Romantik Komedi Kore Dizileri – En Harika Liste Burada Sizlerle

Bu sefer ki içeriğimiz kore dizisi fanları için. Hangi dizisiyi izlesem diye merak edenler için hazırlanan romantik komedi kore dizileri serine başlayalım o zaman. Yepyeni tavsiyelerle burada olacağız bizi takipte kalın.. İşte en iyi kore dizileri

Romantik Komedi Kore Dizileri

En iyi kore dizileri

Touch Your Heart

romantik komedi kore dizileri
romantik komedi kore dizileri

Dizi, bir avukat olan Kwon Jung-Rok (Lee Dong-Wook) ile ünlü bir kadın oyuncu olan Oh Yeon-Soo’nun (Yoo In-Na) arasındaki romantik ilişkiyi konu almaktadır. Bir şirket sahibi ailenin oğlu ile adı bir skandala karışan Yeon-Soo’nun hayatı dibe vurmaya başlar. Fakat berbat olan imajını tekrar düzeltmeye ve ünlü bir senaristtin yeni bir dizisinde rol almaya kararlıdır. Ancak berbat bir oyunculuğu vardır. Bundan dolayı, karakterine daha iyi bürünebilmek için bir avukatın yanında sekreter olarak çalışmak zorunda kalır. Böylece daha iyi bir oyunculuk sergileyip, izleyicinin gönlünü almayı planlamaktadır.

YABANCI DİZİ ÖNERİLERİMİZE GÖZ ATTINIZ MI? TIKLAYIN

Melting Me Softly

romantik komedi kore dizileri
romantik komedi kore dizileri

Ma DongChan “diğerlerinin yapmadığı, denemeye cesaret edemediği” şeyleri yapmayı kendisine görev bilmiş farklılık arayışında olan bir yönetmendir. Go MiRan ise engelli kardeşi ve ebebeynleri ile beraber yaşayan, 20’li yaşlarında ki bir kadındır.  Başvurduğu iş görüşmelerinden maalesef olumlu bir cevap alamadığı için DongChan’ın yönetmenliğini yaptığı, çılgın deneylerin-denemelerin yapıldığı, bir programda gönüllü deneklik yapmaktadır. Bir gün DongChan çılgın bir teklifle çıkagelir. Kendisi  insanların bir süreliğine  dondurulacağı bir deneye katılacaktır ve bu deneyin gerçekleşmesi için bir de kadın gönüllü gerekmektedir. MiRan 24 saat dondurulma teklifine çok kesin bir dille karşı çıksa da DongChan onu ikna eder. İkili 24 saat sonra çözülmek üzere kapsüllere girerler. Ancak işler planlandığı gibi gidilmez ve gözlerini tam 20 yıl sonra 2019 yılında açarlar.

KESİNLİKLE İZLEMENİZ GEREKEN GİZEM FİLMLERİ BURADA

She Was Pretty

blank
romantik komedi kore dizileri

Hwang Jung Eum gençken çok güzel ve varlıklı bir ailenin kızıdır. 
Park Seo Joon ise çocukken çok içine kapanık, şişman ve diğer çocuklar tarafından dışlanmıştır. 

Bu ikili çocukluk arkadaşıdır. Park Seo Joon şişman ve içine kapanık olduğu halde Hwang Jung Eum onu koruyup kollamış çok yakın arkadaş olmuşlardır. Ve birbirlerinin ilk aşkıdırlar.
Ama Park Seo Joon’un ailesinin yurtdışına taşınması sebebi ile ayrı düşerler.

Yıllar sonra Hwang Jung Eum ailesinin iflası sebebi ile fakir düştüğü gibi babasından kalma genleri yüzünden güzelliğini de kaybetmiştir. 
Park Seo Joon ise yıllar sonra zayıflamış, son derece yakışıklı bir halde geldiği gibi aynı zamanda bir derginin de Baş Editör Yardımcısı olarak Kore’ye dönmüştür ve ilk aşkını aramaya başlamıştır.

BU ANİMASYON FİLMLERİNİ İZLEMEDİYSENİZ ÇOK ŞEY KAYBEDERSİNİZ.. GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Gangnam Beauty

romantik komedi kore dizileri
romantik komedi kore dizileri

Dizi, iki üniversite öğrencisinin hikayelerini konu almaktadır. Kang Mi-Rae (Lim Soo-Hyang), çirkin olduğu için insanlar tarafından sürekli aşağılanmış ve zorbalığa uğramış birisidir. Bu duruma daha fazla dayanamayacak hale gelir ve estetik ameliyatı olur. Yeni güzel yüzü ile üniversiteye başlayan Mi-Rae’ye insanlar kaba davranmaya devam eder. Onu ‘Gangnam Güzeli’ olarak aşağılayıcı bir şekilde çağırır. Mi-Rae ile aynı üniversiteye giden Do Kyung-Seok (Cha Eun-Woo) insanların dış güzelliğinden daha çok iç güzelliğine önem veren birisidir. Kyung-Seok zamanla Mi-Rae’ye âşık olur.

Strong Woman Do Bong-Soon

blank
romantik komedi kore dizileri

Süper güçlerle donatılmış bir kadın olan Bong Soon, bu gücü ailesindeki tüm kadınlar gibi genetik olarak doğuştan gelmektedir. Oyunlara tutkusu olan Bong-Soon’un en büyük hayali ise kendisinin asıl kahraman olduğu bilgisayar oyunu yapmaktır.

Günün birinde kendisine saldıran saldırganları bir bir döven Bong-Soon, yaşanan olayların videosunun ünlü oyun yazılımcısı Min-Yunk tarafından görülmesiyle ilginç bir teklifle karşılaşır. Uzun yıllar aldığı tehditler yüzünden sıkıntılı günler geçiren Min-Yunk, Bong-Soon’a korumalık yapması için iş teklif eder.

Teklif oldukça baş döndürücüdür. İyi miktarda maaşın yanı sıra, oyun yazılım şirketinde yer alan projeler içinde ayrıca bir teklifle karşılaşır. Bong-Soon’un, bugüne kadar hayalini kurduğu ne varsa gerçekleşmek üzeredir.  Lakin yükselişe geçen kariyeri onun aşk hayatını düşüşe geçirecektir.  Netflix platformu üzerinden rahatlıkla izleyebilirsiniz.

EN EĞLENCELİ VE SÜRÜKLEYİCİ FANTASTİK FİLM ÖNERİLERİ İÇİN TIKLAYIN..

My Strange Hero

romantik komedi kore dizileri
romantik komedi kore dizileri

Kang Bok-Soo derslerinde oldukça başarısız ama insanlığında oldukça karakteri yerinde saf, temiz kalpli ve yardımsever bir gençtir. Sınıf arkadaşı ve sınıfının başkanı Son So-Jeong’a aşık olur. Ona karşı hep nazik olur ve Son So-Jeong’da ona istemese de aşık olur. Bir gün sınıflarına yeni bir transfer olmuş bir öğrenci Oh Se-Hoo gelir. Aralarında bir anlaşmazlık olur. Ve bu durumun sonucunda Kang Bok-Soo haksızlığa uğrar ve okuldan atılır.

Yıllar geçer Son So-Jeong okuduğu lisede sözleşmeli öğretmen olur. Her öğretmen gibi hayali kadrolu öğretmen olmaktır. (ülkemizde de aynı sıkıntılar mevcut) İşte bu lisenin yeni başkanı da şansa bakın ki Oh Se-Hoo’dur. Ve bir karmaşanın ardından Knag Bok-Soo okula tekrardan öğrenim görmesi için davet edilir. Bunu fırsat bilip intikam almanın tam zamanı diye düşünerek daveti kabul eder ve 9 yıl sonra okuduğu lise de yine öğrenime başlar.

Clean with Passion for Now

blank

Jang Sun Gyeol ‘ün temizlik hastalığı – mikrop korkusu vardır. Fakat öyle böyle değil. Hiçbir yere eldivensiz dokunamaz kendi öz annesine bile, yanında dezenfektan bulundurmadan dışarı çıkmaz bu derece temizlik hastası. Fakat günün birinde hiç beklemediği bir şey olur ve Gil O Sol ile tanışır hayatı tepetaklak olur. Ona eldivensiz dokunabilir ve yapamadığı birçok şeyi yapar. Sun Gyeol için bir umut doğmuştur. Bu mikrop korkusunu bir kız sayesinde yenebilecek midir?

Her Private Life

blank
romantik komedi kore dizileri

Dizi, bir fangirl olan Sung Deok-Mi (Park Min-Young) ve bu fangirl’e gönlünü kaptıran Ryan’ın (Kim Jae-Wook) etrafında dönmektedir. Deok-Mi, bir sanat müzesinde küratör (sergi düzenleyicisi) olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda bir idolün büyük bir hayranıdır ve bir fangirl olduğunu gizlemektedir. İş hayatında tamamen işine odaklanırken, özel hayatında bir fangirl olarak aktivitelere katılmaktadır. Bir gün, onun çalıştığı sanat müzesinde müdür olarak yeni çalışmaya başlayan Ryan, Deok-Mi’nin çifte yaşamını öğrenir.

BU DİZİLERİ İZLEMEDİYSENİZ BİZCE ÇOK ŞEY KAÇIRDINIZ… GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Weightlifting Fairy Kim Bok-joo

romantik komedi kore dizileri
romantik komedi kore dizileri

Kim Book Joo, (Lee Sung-Kyung) babası gibi sporcu bir ruha sahiptir. Babasının yolundan devam etmek isteyen Kim, zaman ilerledikçe hırslı ve başarılı bir halterci olur. Haksızlığa karşı asla tahammül gösteremeyen Kim Book jo, aynı zamanda oldukça neşeli bir kişiliğe sahiptir. Kim, her ne kadar neşeli olsa da sinirlendiğinde adeta kızgın bir boğaya dönüşür. Aslında Kim’in dışarıdan görünen bu sert görüntüsü yanında hiç belli etmediği temiz kalbi vardır. Kim, aşkla tanıştığında bu saf yönü ön plana çıkar.

Hotel Del Luna

romantik komedi kore dizileri
romantik komedi kore dizileri

Dizi, Seul’un şehir merkezinde bulunan ve müşterilerinin yalnızca hayaletlerin olduğu ‘Hotel del Luna’ adlı gizemli bir otelde geçmektedir. Bu otelin CEO’su (IU) yaptığı büyük bir hatadan dolayı lanetlenerek 1000 yıldan fazladır, bu otelde yaşamak zorunda kalmıştır. Bir gün, bir adam (Yeo Jin-Goo) beklenmedik bir şekilde bu otelde yönetici olarak çalışmaya başlar.

I Wanna Hear Your Song

romantik komedi kore dizileri
romantik komedi kore dizileri

Geceleri binlerce koyun saymasına rağmen uyuyamayan Hong YiYoung 27 yaşında bir kadındır. Bir sene önce kötü bir olaya karışmıştır fakat neler olduğunu hatırlayamamaktadır. Doğru düzgün bir işi yoktur, bir orkestrada çalmak ise hayalidir. Yine uzun uğraşlarına rağmen uyuyamadığı bir gece dışarı çıkar ve markete gider. Daha önce bir kez görmüş olduğu bir adamla ilginç bir rastlantı sonucu tekrar karşılaşır. Jang Yoon ismindeki bu adam YiYoung’a iş aradığını ve isterse uyuyamadığı zamanlar onunla telefonda konuşabileceğini söyler. YiYoung bunu kabul eder, konuşmaya başlarlar. Fakat kısa bir süre sonra, işsiz olduğunu zannettiği Jang Yoon orkestrada karşısına çıkar. HongYi bu rastlantılara anlam veremez fakat Jang Yoon’un bir sene önceki cinayetle ilgili amaçları vardır

Abyss

romantik komedi kore dizileri
romantik komedi kore dizileri

Dizi, ‘Abyss’ adlı gizemli yuvarlak bir nesnenin sayesinde, ruhlarının güzelliklerine göre dış görünüşleri değişen iki insanın etrafında dönmektedir. Cha-Min (An Se-Ha) bir kaza sonucunda hayatını kaybeder. Kazaya neden olan gizemli güçlere sahip bir varlık (Seo In-Guk), onu ‘Abyss’i kullanarak hayata döndürür. Cha-Min hiç çekici biri değilken oldukça yakışıklı birisi olarak başka bir bedende (Ahn Hyo-Seop) hayata döner. Ayrıca gizemli varlık, ‘Abyss’i ona verir. Ertesi gün Cha-Min, 20 yıldır arkadaşı olan Se-Yeon’un (Kim Sa-Rang) bir cinayete kurban gittiğini öğrenir. Dahası cinayetin bir numaralı zanlısı kendisidir. ‘Abyss’i kullanarak Se-Yeon’u tekrar hayata döndürür. Ancak Se-Yeon (Kim Sa-Rang) dillere destan bir güzelliğe sahipken sıradan görünüme sahip başka bir bedende (Park Bo-Young) hayata döner. İkili, Se-Yeon’un katilinin peşine düşer.

The Tale of Nokdu

romantik komedi kore dizileri
romantik komedi kore dizileri

Dizi, sadece dul kadınlardan oluşan gizemli bir topluluğun içine sızmak için kadın kılığına giren Jeon Nok-Du’nun (Jang Dong-Yoon) etrafında dönmektedir. Sadece kadınlardan oluşan gizemli bir topluluğun içine sızmak için kadın kılığına girer. Burada, gisaeng olması için eğitim alan ama gisaeng olmak istemeyen Dong Dong-Ju (Kim So-Hyun) adındaki genç bir kızla tanışır. Gerçekte bir kadın olmadığını ve neden kılık değiştirdiğini öğrenen Dong Dong-Ju’yu tehlikeli bir durumdan kurtarır ve onu evlatlık kızı olarak yanına alır.

Beautiful Love, Wonderful Life

en iyi kore dizileri
en iyi kore dizileri

Dizi, çok çalışmalarına rağmen başarısız olmuş bir grup sıradan insanın hikâyesini anlatmaktadır. Onlar, küçük bir şey olsa bile hayatlarında seveceği bir şey bulmak ve hayatlarını tekrar sevebilmek için bir yolculuğa çıkar.

Welcome2Life

en iyi kore dizileri
en iyi kore dizileri

Welcome 2 Life konusuna detaylı bakacak olursak, ülkenin en iyi avukatlarından biri olan Lee Jae-Sang ‘ın umursadığı tek şey paradır ve davaları kazanmak için elinden gelen her şeyi yapmaktadır. Onun aksine iyilik için çalışan dedektif Ra Shi-On, eskiden sevgili olduğu bu adamdan şimdi utanmaktadır. Bir gün Lee Jae-Sang  gizemli bir trafik kazası geçirir ve uyandığında kendini başka bir paralel evrende bulur. Burada adaleti sağlayan bir savcıdır ve eşi de hiç anlaşamadığı dedektif Ra Shi-On’dur. https://www.thetoptens.com/romantic-comedy-korean-dramas/ https://www.kpopmap.com/10-best-romantic-comedy-kdramas-to-have-on-your-watchlist/ https://www.listchallenges.com/romantic-comedy-korean-drama-to-watch

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir