Öğrenciler İçin Para Kazanma Yolları

Genellikle ailesinden uzakta yaşayan öğrenciler için okumak oldukça zorlaşmış durumda. Pahalılaşan hayat şartları ve bitmek bilmeyen ihtiyaçlar için harika bir rehber içerik hazırladık. Ek gelir sağlayarak ay sonunda elinizde kalan miktarı artırmak artık bir gereklilik değil, zorunluluk olmuş durumda. Dünyada artık çok ciddi pozisyonlarda bulunan insanlar bile yan gelir elde etmek için ek iş yapıyor tabi ki öğrencilerin daha fazla olan nakit ihtiyacı için öğrenciler ne iş yapabilir onlara bakalım. Kısa süreli birçok ek iş fikrini değerlendirerek, uygun iş fırsatları ile ay sonunda gelirinizi rahatlıkla gelirinizi artırabilirsiniz. O zaman öğrenciler için para kazanma yolları serisine başlayalım..

İşte öğrenciler için para kazanma yolları :

ÇEVİRMENLİK

öğrenciler için para kazanma yolları
öğrenciler için para kazanma yolları


Tercümanlık neredeyse herkesin aklına gelen bir meslektir. Az buçuk yabancı dil bilen çoğu kişi hayatında bir tercüme macerasına çıkıyor desek yeridir. Tabi ki bunu devam ettireni de var fakat büyük bir çoğunluğu ilk maçıyla jübilesini aynı anda oynamış oluyor.

Halihazırda yabancı bir dil biliyorsanız bu potansiyelinizi paraya dönüştürmek çok basit. Bilgisayarınızı kullanarak iş arayama sitelerinde de binlerce çevirmen ilanı bulabilir ve bu ilanlara başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için en kolay platform linkedIN gibi gözüküyor. Çevirmenler artık internet sektörünün vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. Makale, haber, oyun gibi çeşitli alanlarda çevirilere sık sık ihtiyaçlar duyuluyor. Sadece İngilizce bile biliyorsanız birçok iş fikrini daha değerlendirebilirsiniz

Unutmamanız gereken şey ana dilimizde geçerli olan durum elbette ki diğer dil için de aynı olması. Bir tercümanın dil eğitimi çok önemli oluyor bu durumda. İyi bir dil bilgisi, geniş bir kelime dağarcığı ve bunların birleştiği bir kafa yapısı gerekiyor. Burada bahsedilen şey şu ki biri söyleyeceği cümleyi kafasında Türkçe kurup İngilizce söylemeye çalıştığında çok kötü bir cümle çıkıyor. O yüzden yabancı dili kullanırken Türkçeyi unutmak gerekiyor.

Yeteneklerinizle işe gitmeden evden çalışın; Freelancer

öğrenciler için para kazanma yolları
öğrenciler için para kazanma yolları

  İnternetten para kazanmanın yolları diye hepimiz bir defa Google amcaya sormuşuzdur. İnternetten para kazanmanın çeşitli yolları vardır ama bunun için yetenek gerektiriyor. Evden çalışabilirsiniz. Sabahları erkenden kalkıp trafikte zaman kaybedip sıkılma derdi de yok. Videolarla yeteneğinizi pekiştirerek; Web tasarım, yazılım, makale yazarlığı, editörlük, ödev projeleri gibi işler yaparak maddi gelir elde edebilirsiniz. Freelancer olarak çalışarak da tatilinizi kazanca çevirebilirsiniz.

Freelance hakkında detaylı yazımıza göz atın : https://www.stabilhayat.com/freelance-nedir-freelancer-nasil-olunur/

AHŞAP OYUNCAKLAR HAZIRLAYIN

öğrenciler için para kazanma yolları
öğrenciler için para kazanma yolları

Plastik oyuncaklar için uzmanlar sürekli olarak uyarıyor , hem çocuklar için zararlı hemde sürekli aynı ürünler artık çekiciliğini büyük ölçüde kaybetmiş durumda. Bu nedenle aileler son yıllarda ahşap oyuncaklara ciddi manada ilgi göstermeye başladılar. Size yakın bir mobilya atölyesi ve tuhafiyeciye giderek malzemeleri rahatlıkla temin edebiliyorsunuz. Ayrıca birkaç teçhizat yardımı ile ahşaplara evinizde de çok güzel şekiller verebiliyorsunuz. Bu teçhizatların tamamı da büyük alışveriş merkezleri ve mobilya atölyelerinde yada internetten bulabileceğiniz araçlar. Ahşap oyuncakları nasıl yapacağınızı öğrenmek için Youtube’de milyonlarca eğitim videosundan faydalanabilirsiniz.

FİLOGRAFİ HAZIRLAYIN

blank

Son yıllarda ciddi şekilde popüleritesini arttıran el sanatı olan Filografi sanatından faydalanabilirsiniz. Aslında filografi sanatını yapabilmek için çok üst düzey el becerilerine ihtiyacınız olmayacak. Çoğu filograf 3-4 denemenin ardından bu konuda uzmanlaşmış diyebiliriz. Filografileri sadece 40 – 50 liraya mal edip sonrasında  500 – 600 liraya satabilirsiniz. Bu konuda gerekli eğitim ve bilgileri youtube üzerinden rahatlıkla bulabilirsiniz.

MAKALE YAZIN

öğrenciler için para kazanma yolları
öğrenciler için para kazanma yolları

Öğrenciler için bir başka gelir kaynağı da makale yazmaktır. Eğer bilgisayarınız ve internet bağlantınız varsa birkaç saat içerisinde makale yazarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle teknik konularda makale yazabiliyorsanız çok daha fazla gelir elde etme şansınız var. Bunun yanında ilginiz olan her alanda makale yazabilir ve bunları rahatlıkla pazarlayabilirsiniz.

 EVDE YEMEK YAPIN

( öğrenciler için para kazanma )
( öğrenciler için para kazanma )


Özellikle öğrencilerin, büyük şirketlerin, fabrikaların, okul – üniversitelerin yakınında bulunan bir yerde yaşıyorsanız ev yapımı yemekler ile ciddi paralar kazanabilirsiniz. Buna benzer yerlerde çalışan insanlar için sabah – öğle – akşam yemekleri gerçekten sorundur ve sürekli olarak aynı şeyleri yemek istemeyen insanlar ev yapımı yemeklere resmen hasrettir. Eğer güzel tatlarda yemekler çıkartabileceğinize inanıyorsanız, küçük bir kolu – komşu reklamı, broşürler ile evlere dağıtımın ardından bu işe başlayabilirsiniz. Bu reklamların ardından mutlaka telefonlarınız çalacak ve siparişler almaya başlayacaksınız. Okuldan kalan boş zamanlarda yemek yapabilirsiniz.

Eğer evde yapılacak işler konusunda merak ettikleriniz varsa yazımıza göz gezdirebilirsiniz: https://www.stabilhayat.com/evden-evde-calisarak-nasil-para-kazanilir/

TELEMARKETİNG

blank

Telemarketing onlarca yıldır evden para kazanmanın önemli yollarından biri. Kısaca telefon üzerinden pazarlama faaliyetlerine verilen isim olan Telemarketing deniliyor. Bir şirketten komisyon usulü ürünler satılabileceği gibi kendinizin de topluca ucuzdan aldığı ürünleri satmaya odaklanabilirsiniz. Ürün satışlarını PTT Kargo ile kapıda ödeme seçeneği ile müşterilere ulaştırabilirsiniz. Özellikle aranan kozmetik ürünleri, hobi oyuncakları, yeni temizlik ürünleri ve teknolojik ürünler bu konuda daha hızlı satış rakamlarına ulaşmanızı sağlayabilir. Bu çalışma şeklinin en güzel tarafı ise telefonunuz sürekli yanınızda olduğu için rahatlıkla işlerinizi takip edebilirsiniz. ( öğrenciler için para kazanma yolları )

Sosyal Medya Üzerinden Satış Yapın

blank

Sosyal medyanın kontrolsüz bir şekilde büyümesi ve artık neredeyse herkesin sosyal medyada yaşamasına sebep olmuş durumda. Hayatımızın akışını neredeyse orası belirliyor. Peki neden buradan para kazanmayasınız? Tanıtım yaparak Instagram üzerinden para kazanabilirsiniz. Bunun için biraz takipçi elde ettikten sonra kendi ürettiğiniz ürünleri ya da ali exxpressten toplu aldığınız ürünlerden ciddi manada kar edebilirsiniz.

Anket Yapın, Broşür Dağıtın

blank

Ve öğrencinin olmazsa olmazları anketler. Bir dönem boyunca öğrenciler ya anket yapıyor ya da broşür dağıtıyor. Neredeyse herkes bu dönemden geçti. Eğer yorulacağınızı düşünmüyorsanız anket işine girebilirsiniz. Bunun yanında Bütün gününüz bilgisayar başında geçiyorsa, vaktiniz bolsa, sosyal medyada, forumlarda aktifseniz, çevreniz genişse ve ikna kabiliyetiniz yüksekse anket doldurarak para kazanma konusunda başarıyı yakalayabilirsiniz. Bazı anketler, şirketlerin müşterilerine sundukları veya sunacakları ürün ya da hizmetler için strateji geliştirmeleri konusunda bilgi sağlayan araçlardır. Bu nedenle sizin de müşteri kişiliğiniz ile öne çıkmanız gereklidir.

Ders Verin

blank

Öğrenciyken daha küçük öğrencilere ders verebilirsiniz. Mesela İngilizceniz iyiyse, bundan para kazanabilirsiniz. Aynı şekilde piyano, bateri, gitar dersleri de verebilirsiniz. Bunun için müşteri bulmakta oldukça kolay. Öncelikle sosyal medya kullanarak yada el broşürleri dağıtarak rahatlıkla ders verecek kişiler bulabilirsiniz. ( öğrenciler için para kazanma )

Kullanmadığınız Eşyaları Satın

Eskiyen yada artık giymediğiniz kıyafetleri yada eşyaları başkalarına satarak rahatlıkla para kazanablirsiniz. Bunun için artık bildiğiniz gibi birçok uygulama bulunuyor. Kullanmadığınız eşyaları kendi hesabınız üzerinden satabilirsiniz. Bu işlemi yaparken yapmanız gereken tek şey üye olmak. Gerisi çok kolay.

Öğrencilerin En Fazla Tercih Ettiği Meslek: Garsonluk

blank

İnkar edilemez bir gerçek öğrencilere ve gençlere en çok istihdam sağlayan meslekler arasında garsonluk yer alıyor. Hareketli ve insan ilişkilerinde iyiyim diyorsanız garsonluk size göre en ideal meslek olabilir. İşverenlerin garson olarak genellikle öğrencileri tercih etmeleri ise ayrı bir avantaj. Öğrencilik yıllarında yapılması gereken part-time işler arasında yer almalıdır. Genellikle kişiler ilk iş deneyimlerini bu meslekte kazanıyor.

Satış yaptığınız kadar kazanın: Satış Elemanı

blank

Eğer iyi bir ikna kabiliyetiniz olduğunu düşünüyorsanız satış elemanı olarak gelir elde edebilirsiniz. Bununla beraber insanlarla iyi iletişim kurmanız şart. Oldukça geniş iş alanları olan bu meslek; Marketler, mağazalar, çağrı merkezleri, alışveriş merkezlerinde iş bulabilirsiniz.  ( öğrenciler için para kazanma )


Deneyim kazanabileceğiniz; Yetiştirilmek üzere olan işler

Yapacağınız ile bilginiz var fakat bunu nasıl kullanacağınız, iş hayatıyla ilgili bilgi sahibi olmak için yetiştirilmek üzere olan işleri tercih edebilirsiniz. Okullar her şeyi öğretmez asıl bilgiyi işin ustasında öğrenerek uygulayarak daha kolay öğrenmiş olursunuz. Eğitiminizi pekiştirmiş olursunuz.

YOUTUBER

İlgi çekici yönleriniz yada becerileriniz mi var? Örneğin evdeki eşyaları çok iyi bir şekilde tamir edebiliyor musunuz? Sadece bu tür tamir videolarını bile Youtube’ye yükleyip ayda binlerce dolar kazanan insanlar var. Sadece Youtube’de biraz gezinerek insanların neler izlediğini takip edin ve bu kanallardaki Youtuberlara benzer özellikleriniz varsa eğer bu tür kanalları da sizde ücretsiz olarak açabilirsiniz. Herhangi bir konuda çok ciddi bilginiz olması da gerekmiyor, eğlenceli videoları izleyen birileri daima olacaktır. ( öğrenciler için para kazanma )

Youtube ile ilgili : https://www.stabilhayat.com/youtubeda-en-cok-izlenen-videolar-2019/ yazımıza göz atabilirsiniz.. https://student-cribs.com/blog/student-life-advice/10-ways-for-students-to-earn-money/ https://www.savethestudent.org/make-money/10-quick-cash-injections.html

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir