Nasıl Zengin Olunur ?

Nasıl Zengin Olurum Diye Soranlara Tavsiyeler

 Herkesin aklına gelen yada gelebilecek bir soru: Nasıl zengin olunur ? Her gün 09.00-18.00 arası çalışarak zenginliğe kavuşulmayacağını sanırım hepimiz biliyoruz. Zengin olmak sabır ve strateji işidir. Aceleci davranmak gibi hatalar yapmazsanız aslında o kadarda uzak değil. Zengin olmayı bir merdivene benzetirsek eğer, basamakları tek tek çıkmalısınız. Ama dikkat! Öyle ani zıplamalar yapmayın, düşebilirsiniz. 

Zengin İnsanlar Zenginliğe Nasıl Ulaştılar? İşte Başarıya Giden Yolda Bazı Tüyolar


1. Hayal kurmaktan vazgeçme

Zengin olma hayalinden bahsetmiyorum. Sizin başarıdan başarıya koştuğunuz ortamı HAYAL edin… Bu sizi sürekli motive edecektir. Başarmanın yolu çalışmaktan geçer , çalışmak için yeterli motivasyonu bu hayalleriniz sağlacaktır.

2. Geliri artırın. 

Tek bir gelir kaynağına bağlı kalmayın. En az 3 gelir kaynağı oluşturmalısınız. Gelir kaynakları oluştururken yeterli risk analizlerini yapmalısınız. Mevcut işiniz yeterli ben sadece bu işte yükselmeliyim derseniz büyük bir  hata yaparsınız. Siz uyurken de para kazanmanın yollarını bulmalısınız.

3. Gereksiz Harcamaları Hayatınızdan Çıkarın

 Evet artık harcama yaparken artık 2 kere düşünmeliyiz. Bu aldığımız şeye gerçekten ihtiyacım var mı ? Böylelikle bu gereksiz harcamalara gidecek paralar yeni iş fikirler  için biriktirebilirsiniz. Kısaca her ay bir isteğinizden vazgeçip bütçeyi kısın. Gerçekten sonuca şaşıracaksınız.

4. Çevrenizdeki İnsanları Gözden Geçirmek

 Unutmayın fırsatı bilmeyen, fırsata erişemez.Çevrenizde  zengin ve zeki insanlardan oluşsunuz. İnsan, birlikte en çok zaman geçirdiği beş kişinin ortalamasıdır.” Jim Rohn. Aslında bu söz her şeyi özetliyor. Zenginlerin sosyal ortamında sürekli FIRSAT ve YATIRIM gibi konular konuşulır.

5. Risk Almayı Bilin

Bir gerçek varsa oda risk almadan zengin olunmaz. Değişimi kucaklayın ve değişimden korkmayın. Cesaretinizi toplayın, ölçülü, size uygun risk alın. Bu hayatta korkmanız gereken bir şey varsa oda aynı yerde kalmak olmalı.

Her zaman sistemli olun

6. Doğru Yatırım

Kazandığınız parayı doğru bir yatırıma yatırmadan hedeflerinize ulaşamazsınız. Para ile para kazanmayı öğrenmelisiniz. Birikiminizi çeşitlendirip (döviz, altın, mevduat), uykularınızı kaçırmayacak şekilde yatırıma çevirmenizi tavsiye ediyoruz. Yaptığınız yatırımların siz uyurken size para kazandırması en önemli faktör. Ama yatırım yapacağınız kanalları iyi analiz etmelisiniz. Gerekirse bir uzmandan yardım almanızı tavsiye ederiz.

7. Kendinizi Geliştirin

– Bütün hayatınız boyunca kendinizi geliştirmelisiniz. Profesyonel becerilerinizi, liderlik becerilerinizi, finansal becerilerinizi, sosyal becerilerinizi ve genel hayat becerilerinizi artırın. Kendinizi değerli yapmanız zengin olma şansınızı artırır. Kazandığınız her beceri sizin daha özgüvenli ve yaratıcı olmanızı sağlacaktır.Hayatın hiçbir evresinde öğrenmeyi bırakmayın.

8. Vizyon Sahibi Olmak

Vizyon oluşturun. Neden varlıklı olmalısın? Buna bağlı olarak amaçlarınızı belirleyin. Amacınız sizi sürekli ileriye taşımalı. Amaçlarınızı belirlemezseniz ve amaçlarınıza odaklanmazsanız yükselemezsiniz.

9. EN ÖNEMLİSİ TABİ Kİ SAĞLIK

Nasıl zengin olunur sorusunun cevabını ararken eldekinden olmamak lazım. Yani sağlımızdan. Sağlıklı olun. “Sağlıktan büyük zenginlik yoktur ” diye bir söz vardır. Para kazanmaya çalışırken sağlıklı kalmazsanız daha sonra kazandığınız paraları sağlıklı olmak için harcarsınız. Bunun yanı sıra  sağlıklı olursanız sıkı çalışabilir, kazancınızı arttırabilir ve aynı zamanda ömrünüzü uzatabilirsiniz. Diğer taraftan sağlık masraflarınızı da azaltabilirisiniz. Yaşam enerjinizle her şeyden zevk alırsınız. Kendize değer verin..

https://www.businessinsider.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir