NetFlix Dizi Önerileri 2020 – En İyi NetFlix Dizileri Sizlerle

Sizler için oluşturduğumuz listemiz burada sizlerle. En güncel netflix dizi önerileri listesini sizin için süzerek buraya getirdik. Çok fazla kategoriye sahip Netflix platformundan kendinize uygun diziyi bulmak çok zor biliyoruz ama sorun değil biz sizin yerinize listeledik .. (netflix dizi önerileri 2019)

Sizler İçin Bir Süzgeçten Geçirdiğimiz NetFlix Dizi Önerileri 2019 Listemiz :

The Witcher

The Witcher, geçmişi oldukça sorunlu, yakışıklı ve karizmatik bir yaratık avcısı Rivialı Geralt’ın, büyüler, gizem ve tehlike dolu hayatını ele alıyor.  Başrolde Henry Cavill’in olması, Avrupa’nın birçok farklı lokasyonunda yapılan çekimlerin seyirciyi gerçekten büyünün ve gizemin içine sürüklemesi, hayranların adeta bu seriye tutulmasına neden olmuş durumda..

Dizinin 2. sezonuna gelecek olursak…

The Witcher dünyası, birbiri ile bağlantılı romanlar ve kısa hikayeler olarak yazıldığı için, bir sonraki sezonun nereden geleceği belli olmuyor. 

Birinci sezon, Sapkowski’nin ‘Son Dilek ve Kaderin Kılıcı’ adlı kısa öyküler derlemesinden ekrana uyarlanmıştı. Bunlar ayrıca yazarın, 80’lerin ortalarında ve 90’ların başında yayınladığı ilk hikayelerdi.

Locke & Key

blank

Netflix’in bu sene yayınladığı harika bir dizi ile karşınızdayız. Dizi, babalarının öldürümesinden sonra Maine’deki eski atalarından kalma evlerine dönen 3 kardeşin hikayesini anlatıyor. Kardeşler eve döndükten bir süre sonra, onlara birçok güç ve yetenek veren mucizevi anahtarları olduğunu fark edecekler. Ancak bir şeytanın bu anahtarların peşinde olduğunu ve ona ulaşana kadar da durmayacağını henüz bilmiyorlardır. Her birinin farklı ve inanılmaz özellikleri olan anahtarlar sizi çok farklı bir serüvene götürecek. Gerçekten sezonun nasıl bittiğini anlamayacaksınız..

Mindhunter

 |IMDb: 8,5

NetFlix Dizi Önerileri by NETFLİX
NetFlix Dizi Önerileri by NETFLİX

Bu dizimiz gerçekbir hikayeye sahip. Dizimizin konusu insanların neden suç işlediğini ve insanları suça iten nedenleri inceleyen dizi olayları sosyolojik ve psikolojik tüm yönleri ile ele alıyor. İzleyicilere çok farklı bakış açıları kazandıracağına eminiz. 

Karakterler ve karakterlerin konuştukları seri katillerin gerçekte yaşamış olması diziyi dikkat çekici yapan bir diğer özelliği. NetFlix Dizi Önerileri 2019 listesine devam edelim.

Stranger Things

IMDb: 8,9

stranger things
stranger things

Bir kasabada geçen hikayemiz 4 kişilik bir çocuk grubunu ele alıyor. Gençlere yönelik olan bu dizi kaybolan arkadaşlarını ararken karşılaştıkları garip ve fantastik olaylara dayanıyor. Gizemli yaratıklar ve fantastik olaylardan hoşlanıyorsanız bu dizi tam size göre.

Russian Doll

IMDb: 8,1

NetFlix Dizi Önerileri by NETFLİX

Nadia adlı karakter bu dizide her gün ölmekte ve 36. Yaş gününü tekrar yaşamaktadır. Eğlenceli ve gayet farklı bir senaryoya sahip dizi ilginizi çekeceğinden eminiz.

Black Mirror (2011- )

NetFlix Dizi Önerileri by NETFLİX
NetFlix Dizi Önerileri by NETFLİX

– IMDb: 8,9

Bizce bu zamana kadar yapılan en kaliteli dizilerden biri diyebiliriz. Her bir bölümü sinema tadında ve birbirinden bağımsız. Dizi bir yanda ileri teknolojileri, diğer yanda insanın değişmeyen tabiatını ele alıyor. Ağır eleştiri içeren dizi gerçeklik algınızı tamamen değiştirecek.

Dead to Me

blank

Zıt karakterlerin harika bir dostluk kurabileceğine inananlar, özgürlüğüne düşkün olanlar, biraz da yas tutmanın tuhaf yolları olabileceğini düşünenler için harika bir dizi

Ergenliğini Married with Children, yetişkinliğini Samantha Who? ile geçiren ve kalbimizi çalan Christina Applegate’in başrolde yer aldığı Dead to Me, eşinin yasını toplumsal normlara ve beklentilere yeterince zıt bir şekilde tutan, kibarlık ve istemediğini yapmamak arasında bir seçim yapan (ve çoğunlukla ikinicisini seçen) Jen ve özgür ruhlu Judy arasındaki dostluğu anlatıyor. Kaçırmamanız gereken bir dizi.

The Society

blank

Okul gezisinden döndüklerinde kasabadalarında ki herkesin yok olduğunu ve kasabadan tüm çıkışların kapandığını fark eden birkaç okul otobüsü dolusu liseli genç, toplumsal düzeni yeniden kurmak, modern yaşamın gereklerini yerine getirerek düzeni sağlamak ve içlerindeki korkuyu ve şiddet eğilimini bastırmak zorunda kalıyorlar. İlginç bir gençlik filmi sizi bekliyor diebiliriz.

The OA

blank

Fantastik ve gizemin iç içe geçtiği film ve diziler arayanlar, biraz da muhteşem geri dönüşlere inanlar için…

Anlaşılmaz bir şekilde ortadan kaybolan görme engelli küçük bir kız, yedi yıl sonra görme duyusunu geri kazanmış olarak ortaya çıkışı, bir kısmı onun bir mucize ürünü olduğuna, kalanı tehlikeli bir yaratık olduğuna inana bir kasaba dolusu insan . Düşüncenin duyguların en güçlü enerji olduklarını , neler hakim olabileceğini anlatıyor . hızla değişen dünyada insan düşüncesinin de ona paralel değiştiğini ve insan değişimine yapay zekanın da katkısının hızlı etkili olduğunu tezi destekler bir dizi .r. Fantastik ve bilimkurguyu iç içe geçiren, kadrosunda birçok ünlü oyuncu ve tanıdık yüzü barındıran gizemli bir yeni dizi sizleri bekliyor.

Chernobyl | HBO

blank

Tarihi dizileri seven ama yakın tarihe daha da ilgi duyanlar, Çernobil felaketinin adını çok duyup da ne olduğunu bilmeyenler, biraz da nükleer karşıtı aktivistler için… 

2019 yılında büyük gündem yapan ve etkileyici bir hayran kitlesine ulaşan HBO’nun 5 bölümlük minidizisi Chernobyl 26 Nisan 1986’da Ukrayna’daki Çernobil nükleer santralinde gerçekleşen kaza ve sonrasında tüm insanlığı tehdit eden felaketi ele alıyor. En çok da bürokrasi ve politik çıkarların insan yaşamından üstün tutuluşunun yarattığı şaşkınlık, korku ve öfke sizi bu diziye inanılmaz şekilde bağlayacak.

The Marvelous Mrs. Maisel

blank

İlk sezonuyla En İyi Komedi Dizisi dahil 2 dalda Altın Küre, En İyi Komedi Dizisi dahil 8 dalda Primetime Emmy ödülü almış çok kaliteli bir yapıt, 1950’lerin New York’unda sıradan bir ev hanımıyken stand-up sahnesinde başarıyı yakalayan güçlü bir kadının yaşadıkları sizlerle buluşacak.

Dönem dizilerinin komedi, komedilerin dönem dizisi olamayacağına inanmayanlar, güçlü kadın karakterler arayanlar, biraz da içindeki komedyeni keşfetmek isteyenler için harika bir dizi sizi bekliyor.

Narcos (2015-2017)

– IMDb: 8,8

blank
NetFlix Dizi Önerileri by NETFLİX

En popüler dizilerden biri olan narcos Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın hayatını konu alıyor. Dizinin hikayesinde kaybolacağınız ve karakterler ile bütünleşeceğiniz dizi izlemek için kesinlikle zaman kaybetmeyin.

La Casa De Papel (2017-…) –

NetFlix Dizi Önerileri by NETFLİX
NetFlix Dizi Önerileri by NETFLİX

IMDb: 8,6

Zaten birçoğunuz bu diziyi biliyor ama bu diziyi listemizde vermesek olmazdı. Harika bir planla İspanya Darphanesi’ni soymayı planlayan Profesör lakaplı başrolümüz kendisine kaybedecek hiçbişeyi olmayan birbirinden farklı karakterlerden bir ekip kurar. Sıra tüm hayatı boyunca planladığı soygunun hayata geçmesinde . Ayrıca dizide ispanyolcanın sempatikliği diziyi izleten bir diğer faktör.

Disenchantment (2018-…)

– IMDb: 7,2

NetFlix Dizi Önerileri by NETFLİX
NetFlix Dizi Önerileri by NETFLİX

Animasyon sevenleri burada durduruyoruz. Evet Dreamland adında fantastik bir ülkede geçen çizgi dizi, bir yandan orta çağ öğelerine göndermeler yaparken diğer yandan alkol ve eğlence düşkünü, özgür ruhlu Bean ismindeki Prensesin babasına ve çevresine verdiği komik mücadeleyi anlatıyor. Güzel zaman geçirmek ve eğlenmek isteyen herkese tavsiye ediyoruz.

The Protector (2018-…)

 – IMDb: 7,6

hakan dizisi
hakan dizisi

İlk Türk Netflix dizisi ünvanına sahip dizimiz  Hakan adında başrolun serüvenini anlatıyor. Annesi ve babasını kaybetmiş, kendisini büyüten üvey babası ile yaşayan ve Kapalı Çarşıda antikacı dükkanı olan bir öğrencidir. Hakan dizisinin konusu aslında yıllar önce İstanbul’u kurtarmak için seçilen bir grup koruyucudan birisidir ve o gömlek Hakan tarafından giyildiğinde onu ölümsüz yapmaktadır. Diziyi o kadar kaliteli bulmasakta gayet sürükleyici bir dizi diyebiliriz. Zaman geçirmek isteyenlere tavsiye edilir.

Atypical

netflix dizi önerileri
netflix dizi önerileri

Sam; annesi, babası ve kız kardeşiyle birlikte, 18 yaşında bir lise öğrencisidir. Sadece 18 yaşında girmesi bile kafasının karışık olması ve tuhaf davranışları için yeterli bir neden olacakken, Sam’de bir de Otizm Spektrum Bozukluğu vardır. Her otizmli gibi kalabalıktan, gürültüden, kendisine dokunulmasından hiç hoşlanmayan Sam, bunlarla baş edebilmek için kendince yöntemler geliştirmiş. Gürültülü bir ortamda bulunması gerektiğinde kulaklık takmayı tercih eden Sam’i görenler onun tuhaf olduğunu düşünürler. Sam diğerlerinden farklı olduğunu ve insanların kendisi hakkında ne düşündüklerini bilir ama neden alay ettiklerine bir türlü anlam veremez. Bütün bu zorluklara şimdi bir de kendi başına bir birey olma mücadelesi ekleyerek, sınırlarını zorladığına tanıklık ediyoruz. Terapisti Julia’nın da yönlendirmesiyle, kendi hayatına ait kararları artık kendisinin vermesi gerektiğini, ancak bu şekilde bir yetişkin olabileceğini fark eder. İlk adım olarak da bir kız arkadaş edinmeye karar vermesiyle olaylar hareketlenecektir.

The Umbrella Academy

 | IMDb: 8,3

The Umbrella Academy adlı dizimiz aynı isimdeki çizgi romanında uyarlanan bir Netflix dizisi. Birbirinden özel yeteneklere sahip kardeşler babalarının ölümüyle bir araya geliyor.

Bizlere alışılmışın dışında bir süper kahraman dünyası sunan The Umbrella Academy, yarattığı evren ile sizi bir dizi maratonuna çağırıyor.

Oyuncu kadrosuna baktığımızda birbirinden başarılı isimler diziyi izlememiz için yeterli bir sebeb . İzlenecekler listenize eklemelisiniz.

Ozark

ozark
ozark

IMDb: 8,3

Breaking Bad’i bitirdikten sonra boşluğa düştüyseniz hiç üzülmeyin. Ozark yardımınıza gelen nadir bir dizi.

Konusuyla Breaking Bad’e benzeyen dizimiz Ozark, ekonomi uzmanı bir babanın para aklama hikayesini ve bu yolda ailesiyle yaşadığı sorunları anlatıyor.  Her ne kadar hikaye biraz yavaş ilerlese de ilerleyen bölümlerde olaylar açıklığa kavuşması dizimizi bir hayli heyecanlı hale getiriyor.

Peaky Blinders

Peaky-Blinders
Peaky-Blinders

 | IMDb: 8,8

Bu sefer ki konumuz bir çete. Evet İkinci Dünya Savaşı’nın henüz bittiği dönemlerde, İngiltere’de Shelby adlı bir çeteyi konu alıyoruz. Birçok ödül kazanmış Peaky Blinders, belli bir tarihi dönemi anlatan dizileri sevenler için kaçırılmaması gereken bir dizi. Başrol oyuncusunun eşsiz performansı diziyi kendine çeken bir başka yönü.

Genel olarak İngiltere’de çete hayatını anlatan Peaky Blinders aksiyonu ve sanatsal yönüyle izleyenleri fazlasıyla tatmin ediyor. İzlenecekler listenize eklemeyi unutmayın.

Love, Death & Robots

netflix dizi önerileri
netflix dizi önerileri

IMDb: 9,0

Animasyon severler için grafikleri ile zirve diyebiliriz. Çıktığı andan itibaren Netflix dizileri 2019 listemizin olmazsa olmaz yapımlarında biri: Animasyon severlere hitap eden Netflix dizisi Love Death & Robots’un her bölümünün en fazla 15 dakika olması ve bölümlerin birbirinden bağımsız olması ise dikkat çeken başka noktamız. Konusu hakkında pek bir yorum yapamıyoruz çünkü bu sefer konu yelpazemiz oldukça geniş durumda. Animasyon sevmeseniz bile bu diziyi izledikten sonra artık sevebilirsiniz. Listenizin başlarına koymakta fayda var. (netflix dizi önerileri 2019)

House of Cards (netflix dizi önerileri 2019)

NetFlix Dizi Önerileri by NETFLİX
NetFlix Dizi Önerileri by NETFLİX

IMDb: 8,8

2013 yılından itibaren Netflix üzerinden yayınlanmaya başlayan dizinin büyük bir hayran kitlesi oldukça şaşırtıcı derecede. Bunun en büyük sebebi ise bize göre oyunculuk kalitesi diyebiliriz.

Amerika’daki başkanlık yarışı ve devamında gelişen süreçleri her yönü ile çarpıcı bir biçimde aktaran dizi kalite sevenlerin listesine girmeyi başarıyor.

You (netflix dizi önerileri 2019)

NetFlix Dizi Önerileri by NETFLİX
NetFlix Dizi Önerileri by NETFLİX

IMDb: 7,8

İlk sezonuyla izleyiciler tarafından takdir toplayan dizi  ‘Joe’ ve ‘Beck’ karakterleri arasında gelişen ilişkiyi gerilim dolu bir şekilde izleyicisine aktarıyor.

Hikaye başta romantik gibi başlasada ilerledikçe ve detaylara indikçe olayların aslının farklı olduğunu görüyorsunuz. Dizi sosyal medyaya ağır eleştiriler yapmaktan çekinmiyor.

Maniac

blank
NetFlix Dizi Önerileri by NETFLİX

  IMDb: 7,9

Emma Stone ve Jonah Hill gibi iki harika ismi bir araya getiren ve tek sezon olarak planlanan dizi 10 bölümden oluşmaktadır.  Maniac girişinden sonucuna kadar doğru noktalara değiniyor ve soru işaretine yol açmayan bir sezona imza atıyor.

Psikolojik unsurların ön planda olduğunu diziyi tam olarak anlamak için önce karakterleri içine girmek gerektiğini söylemeliyim. Dizi izlerken odaklanmayı sevenler için kesinlikle öneriyoruz. Çok karışık bir dizi olmasa da çok rahat izlenecek bir dizi de değil, ancak kesinlikle izlemeye değer.

Dogs of Berlin (netflix dizi önerileri 2019)

blank
NetFlix Dizi Önerileri by NETFLİX

IMDb: 7,5

Netflix’in Alman yapımı olan dizisi Dogs of Berlin’de Alman, Türk, Lübnanlı ve Hırvat gibi farklı kültürlerden karakterler ele alınıyor. Olay örgüsünün sürükleyiciliğini sayesinde sizi içine çeken dizinin gerçek olay örgüsü göze çarpıyor.

Polisiye dizisi sevenler bu diziyi izlemek için vakit kaybetmesin. Sizin için en uygun yapımlardan biri Dogs of Berlin’e bir göz atın deriz.

The Crown (netflix dizi önerileri 2019)

blank
NetFlix Dizi Önerileri by NETFLİX

IMDb: 8,7 

NetFlix Dizi Önerileri listemiz bu sefer bir tarih dizisi ile devam ediyor. İngiltere-ABD ortak yapımı The Crown, İngiltere Kraliçesi II.Elizabeth‘in evliliği ve tahta geçmesi sonrası 10 yıllık dönemi ele alıyor.

Dizide 20’li yaşlarının ortasında ve yeni evli bir kadın olarak göreceğimiz II.Elizabeth’in Winston Churchill’le arasındaki iletişime dair önemli detaylara da şahit oluyoruz.

Dark (netflix dizi önerileri 2019)

blank
NetFlix Dizi Önerileri by NETFLİX

 | IMDb: 8,6

Dark, ilk bölümüyle birlikte merak uyandıran yapısıyla son dönemin dikkat çekici Netflix dizilerinden biri.

Almanca ilk Netflix dizisi olan Dark’ın çekimleri Almanya’nın Winsen kasabasında yapılıyor. Dizide zamanda yolculuk teması işleniyor.

Zamanda yolculuk ve paralel evren gibi temaları işleyen bilimkurgu yapımlarını seviyorsanız Dark’ın gizemli hikayesi tam size göre. ( netflix dizi önerileri 2019)


Orange is the New Black (netflix dizi önerileri 2019)

blank
NetFlix Dizi Önerileri by NETFLİX

| IMDb: 8,1

Yıllar önce bir uyuşturucu kuryesiyle ilişkisi olduğu ortaya çıkan Piper, rahat New York hayatından sonra kendini hapishanede bulur. Komedi ve dramın son derece ustaca sentezlendiği dizide aile ilişkileri, din olgusu, hapishane yaşamı, kültür çatışmaları, kadın ilişkileri ve ırkçılık gibi bir çok konuya değiniliyor.

BoJack Horseman (netflix dizi önerileri 2019)

blank
NetFlix Dizi Önerileri by NETFLİX

IMDb: 8,5

NetFlix Dizi Önerileri listemize bojack horseman ile devam ediyoruz. Eğlenceli bir şeyler izlemek istiyorum diyorsanız, BoJack Horseman’a mutlaka bir şans vermelisiniz. Zamanında sitcom yıldızı olan bir atın yeniden ünlenme çabalarına ortak olacağınız diziyi izlerken bol bol kahkaha atacağınızı garanti edebilirim. Eğlence sevenler için kaçırılmaması gereken bir fırsat.

Altered Carbon

blank
NetFlix Dizi Önerileri by NETFLİX

 IMDb: 8,2

Diziye harcanan bütçe o kadar fazla ki sadece saygıdan izleyebilirsiniz. Netflix’in en pahalı dizisi karşınızda. Richard K. Morgan’ın 2002’de yayınlanan aynı adlı romanından uyarlanan dizi, 2384 yılında geçiyor ve ölümsüzlüğün olduğu bir dünyayı tasvir ediyor. (netflix dizi önerileri 2019)

Buzda geçirdiği 250 yılın ardından yeniden dirilen ve özgürlüğünü tekrar kazanmaya çalışan bir mahkumun hikayesini izlediğimiz dizinin görselleri de oldukça etkiliyici. NetFlix Dizi Önerileri Listemizin aslında en başında olmalıydı.

The Punisher (netflix dizi önerileri 2019)

blank
(netflix dizi önerileri 2019)

Çocuklarının ve karısının öldüren adamlardan intikamını alan Frank Castle, geceleri sürekli ailesinin rüyalarını görmektedir. Artık Punisher kimliğini bir kenara bırakmış ve yalnızlığıyla baş başa kalmış bir durumdadır. Yalnız olduğu zamanlarda inşaatlarda çalışmaktadır. Sinirini ve öfkesini duvarlardan atmaktadır. Balyozuyla vurduğu darbeler izleyenleri bile içerisine almıştır.

Tüm gün boyunca duvar yıkan Frank Castle, diğer çalışanlar tarafından geri zekalı olarak bilinmektedir. İnsanlar ona saldırmakta ancak kendisi hiç bir tepki vermemektedir. Bir gün inşaata çalışmaya gelen yeni bir çocuk diğer çalışanların zorlamasıyla bir soyguna katılmıştır. Soygunda kimliğini ifşa etmesiyle birlikte diğerleri tarafından öldürülecektir. Gözlerden uzak yaşayan Frank, bu duruma sessiz kalamaz ve inşaat içinde çalışan zorbalara hadlerini bildirir. Ancak bu olayın gündeme gelmesiyle saklandığı yerden ortaya çıkmak zorunda kalır. Bitirdiğini düşündüğü intikam görevi aslında tekrardan yeni başlıyordur. Harika bir intikam serisi sizi bekliyor.

Bodyguard

netflix dizi önerileri 2019
netflix dizi önerileri 2019

IMDb: 8,2

Bodyguard, bir politikacıyı korumakla görevli olan savaş gazisi bir adamın  hikayesini ele alıyor. İlk sezonuyla eleştirmenler ve izleyiciler tarafından olumlu yorumlar alan dizi bir sonra ki sezonu merakla bekleniyor. Yavaş ilerleyen dizimiz konuları işlemesi yönünden gayet başarılı.

Central Park

blank

1989’da beş genç New York’taki Central Park’ta spor yapan bir kadına tecavüz etmekle suçlanmışlar ve mahkeme, medyada büyük bir yankı uyandırmıştı. Hatta Amerikan başkanı Donald Trump, bir gazete ilanıyla gençlerin idam edilmesi gerektiğini dile getirmişti. Suçlu bulunan ve hapis cezası alan gençler yıllar sonra bir adamın suçu itiraf etmesiyle temize çıkmış ve serbest bırakılmışlardı. 


Raymond Santana, Antron McCray, Kevin Richardson, Yusef Salaam ve Korey Wise yanlışlıkla suçlandıklarına dair açtıkları davada 40 milyon dolarlık tazminat kazandılar. “Central Park Beşlisi” olarak bilinen beş gencin başından geçenleri anlatan ve gerçek bir hikayeye dayanan diziyi Selma filmi ve Netflix belgesellerinden 13th ile bilinen Ava DuVernay yazıp yönetti. Netflix ile izleyiciye buluşacak mini dizi dört bölüm sürecek ve 31 Mayıs’ta yayınlanacak.


Kadrodaki isimlerden Michael K. Williams, gençlerden Antron’un babası Bobby McCray’i canlandıracak. Vera Farmiga, davayla ilgilinen savcı Elizabeth Lederer’i rolünü alacak. John Leguizamo yine gençlerden birisinin babası Raymond Santana Sr. olarak ekrana gelecek.  (netflix dizi önerileri 2019)
Joshua Jackson, McCray’in avukatı Mickey Joseph’i; Christopher Jackson, Santana’nın avukatı Peter Riviera’yı, Famke Janssen, davayı yeniden soruşturan savcı Nancy Ryan’ı; Felicity Huffman dava sırasında Manhattan başsavcılığının ofisine destek veren seks suçları üzerinde çalışan savcı Linda Fairstein’ı canlandıracak. Keyifli bir dizi sizleri bekliyor.

Anne with an E (netflix dizi önerileri)

blank
anne with an E

IMDb: 8,4

Netflix’in orijinal yapımlarından olan dizi, Lucy Maid Montgomery’nin 1908’te kaleme aldığı ‘Anne with Green Gables‘ adlı romanından uyarlanmış olan dizimiz ebebeynlerini kaybeden Anne isimli karakterimizin hikayesini anlatıyor.

Dizi 1900’lerin başında Kanada’da geçmekte. Fakat ele aldığı konular zamansız, hiç eskimeyen nitelikte olduğunu inkar edemeyiz. Dizideki tüm hikâye ve yan hikâyeleri, farklı bir insanın kendisini istemeyen bir topluluk içerisinde yer edinme mücadelesi diye özetleyebiliriz aslında. Yalnızca Anne için konuşmuyorum; dizide eşcinsel karakterler de var, onların yaşadıkları zorluklar da ayrıntılı biçimde anlatılıyor mesela. Sonra kasabaya yeni gelen, öğretim metotu “göstererek öğretmek” olan, ama klasik öğretmenlere çok alışan kasabalılara bir türlü yaranamayan çok orijinal bir öğretmen karakterin öyküsü de böyle. Oyunculuklar ise gayet şaşırtıcı derecede iyi olması seyirciyi diziye kitlemiş durumda. Başroldeki Amybeth McNulty küçücük yaşına rağmen (2001 doğumlu) her sahnede döktürüyor.

After Life (netflix dizi önerileri 2019)

netflix dizi önerileri 2019
netflix dizi önerileri 2019

IMDb: 8,6

Netflix dizileri 2019 yılında çıkanlar arasından After Life’ı izledikten sonra istemsizce Ricky Gervais yine yapmış yapacağını diyeceksiniz. Hem dramı hem de komediyi sonuna kadar gördüğümüz dizide ince detaylarla verilen öğütler de gözden kaçmıyor. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Eşinin ölümünü kabullenmekte zorlanan bir gazetecinin gündelik yaşamına konuk olduğumuz dizide tecrübeli isimlere bir de sevimli bir köpek eşlik ediyor. Listenize ekleyebileceğiniz sizi gülümsetecek ve üzecek bir dizi. (netflix dizi önerileri 2019)

Travelers (netflix dizi önerileri 2019)

blank

Travelers, 2016 yılında yayın dönemine başlayan, bilim-kurgu kategorisi içinde varlığını sürdürmüş, ABD yapımı dizinin adı. Son birkaç yıldır dizilerin sinema filmlerine nazaran daha ön plana çıkmasıyla birlikte, özellik ABD ve İngiltere’de piyasaya sürülen dizi sayısının miktarı bir hayli artmış ancak buna rağmen “bilim-kurgu” türünde kotarılan dizi sayısının oranı düşük kalmıştı. (netflix dizi önerileri 2019)

İşte, yönetmen Brad Wright bu tarz olayların farkına vardı ve her ne kadar klişelerle dolu da olsa “Travelers” adından bir bilim kurgu dizisi çekmeye konusunda ki ısrarını sürdürmüş durumda. Dizinin çekim süreci başlarda bütçe nedeniyle sıkıntılı geçse de, tahmin edilenden daha fazla seyirci yakalanması dizi ekibini epey rahatlatmış durumda ve yapımcı şirket tarafından 1. ve 2. Sezonların yayınlanmasına karar verdi. (netflix dizi önerileri 2019)

Dizinin konusundan bahsetmeden önce, dizinin önceden çekilen film ve dizilerin hikayelerinden etkilediğini söylesek yanlış olmaz. Evet, klişe sayılabilecek bir çok faktör dizide mevcut ancak ilginç bir şekilde sıkılmadan ve keyif alınaraktan izlenilebiliyor. Zaten birçok sanat eleştirmenine göre klişelerin varlığı önemli değil; önemli olan, klişeleri rağmen kendini izletme yeteneği diyebiliriz. (netflix dizi önerileri 2019)

Carmen Sandiego (netflix dizi önerileri 2019)

blank

İkonik karaktere Gina Rodriguez’in hayat verdiği dizi 18 Ocak’ta izleyici ile buluştu. Yeni dizi “Carmen Sandiego nerede?” yerine “Carmen Sandiego kim?” diye soracak. Dizide Player karakterini tanıdık bir isim, “Stranger Things” ile tanıdığımız Finn Wolfhard seslendirecek.

20 bölümden oluşan dizi, modern zamanlar Robin Hood’u diyebileceğimiz, dahi ve gizemli hırsız Carmen Sandiego’nun maceralarını takip ediyor. Dünyayı gezen Carmen, V.I.L.E. hedeflerini tespit edip paralarını geri almak için kusursuz soygunlara imza atıyor. Dizinin showrunner koltuğu yapımcı Duane Capizzi’ye emanet edildi. (netflix dizi önerileri 2019)

İlk olarak Broderbund’ın oluşturduğu bir oyunla izleyici karşısına çıkan Carmen Sandiego karakteri, geçtiğimiz senelerde üç kez ekrana taşındı. Netflix, animasyon dizinin hazırlıklarının ardından geçtiğimiz Mart’ta yeni bir “Carmen Sandiego” filminin de müjdesini vermişti.

Chilling Adventures of Sabrina (netflix dizi önerileri 2019)

sabrina dizi
sabrina dizi

IMDb: 7,8

Yarı insan yarı cadı olan karaterimiz Sabrina, ölümlü gençlerle arkadaş olmak ve onların arasına karışmak ister. Ancak evdeki hesap tabi ki çarşıya uymuyor…

İzlerken bol bol fantastik öge ve haylazlıkla karşılaşacağınız Chilling Adventures of Sabrina sizi fantastik bir yolculuğa çıkaracak. Fantastik kategorisini sevenler için harika bir tavsiye diyebiliriz.

Nisan 2019’da ise Chilling Adventures of Sabrina Pt. 2 geldi. Anlaşılan o ki dizimiz gayet uzun sürecek.

Listemiz sürekli güncellenerek sizlerle olacak : https://www.netflix.com/tr/ NetFlix Dizi Önerileri listemizi takipte kalın. https://www.stabilhayat.com/paradoks-filmleri/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir