Oğlak Burcu özellikleri – Oğlak Erkeği ve Kadını İçin Detaylı Anlatım

Oğlak burçları için en detaylı karakter ve kişilik analizini hazırladık. Üstelik oğlak kadını ve oğlak erkeği için ayrı ayrı. Oğlak burcuna ait tüm detaylı bulabileceğiniz bu yazımızda; oğlak burcunun diğer burçlar ile uyumu, oğlak erkeğinin özellikleri, oğlak kadını özellikleri, kısaca en detaylı şekilde oğlak burcu özellikleri burada sizlerle.. Keyifli okumalar.

Oğlak burcu özellikleri 

 • Tarih: (22 Aralık – 19 Ocak)
 • Sembolü: OĞLAK
 • Elementi: TOPRAK ELEMENTİ
 • En sevdiği şeyler: KARİYER, ÇALIŞMA HAYATI, UNVANLAR, AİLE, GEZDİKLERİ YERLERDEN ANILAR TOPLAMAK
 • Nefret ettiği şeyler: İŞTEN AYRILMAK, BOŞ BOŞ OTURMAK, BAĞIRAN İNSANLAR, DİKKATSİZLİK, GEREKSİZ İŞLER
 • Gizli tutkuları: EKONOMİK BAĞIMSIZLIĞINA KAVUŞMAK
 • Güçlü yanları: AYAKLARI YERE BASAN, YÖNETMEYİ BECEREN, DİSİPLİNLİ, OTORİTER
 • Niteliği: ÖNCÜ BURÇ (KARDİNAL)
 • Yöetici gezegeni: SATÜRN
 • Olumlu özellikleri: SADAKATİNİN ANLAMINI BİLEN, AİLESİNİ KORUYAN, ÇALIŞKAN, DÜRÜST VE DİSİPLİNLİ
 • Olumsuz özellikleri: ÖN YARGILI, KENDİNİ BEĞENEN, KÖTÜMSER DÜŞÜNCE, ZOR AFFEDEN
 • Renk: SİYAH
 • Gün: CUMARTESİ
 • Uğurlu sayılar: 4
 • Uğurlu taşları: Turmalin, Akik, Ametist, Çeroit, Florit, Granat, İnci, Jasper, Kaplangözü, Mercan, Malahit taşı, Lal taşı, Oniks, Turkuaz, 
 • Vücutta tekabül ettiği yer: KEMİKLER
 • Zayıf yanları: HER ŞEYİ BİLDİĞİNİ SANMALARI, KENDİNİ BEĞENMİŞ

Oğlak Burcunun Kişilik ve Karakter Özellikleri

oglak-burcu-ozellikleri
oglak-burcu-ozellikleri

Oğlak burçları yüzeysel ve yapay olan her şeyden nefret ederler. Derin duygular yaşayan oğlaklar her şeyin doğal olmasını isterler. Yapay göstermelik arkadaşlıklardan ve ilişkilerden uzak dururlar. İnsanların zayıf taraflarını alaycı bir dille eleştirirler. Bu yüzden çevrelerinden çok tepki alırlar. Zamanı çok iyi kullanırlar. İşlerinde titizlik gösterirler. İyi plan yaparlar.  Bu burçlar özgün olmayı severler ve yaptıkları her şeyde birinci olmayı isterler. Akım belirleyicidirler; arkadaş ortamlarında partileri, organizasyonları onlar başlatır.

Oğlak burcu toprak elementine bağlı üç Zodyak burcundan biridir (diğerleri Boğa ve Başak’tır). Oğlak burcu üçüncü ve sonuncu toprak burcu olduğu için, Boğa burcunun kaya gibi sağlam temelleriyle Başak burcunun hünerli planlarını büyük bir binaya dönüştürerek dünyaya hükmedeceği bir yer haline getirir. Çalışkan olan oğlak burcu tembellik nedir bilmezler. Yeniliklere kolay kolay alışamaz. Alışkanlıklarına ve geleneklere bağlıdır. Gösterişten hoşlanmayan oğlaklar daha sakin ve huzurlu bir yaşamı seçerler.

OOğlak burçları sözünde duran dürüst burçlardır. Verdikleri sözü tutmak için ne gerekiyorsa yaparlar. Yalan ve ikiyüzlülüğü sevmezler. Kendileri gibi dürüst ve içten dostluklar ararlar. Sevgi aşk ve dostluk özlemi çekmelerinin sebebi budur. Çok zor arkadaş olurlar. Buldukları arkadaşa sımsıkı sarılırlar. İnsanlara hep şüphe ile yaklaşırlar Kendi kişiliklerinden çok farklı olan insanların farklılıklarını kabullenmekte zorlanır ve kendi geleneksel değerlerini dayatmaya çalışabilirler.

Oğlak Burcu özellikleri

Oğlak burcunun yönetici gezegeni acımasız ve otoriter Satürn’dür. Ayrıca Satürn psikolojik baskının gezegenidir; bu da Oğlak’ın yıkıcı tavırlarla çıkagelmesine sebep olabilir. Çok dayanıklı ve dirayetli olduklarından oğlak burcunda olanlar zorlukları adeta savaşa katılmış ve başarmış edasıyla aşarlar. Bir işe girmeden evvel en iyi ve en kötü ihtimalleri de göz önünde bulunduracaklar, mucizeler gibi felaketler de onları şaşırtmayacaktır. Organizasyon güçleri ve sabırları, geçte olsa onları başarıya taşıyacaktır.

Çevrelerindeki insanlar orta yaşlarından sonra yaşlanmaya başlarken onlar gençleşmeye başlayacaklardır. Yüz ifadeleri ağır, soğuk ve serttir. Pozitif bir çevrede yetişmiş ve kendilerini geliştirmişlerse hayatın şifrelerini çözüp hedeflerine yönelmeye başladıktan sonra rahat edeceklerdir.. Bunun yerine Oğlak burcu zirveye ulaşan en düz ve en basit yolun haritasını çıkarır ve sonra da planına sadık kalır. Oğlak enerjisi son derece sert ve çıkarcı olabilir; vazifeşinas tarafı çöküşüne yol açabilir.

BU ZEKA TESTİNİ SADECE KENDİNE GÜVENENLER ÇÖZEBİLİR. GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Kadın Oğlak Burcu ve Erkek Oğlak Burcu İçin Farklı Analizler

Oğlak Burcu Kadını

oglak-kadini
oglak-kadini
Oğlak Burcu Kadınının Aşk Hayatı

Oğlak burcu kadını Zodyağın kıskançlığıyla ünlü iki burcundan biri. Sevdiklerini böylesine önemseyen Oğlak burcu kadınları için sadakat her şey demektir. Sevdiği kişiyi sahiplenen ve anaç bir yapıya sahip olan Oğlak burcu kadınları; aşkı bulduklarını hissettikleri anda ailelerini genişletmek için başka bir sebebe ihtiyaç duymayacaktır. ( oğlak burcu özellikleri )

Ciddiyetsizlikten hoşlanmayan ve ciddi bir ilişki isteyen Oğlak kadını için sevgili olmak genellikle kafa karıştırıcıdır. Yakın arkadaşlarına, uzun süredir hayatında bulunan insanlara âşık olma ihtimali yüksektir. İlk bakışta aşk pek mümkün değildir; bir Oğlak kadının sizi sevdiğini fark etmesi uzun zaman alabilir.

Oğlak Burcu Kadınının Genel İlişkileri

Evine ve ailesine düşkündür. Yalnız kalmayı, tek başına hareket etmeyi sever. Kendi kural ve prensipleri vardır. Zaman zaman fazlasıyla disiplinli ve soğuk olabilir. İyi bir iş kadınıdır.Taliplilerinin gösterdiği ilgiye kayıtsız olan Oğlak kadını sizden son derece direkt olmanızı ve dosdoğruca çıkma teklifi etmenizi bekliyor olabilir.

Soğukkanlı, mesafeli ve katı görünümleri güveni ve istikrarı onda bulabileceğinizi size inandırır. Ancak bir Oğlak burcuyla ilişki sabır gerektirir zira zaman içinde anlaşılır ve olgunlaşır. Oğlak burcu sevgiliniz ve eşiniz plandan, düzenden hoşlanır. Olmadık sürprizlerle karşınıza çıktığınızda çok şey beklemeyin, sizi fazla hayal kırıklığına uğratmazsa iyidir.

Oğlak Burcu Kadınının Hoşlandığı Ya Da Nefret Ettiği Şeyler

Oğlak burcu kadınları Zodyağın modaya en ilgili burçlarından biri. Zarif feminen elbiseleri maskülen detaylarla birleştirmeyi ve renklerle oynamayı seven Oğlak burcu kadınları; ışıltının diğer adı desek yeridir!. Genel olarak dört dörtlük bir canlı olan Oğlak burcu kadını etrafındaki her şeyin öyle olmasını ister ve çoğu zaman kılı kırk yararak oluşturduğu A Planı’ndan bilmediği bir B Planı’na ani geçişlerden hoşlanmaz – B Planı daha iyi bir seçenek olsa bile.

Spor salonunda saatler harcamak size göre değil. Yürüyüş ya da koşu gibi; açık havada sosyalleşerek yapabileceğiniz sporlar tam size göre. Ciddi ve çalışkan olan Oğlak burcunun eğlenceye ayırdığı zaman bile dikkatli ve önceden planlanmıştır. Oğlak burcu kadını sıcak tonlar, yumuşak dokular ve rahat dekorasyonlardan hoşlanır. Yumuşak koltuklara loş ışığın eşlik ettiği dekorasyonlar Oğlak burcu kadınının rahat hissetmesini sağlar.

Oğlak Burcu Kadınına Hediye Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oğlak burcu kadını geçmişe ve tarihe oldukça önem verirler; bundan dolayı evlerinde sık sık antikalar ve eski eşyalar bulunur. Ne kadar eski görünümlüyse o kadar hoşlarına gider diyebiliriz. Bu nedenle onlara antik bir değeri olan ya da bir şekilde geçmişi hatırlatan bir hediye almayı tercih edebilirsiniz. ( oğlak burcu özellikleri )

Oğlak burcu erkeği

oglak-erkegi
oglak-erkegi
Oğlak Burcu Erkeğinin Aşk Hayatı

Oğlak burcu erkeği, duygusal ilişkilerinde üstünlük kurmaya çalışır. Eğer hayatınızdaki kişi bir oğla burcu erkeği ise; ipleri elinde tutmak için mutlaka çabalayacaktır. Ancak buna rağmen hayatındaki kişiyi oldukça önemseyen oğlak burcu erkekleri, bencil davranmaz ve değer verdiği kişinin mutluluğu için elinden geleni yapar. ( oğlak burcu özellikleri )

Zamanlaması çok iyidir, dakiktir. Disiplin, düzen, kural anlayışıyla zaman zaman sıkıcı olabilir ama sizi asla yarı yolda bırakmayacağından emin olabilirsiniz. Ama bazı kişilere göre oğlak erkekleri çoğu zaman acımasızlıkları ve zalimlikleri nedeniyle Zodyak’ın “kötü çocukları” olarak bilinirler. Öte yandan daha gençlik yıllarında kendi hayatlarını kurmaya başlarlar ve sorumluluk sahibi bir partner olurlar.

Oğlak Burcu Erkeğinin Genel İlişkileri

Küçük yaşlardan itibaren ciddi kararlar olabilen oğlak burcu erkekleri, özellikle 20’li yaşlarından sonra karar alırken oldukça temkinli davranmaktadır. Tecrübelerinden ders çıkaran ve her kötü deneyimini iyiye çevirmeye çalışan oğlak burcu erkekleri, oldukça titiz davranmaktadır. Kendilerine yeten ve azimli bir insan olma yeteneğini kaybetmeyen oğlak burcu erkekleri, dışarıdan sert olarak görünebilir. Ancak ikili ilişkilerinde oldukça güvenilir kişiler olarak karşımıza çıkarlar.

Oğlak erkeğiyle birlikteyken onu sadece sabahleyin işe gitmeden önce ve akşam geç vakitte işten döndüğünde görme ihtimaliniz yüksek. Kendinize bir meşgale uydurduğunuz, bir işkolikle birlikte olmaktan sıkıntı duymadığınız müddetçe sorun çıkmayacaktır. Oğlak burcu erkekleri, hırslı ve inatçı bir yapıya sahip oldukları için şayet bu duygularını kendileri için iyi olana yönlendirirse yapamayacakları şey yoktur. Ancak başarı için bir amaca ihtiyaçları olduğu da bilinmelidir.

Oğlak Burcu Erkeğinin Hoşlandığı Ya Da Nefret Ettiği Şeyler

Oğlak burcu erkekleri, hırslı ve inatçı bir yapıya sahip oldukları için şayet bu duygularını kendileri için iyi olana yönlendirirse yapamayacakları şey yoktur. Ancak başarı için bir amaca ihtiyaçları olduğu da bilinmelidir.

Hedef odaklı Oğlak erkeğini, kariyer ile ilgili isteklerinden hiçbir şey alıkoyamaz. Her ne kadar aşırı ciddi görünseler de Oğlak erkeğini tanıdığınız zaman ne kadar hayat dolu olduğunu göreceksiniz. Oğlak erkekleri kara mizahı sever ve en iç karartıcı durumlarda gülünecek bir şey bulabilirlerse şayet içlerindeki melankolik eğilimi kontrol altına almayı başarabilirler. ( oğlak burcu özellikleri )

Oğlak Burcu Erkeği İçin Hediye Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oğlak erkeğine hediye almak biraz zahmetli bir iş diyebiliriz. Çünkü alacağınız hediye oğlak burcuna israf olarak gelebilir. Yine de içten içe sevgi ve ilgi görmek için can atar. Oğlak erkekleri kaliteli şeylerden hoşlanır: Kaliteli deri eşyalar, ısmarlama giysiler, ceketler, antika eşyalar ya da nadir kitaplar hoşlarına gidecektir. En sevdiği yazara ait bir kitabın ilk baskısı güzel bir seçenek olabilir. ( oğlak burcu özellikleri )

Oğlak Burcunun Diğer Burçlar İle Uyumu

oglak-burcu-ozellikleri
oglak-burcu-ozellikleri

Oğlak ve Oğlak Burç Uyumu:

Toprak gruplarının dayanıklı, güçlü, sabırlı ve disiplinli Oğlaklar’ı bir aradayken yaşam yolunda müthiş bir azim ve sebatla birbirlerine destek olarak ilerlerler. Her ikisinin de üzerine düşeni kendiliğinden yapan, sorumluluk duygusu gelişmiş insanlar olması işleri kolaylaştırır. Her ikisinin de doğum haritasında aldıkları etkiler aynı ise özellikleri de benzer olacaktır. Her ikisinin de hayattaki en büyük amaçları “bir gün herkes tarafından bilinip taktir edilmek” tir. Bu dürtü o kadar yoğundur ki öncelikleri kendileri değil işleri olacaktı

Belki bu ilişki için “sorun” olarak söylenebilecek en kritik nokta her ikisi de çalışıyorsa işleri ile o kadar yoğun ilgilidirler ki birbirlerini görmeye bile zaman bulamayabilirler. Çiftlerden biri çalışmıyorsa diğerini fazla görmeyecektir ancak tepkisi diğer burçlar kadar katı olmayacaktır. Kendilerine ait olan sorumlulukların dışında gereksiz başka yükler alıp huysuzlaşmaları, meşhur dik kafalılıklarıyla bildiğini okuyup yeniliklere kendilerini kapamaları ve aşırı ciddiyetleri, mesafeli ve neşesiz tavırlarıyla duygusal yönlerini gizlemeleri süreç içerisinde sorun yaratabilir. ( oğlak burcu özellikleri )

Oğlak ve Koç Burç Uyumu:

Koç’un yerinde duramayan hali, içten ve spontan tavırları, soğukkanlı ve mesafeli, ciddi Oğlaklar’ı gerebilir. Koç ne kadar tepkisel ve an’da yaşayan ise Oğlak bir o kadar tedbirli ve dikkatlidir. Koç hükmetmek ve kontrol etmek ister. İstediklerinin yapılması kendisini iç dünyasında tatmin etmesi açısından çok önemlidir. Eğer koçla oğlak bu noktada sorun yaşamazlarsa birliktelikleri iyi olabilir. Oğlak burcu daha içe kapanıktır, ne zaman parlayacağı belli olmayabilir.

Bu ilişkinin sürmesi için gösterdiğiniz çabalar sonucunda heyecanlı anlar yaşayabilirsiniz. Onunla olan birlikteliğiniz sayesinde hayalini kurduğunuz servetin sahibi olabilirsiniz. Oğlak insanı ise tam tersi hedefe odaklıdır ve bu uğurda adım adım, azimle, inatla ilerler. Koç ne kadar sabırsızsa, Oğlak o kadar sabırlıdır. Bu bağlamda birliktelikleri biraz zor olsa da, sonuç olarak her ikisi de öncü nitelikli, ateş ve toprak elementine sahip olan iki burç olarak birbirlerini dengeleme özelliğine sahiptirler.  ( oğlak burcu özellikleri )

Oğlak ve Boğa Burç Uyumu:

Her ikisi de pratik, uygulamacı, somut, sabırlı, dikkatli, sakin ve  kendine hakim özelliklere sahip toprak grubunun temsilcileridir. Oğlak hırslı oğlak vadide dolaşmakla tatmin olmaz, dağların en tepesine tırmanmalıdır. Oğlak ancak zirvede huzur bulur, olmak istediği yer orasıdır. Oğlak burcu başarmak için azimlidir ve en tepeye çıkabilmek için bütün gücü ile çalışır. Sebatkar, güvenilir, doğrucudur ve Boğa gibi finans konularında harikalar yaratır. İkisi de toplumdaki statülerine önem verir, saygı duyulmak isterler ve aykırı, isyankar hareketlerde bulunmazlar. Birlikte çok uyumlu bir hayatları olacaktır.

İnsanlar onlara izin verdikleri ölçüde yaklaşabilirler. Oğlaklar karamsarlık ve yalnızlık duygusu yayan duruşlarıyla bir miktar kasvet verebilirse de, güvenilir, sorumlu ve otoriter halleriyle Boğa insanında emniyet duygusu uyandıracaklardır. Öte yandan Boğa’nın tembelliğe, rahata ve konfora eğilimi, çalışkan ve hedefe odaklı Oğlak’ı sinirlendirebilir. İlişkinizin devam etmesi için, sevgilinizi bir şeyler gizlemediğinize inandırmanız gerekiyor. Meraklanmasın, sadık olacak birisi varsa o da Boğa burcudur. ( oğlak burcu özellikleri )

Oğlak ve İkizler Burç Uyumu:

İkizler burcu hava grubundandır, Oğlak burcu ise Toprak grubu burcudur. Oğlak çok çalışkandır, belki de onun güçlü hırsı sizi kendine çekmiştir. Oğlak sevgiliniz henüz yükselmektedir ya da çoktan en tepeye çıkmış olabilir.. Kaldı ki birisi değişken, diğeri ise öncü nitelikli iki burçtur. Sorumsuz ve aklına estiği gibi yaşamak isteyen, prangalara dayanamayan İkizler insanına Oğlak ciddi ve ağır gelir. Ne de olsa İkizler zodyağın hiç büyümeyen yaramaz çocuklarıdır.

Oğlak insanı seçici, soğuk ve biraz burnu havadadır, İkizler her seviyeden insanla ilişki kurar ve her zaman demokratiktir Ne kadar kızsak, kırılsak da sahip oldukları şeytan tüyü ve sevimlilikleri nedeniyle onları affederiz. Oğlak ise zodyağın en eski ruhlarını temsil eden, karmik yapıda bir burçtur. İyi niyetle başlasa bile, sonuçta neredeyse ebeveyn-çocuk ilişkisine dönebilecek bu beraberlik pek de gelecek vaat etmez. ( oğlak burcu özellikleri )


Oğlak ve Yengeç Burç Uyumu:

Birbirine karşıt burçlardır. Yani, her ikisi de bir aksın iki ucudur. O nedenle birbirlerini tamamlar ve dengeleyebilirler. Güvenilir, sadık, dürüst, çalışkan ve sorumluluk sahibi Oğlak insanı, Yengeçler’e güven verir. Ancak fazla gerçekçi oluşu, kendi hayatının sorumluluğunu alabilmenin getirdiği ciddiyet ve katılık duygusal anlamda kendini bastırmasına neden olur. Bu tutumuyla Yengeç’in kendisine çok da yaklaşmasına izin vermeyebilir.

Öte yandan, Yengeç hiç büyümeyen bir çocuk gibi davranarak sakin ve kontrollü Oğlak insanının kafasını karıştırabilir. Oğlak başta size soğuk ve donuk gelebilir ancak birlikte başbaşa kaldığınızda hiçte öyle olmadığını görebilirsiniz. Her ikinizde fazla konuşmazsınız. Gerekeni gerektiği kadar yaparsınız. Yaşamınızda sadece uyumlu olduğunuz insanlar olur. Siz ailenize aşırı düşkün olduğunuz için bunu fazla abartmamaya çalışın. ( oğlak burcu özellikleri )

Oğlak ve Aslan Burç Uyumu:

İkisi de güçlü ve ne istediğini bilen insanlar olan Aslan ile Oğlaklar bir araya geldiklerinde otorite problemi yaşayabilirler. Aslan lider ruhuyla herşeyi kendisi yönetmek ve yönlendirmek isterken, Oğlak da herkesin kendi görev ve sorumluluklarının bilincinde olmasını talep edebilir. Aslan burcu sabit nitelikte olduğu için inatçıdır. Hükmetmeyi, alkışlanmayı ve beğenilmeyi sever. Oğlak burcunun içten içe istediğini ve dışa vurmakta zorlandığı beğenilme dürtüsünü Aslan burcu açıkça ve doğal olarak yapar. Oğlak burcu da adının saygı ile anılmasını ve alkışlanmayı ister ancak bu daha çok yaptığı işlerle, projeleri ve çalışmaları ile olsun ister..

Aslan bir çocuk gibi tutturabilirken, Oğlak yetişkin tavrıyla yapılması gerekenler veya gerekmeyenler şeklinde sınırlar koyup Aslan’ın canını sıkabilir. Ancak, ilişkilerde temkinli olmaktan yana olan Oğlak’ın, Aslan’ın sıcakkanlılığına ve karizmasına kapılarak ipleri ona kaptırabilme tehlikesi de vardır. İlişkide tüm sorumluluğu yüklenip her türlü zorluğa karşın bu yükü çekerek zaman içerisinde altında ezilmesi de söz konusu olabilir. ( oğlak burcu özellikleri )

Oğlak ve Başak Burç Uyumu:

İşte birbirlerini anlama ve uyumlu bir beraberliği götürme şansı yüksek bir çift! Başak evrenin eleştiricisidir ve hiç bir detay gözünden kaçmaz. Başak insanı en çok kendini eleştirir. Oğlak burcu ile olan ilişkinizde işinizin özel hayatınıza baskın çıkmasına izin vermemelisiniz. İkinizde görev duygusu ile dolusunuz, bu arada eğlenceyi unutabilirsiniz.

Birbirinizi yarı yolda bırakmazsınız, aslında hiç kimseyi yarı yolda bırakmazsınız! Sorumsuz insanlar sizleri çıldırtır. Her ikinizde sorumluluk konusunda son derece hassassınız. Başak’ın detaycı ve yararlıyı yararsızdan ayıran zihni, analitik düşünme sistemi, Oğlak’ın azimle, hedeflerine doğru adım adım ilerleyen tarzı birbirine çok denk düşer. Saygılı ve ölçülü, uzun vadeli ama bir miktar monoton, heyecansız ama güvenli  bir beraberlik yaşayabilirler. Zira günlük yaşamın gereklerini birlikte yerine getirebilecekleri sorumlulukları paylaşabilecekleri partnerleri vardır..

Oğlak ve Terazi Burç Uyumu:

Nazik, yumuşak ve sevmeye sevilmeye, beş duyuyla tanımlanan her şeye ihtiyaç hisseden Terazi insanına mesafeli, ciddi, insanlarla arasında duvar varmışçasına duran bir kişi ne kadar hitap edebilir? Doğrusu aralarında pek de dengeli, uyumlu bir ilişki olacağı söylenemez. Genelde hava burçları Toprak gruplarıyla bir arada rahatça olamazlar. Öte yandan her ikisi de öncü burçlar oldukları için nitelik bakımından benzeşen, örtüşen yönleri olabilir

İlişkinizdeki sorunlar Oğlak burcunun çok çalışmasından kaynaklanacaktır. Geç saatlere kadar çalışan Oğlak ile en sonunda baş başa kaldığınız zaman yorgunluktan bitap düşmüş olacaktır. Aranız bazen iyi olacak, bazen de birbirinize soğuk davranacaksınız. Bunun asıl sebebi burçlarınızın birbirine yaptığı tuhaf açıdır. Uğraşıp halletmeniz gereken bazı sorunlarınız olacaktır. Birleştikleri bir nokta, her ikisinin de toplum önünde iyi bir konumda, prestijli olma ve başkalarının gözünde başarılı ya da değerli gözükme arzularıdır. Kısacası, bu ilişki olmam demez ama her iki tarafı da zorlar diyebiliriz. ( oğlak burcu özellikleri )

Oğlak ve Akrep Burç Uyumu:

Keskin ve nüfuz edici, karizmatik Akrep ile ciddi, mesafeli ve güvenilir Oğlak, elementler açısından bakıldığında uyumlu bir yapıda gözükürler. Su burçları duyguları ile temas halindedirler  ve içlerinde en yoğun ve keskin olanı Akrep’tir. Oğlak burcu kendisini işine ve ideallerine adayan bir burçtur. Bu yönüyle Akrep burcunun sahip olduğu analitik özellikleri verimli hale getirebilir. Çalışma hayatında karşılıklı olarak birbirlerine destek olurlarsa büyük başarılar elde edebilirler. Akrep burcunun sahip olduğu değişim ve dönüşüm etkisi oğlak başarısız olsa bile onu motive etmede büyük bir enerji kaynağı olacaktır.

Akrep burcu olayları ve insanları en iyi analiz eden burçlar arasındadır. Algıladığı herşeyi analiz edip değerlendirerek sonuçlar çıkarır. Oğlak burcu ise verileri değerlendirme konusunda uzmandır. Bu konuda her ikisi de birbirleri ile uyumlu bir iletişim sağlayabilirler. Oğlak otoriteyi temsil eder. Akrep insanının da gücü ve kontrolü elinde tutmak isteyen bir yönü vardır. Bu durumda kimin birlikteliğin dümeninde olacağı konusunda otorite savaşları da yaşanabilir. Ancak güç delisi olan Akrep insanı, ilişkilerde kendisine sınır koyabilen, onun oyuncağı olmayacak kişilere özlem duyduğundan Oğlak insanı onun için biçilmiş kaftandır desek abartmış olmayız.. ( oğlak burcu özellikleri )


Oğlak ve Yay Burç Uyumu:

Ateş gruplarından hevesli, enerjik, değişken, tezcanlı Yay, toprak gruplarından ciddi, mesafeli, sorumluluk duygusu yüksek ve melankoliye, karamsarlığa eğilimli Oğlak burcu ile anlaşmakta zorlanır. Yay insanı ne kadar idealist, iyimser ve neşeliyse, Oğlak o kadar gerçekçi ve karamsar, içine kapanıktır. Yay burcu sosyal çevresi geniş ve birikimli bir filozoftur. Kendisini insanları, hayatı ve yaşamı tanımaya adar. Ve doğal olarak çok birikimlidir. Sohbetleri doyurucu ve bilgi doludur. Oğlak burcu sizin anlatacaklarınızı keyifle dinleyecektir. Ancak bir süre sonra Oğlak burcu size fazla tutucu geleceği için aranızdaki iletişim zayıflamaya başlayabilir.

Oğlak burcu size göre daha az konuşkan olabilir. Zaman zaman kelimeleri ağzından kelpetenle almak zorunda kalabilirsiniz. Bu gibi anlarda Oğlak burcunun zihninde planlar ve hedefleri ile meşgul olduğunu unutmayın. Hayatta daima bir hedefi olmasına özen gösteren Oğlak insanı, Yay’ın uzun menzilli hedeflerine temkinle yaklaşır. Sorun yalnızca Yay’ın şevkini ve iyimserliğini Oğlak’ın olumsuz yaklaşımıyla söndürmesinde değildir. Her ikisinin de dikkafalı olması ve doğrularında dayatmayı fanatik olmaya kadar vardırmaları ciddi sıkıntı yaratabilir. Ayrıca, derinden bağlılık isteyen ama bunu belli etmekte zorlanan Oğlak’ın depresif duygularıyla uğraşmak Yay insanına can sıkıcı gelebilir. ( oğlak burcu özellikleri )

Oğlak ve Kova Burç Uyumu:

Toprak gruplarından Oğlak ile hava gruplarından Kova temelde birbirlerini dengelemekte zorlanır, diye bilinirse de her ikisinin de ortak gezegenlerinin oluşu anlaşmayı, ortak bir paydada buluşabilmeyi sağlayabilir. Satürn hem Oğlak’ın hemde Kova burcunun yönetici gezegenlerindendir. Sabrı, disiplini ve sınırları temsil eder. İlişkinin en zorlu yanlarından biri geçmiş ve gelecek uyuşmazlığı olacaktır. Kova burcu geleceğe dönük bir burçtur. Her alandaki yenilik ve gelişmeleri takip eder. Yeniliklere ayak uydurarak katkıda bulunmak ister. Oğlak burcu ise daha çok geçmişe dönüktür

Bireyliğini ve özgürlüğünü son derece önemseyen Kova insanı duygularını dostça, soğukkanlı ve mesafeli bir tavırla sunar. Bağlanmaktan hoşlanmaz. Oysa Oğlak insanı yavaş yavaş açılır, duygularını kontrol altında tutar ama bir kez bağlandı mı ilişkiyi sürekli kılabilmek için çok emek sarf eder. Bu durumda, her ikisi de ilişkilere mesafeli ve dikkatli yaklaşan iki insan birbirlerine ilgi ve sevgilerini azar azar ve çok kontrollü bir şekilde verebilirler. Beraberlikleri kendine özgü, sıra dışı olur.  ( oğlak burcu özellikleri )

Oğlak ve Balık Burç Uyumu:

Öncü nitelikli, dayanıklı, sabırlı, lider ruhlu ve sorumluluk duygusu bir hayli gelişmiş olan Oğlak insanı, aşırı duygusal, kırılgan, etkilere açık ve kararsız bir Balık’la daralır. Kendisini pasifize edeceği, duygusal girdaplarında boğulabileceği için pek de tercih etmez. Bu ilişki Oğlak burcunun hırsı ile Balık burcunun hayal gücünün göz alıcı bir karışımı olacaktır. Oğlak sevgiliniz finans ve kariyerle ilgili müthiş tavsiyelerde bulunacak, başarılı olmanız için size destek olacaktır. Oğlak burcunun pratik ve kararlı tutumundan sizde faydalanacaksınız.Balıklar özverili insanlardır, ancak bunun sonucunda bir beklenti geliştirirlerse Oğlaklar’ı bunaltabilirler.. ( oğlak burcu özellikleri )

Bunlar yeme içme alışkanlıkları ile ilgili olabildiği gibi, televizyon, bilgisayar veya uyku da olabilir. Oğlak’a kendisinin yerine getirmek durumunda olduğu sorumlulukları da yükleyerek onu iyice sıkıntıya sokar. Aslında her iki burcun da birbirinden öğreneceği şeyler vardır. Balık insanı sınırlarına sahip çıkmayı, sabır ve dayanıklılığı, kararlılığı geliştirebilir, Oğlak insanı da değişken ruh hallerine kabul göstermeyi ve esnek olabilmeyi  becerebilirse ilişki yürür.

Oğlak Burcu özellikleri

Oğlak Burcu İçin İdeal Meslek Dalları

Normal yaşantıları dürüstlük ve çalışkanlık üzerine kurulu olan oğlak burçları için bazı ideal meslekler hazırladık. Oğlaklar için ideal meslekler, yönetim, finans, programlama ve hesaplamaları gerektiren mesleklerdir: Örneğin, “Sendikacı, borsacı, disiplin kurulu başkanı, arkeolog, mimar, icra memurluğu, kimyagerlik, kariyer danışmanı, çiftçi, müteahhit, jeolog, tarihçi, marangozluk” gibi meslekler fena olmaz. ( oğlak burcu özellikleri ) https://www.horoscope.com/zodiac-signs/capricorn https://www.astrology-zodiac-signs.com/zodiac-signs/capricorn/ https://en.wikipedia.org/wiki/Capricorn_(astrology)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir