmalara girebilir ve yeni olan herşeyden haberdar olabilirler. Kova burçlarını kısıtlamaya ve engellemeye çalışmak onları rahatlıkla saldırgan ve hırçın yapabilir. Tabi bu özellikleri sadece kendileri için değil tüm canlılar için özgürlük isterler. Toplum içinde kova burçları soğuk ve duyarsız olarak görünseler bile aslında bu burcun kendi geliştirdiği bir savunma mekanizmasıdır. Evet kova burçları için ufak bir tavsiye verecek olursak artık duygularınızı saklamayı bırakıp bazı hislerinizi açık açık ifade etmenizde fayda var. (Kova burcu özellikleri)

NE KADAR TAKINTILI OLDUĞUNUZU SÖYLÜYORUZ. GÖRMEK İÇİN TIKLAYIINIZ..

Kova Yenilikçi ve ileri görüşlüdür..

Kovaların toplumda en öne çıkan özellikleri ise oldukça sessiz olmalarıdır. Ama sevdikleri insanlarla birlikte oldukça enerjik ve hayat dolu olduklarını da hatırlatalım. Kovalar her durumda ve şartlar ne olursa olun ihtiyacı olan insanlara yardımcı olmaktan asla vazgeçmezler. İnsanlara karşı olan objektif değerlendirmeleri ise çevresinde gelişen problemleri kolaylıkla çözebilen bir yapıya sahip olmasını sağlar. Kova burcu insanları kendilerini çevreleyen enerjiye ve kalabalıklara kolayca uyum sağlayabilmelerine rağmen azda olsa yalnız kalmayı tercih edebilirler.

Kova burcu özellikleri enerjisi yenilikçi ve öncüdür. Deneysel elektronik müzikten toplum odaklı yaşamaya kadar bu burcun keşfetmeyeceği hiçbir şey yoktur. Grupları ve takımları yöneten bir burç olarak insanları toplumsal bir mesele ya da politik bir ajanda etrafında bir araya getirmek Kova burcunun özel ilgi alanıdır. Kova enerjisi keskin ve hatta bazen tuhaf bir enerjidir. Ütopik dünyalar hayal etmemizi sağlar; bilim kurgunun ve icatların burcudur. Kova etkisi bir yandan bizi asileştirebilir ve gerçeklikten uzaklaştırabilirken diğer yandan da başka zamanlarda göremediğimiz olasılıkları görmemize yardımcı olur. Ayrıca duygularımızı ifade etme konusunda gönülsüz olabiliriz – Kova enerjisi rasyonel akıl yürütmeyi ve duygulara soğukkanlı bir yaklaşımı tercih eder.

Kova kadını ve Kova Erkeği Burç yorumları

Kova burcu kadınının özellikleri

kova kadını
kova kadını
Kova burcu kadınlarının aşk hayatı

Kova kadınları en dikkat çekici özelliklerini soğuk duruşlarından alırlar. Eğer bir kova ile birlikte oturuyorsanız neden bu kadar uzak olduğuna anlam veremeyebilirsiniz. Tabi bu özellikleri bir başka duyguyu tetikleyecektir, evet merak duygusu.. Kova kadınlarına duyulan merak onları oldukça çekici kılar. Kova kadınları eğer aşık olacak ise sadece kişiye değil onun gelecek planlarına da aşık olması gerekmektedir. (Kova burcu özellikleri)

Kova burcu kadınının genel ilişkileri

Kova kadınlarını genel olarak insanlarla olan ilişkilerinde iplerin elinde olması oldukça önemlidir. Kararlarını kova kadının kendi verebilmesi son derece önemli bir durumdur. Kova kadını sürekli aynı ortamlarda olmaktan sıkılır ve devamlı olarak yeni ilişkiler ve arkadaşlıklar kurmayı çok sever. Özgürlüğüne oldukça düşkün olan kova kadınları uzun süre boyunca aynı yere çakılı kalmaktan nefret ederler diyebiliriz. Kova kadınları karşı taraf ile ilişki kuracaksa öncelik olarak zeka seviyesinin yeterli olup olmadığını analiz eder. Güçlü bir zeka her zaman kova kadını için oldukça ilgi çekicidir.

Kova burcu kadını neleri sever? nelerden nefret eder?

Kova burcu özellikleri kadınları için yapılacak en kötü hata onları toplumsal standartlarda değerlendirmektir. Kova kadınları kendi çizdiği sınırlar ile yaşar ve tek yargılayabilecek kişi yine kendisidir. Bunlara ek olarak toplumsal adalet ve toplumsal değişim gibi konulara oldukça duyarlı olduğunu hatırlatalım.

Kova burcu kadını için ne hediye alınmalı ?

Kova kadınları için hediye seçerken ilk önceliğiniz daha önce şahit olmadıkları ya da sahip olmadıkları bir hediye olması yeterli olacaktır. Kısaca özetleyecek olursak kova kadını için tıpkı onun gibi benzersiz ve sıra dışı bir hediye almanız gönlünü fetheder. (Kova burcu özellikleri)

Kova burcu erkeğinin özellikleri

kova erkeği
kova erkeği
Kova burcu erkeğinin aşk hayatı

Gelelim kova erkeklerine. Evet sadece burçların erkekleri arasında bir değerlendirme yapacak olursak; en yaramaz burçlardan biri diyebiliriz. Genellikle ilginç ve anlaşılması zor olan espri anlayışları vardır. Karşı cinsi etkilemek için kullandıkları en etkili silahları kesinlikle dilleridir. Tanışma aşamasında oldukça konuşkan ve sıcak kanlı yaklaşımları vardır. Kova erkeklerinin bazı tuhaf özelliklerine alışmak biraz zaman alabilir.   (Kova burcu özellikleri)

Kova burcu erkeğinin genel ilişkileri

Kova erkeklerini genel anlamda analiz edecek olursak; topluma aykırı ve kimsenin beklentilerinin karşılamak zorunda hissetmeyen aykırı bir kişiliği sahiptir. un standartlarına ve beklentilerine göre hareket etmeyi reddeden özgün insanlardır. Bu özgünlükleri ve karakteristik özellikleri hayatının her aşamasında ve seçimlerimlerinin hepsine yansır. Eğer sizde aykırı bir kişiliğe sahipseniz kova erkekleri için bir adım öndesiniz demektir.

Kova burcu erkeği neleri sever? nelerden nefret eder?

Kova burcu erkeği anlaşılması oldukça zor ve gizemli kişilerdir. Genel olarak oldukça radikal fikirlere sahip kova erkekleri en nefret ettikleri şey sözlerinin arkasında durmayan insanlardır. Genel olarak kendilerini toplumdan dışlanmış hissettiklerini ve aykırı olduklarından bahsetmiştik, evet kendileri gibi kalıplara sığmayan insanlardan oldukça hoşlandıklarını belirtelim.

Kova burcu erkeğine ne hediye alınmalı?

Kova erkeklerinin ilgisini çekmek aslında oldukça kolay. Evet Kova burcu özellikleri, alacağınız hediye ile etkilemek istiyorsanız sadece ilginç ve sıra dışı koleksiyon tarzından eşyalar alamanız yeterli olacaktır. Bu bir antika ya da çok nadir bulunan teknolojik garip bir eşya olabilir. Kitaplarla arası iyi olan kova erkekleri için ise yürürlükten kalkmış dergiler ve sararmış orjinal kitaplar oldukça dikkat çekici olacaktır.

Kova burcunun diğer burçlar ile uyumu nasıldır ?

kova burcu özellikleri erkek kadın
kova burcu özellikleri erkek kadın

Kova ve Boğa Burcunun Uyumu

Kova burcu ile Boğa burcunun uyumuna gelecek olursak.. Kova burcunun yeniliklere ve gelişmeye olan tutkusu boğa burcunu biraz rahatsız edebilir. Boğa burcu genelde değişime kapalı yapısı ve rahatının bozulma endişesi bazı çatışmalara neden olabilir. Kova ve boğa ilişkisinde en başlarında bu çok göze batmasa bile zamanla hayatı oldukça ciddiye alan Boğa, sizin yaşama karşı alaycı duruşunuzdan pek hoşnut olmayacağı kesin. Bundan dolayı zamanla aranızın açılmasına ve ilişkinizin sonlanması gibi durumlar söz konusu olabilir.

Kova ve Koç Burcunun Uyumu

Sevecen ve sıcak kanlı koç burçları sizin daima ilginizi çekecektir. Sürekleyici yeni maceralar ve keşfedilecek yeni şeyler için en iyi partneriniz tabi ki yine sizin gibi bir koç burcu olacaktır. Yalnız ufak bir problemimiz var. Evet kovanın özgürlüğüne düşkün hali, koç burçları tarafından kıskançlık krizlerine neden olabilir. Eğer bu ufak problemi çözebilirseniz kova ve koçtan inanılmaz harika bir ikili olacaktır. (Kova burcu özellikleri)

Kova ve İkizler Burcunun Uyumu

Gelelim iki zeki burcun uyumuna. İkizlerin değişken ruh hali ve kova burcunun değişimi kovalama isteği aslında birbirini tamamlayıcı bir özelik olacaktır. Kova burcu da ikizler burcu da kıskanç olmayan burçlardır. Bu konuda birbirlerine tahammül edebilecek iki burç var ise bunlar kova ve ikizlerdir. Her ikisi de o kadar çok arkadaşa sahiptir ki diğer burçların buna tahammül edebilmeleri zordur. Hava grubu burçları aşırı duygusal bağlılıklara sahip olmadıkları için sevdikleri insanların diğer insanlarla olan diyaloglarını ve iletişimlerini oldukça sıradan bir şekilde karşılarlar. Çünkü bu durum iki burçta da olduğu için birbirlerini gayet iyi anlarlar.

Kova ve Yengeç Burcunun Uyumu

İçine kapanık ve hayatını hisleri ile yöneten yengeç burcu tabi ki kova ile yapamayacağını düşünüyorsunuz. Fakat durum tahmin ettiğiniz gibi değil. Burçların satürn etkisi altında olduğu için adeta terazinin iki tarafı gibi birbirlerini tamamlayacaklar. Yengeç’le bütünleştireceğiniz bu yanınız bazılarını çok şaşırtsa da, siz bu denge iki burç sahibini de büyüleyecek.

Kova ve Aslan Burcunun Uyumu

Kova burcu, bireysel, bağımsız ve farklıdır. Size bu kadar az benzeyen birini hayal etmek bile zordur. Kova isyankardır, toplumun alıştığı kuralları sorgular ve tabuları adeta yıkmak için yaşar. Eskimiş, zamana uymayan alışkanlıkları sarsar, yok eder ve yeniler. Aslan burcu kendisine göre daha gizemli olan kova burcunu çözmeye çalışacaktır. Aslanın yönetme isteği ve otoritesi ile bu iki burcun uyumu oldukça zordur.

Yalnız aşkın devamlılığı için iki tarafın da zaman zaman taviz vermesi gerekeceği bazı noktalar mutlaka olacaktır. Örneğin siz Aslan’ı sürekli güzel iltifatlarla motive etmeli ve bazen onun yaramaz çocuk tavırlarına karşı anlayışlı olmalısınız. O da sizin özgürlük isteğinize saygı duymalı ve bazen sizi kendi haline bırakmalı. İşte, o zaman her şey tahmin ettiğinizden de güzel olacaktır.

Kova ve Başak Burcunun Uyumu

Kova ve başak burcu birlikteliği, genel olarak olumlu gibi görünen yönleri oldukça fazladır. Bunda başak burcunun sakin ve kararlı yapısının da etkisi büyük diyebiliriz. Çünkü başak burcu bir şeyi elde etmek isterse, onu elde etmek için elinden geleni yapmakta hiç çekinmez. Bu durumda da kova burcunu etkilemek için başak burcu oldukça başarılı olabilir. Kova ve başak burcu ikilisi %60 başarılı gibi görünüyor desek yanlış olmaz.

Sizin gizemli görünüşleriniz, Başak’ları çok etkiler. Birlikte çok eğlenirsiniz ve ikiniz için de ilişkide esas olan budur. Başak’ın titizliğine karşı tabii ki siz daha rahat bir tipsiniz. Bu durum sizi biraz yorabilir. Ayrıca ilişkinizin bitme sebebi sizin çok hareketli olmanız veya bu ilişkiden sıkılmanız olabilir. (Kova burcu özellikleri)

Kova ve Terazi Burcunun Uyumu

Kova burcunun mantık yapısı, terazi burcu ile aslında oldukça fazla benzerlik gösterir. Her ikisi de zeki insanlardır ve karşılarındaki insanda da bu zeka parıltısını göstermek ister. Kova burçlarının çok duygusal, alıngan insanlara pek tahammülü yoktur. Karşısındaki insan leb demeden leblebiyi anlasın ister. Onun bu aradığı zeki terazilerde vardır. Genellikle sanatçı ruhlu olduğu kadar matematik kafası da oldukça gelişmiş olan terazilerle kovaların anlaşması çok da zor olmayacaktır. Bu, başlarda zorlu ama ilerleyen zamanlarda harika bir ilişki olabilir.

Sevdiği zaman tam anlamıyla bağlanan ve oldukça özverili olan Terazi, size en iyi eşlik edecek burçlardan biridir. Her ikiniz de özgürlüğünüze düşkünsünüz ve yaratıcılıkta sınır tanımıyorsunuz. Uzun vadede ilişkiniz mükemmel bir tablo oluşturur ve çok mutlu olabilirsiniz. (Kova burcu özellikleri)

Kova ve Akrep Burcunun Uyumu

Yüksek zekâlarınız ve algılama güçleriniz sizi hemen birbirinize çekecektir, doğru! Fakat Hava grubunun yeniliklere ve değişikliklere düşkün olan burcu Kova’lar için, Akrep taban tabana zıttır. Ne kadar anlaşmaya çalışsanız ve birbirinize iyi niyetli davransanız da sürekli fikir ayrılıklarına düşersiniz.

Her ikinizde sahip olduğunuz inatçı yapınız ve uzlaşmaz tavırlarınız ilişkinizi zora sokabilir. İletişim sorunlarınızı ortadan kaldırabilecek çözümler üretebilirseniz ortaya gerçekten güzel bir ilişki çıkması olasıdır. Akrep burçları hayatı keyifle yaşamanızı sağlayabilecek insanlardır ancak aşırı kıskanç oluduklarını ve aşırı derin duygusal bir yapıya sahip olduğunu hatırlatalım.

Kova ve Yay Burcunun Uyumu

Her yönüyle eğlenceli bir beraberlik gibi görünse de ikinizin de olaylara ve hayata bakış açısı aynı olduğundan uyumun uyumsuzluğuyla ilişkiniz o kadar da basit olmayacak. Kova ile yay burcu aşk uyumu, iki farklı burç grubunun birbirlerini en iyi şekilde destekleyen uyumlarından birini sunar. Kova burcu Yay’da; Yay burcu ise Kova’da eksik yönlerini tamamlama imkanı bulacaklardır. Hiçbir ilişki mükemmel değildir, uyum ne kadar güçlü olursa olsun aile eğitimi, çevre ve bireysel birikimler ilişkinin ne kadar uzun süreli olacağını belirleyecektir.

Yaşam hızınıza kimse yetişemez. Hiçbir şeye aldırmaksızın keşifler peşinde koşmaya devam edersiniz ve yaşamla oyun oynarsınız. Yay erkeğiyle aranızda parasal konularda tartışmalar çıksa da güçlü mantığınızla bu sorunun da üstesinden gelebilirsiniz. Ama dediğim gibi bu kadar çok birbirine benzeyen karakterler ya ilişkinin en başında ya da sonlara doğru kafa kafaya geleceklerdir. Umarım en başta bu durumu atlatabilir ve birlikteliğinize devam edebilirsiniz. (Kova burcu özellikleri)

Kova ve Oğlak Burcunun Uyumu

Analiz edilmesi en zor beraberliklerden biri diyebiliriz. Kova burcu yaşamı kendi değer yargıları ile kabullenir, kendi kuralları ile yaşar. Çevreyi ve çevrenin etkilerini çok fazla umursamaz. Oğlak burcu ise birlikte yaşadığı topluma ve değerlerine saygılıdır. İkisi bir ortama girdiklerinde büyük ihtimalle Oğlak, Kova burcunu kısıtlamaya çalışacak ve davranışlarını yadırgayacaktır. İkisi de bu tutumlarına anlam veremez. Kova özgür olmak, Oğlak ise bütünleşmek ister. Bu konuda kova oğlak uyumu kolay olmayabilir.

Beraberlik için hayli desteğe ihtiyaçları olan bu ikilinin ilişkileri pek de gelecek vaat etmiyor tabii ki. Ama üzülmeyin kim bilir belki çok iyi arkadaş olursunuz. Şansınızı bu yönde denemeye ne dersiniz? (Kova burcu özellikleri)

Kova Burcu özellikleri

Kova ve Kova Burcunun Uyumu

Neşe, hareket, akılcılık ve yenilik, ne isterseniz bu beraberlikte var. Yaşadığınız her gün bir macera ve farklı olaylar diliyorsunuz ama bazen de bu durumdan sıkılıyorsunuz. Fevri davranışlarınız ve ani çıkışlarınız yüzünden birbirinizle karşılaşabilirsiniz. Her tartışmada olayın komik bir yönünü bulup eğlenmeye başlayacaksınız işte bu nedenle harika bir aşk hayatı sizleri bekliyor.

Tüm bu uyuma rağmen, aşkta uçarı olduğunuz için sorumsuz davranışlarınız nedeniyle sürtüşmeleriniz olabileceğini hatırlatalım. Birbirinize hesap vermekten hoşlanmayacaksınız. Bu yüzden ilişkiniz zaman zaman rüzgârda kalan bir mum gibi olabilir. Karakterlerinizdeki sorunları törpülerseniz uyumlu ve mutlu olabileceğinizi unutmayın. (Kova burcu özellikleri)

Kova ve Balık Burcunun Uyumu

Kova burcu ile Balık burcu iletişim uyumu genelde sorunsuzdur ancak iletişim kanallarındaki farklılıklardan dolayı Balık burcunun bir yanı hep eksik kalacaktır. Kova burcu sözel iletişime sahiptir ve zekası ile hareket eder. Balık burcu ise ruhsal iletişimi ön planda tutar. Konuşulanlarda ruhsal derinlik ve duygusal yanlar arar. Ruhuna hitap edilemediğinde sohbet onun için doyurucu olamaz.

Kesintisiz bir arayış içinde olan ve zaman zaman da ne aradığını bilemeyen Kova’ların bu davranışlarına Balık’lar bir anlam veremezler. Balık, aradığı her şeyi sizde bulduğu halde bir türlü kendini size sevdiremeyeceğini düşünür. Sizi tatmin etmek zor olacağından aranızdaki inişler-çıkışlar bu ilişkiyi yok edebilir. Balık erkeğine karşı daha hassas davranmaya çalışmalısınız.

Kova burcu özellikleri

Kova burcuna uygun meslekler

kova burcu özellikleri erkek kadın
kova burcu özellikleri erkek kadın

Kovalar hayal güçlerini işlerinde kullanmayı seven ve sınırları olmadığına inanan burçlardır. Hayal gücünün gelişimine olanak tanıyan meslekler Kovalar için oldukça uygun meslekler olacağını belirtelim. Bunlarla beraber insanlığa faydalı olmayı seven kova burçları; üst düzey zeka gerektiren işler yapmayı da severler. Bu nedenle “Kovalar uzay bilimci, astronot, yoga eğitmeni, fotoğrafçı, pilot, astrolog, mimar, uçak mühendisi, elektrikçi, ar-ge işleri, radyolog, sosyal medya uzmanı, terzi, teknik ressam ya da programlama gibi işlerde oldukça başarılı olabilirler. (Kova burcu özellikleri) https://www.allure.com/story/aquarius-sign-horoscope-2020 https://www.astrology-zodiac-signs.com/zodiac-signs/aquarius/ https://www.cosmopolitan.com/uk/entertainment/horoscopes-monthly/a25735488/aquarius-traits/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir