Netflix de izlenmesi gereken filmler – Dev Liste

Sizler için editörlerimiz tarafından hazırlanan netlix orjinal yapımlarından oluşan harika film rehberine hoşgeldiniz. Stabilhayat ekibi sizi tekrar ne izlesem derdinden kurtarıyor.. Yorumlarınızı bekliyoruz. Netflix de izlenmesi gereken filmler;

Black Mirror: Bandersnatch (2018)

netflix de izlenmesi gereken filmler
netflix de izlenmesi gereken filmler

Black Mirror dizisi bu sefer karşımıza çok farklı bir organizasyon ile çıkıyor. Evet bu filmi izlerken filmin akışını siz belirliyorsunuz. Filmin süresi sizin seçtiğiniz seçeneklere göre değişiyor. İzleyicinin filme müdahale edebilmesi bütün netflix kitlesini ciddi manada memnun etmiş gözüküyor.

Bu filmimizde Black Mirror: Bandersnatch, genç bir programcının maceralarını konu ediyor. Genç adam, kapsamlı bir fantastik romanı video oyunu haline getirir. Ancak romandan dönüştürdüğü bu oyun onun hayatının alt üst olmasına neden olur. Genç adam bir süre sonra gerçeklik ve sanal dünyayı sorgulamaya başlar. Büyük bir kargaşaya yol açan adam, çok geçmeden kendisini zorlu bir mücadele içerisinde bulur.

Roma (2018)

netflix de izlenmesi gereken filmler
netflix de izlenmesi gereken filmler

Cleo, Meksiko’nun orta sınıf ailelerinin yaşadığı bir Roma mahallesinde bulunan bir evde hizmetçi olarak çalışan genç bir kadındır. Bir yandan ev işleri ile uğraşan Cleo, bir yandan da evdeki dört çocukla ilgilenmektedir. O tüm zamanını hizmetlisi olduğu evde geçirse de kendisine ait bambaşka bir dünyası vardır. Genç kadın, gönlünü Fermin adındaki bir adama kaptırmıştır.

Ancak bu ilişki pek de Cleo’nun düşlediği gibi sonuçlanmaz. Bu sırada evin dört çocuk annesi olan hanımı Sofia, kocasının yokluğu ile başa çıkmaya çalışır. Birbirinden farklı hayatlara sahip olsalar da benzer travmalar yaşayan Cleo ve Sofia, siyasi kargaşanın hüküm sürdüğü bir ortamda birbirlerinin en büyük yardımcısı olacaktır.

Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini “Büyük Umutlar”, “Harry Potter ve Azkaban Tutsağı”, “Y Tu Mama Tambien”, “Son Umut” ve “Yerçekimi” gibi başarılı filmler ile karşımıza çıkan iki Oscar ödüllü Alfonso Cuaron üstleniyor.

Solo-Yalnız

netflix de izlenmesi gereken filmler
netflix de izlenmesi gereken filmler

Solo, kaza sonucu kayalıklardan düşen genç bir sörfçünün hayatta kalmak için verdiği mücadeleyi anlatıyor. Alvaro Vizcaino, Kanarya Adası’ndaki en mükemmel dalgayı arayan genç bir sörfçüdür. Kanarya Adası’na oldukça uzak bir bölgeye giden Alvaro, deniz kenarındaki kayalık bölgede dolaşarak sörf yapmak için en uygun yeri seçmeye çalışır.

Tam doğru noktayı bulduğu sırada kaza geçiren Alvaro, kayalıklardan aşağıya yuvarlanır. Yüzlerce metre aşağıya düşen Alvaro ağır bir şekilde yaralanmıştır. Issız bir bölgede olan genç adamın yardımına koşacak kimse yoktur. Alvaro, adeta bir ölüm kalım savaşı ile karşı karşıyadır. Günün sıcaklığı, gecenin soğukluğu, dayanılmaz acı ve şiddetli susuzlukla savaşan Alvaro, bir süre sonra halüsinasyonlar yaşamaya başlar. Ölümün eşiğine gelen Alvaro, hayatta kalmak için acımasız doğanın üstesinden gelip korkuları ile yüzleşmek zorundadır. İnanılmaz bir survivor filmi sizleri bekliyor..

The Ballad of Buster Scruggs (2018)

netflix de izlenmesi gereken filmler
netflix de izlenmesi gereken filmler

Film, gerçekten de bir kitabın hikâyelerini takip ediyor gibi görünüyor, hikâyeleri bağlayan sahnelerde bu kitabı görüyor ve sayfaların çevirilişine tanıklık ediyoruz. İlk hikaye, filme adını da veren Buster Scruggs’ın (Tim Blake Nelson) hikayesi. Neredeyse bir müzikal olan bu bölümde Buster Scruggs kan dökmeyi seven, “insanlardan nefret ettiği” söylenen, müzikal yeteneği ise vahşi batıda tartışmasız olan bir kovboy. Ta ki karşısına daha iyi bir silahşör ve müzisyen çıkana kadar… İkinci hikâye ise beceriksiz bir kovboyu anlatıyor.

Hiçliğin ortasındaymış gibi duran bir bankayı soymaya karar veren kovboy (James Franco), karşısında cevval bir banka emekçisini bulacaktır. İdama mahkum edilen kovboyu ise umulmadık bir son beklemektedir.

BU KADAR FİLM YETER DİZİ YOK MU DİYENLER İÇİN HAZIRLADIĞIMIZ BÖLÜME GEÇMEK İÇİN TIKLAYIN..

To All the Boys I’ve Loved Before / Sevdiğim Tüm Erkeklere (2018)

netflix de izlenmesi gereken filmler
netflix de izlenmesi gereken filmler

Lara Jean adındaki baş kahramanımız aşkı yaşayanlardan değil de yazan

Şöyle ki, kendisi bu yaşına kadar aşık olduğu tüm erkeklere, onlara hiçbir zaman söyleyemeyeceği duygularını içeren herşeyi bir mektup halinde yazar.

Ve Lara Jean, kimse ulaşmasın diye bu mektupları saklar ancak bir gün bu mektuplar beklenmedik şekilde sahiplerine ulaşır. Hem de aynı anda! Ve bundan sonra Lara Jean’in aşk hayatında karmaşıklıklar başlar.

Private Life (2018)

netflix de izlenmesi gereken filmler
netflix de izlenmesi gereken filmler

Richard (Paul Giamatti) ve Rachel (Kathryn Hahn) çifti, 40’lı yaşlarında çocuk sahibi olmak için her yolu deneyen bir çifttir. Birçok başarısız tıbbi tedavinin ardından sonunda yumurta donörü yöntemine ikna olan ikili, bu konuda Richard’ın üvey kardeşi Charlie’nin 25 yaşındaki kızı Sadie’den (Kayli Carter) yardım istemeye karar verir.

First They Killed My Father (2017)

netflix de izlenmesi gereken filmler
netflix de izlenmesi gereken filmler

Loung Ung; Khmer Rouge Kamboçya’da gücü eline aldığında 5 yaşındadır. 70’lerde göçe zorlanmış orta sınıf bir ailenin çocuğu olan kızın hayatı, Khmer Rouge Kamboçya’yı işgal ettiğinde alt üst olur.

Bu dönemde 4 yıl süren bir terör yönetimi ve soykırım sonunda 2 milyon insan ölür. Loung Ung ve ailesi konforlu evlerini ve hayatlarını bırakıp çalışma kampında yaşamaya zorlanırlar. Eski bir memur olan babası öldürüldüğünde ise küçük kız ailesiyle birlikte hayatta kalmaya çalışacaktır.
Angelina Jolie’nin Loung Ung’un kitabından Ung ile birlikte senaryoya aktardığı ve tek başına yönettiği filmin başrollerinde Phoeung Kompheak ve Sveng Socheata yer alıyor.

The Christmas Chronicles (2018)

blank

“The Christmas Chronicles”, gizlice Noel Baba’nın kızağına binen iki kardeşin macera dolu yolculuğunu konu ediyor. Tüm çocukların heyecanla beklediği güne az bir zaman kalmıştır. Kate ve ağabeyi Teddy’nin de en büyük hayali Noel Baba’yı görebilmektir. Kardeşler Noel Baba’yı görmenin yanı sıra onu kameraya çekmeyi de planlar.

Noel arifesinde Noel Baba’nın gelişini gözetleyen Kate ve Teddy gizlice kızağa biner. Çoğu çocuğun hayalini yaşayan kardeşler oldukça heyecanlıdır. Fakat bu macera dolu yolculuk birçok soruna neden olur. Noel Baba’nın kaza yapmasına neden olan kardeşler Noel’i büyük bir tehlikeye atar. Onlar ne yapıp edip her şeyi yoluna koymalı, Noel’i kurtarmalıdır. Kate ve Tedd, Noel Baba ve sadık cinleri ile birlikte Noel’i kurtarmak için zorlu bir maceraya atılır.

Bird Box (2018)

blank

İnsanları sadece bir bakışta çılgına çeviren garip bir kötülük dünyayı tüketmiştir. Bu gizemli güç dünyadaki nüfusu azalttığında, Malorie (Sandra Bullock) bilinmeyenle yüzleşmek ve iki çocuğuyla birlikte güvende olabilecekleri bir yere sığınmak zorudadır. Oldukça tehlikeli olan bu yolculukta tek bir hataları ölümlerine sebep olacaktır.

Üstelik yolculuk sırasında ne olursa olsun gözleri bağlı olmalıdır. Onlar diğer duyularına güvenerek bu yolculuğa atılırken, peşlerindeki bir varlık da kendilerini adım adım takip etmektedir. “Bird Box”, çocuklarıyla hayatlarını huzur içinde yaşamanın yanı sıra, muhtemelen efsanelerde bahsedilen güvenli bir cennete girmeyi amaçlayan bir kadın olan Malorie’yi izliyor.

DAHA FAZLA FİLM YOK MU DİYENLER İÇİN TIKLAYIN..

The Fundamentals of Caring (2016)

blank

Jonathan Evison aynı isimli kitabından uyarlanan filmde, Ben Benjamin, oğlunu yıllar önce kaybeden ve sorunlar yaşadığı eşiyle boşanma aşmasında olan emekli bir yazardır. Maddi olarak da sıkıntılı günler geçiren Ben Benjamin, bakıcılık yaparak sorunu çözebileceğini düşünür ve Trevor adında bir gencin bakıcılığını üstlenir.

Trevor, tedavisi olmayan bir hastalıktan muzdarip, tekerlekli sandalyeye bağlı olan bir gençtir. Birbirlerine alışmakta zorluk çekseler de zamanla iyi bir ikili haline Ben ve Trevor, hayatlarını değiştirecek bir yolculuğa çıkar.

Okja (2017)

blank

Birlikte Güney Kore’nin dağlarında büyüdüğü Okja isimli değişik hayvanı ile neredeyse cennet gibi bir 10 yıl geçiren Mija (An Seo Hyun) isimli kız, Okja’ya gözü gibi bakar. Ancak Okja’nın peşinde bazı kişiler vardır. Onun üzerinde deney yapmak, hayvanı insanlara sergilemek için kullanmak isterler.

(netflix de izlenmesi gereken filmler)

Uluslararası bir şirkette CEO olarak görev yapan ve Mija’nın arkadaşı olan Lucy Mirando (Tilda Swinton), kendisinin yararına olacağı ve bu durumdan kar sağlayacağı için bir yolunu bulup Okja’yı yakalar ve New York’a gönderir. Bunun üzerine Mija onu kurtarmak için yollara düşer ancak onun üzücü yolculuğu bir grup kapitalist ve kötü niyetli kişilerle çakışır. Mija’nın tek amacı çok sevdiği dostunu eve getirmektir. Bu farklı grupların hepsi de Okja’nın kaderinin kontrolünü ellerine almak için birbirleriyle savaş vereceklerdir.

Beasts of No Nation (2015)

blank

Jane Eyre uyarlamasıyla uluslararası sinema arenasında parlayan ve True Detective diziyle de dikkatleri üzerine toplayan genç yönetmen Cary Fukunaga’nın Uzodinwa Iwala’nın aynı adlı eserinden beyazperdeye taşıdığı filmde, Afrika ülkesindeki iç savaşta savaşması için ailesinden kopartılan çocuk asker Agu’nun öyküsü anlatılıyor.

Shirkers (2018)

blank

Hikâye, Sandi Tan’ın çocukluğu ve yakın arkadaşı Jasmine ile film dünyasını keşfetmeleriyle başlıyor. Daha sonra ikiliye bir sinema kursunda tanıştıkları Sophia katılıyor. Filmi çalıp kayıplara karışan Georges Cardona ise gittikleri kursun hocası. Cardona’nın yakın ilgisi Tan’ı senaryo yazmaya ve hep beraber bir film çekme fikrine yönlendiriyor. https://www.netflix.com/tr/title/80241061

(netflix de izlenmesi gereken filmler)

Kültür merkezinde aldıkları kurstan sonra yurtdışında üniversiteye giden üçlüden Sandi, İngiltere’deyken bir senaryo yazıyor ve Cardona’nın desteğiyle yaz tatilinde filmi çekmeyi kafasına koyuyor. Aslında en başta zamanlama konusunda Sandi ve Georges ile Sophia ve Jasmine arasında fikir ayrılığı ortaya çıkmış. Sophia ve Jasmine’in kısa zamanda hazırlanma ile ilgili tereddütlerine rağmen Georges’un ısrarı ile Sandi’nin istediği olmuş. Böylece film 1992’nin yazında çekilmiş.

Bu benim dünyam değil

blank

Depresyona girmiş bir kadının rahat yaşamı bir soygun sonrasında kurban gitmesi sonucu bir anda sarsıntıya uğramıştır. Bir anda boşluğa düşen kadın artık kendine yeni bir hedef koymuştur. Kendisini soymuş olan hırsızların ardına düşecek ve onları bularak intikamını alacaktır. Bu koşuşturmaya ilginç bir komşusuda destek çıkacaktır. Fakat kısa bir zaman sonra bünyelerini aşan bir durumla karşı karşıya kaldıklarını farkederler. Karşılarında çok tehlikeli suçlular bulunmaktadır.

KAÇIRMAMANIZ GEREKEN FİLMLERİ MERAK EDİYORSANIZ TIKLAYIN..

Tek çare kazanmak (netflix de izlenmesi gereken filmler)

blank

Kumarbaz bir adam olan Eddie Garret, hapishaneye giren bir arkadaşının ricasını kıramaz ve onun vereceği çantayı korumayı kabul eder. Aldığı çantanın içinde 50 bin dolar vardır. Çok geçmeden arkadaşına verdiği sözü tutamaz ve parayla kumar oynamaya başlar. Şans ondan yana değildir ve tüm parayı kumarda kaybedip arkadaşına borçlanmıştır. Paranın sahibinin hapisten çıkmasına ise az bir zaman kalmıştır. Eddi, kısa sürede kaybettiği parayı geri kazanmak zorundadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir