Örgü Saç Modelleri – En Farklı ve Basit Tarzlar

StabilHayat editörleri tarafından hazırlanan en farklı ve güzel örgü saç modelleri kadınlar için hazırlandı. Sizler için sürekli güncel ve yeni modeller ile karşınızda olacağız bizi takipte kalın. (Bu arada tabi ki geleneği bozmadık ve görseller içine örgü saçlara özel bakım tüyoları yerleştirdik. Keyifli okumalar…)

örgü saç modelleri
örgü saç modelleri

Kusursuz bir örgü için önce saçlarının pürüzsüz olması gerektiğini unutmayın. Saç tutamlarını örgüye dahil etme sırasında açmaya çalışırsanız işin içinden çıkamazsın. Bir başka püf nokta ise örgüden önce mutlaka saçlarını taramak ve saçlara özel kremler kullanmak çok önemli.

örgü saç modelleri
örgü saç modelleri

Eğer saçlarınız ıslakken örme işlemini yaparsanız bütün telleri örgünün içine aldığından ve örgünün pürüzsüz olduğundan emin olmak daha kolay olacaktır. Bir başka alternatif ise şekillendirici krem kullanmak olduğunu hatırlatalım.

örgü saç modelleri
örgü saç modelleri

Örgünüz sıkılığı ne kadar fazlaysa o kadar uzun dayanacağını unutmayın. Bu yüzden yeterince sıkı ördüğünüzden emin olmalısınız. Aynı zamanda balık sırtı gibi ince tutamların adım adım örgüye dahil edildiği modelleri tercih etmeniz sizin için avantaj olacaktır.

örgü saç modelleri
örgü saç modelleri

İyi bir örgünün altın kurallarından bir tanesi, kavradığın tutamların birbiriyle eşit kalınlıkta olması. Ne kadar homojen yaparsanız o kadar kaliteli olacaktır. Aksi takdirde örgünün dokusu yeterince düzgün olmayacak ve eğer tutamlar arasında büyük farklar varsa örgü sağa sola kayacak.

örgü saç modelleri
örgü saç modelleri

Saçlarını ördükten sonra ertesi gün de düzgün durmasını istiyorsanız saç şekillendirici ürünleri ilk gün kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Bunun yerine ikinci gün düzeltmek için kullanmak daha mantıklı olacaktır.

(örgü saç modelleri)

blank

 Moda Haftaları’nda sık sık karşımıza çıkan “cornrow örgüleri” sokak stillerinde de görmeye başlayınca bu trendi acilen burada ki fotoğrafların arasına ekledik.

blank

Cornrow örgüler ilk bakışta zor görünse de aslında birkaç denemeden sonra kolayca yapabileceğinize eminiz. Mısır taneleri kadar ince ve kusursuz görünen bu örgü stilini orta ve uzun saçlıların yanında bob kesime sahip olanlar da deneyebilirler. Cornrow örgü  aslında 90’lı yıllarda ilk olarak karşımıza çıkmıştı. O yıllarda da oldukça popüler olan bu stil, 2018 yılı itibariyle saç trendleri  dünyasına geri dönmüş bulunuyor. Cornrow örgüler incecik örgü sıralarından oluşuyor. Balıksırtı modeline benzeyen örgüler klasik örgülerden çok daha ince örülüyor.

(örgü saç modelleri)

blank

Cornrow örgü modelleri aslında hemen hemen her boy saça uygulanabiliyor. Eğer bob kesim saçların varsa bu örgü modelini uygulaman çok zor değil. Saçlarının kenarlarından alacağın saç tutamlarını incecik örerek farklı ve dinamik bir görüntü elde edebilirsin.

blank

Normal zamanlarda dökülen saçlarınız saç tellerinizden ayrılarak yere düştüğü için daha rahat olmaktadır. Ancak bu örgü yapıldığında dökülen saçlar örgüler arasında sıkışacak ve bakım işleminde kısa bir uğraş çıkaracaktır. Bu nedenle saçlarınızı temizlerken dikkat etmeniz gerekecek ve örgü söküldükten sonrasında dökülen tüm saçların tamamen temizlenmesi gerekecektir.

BU ARADA KISA SAÇ MODELLERİMİZİ İNCELEDİNİZ Mİ?

blank

(örgü saç modelleri)

“Herkesten farklı bir saç modeli denemek istiyorum” diyorsan ters cornrow örgü modelini düşünebilirsin. Bu örgü modeli için saçlarının ense kısmından başlayarak yukarı doğru ör ve yüksek bir at kuyruğu yap. At kuyruğunun altından görünen örgüler herkesin dikkatini çekecek ve birkaç saniye boyunca şaşkın bakışları saçlarında toplayacaksın 🙂

blank

Kadınlar için en rahat uygulamalardan biri olan bu saç örgüsü tarzında denize girip çıktıktan sonra dahi saçlarınızda özel bir bakım işlemi uygulamanız gerekmemektedir. Her gün dökülen saçlarınızı toplamak ve saçlarınızı güçlendirmek için birçok farklı saç kremi veya şampuan ürünleri uygulamak gibi zorunluluklar yaşamayacaksınız.

blank

Normal olarak gündelik yapılacak saç yıkama işlemleri dışında ekstra olarak saçlarınızda bir bakım uygulaması gerçekleştirmeniz gerekmemektedir. Zaten temel olarak 3 ay gibi bir süre için kuaför ücretleri ödemek yerine afrika örgüsü fiyatları sayesinde bu 3 aylık periyot için tek bir defa kuaför ücreti ödemeniz yeterli olacaktır. Sonrasında saçlarınızda ekstra bakım ürünleri, her gün fön ya da maşa gibi işlemler uygulamadan saçlarınızı kullanabileceksiniz. 

blank

Yeni modeller yakında sizlerle, bizi takipte kalın…

blank

. https://www.latest-hairstyles.com/black/weave-styles.html https://tr.pinterest.com/artrinadhines/black-weave-hairstyles/ https://hairmotive.com/weave-hairstyles/ https://therighthairstyles.com/weave-hairstyles/

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir