Rüyada Beyaz Güvercin Görmek Ya Da Yakalamak

Rüyada beyaz güvercin görmek ne anlama gelir? Bu yazımızda rüyada güvercin yakalamak, beslemek, bulmak gibi birçok detayı sizler için alt başlıklarda bir araya getirdik. Kendinize en uygun rüya tabirini aşağıdaki alt başlıklarda bulabilirsiniz.

Rüyada Beyaz Güvercin Görmek

Rüyada görülen beyaz güvercin oldukça güzel ve anlamlı rüyaların başında gelir. Bazı rüya tabirlerine göre evliler için hayırlı bir evlat olarak yorumlanırken, bekar kimseler için ise hayatınızı değiştirecek, sadakatli bir dosta tabir edilmiştir. Bu rüya ticaretle uğraşan kimseler için elde edilecek olan bol miktarda kazanca işaret edebilir. Rüya içerisinde beyaz güvercin avladığını görmek, bir mutluluğu kovaladığınıza ve ona ulaşacağınıza işaret eder. Kirmanî’nin tabirine göre ise; rüya içerisinde güvercin görmek, bekar kimseler için bir eş adayına işaret eder. Kendisine bir güvercin armağan edildiğini gören, uzak bir yerden iyi bir haber alacağına işaret eder. Birisine güvercin eti yolladığını gören bireyin eline çok miktarda mal ve para geçer. Başına ya da omzuna ya da ensesine bir güvercinin konduğunu görmek ise, rüya sahibinin iyi ve bilgi sahibi biri olduğuna delâlet etmektedir. Eğer güvercin kara ve koyu renkli bir şey ise yaptığı işlerinin başarısız, beyaz ise başarılı olacağına alamet etmektedir.

Rüyada bir ya da bir kaç tane beyaz güvercin gördüyseniz eğer; Etrafınızda bulunan bir kişiye sevgiyle bağlanacağınıza işaret eder. Ayrıca beyaz güvercin beslediğini görmek ise; bir çok işlerinde pişmanlık duyacağınıza ve kendinize çeki düzen verip en baştan başlayacağınıza işaret eder. Ek olarak diğer rüya tabirlerine bakacak olursak, rüya içerisinde bir güvercin sesi duymak ise, erkekler için bir kadın ile tanışmaya işaret eder. Güvercin gören adam, güzel bir eşle evlilik yapacağına işaret eder. Rüyada görülen beyaz güvercin, bazen de sevince alamet etmektedir.

Rüyada Güvercin Yakalamak

Bazı rüya tabirlerine göre, rüya içerisinde güvercin yakalayanın, bir kız bebeği olacağına tabir edilmiştir. Ek olarak eğer bekar biri rüya içerisinde güvercin yakalamaya çalışması evlilik hazırlığı içinde olduğunun habercisidir. Genel olarak rüya tabirlerine göre bir güvercin tuttuğunu gören bireyin bir kızı dünyaya geleceğine işaret eder. Güvercinin, kendi üstüne sıçradığını gören birey, mutluluk, ferah ve nimete alamet etmektedir. Denilmiştir ki, rüya içerisinde güvercin yakaladığını gören birey, düşmanının malını yer ve onları maddi zarar uğratır. Bazı yorumcular için ise güvercin yakalamak, ortaya çıkacak olan güzel bir habere tabir edilmiştir. Güvercini yakaladıktan sonra öldürdüğünü görmek ise kendi kendinize çelme takacağınıza ve kötü gelişmeler yaşayacağınıza işaret eder.

Rüyada Güvercin Sevmek

Rüya içerisinde güvercin sevdiğini görmek ise, oldukça güvenilir ve sadık bir arkadaş tarafından gelecek iyiliğe delalet eder. Bunların yanında rüyasında güvercin seven müjdeli haber alacağına dair yorumlarda mevcuttur. Bu rüyayı gören bireyin eline, helal mal geçer ve ekmeğini taştan çıkarır. Rüyada görülen güvercin, emin, sadık bir arkadaş veya sadakatli bir sevgiliye işarettir. Arada sırada de, güvercin, sırları ezberleyen ailesi için meşakkat ve mihnetlere tahammül eden masum bir kadının varlığına yorumlanmıştır.

Rüyada Uçan Güvercin Görmek

Rüyada uçan bir güvercin görmek ise gelecek olan iyi ve güzel haberlere işaret eder. Uçarak yaklaşan güvercin ise haberin oldukça çabuk geleceğine işaret etmektedir. Bunların yanında bu güvercinin herhangi bir gül ağacına ya da çiçeklerin arasına konduğunu görmek ise sevdiğiniz kişi ile alakalı olarak alacağınız bir habere işaret eder. Güvercinin bir omza konduğunu görmek aynı şekilde müjde ile tabir olunur.

İbn-i Şirin’ne göre rüyada güvercin:

İslami kaynaklara göre genel olarak rüyada güvercin görmek uzaktan veya hiç beklenmedik bir yerden gelecek olan hayırlı bir habere alamet etmektedir. Bazı rüya tabircilerine göre ise, rüya içerisinde güvercin gören bireyin hayatındaki hayalini kurduğunu bütün isteklerine kavuşacağına işaret etmektedir. Ek olarak rüyada başına, omzuna ya da ensesine bir güvercin konduğunu görmek, rüya sahibinin yaptığı amellerin güzelliğine alamet etmektedir. Eğer o güvencin kara ve koyu renkli ve çirkin ise, fena ve kötü bazı işler yaptığını şeklinde yorumlanmaktadır. ( rüyada beyaz güvercin görmek )

Rüyada beyaz güvercin beslemek

Rüyada beyaz güvercin görmek ve beslemek, yeni bir işe girmeye, veya işinde amir ya da yönetici konumunda olacağınıza alamet etmektedir. Bazen de rüya içerisinde güvercin beslemek cefakar ve vefakar bir kadının varlığına işaret etmektedir. Ayrıca bir rüya içerisinde güvercin beslediğini görmek mutluluk ve mutlulukla tabir edilmektedir. Yine rüya içerisinde evinde güvercin besleyen kişi eğer bekar bir kimse ise, mizacına ideal, ahlaklı ve güzel yada yakışıklı birisi ile  evleneceğine yorumlanmaktadır. Rüyada güvercin beslediğini görmek, rüya sahibinin yeni bir iş bulacağına da yorumlanmaktadır, bu yapacağınıza iş değişikliği sayesinde feraha ulaşacağınıza ve maddi imkanlarınızın artacağına da yorumlanmaktadır.

Rüyada yaralı güvercin görmek

Rüyada yaralı bir güvercin görmek ise son zamanlarda canınızı acıtacak ve sizi incitecek olan bazı hadiseler ile karşılaşacağınıza işaret etmektedir. Bu aralar yapacağınız işler yolunda gitmeyebilir ya da atacağınız bazı adımlar sizi dibe çekebilir. Mutsuz olacağınızın ve keder içerisinde kalacağınızın da bir habercisi olarak ele alınabilir. Keyifsiz bir duruma geleceğinizin ve bazı psikolojik sorunlar içerisinde kalacağınızın işaretçisi olabilir. Rüyada güvercin yaralanması, ruhsuz bir hale geleceğinize ve yüzünün beti benzinin atacağına delalet etmektedir. Bu sıkıntılar bazen de çevrenizde var olan bazı düşmanlar tarafından gelebilir. ( rüyada beyaz güvercin görmek )

Rüyada evin içinde güvercin görmek

Rüyada evin içerisinde güvercin görmek ise, evinize gelecek olan müjdeli bir habere veya uzun zamandır düşlediğiniz maddi imkanlara, berekete kavuşacağınıza işaret etmektedir. Uzun zamandır ev halkını huzursuz eden hallerden kurtulacağınızın bir müjdecisi olabilir ve ayrıca çok sevineceğiniz bir haber alacağınızı da göstermektedir. Ailenizle ilgili vereceğiniz kararlarda oldukça özenli ve titiz davranacağınızın da bir habercisidir. Ama dediğimiz gibi genel hatlarıyla rüyada evin içerisinde güvercin görmek, güzel günlerle karşılaşacağınızın haberini vermektedir. Ayrıca ailenizin maruz kaldığı bazı haksızlıkların boşa çıkacağına ve rahat bir nefes alacağınıza da işaret etmektedir. Bunların yanında aileniz için mutluluk verecek olan gelişmelerin yaşanmasına tabir edilmektedir.

Rüyada güvercin bulmak

Gelelim bir başka yoruma, rüyada güvercin bulmak ne anlama gelir? Evet bu rüya genel manada, rüya sahibinin etrafında sevilen muhabbeti yerinde bir birey olduğuna alamet etmektedir. Bazı rüya tabiri kaynaklarına göre güvercin bulan bireyin uzun zamandır hayalini kurduğu birşey gerçekleşir. Evin içerisinde güvercin bulmak ise, evli kimseler için ele alacak olursak, eşinizle aranız bozuk ise düzeleceğine ve ailenize zaman ayıracağınıza işaret eder. Ek olarak rüya içerisinde görülen güvercin eğer üstünüze atlıyorsa, hayatınızda kötü giden bazı durumlar beklenmedik bir şekilde iyiye döneceğine işaret etmektedir. ( rüyada beyaz güvercin görmek )

Rüyada güvercin uçurmak

Rüyada güvercin uçurduğunu görmek, birisine güzel bir haber vereceğinize, dolayısıyla güzel işlere imza atacağınıza işaret etmektedir. Bunun yanında havada uçan güvercin görmek ise size uzaktan gelecek olan güzel bir haber olduğuna işaret eder. Ayrıca belirtmemiz gereken bir başka husus ise her ne biçimde görülürse görülsün, güvercin mutluluk ve mutluluğa delalet etmektedir. Kendisine bir güvercinin uçup yaklaştığını görmek, uzak bir yerden ya da uzaktan bir akrabanızdan duyacağınız hayırlı habere yorumlanır. Yine rüya içerisinde kendine bir güvercinin uçup yaklaştığını görmek ise artık bu durumun çok uzakta olmadığına işaret eder.

Rüyada güvercin yavrusu görmek

Rüyada güvercin yavruları görmek, özellikle bir kafes içerisinde ise, artık sizi neşelendirecek bazı olaylar avucunuzun içinde demektir. Güvercin sürüsü de aynı şekilde tabir edilmektedir. Bazı tabirlere göre ise rüya içerisinde güvercin yavrusu görmesi, uzun süredir özlemini çektiğiniz bir dostunuza ya da aileden birisine kavuşacağınıza alamet etmektedir. Farklı rüya tabirlerine göre çok hayırlı olarak tabir edilen güvercin yavrusu, birtakım yorumculara göre kötü giden işlerin artık tersine döneceğine delalet etmektedir.

Rüyada güvercin sesi duymak

Rüyada güvercin sesi duymak, erkekler için bu rüya, hayatınıza girecek olan ahlaklı ve güzel bir kadına işaret etmektedir. Genel olarak bu rüyayı tabir edecek olursak, güvercin sesi duymak eğer giriştiğiniz bir işte başarılı olursa çok büyük kazanç elde edeceğinize delalet etmektedir. Bunların yanında bu rüya, size karşı tehlike oluşturacak her durumun farkına varacağınıza, çok büyük sorumluluk alacağınıza ve by sayesinde çok kazanç ve menfaat elde edeceğinize işaret etmektedir. ( rüyada beyaz güvercin görmek )

Rüyada eliyle güvercin tutmak

Rüyada ellerinizle güvercin tuttuğunu görmeniz ise hayatınızda var olan bütün problemleri çözeceğinize ve ipleri elinize alacağınıza işaret eder. Hayatınızda artık bazı hamleleri gerçekleştirmeniz gerektiğinin ve büyük bir sıçrayış yapmanız gerektiğinin farkındasınız. Ayrıca maddi meselelerde kendinizi çok iyi hissedeceğinizin de bir işaretçisi olarak ele alınabilir. Ek olarak hayatınızın bundan sonraki kısmının stresten uzak geçeceğine ve bazı gereksiz kimseleri hayatınızdan çıkartacağınıza işaret eder. Bazen de bu rüya fırsat olarak ele alınabilir. ( rüyada beyaz güvercin görmek ) https://checkmydream.com/dream-meaning/white–dove https://dreamingandsleeping.com/spiritual-meaning-of-white-dove-flying-in-front-of-you/#:~:text=White%20dove%20in%20a%20dream&text=In%20general%2C%20white%20doves%20in%20our%20dreams%20symbolize%20love%20and%20partnership.&text=Dream%20about%20a%20white%20dove,they%20have%20the%20same%20meaning.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir