Rüyada başkası için ağlamak ne manaya gelir? Rüya Tabiri

Genel olarak rüyada ağlamak aslında ayrıntısına göre birden çok farklı anlama gelir.. Ağlamayı, bazen sevince, bazen de keder şeklinde yorumlanmıştır… Genel manada bakacak olursak, ağlamak sevince, hüzün ve kederden kurtulmaya, sevinçli güzel haber şeklinde yorumlanır. Gelin o zaman detaylı şekilde rüyada başkası için ağlamak ne anlama gelir bakalım…

Rüyada Başkası İçin Ağlamak

Ünlü rüya yorumcularına göre rüya sahibi eğer rüyasında kendisini eğer başka birisi için ağlarken görürse; rüya sahibinin ve ağladığı kişinin çok sevineceği bir haber alacağına, eğer ağlama bağırarak ah vah şeklinde ise bazı kötü olaylar yaşanacağına işarettir. Bunların yanında ağlamaktan dolayı gözlerinin yaşla dolu olduğunu ve fakat dışarıya çıkmadığını görmesi; ciddi bir maddi kazanç elde etmeye işarettir. Gözlerinden akan yaşın sıcak olması; sıkıntı ve üzüntüye, sıcak olmaması ise üzüntülerin yerini sevincin alacağına işaret eder.

Rüyada Ölen Birisi İçin Ağlamak

Ebu Said El-Vâiz’in rüya yorumuna göre: Rüyada tanıdığı bir insanın öldüğünü ve ardından rüya sahibinin bu duruma ağladığını görmesi, yakında yaşayacağı keder ve sıkıntı şeklinde yorumlanır. Ağlamadığı halde gözlerinden iplik iplik yaşlar aktığını görmek, murada ermeye ve sevinçli bir haber almaya işarettir.

TESTİ ÇÖZ NE KADAR TAKINTILI OLDUĞUNU ÖĞREN

Rüyada Yüksek Sesle ağladığını görmek:

Rüyada yüksek sesle ağladığını görmek uyandığında da ağlayacağı bazı durumlar yaşayacağına yorumlanır. Bununla beraber rüya sahibi rüya esnasında sessiz ağladığını gördüyse, bereketli bazı olayların onu beklediğine yorumlanır. Rüyada yüksek sesle, üstünü başını yırtarak ağlamak, rüya sahibinin uyanıkken, ağlamasına, Sessizce ağlamak yağmur, berekete, rahmete, sevinç, sürura işarettir. Rüyasında ağladığını gören kimse çok sevinir. Ağlamak ruhun saflığına işarettir. Rüyada Ağlamak sevince, rüyada gözyaşı yanağı yakıyorsa sevineceğinize, göz yaşları eğer yanaklarınızı üşütüyorsa üzüleceğinize, rüyada bağırmadan ağlamak dert, gam, kederden kurtulmak anlamına gelir..

Rüyada Ağlayarak Uyanmak

Rüyada ağlayarak uyanan kimse genelde yakın zamanda sevinecek, mutluluğa ulaşacak bir duyum alacaktır. Yani çok sevineceği bir haber alır ve uzun süredir istediği bir dileğine kavuşur. (rüyada başkası için ağlamak)

Rüyada ağlamak bulunmaz sermayedir. Sevinç, feraha, helal mal, paraya yorumlanır. Rüyada ağladığını gören kimse Allah’ın rahmetine nail olur. Sıcak gözyaşı kedere, soğuk göz yaşı gam, kederden kurtulmak demektir. Bazı tabirciler, sessiz sakin ağlamak; ferah ve sevinçtir demişlerdir. Bu defalarca tecrübe edilmiş bir rüyadır. Arkası mutlaka hayırdır.

Yüksek sesle bağırarak, feryad ederek, elini yüzüne vurarak, söz söyleyerek, yakasını paçasını yırtarak ağlamak, uyandığında da bu şekilde ağlamasıyla tabir edilir..

Ebu Saîd el-Vâiz şöyle der: ”Bir kimsenin rüyasında, tanıdığı bir kimsenin öldüğünü ve bundan dolayı da ağladığını görmesi; o rüyanın görüldüğü gibi çıkmasına, ölüm yönünden musibete ve üzüntülerin husulü ile tabir olunur. İnsanların vefat eden bir vali için feryat edip ağladıklarını ve elbiselerini yırttıklarını görmeleri; öldüğü görülen valinin insanlara zulüm yapacağına işarettir. (rüyada başkası için ağlamak)

Nablusi: Rüyada yüksek sesle bağırarak, yada elini yüzüne vurarak, söz söyleyerek, cep ve yakasını yırtar şekilde ağlamak, uyanıkken bu şekilde ağlaması ile yorumlanır.

Bağırarak ağlamak: Rüyada Bağırarak ağladığını görmenin anlamı yaşadığı ülkenin bazı musibetler ile karşılaşmasına işarettir. Ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını görmek, mutluluk habercisidir. Rüyada Ağladığını fakat gözlerinden yaş akmadığını görenin, beklediği, ümit ettiği şey eline geçmez. Ağladığını gözünden yaş yerine kan aktığını görmek, elinden kaçırdığı fırsata pişman olduğuna, günahlarından tövbe etmesi gerekir. (rüyada başkası için ağlamak)

Tanıdığı Birinin Ölümüne Ağlamak

Ebu Sait El Vaiz: Rüyada tanıdığı bir insanın vefat ederek buna ağladığını görmek, gördüğü gibi çıkmaya, ölüm yüzünden musibete, kedere ve halkın suçlamasına delildir.

Halkın bir büyük için ağladıklarını ve elbiselerini yırtıklarını görmek, o kisinin kötülük yapacağına delalet eder. Rüyada ölüp, cenazenin arkasından ağlandığını görmek, sevince yorumlanır.

Seyyid Süleymanın bu rüya ile ilgili yorumu: Rüyasında sakin sakin ağladığını gören kimse, son zamanlar duyduğu üzüntülü ruh halinden yakın zamanda kurtulur. Bağırarak ağlamak ise; çevresinde oturan insanlar için iyi değildir. Musibet ve bazı felaketlerin habercisidir. Ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını gören, muradına erer. Ağladığını fakat, gözlerinden yaş gelmediğini gören, ümit ettiği şeyde hayal kırıklığına uğrar. Ağladığı sırada gözlerinden yaş yerine kan geldiğini gören, elinden kaçırdığı fırsat yüzünden pişman olması şeklinde yorumlanır..

Kirmani yorumu: Rüyada ağlayan kişi, büyük bir rahata çıkıp sevinir. Ancak, bağırarak, inleyerek ağlayanın başına bazı felaketler gelir. Gözlerine dolan yaşın, dışarıya akmadığını gören; helal mal kazanır. Soğuk gözyaşı; üzüntüden feraha çıkmaya, sıcak gözyaşı; keder demektir. (rüyada başkası için ağlamak)

Eğer rüya sahibi rüyasında bazı manevi endişelerden dolayı ağlıyorsa yada bazı olaylar için pişmanlık duyuyorsa bunun anlamı rüya sahibinin sevinmesine, üzüntü ve kederinin gitmesine işaret eder. (rüyada başkası için ağlamak) https://www.quora.com/What-does-it-mean-to-see-someone-cry-in-a-dream https://www.auntyflo.com/dream-dictionary/crying https://www.yourchineseastrology.com/dream-meanings/crying.htm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir