Rüyada Birini Dövmek – Rüyada Adam Ya Da Kadın Dövdüğünü Görmek

Bu yazımızda rüyada birini dövmek ne manaya gelir sizler için en detaylı şekilde analiz edeceğiz. Rüyada tanımadığın bir adamI dövmek genel manada hayır ve menfaate ve yeni elbise anlamına gelebilir. Ama bu durum rüyada görülen ayrıntılara ve kişilere göre değişebilir. Gelin bu detayları birlikte inceleyelim.

Rüyada Birini Dövmek

Rüyada birini dövmek eğer bu dövdüğünü kişiyi tanıyorsanız sizin gerçek hayatta bu kişiye yardım edeceğinize işarettir. Rüyada dövdüğünüz kimse iş ve sosyal yaşamında bazı başarılara imza atabilir ve yeni işlere girişebilir. Yani rüyada dövdüğünüz kişinin tanıdığınız biri olması o kimsenin iyi ve hayırlı işlere imza atmasına işarettir. Bu işlerde başarılı olmasını sağlayan en büyük etken rüyada onu döven kişi olacaktır. Rüyada dövmek veya dövülmek ünlü rüya tabircilerinin yorumlarına göre değişik şekillerde tabir edilmiştir. Rüyada sıradan ve tanımadığınız herhangi birini dövmek kişinin çok uzaklardan gelecek olan, uzun zamanlardır beklediği hayırlı bir haberler alacağına tabir edilir. Ya da rüya sahibinin başvuruda bulunmuş olduğu bir işe alınabilir, üniversite yerleştirme sonucunu öğrenebilir, bebek sahibi olabilir.

Câbiru’l-Mağribî rüya tabirine göre ise: Bir kimsenin rüyasında birisi tarafından dövüldüğünü ve dövenin de kim olduğunu bilmediğini görmesi; o kimsenin hayırlı bir mal elde edeceğine işarettir. Rüyasında dövülmekten korkan kimsenin, hayatında korktuğu bazı psikolojik durumlardan artık kurtulacağına işaret eder. Bazı rüya tabircilerine göre ise; Kişinin rüyasında bir daha önce ölmüş biri tarafından dövüldüğünü görmesi; o kimsenin bir yolculuktan fayda göreceğine veya kaybettiği bir şeyi yeniden elde edeceğine, kişinin rüyasında bir ölüyü dövdüğünü görmesi; o kimsenin dini yönünün kuvvetli olduğuna, eğer varsa borcunu ödeyeceğine yorumlanmaktadır.

NE KADAR TAKINTILI OLDUĞUNU SÖYLÜYORUZ. TESTİ ÇÖZ ÖĞREN

Rüyada Birini Sopayla Ya da Başka Bir Cisim İle Dövmek

Rüyada birini döverken elinizde herhangi bir cisim olması ise normal yaşantınızda sevdiğiniz bir kimseden çok güzel ve hayırlı bir söz duyacağınıza işaret etmektedir. Rüyada kendisinin bir başkasını dövdüğünü görmek, bizzat o kişiye yapacağı yardıma yorumlanır.Rüyada birinin kendi çocuğunu terlikle dövdüğünü görmesi ise fırsatları başkasına kaptırmamak için çaba göstermeye, şansın kısmetin açık olmasına ve sorunların üstesinden geleceğine tabir edilmiştir.

Rüyada Başkasının Dövüldüğünü Görmek

Rüyada bir başkasının dövüldüğünü görmek ise kişinin hayatı boyunca yardımına koşan oldukça yakın biri tarafından yine yardım göreceğine işaret etmektedir. Rüyada herhangi birinin dövüldüğünü gören kişi kendisine ve ailesine iş hayatında, geçim konusunda yardım eden birine dualar edeceğine, haline şükredeceğine işaret eder. Rüyada bir adamın dövülmesi ise, rüyayı gören kişinin son zamanlarda gereksiz harcamalar yapmış ve maddi açıdan sıkıntıya düşmüş ya da düşebileceğine işaret edebilir. Ama bu durumu kendisine gelecek bazı maddi yardımlar ile rahatlıkla çözecektir.

Rüyada Dövülen Kişi Daha Önce Ölmüş Birisi İse

Rüyada daha önce ölen bir kimsenin sizi dövdüğünü görmeniz manevi olarak güzel günler yaşayacağınıza işaret eder. Rüyayı gören kişinin ölü bir kimseyi dövmesi ise yine aynı şekilde manevi olarak sizi mutlu edecek bazı işlere ulaşacağınıza işarettir. Rüyada birinin seni dövdüğünü görmek güzelliklerden ve zerafetten keyif aldığına ve bu yönde hayatına yön verdiğine, temiz kalpli bir kimsenin varlığına, alın teri olan helal kazanç elde edeceğinize işarettir.

Rüyada sevdiğiniz bir yakınınızın dövüldüğünü görmeniz, rüya sahibinin hayatının bir anda alt üst olacağına ve sıkıntıya düşmeye, mutluluğunun kendisine moral olmasına ve herkesin bu durumun farkına varması şeklinde tabir edilir. Bekar kimse için bu rüya hayal ettiği gibi bir hayat yaşayacağına ve istikbalinin parlak olduğuna işaret eder.

Rüyada Birini Dövmek – Farklı Yorumları:

Rüyada yaşlı birini dövmek

 Rüya sahibinin rüyasında yaşlı bir kimseyi dövdüğünü görmesi; yaşlı ve bilge bir kişi tarafından bir yardım göreceğinize işarettir. Bu yardım her zaman maddi anlamda olmak zorunda değildir. Yaşlı ve bilge olan kişi size çok önemli bir konuda akıl verebilir. Hayatınızı değiştirecek bir nasihatte, öneride bulunabilir. Eğer rüyanızda dövdüğünüz kişi genç bir bayan ise anneniz veya halanız, teyzeniz gibi günlük hayatınızda sıkça gördüğünüz bir bayan ile birlikte zaman geçireceğinize, sizinle iletişimde bulunacağına, size yardım edeceğine işarettir.

Rüyada genç bir erkeği dövdüğünü görmek 

Rüyada bir delikanlı kimseyi dövdüğünüzü görmeniz ise; yakın zamanda bir aşk ile karşılaşabilirsiniz. Umutsuz bir platonik aşk yaşayabilirsiniz. Eğer rüyanızda dövdüğünüz kişi bir çocuk ise, yakın zamanda yeni doğacak olan bir bebek haberi alabilirsiniz. Eğer kendi çocuğunuz var ise onunla ilgili mutlu bir haber alabilirsiniz.

Rüyada birinin patronu dövdüğünü görmek

 Rüyada patronunu dövdüğünü görmek genel anlamda psikolojik bir rüyadır. Bunun yanında son zamanlar yaptığınız bazı işlerden dolayı pişman olmaya işarettir. Rüyayı eğitim personeli görmüşse iş yaşamında kolay yollardan kazanç sağlayacağına, olumsuz olaylar yaşayacağına ve moralinin bozuk olacağı şeklinde yorumlanabilir.

Rüyada birinin ölü birisini dövdüğünü görmek 

Son zamanlarda girişmekten çekindiği işlerin artık kolaylaşacağına ve hayat kalitesinin yükseleceğine, gizli yeteneklerinin keşfedileceğine ve çok büyük başarılar elde edeceğine, aile fertlerinden birinin kumar borcunun olduğuna ve tüm kazancını yanlış yollarda harcayacağına işaret etmektedir.

Rüyada ölmüş birinin kendini dövdüğünü görmek 

Rüyada ölü birinin sizi dövmesi ise; sabırlı davranışı sayesinde eline başarılı olacağına ve eline geçen fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğine, uzun süre kendine gelememeye ve kendini çok bitkin ve harap hissetmeye delalettir. Rüyayı gören genç bir erkek ise öptüğü kimseden güzel bir haber alacağına delalet etmektedir.

Diyanet Kaynaklarına göre ise

Diyanetin yorumlarına bakacak olursak: Rüyada birini dövmek dövmek, dövülen kimse için hayra alâmettir. Bir erkeğin rüyasında sopa ile kendi başına vurduğunu görmesi; o kimsenin devlet başkanından memnun olmadığına, bazı yorumculara göre rüyada dövmek beddua ile tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında bir başkasını dövdüğünü görmesi o kimsenin dövdüğü kimseye beddua edeceğine, kişinin rüyasında elleri bağlı olan bir kimseyi dövdüğünü görmesi; o kimseye kötü sözler söyleyeceğine fakat söylediklerine sonradan pişman olacağına işaret şeklinde tabir olunur. Kirmânî’nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında kendisinin kırbaçla dövüldüğünü ve vücudunda kırbaç izlerinin bulunduğunu görmesi; eğer elleri bağlı ise, ona bir kişi sözle zarar verir ve ondan tiksindiği bir sözü işitir. Kişinin rüyasında elle dövüldüğünü ve vücudunda iz kaldığını görmesi; o kişinin hayra nail olacağına delaletle tabir olunur.

Rüyada Birini Dövmek –> Psikolojik Olarak Yorumu

Rüyada birini dövmenin psikoloj olarak yorumuna gelecek olursak. Bu rüya tüm hayalini gerçekleştirme fırsatı kolladığınıza işaret eder. Maddi zorluklara rağmen yine de hedeflerinden vazgeçmeden, şükrederek yoluna devam edeceğine kararlı bir bilince işarettir. Bunların yanında hayatında yeni başlangıç yapmak istemek şeklinde de yorumlanabilir. Mesela, yeni bir şehirde kendisine yeni ve daha sakin bir hayat kurmak istemeye ve böylece istediği gibi yaşayıp kafasını dinginleştireceğine, emeklerinin boşa gitmeyeceğine inandığına işarettir. Bütün kaynaklarını kullanarak sıkıntıları ortadan kaldırmaya çalışacağına, yaşayacağı ilk maddi sıkıntıda yapa yalnız kalacağına, hayal edilen her şeye kavuşulacağına, sorunların tamamen biteceğine, hayal edilen şeylerden günden güne daha fazla uzaklaşmak istediğine işarettir. ( rüyada birini dövmek )

https://www.dreaminterpretation.co/dream-meaning-beating-someone/ https://www.dreamglossary.com/b/beating/#:~:text=To%20beat%20someone&text=The%20dreams%20are%20usually%20connected,on%20them%20in%20your%20dream.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir