Küçük Dövme Modelleri – Farklı Minimalist Dövmeler

Sadece küçük ve minimalist dövme sevenler için hazırladığımız küçük dövme modelleri serisinin 1. bölümüne hoşgeldiniz. En kaliteli görsellerle koreli sanatçının elinden çıkan birbirinden güzel içerikler sizlerle..

Küçük Dövme Modelleri

küçük dövme modelleri
küçük dövme modelleri

Dövme yaptırmadan önce aslında kendinize sormanız gereken birçok soru var. Çünkü vereceğiniz en ufak bir yanlış karar hayatınız boyunca istemediğiniz bir görünüme sahip olmanıza neden olacaktır. Bugün çok sevdiğiniz bir figür ya da yazı yarın sıkıntılı bir duruma düşmenize neden olabilir. Daha da önemlisi eğer dövmeyi yapacak kişiyi gözünüz tutmuyorsa o pişmanlığınız daha ilk dakikadan başlayabilir. Doğru dövme, doğru karar, doğru dövmeci, doğru bakım… 

blank

Son zamanlarda İstanbul başta olmak üzere Türkiye ’nin birçok yerine açılan farklı tarzlardaki dövme stüdyolarıyla beraber dövme sanatçılarının da sayısında da ciddi bir artış olduğu aşikar. Bu durum dövme stüdyolarının karakterlerinde değişim ve dövmelerin kalitesinde de bir dalgalanma yarattı. Bu yüzden dövme yaptırmadan önce, dövme stüdyosunda çalışan dövme sanatçılarını araştırmak daha iyi bir başlangıç olacaktır.

Minimalist Dövme Fikirleri

küçük dövme modelleri
küçük dövme modelleri

Eğer bir dövme yaptırmak için karar verdiyseniz ilk olarak istediğiniz motifin benzer çalışmalarını daha önceden yapmış ve işinde ustalaşmış bir dövme sanatçısı araştırmanızı öneririm. Bir sonraki aşamada ise istediğiniz dövme tarzına uygun ve işlerini beğendiğiniz dövme sanatçısının stüdyosuna gidip, hijyenik bir ortamda çalışıp çalışmadığını kendi gözlerinizle görmeniz en sağlıklısı olacaktır.

küçük dövme modelleri
küçük dövme modelleri

Tek kullanımlık paketli iğneler kullanılması, dövme ekipmanının her müşteri için ayrıca hazırlanıp sterilize ediliyor olması ve sanatçının kullandığı boyaların sağlık standartlarına uygun olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

küçük dövme modelleri
küçük dövme modelleri

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz süreçlerden sonra vücudunuzda taşımak istediğiniz modelde ki dövme sanatçısının kendisine anlatmak bir sonraki aşama olmalı. Artık bu noktadan sonra iyi bir dövme sanatçısının karşısında olduğunuzu farz edersem, istemiş olduğunuz motifi hangi bölgeye yaptırmak istediğiniz, dövmenin ebatları, beğendiğiniz örnek işler/sanatçılar vb konularda sorular sorarak kendisini tasarım konusunda yönlendirmenizi isteyecektir. Bununla beraber dövmeyi asıl değerli kılan şey kişiye özel olarak tasarlanmasıdır. 

(küçük dövme modelleri)

küçük dövme modelleri
küçük dövme modelleri

Çoğunlukla dövme yaptırmaya karar vermek en zor aşamadır. Bundan sonrasındaki en zor aşama ise nasıl bir dövmeyi hayatınız boyunca taşımak isteyeceğinize karar vermektir.

küçük dövme modelleri
küçük dövme modelleri

Buradaki en önemli kısım yaptıracağınız dövmeyi hayatınız boyunca taşıyacak olduğunuzun farkında olmanız ve sırf son zamanlarda popüler olduğu için kendinizi bir dövme koltuğunda bulmadığınızdan emin olmanızdır.

Eğer derinizin hassasiyeti ve alerjik bir durumunuz var ise dövmenize sahip olmadan önce doktorunuza konuyla ilgili danışmanızı öneririm.

blank
küçük dövme modelleri

Aslında dövme bakımı ile ilgili çeşitli tercih edilen çeşitli yöntemler vardır. Unutulmaması gereken öncelikli konulardan birincisi dövmenin açık bir yara olduğudur ve dövmenin olabildiğince temiz tutulması gerektiğidir.

(küçük dövme modelleri)

Dövmeniz tamamlandıktan sonra, günde en az 2 kere anti-bakteriyel sıvı sabunla birlikte sabun kalmayacak şekilde dövme yapılan bölgeyi yıkamanız ve minimum 3 gün boyunca bu işlemi devam ettirmeniz gerekmektedir. Tabi suyun çok sıcak ya da ılık olmamasına da dikkat edilmesi de önemli konulardan bir diğeri. 

blank

Bu işlemlere ek olarak her yıkamadan sonra dövmenin bulunduğu bölgenin temiz bir kağıt havlu yardımı ile ıslaklığının alınması, streç film yardımı ile dövme yapılan bölgeyi kapatmak ve her defasında yeni bir streç kullanmak sağlıklı bir bakım süreci geçirmenize yardımcı olacaktır.

blank

Kişiden kişiye farklılık gösterebilen iyileşme süreçleri ortalama olarak 5-10 gün arasındadır. Bu süre zarfında deniz ve havuzdan uzak durup, dövmenizi de iyileşmemiş halde kesinlikle güneşe maruz bırakmamalısınız.

blank

Dövme bakımının ve iyileşme sürecinin en az dövmenin işçiliği kadar hassas olduğunu unutmayın. İyileştirme süreçlerinde aklınıza takılan herhangi bir soru olursa da öncelikli olarak dövme sanatçınıza danışınız.

blank

Aslında dövmemizi sadece yaz aylarında değil tüm hayatımız boyunca iyi koruyup iyi bakmamız gerekecektir. Her daim duş sonrası nemlendirici sürüp, güneş ışınlarına birebir maruz kalmaması açısından yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmanız dövmenizin yeni yapılmış gibi durmasına yardımcı olacaktır.

blank

En büyük yanlış yönlendirmelerden biri kesinlikle su değmemesi  konusunda yapılan yönlendirmelerdir. Tam tersine dövme yapılan bölge bahsettiğim gibi sık sık temizlenerek steril tutulmalıdır.

Dövme yapıldıktan sonraki iyileşme süreçlerinde antibiyotikli ve yağlı kremler ( vazelin, merhem vb. ) kullanılmamalıdır.

blank

Dövmeniz ile ilgili kararlarınızı acele davranmadan ve enine boyuna düşünerek vermeniz, hayatınız boyunca taşıyacağınız ve her baktığınızda mutlu olabileceğiniz bir deneyime sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Eğer bir dövme daha ya da ilk dövmenizi yaptırmaya karar verirseniz şimdiden yeni dövmenizi güle güle taşıyın.

blank

KADINLAR İÇİN KISA SAÇ MODELLERİ YAZIMIZA GÖZ ATTINIZ MI?

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank

by https://www.redbookmag.com/body/mental-health/g2795/tiny-stunning-tattoos-for-grown-ups/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir