Rüyada Fil Görmek, File Binmek

Çok sık karşılaşılan bir rüya olan filler ile devam ediyoruz. Evet rüyada fil görmek ne anlama gelir? Bu rüyada sizler için rüya içerisinde file binmek, fil ile konuşmak ya da size bir filin saldırdığını görmek gibi birçok detayı bulabilirsiniz. Sizde gördüğünüz rüyaları merak ediyorsanız, en altta yorum kısmına yazabilirsiniz. Keyifli okumalar…

Rüyada Fil Görmek

Rüyada fil görmek ne anlama gelir? Evet bu yazıda sizler için bu rüya için birçok farklı rüya yorumunu burada topladık. Genel hatlarıyla bu rüyaya bakacak olursak, rüyada fil görmek makamınız yükselmesine ama bununla birlikte bazı şeyleri elde etmek için göstereceğiniz mücadelenin artacağına işaret eder. Bazı kaynaklara göre ise rüya içinde gece vakti filin üstüne bindiğini gören bireyin evleneceğini tabir etmişlerdi. Bunların yanında rüya içinde fil görmek, devlet büyüğü olarak tanımlanabilir. Ek olarak fil görmek bazen de çevrenizde olan eli açık bir kimsenin varlığına işaret eder. Burada verilen tabirlerin haricinde belirtmemiz gereken bir başka husus rüyada fil görmek, bulunduğunuz toplum için kimi vakit kıtlık ve kuraklık ile tabir edilmektedir. Genel manada rüya sahibi için bol miktarda para ve itibar manasına gelir.

Bazı rüya tabiri kaynaklarına göre ise rüyada fil görme; kazanacağınız kuvvet; cesaret ve gücü temsil etmektedir. İbn-i Sirin’in tabirine göre; rüya içinde geceleyin bir file bindiğini gören kimse eğer bekar bir kişi ise kısa bir süre içinde evleneceğine yorumlanır. Ek olarak yorumculara göre fil, eti ve sütü kul­lanılmadığından fili iyi olarak saymamışlar, kötü bir adamla, mağlûbiyetle ve büyük bir kederle bağdaştırmışlardır. Bazı rivayetlere göre ise, her ne vakit olursa olsun, file binmek, iyiye alamet etmektedir, ama özet geçecek olursak çoğunluğun tabirine göre bu düş, kendi gücüyle ve çabasıyla önemli yerlere gelmeye işaret etmektedir.

Rüyada File Binmek

Birçok kaynağa göre ne olursa olsun, rüya içinde file binmek oldukça güzel manalar taşımaktadır. Rüyada bindiğiniz fil eğer çok sinirli ve asabi davranışlar sergiliyorsa, son zamanlarda uğraştığınız bir işten ya da uzun zamandır çalıştığınız bir projeyi başarılı bir şekilde sürdüreceğinize işaret eder. Bazı kaynaklara göre ise rüyada file binmek rüyayı gören bireyin mevki ve makam sahibi bir kimse olacağına işaret eder. Ayrıca bir harp esnasında bir file binmiş olduğunuzu gördüyseniz eğer, kuvvetli ve büyük bir düşmanınızı malup edeceğinize işaret etmektedir.

Cabir’ül Mağribi’n rüya tabiri kaynaklarına göre ise, rüya içinde herhangi bir yerde dolaşırken bir fil görmek ve bu file bindiğini görmek, bekar kimseler için evlilik hazırlıklarının yakında başlayacağına işaret eder. Ekstra olarak bu rüya gören kimsenin cesaretinin çoğalacağına ve daha fevri adımlar atacağınıza delalettir. Bir başka rivayete göre ise: Rüyada file bindiğini gören birey, çalışma hayatında şuan ki bulunduğunuz rütbeden ve makamdan daha büyük ve güzel mevkilere işarettir. Ayrıca rüya sahibi olan kimse eğer siyaset ile uğraşıyorsa bir bakanlık ve valilik gibi mevkilere nail olur. Bazı kaynaklara göre ise file binmek yol ve seyahat ile tabir edilirken, file binmek çalışma yaşamında üstün başarı göstererek terfi alacağına alamet etmektedir.

File Binmek ile biraz daha detaya inersek..

Rüyada beyaz fil görmek ya da bu beyaz file bindiğini görmek ise size en çok yoran rakibinize karşı bir galibiyet kazanacağınıza işaret eder. Bir birey fili görse ve ona binmese, ruhsal açıdan eksikliğe ve mali ziyana uğrayacağına yorumlanır. Eğer rüya sahibi, bir file bindiğini görse, mala ve mülke nail olacağına işaret eder. Bir birey rüya içinde birtakım insanların farklı farklı fillere bindiklerini görmesi ve filler ile dolaştıklarını görmesi ise, rakipleri tarafından hüsrana uğratılacağına işaret etmektedir. Ayrıca bazen de bir file binmek ehli olan için memuriyete ya da evlenmeye alamet etmektedir. Bir file bindiğini gören birey işinde büyük başarılara imza atar ve kariyer basamaklarını tırmanır. Üzerinde davul ve zurna gibi şeyler bulunduğu bir fil görmek ve ona bindiğini görmek, rahata ve büyük bir mevkie ulaşacağınıza yorumlanır. Bir file bindiğini gören birey, akıl edemediği bir şeyi yaparak işinde büyük başarılara imza atar.

Rüyada Fil Sürüsü Görmek – Bir Sürü Fil Görmek

Rüyada fil sürüsü görmek, yakın bir süreçte kafanızdaki bütün girişimleri gerçekleştirme eğilimine girişeceğinize ve bu işten oldukça kazançlı bir şekilde üstesinden geleceğinize işaret etmektedir. Bunlara ek olarak rüyayı gören kimsenin bu hayatta gerçekleştirmek istediği bütün hayaller ve arzular aşama aşama gerçekleşeceğine ve mutluluk dolu gelişmeler yaşayacağınıza işaret etmektedir. Bazen de rüya içerisinde bir fil sürüsü görmek, elinize bol miktarda mal ve servet geçeceğine işaret etmektedir. Rüyada görülen fil sürüleri mal, menfaat ve nimet ile yorumlanmıştır. Rüyada fil sürüsü görmek çevrenizde bulunan yüce gönüllü ve karakterli insanlara da işaret etmektedir.

Bazı rüya tabircileri rüya içinde çok sayıda görülen fillerin anlamı ise maddi olarak güçlü ve şerefli bazı insanlar tarafından, size dokunacak olan iyiliğe ve yardıma işaret etmektedir. Ayrıca bu rüyayı gören birey uzun zamandan beri üzerinde çalıştığınız ve çok fazla emek verilen işlerinde başarı elde edeceğine, şu an bulunduğu makamdan bir üst mevkie terfi edeceğine, rakiplerinden eleyip başarı ile yükseleceğine alamet etmektedir. Rüyada fil sürüsü görmek, bazen de devleti temsil emektedir. Bazı yorumlarda ise kalabalık fil sürüsü görmek, ticaret için bir yere gideceğine ya da bir memuriyet tarzı bir meslek kazanacağınıza alamet etmektedir. Rüyada fil sürüsünü görmek, büyük bir makama gelme arzusunun yakın vakitte gerçekleşeceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada Fil Yavrusu Görmek

Rüyada fil yavrusu görmek ise evli kimseler için çocuk ya da torun sahibi olmaya delalet eder. Rüyayı gören kişi eğer bekarsa evleneceğine, eğer evliyse bir çocuk sahibi olunacağına tabir edilmiştir. Evet düş içerisinde görülen küçük filler rüya tabirciler tarafından genel olarak çocuk sahibi olmaya, hayırlı evlatlar sahip olmaya yorumlanmıştır. Hayatınıza girecek olan çocukların oldukça hayırlı evlat olacağına ve gelecekte çok iyi geleceklere işaret eder. Bazı rüya yorumcularına göre rüya içinde ufak fil yavruları gelecek olan hayırlı haberlere tabir edilir. Rüya sahibi hiç beklenmedik bir yerden hayırlı ve sevindirici haberler alabilir. Ek olarak eğer ticaret yapıyorsa, işlerinde bereketli kazançlar elde etmeye başlar. Özet geçecek olursak rüyada fil yavrusu görmek, aileye katılacak olan yeni fertleri temsil eder. Beraberinde gelecek olan berekete ve rızka da yorumlanmaktadır.

Rüyada Fil Kovalaması Ve Filden Kaçmak

Rüyada bir filin sizi kovalamadığınızı görmeniz, başınıza gelecek olan bir musibete ve probleme işaret eder. Ayrıca filin üzerindeyken bir anda filden düştüğünü görmek ise, bir anda başınızın belaya gireceğine tabir edilmiştir. Bazı tabirlere göre bir fil tarafından kovalanmak rüya sahibinin ufak tefek ve önemsiz sıkıntılara işaret ederken, eğer kafaya takmazsanız kendi kendine çözüleceğine yorumlanmıştır. Bu rüya içinde eğer filden kaçıp kurtulduysanız, uzun zamandır mevcut olan kederden ve mutsuzluktan kurtulacağınıza işaretlidir. Bazen bu rüya ise araya soğukluk ve uzaklık gireceğine, dünya malı için hiçbir vakit itibarını zedeleyecek işlere girişmeyeceğinize tabir edilmektedir.

Rüyada Filin Zarar Vermesi

Rüyada bir filin size zarar verdiğini görmek ne anlama gelir? Evet mesela örnek verecek olursak, filin eğer vücudunuzun herhangi bir yerini parçaladığını görmeniz, başınıza gelecek olan bir musibete ya da felakete işaret etmektedir. Filin, kendine hortumu ile hafifçe vurduğunu gören birey, hayır ve nimete kavuşacağına delalet eder. Rüyada fil kovalaması, rüya sahibine gelecek olan sıkıntıya ve ardından ondan kurtulmaya alamet etmektedir. Rüyada filin kovaladığını görmek, çok sıkıntılara, yaramazlığa ve meşakkate düşmeye sonra da onlardan kurtulmaya yorumlanmaktadır. Filin koşarak size gelmesi ve bir anda yanınıza düşmesi ise büyük bir işten zarar edeceğinize yorumlanmaktadır. Fil eğer kovaladıktan sonra rüya sahibini yakalar ise, ona bir düşmanı tarafından gelecek olan bir zarar yorumlanmaktadır.

Rüyada Fil ile Konuştuğunu Görmek

Rüya içerisinde eğer bir fil ile konuştuğunuzu gördüyseniz, itibarlı ve zengin birisi ile irtibat kuracağınıza ve bu kimsenin hayatınıza dokunacağına işaret eder. Rüyada fil görmek genel manada oldukça hayırlı bir şekilde yorumlanmıştır. Eğer rüya sahibi ticaret ile uğraşıyor ise işleri açılır ve refah düzeyi artar. Ek olarak fille konuşurken eğer filin hortumundan bir şey aldığınızı gördüyseniz, size verilecek olan güzel bir hediyeye ya da fırsata işaret etmektedir.

Rüyada Fil Eti Yemek

Bir başka rüya tabiri ile devam ediyoruz. Fil eti yediğini gören birey, mala erişir. Filin azasından ya da derisinden ya da kemiğinden bir şey aldığını görse, tabiri ise yine aynı şekilde servet ve varlığa işaret etmektedir. Genel manada fil eti yediğini görmek hayra ve güzelliğe yorumlanır, ayrıca keyfinizin yerine geleceğini simgeler. Hem de rüya içinde fil kibir ve gurura alamet edebilir.

Bazı kaynaklara göre ise bu rüya İşlerinizde başarı kazanıp mal mülk sahibi olacağınıza, ya da bir yakınınızdan size miras kalacağına alamet etmektedir. Bir fili sır­tına aldığını gören büyük bir görevin ya da büyük bir işin başına geçer. Görüle0n fil genel olarak ne manalarına bakacak olursak, herhangi bir şekilde file binmek şan ve şöhretle, derisi, eti, kemiği vesairesi mal, menfaat ve nimetle tabir edilmektedir.

Rüyada Evin İçinde Fil Görmek

Rüyada evin içinde bir fil görmek ise genelde kadınlar için oldukça güzel anlamlar taşımaktadır. Görülen fil özellikle koyu renkli ise hane halkı için bolluk bereket geleceğine, eğer çalışan biri bu rüyayı görüyorsa maaşında zam ya da evine girecek bir servete alamet etmektedir.

Rüyada Bir Filin Öldüğünü Görmek

Rüyada herhangi bir şekilde bir filin öldüğünü görmek, hilekâr, düşmanlık ve haset sahibi gaddar bir insandan gelecek olan zarara işaret etmektedir. Bu ölen filin etinden yediğini görmek ise; bir yerden gelecek olan mal ya da paraya alamet etmektedir. Bir filin ayağı ile başına basarak, size zarar verdiğini ya da öldürdüğünü görmeniz ise bir musibete uğrayacağınıza işaret etmektedir. Bir fil öldürdüğünü gö­rmek ise rüya sahibinin, kendisini maddi ve manevi zarara sokacak bazı işler ile uğraşacağına delalet eder.

Rüyada Fil Hortumu Görmek

Rüyada sadece bir filin hortumunu görmek ise yaptığınız ya da gerçekleştirmeyi planladığınız bazı projelerden oldukça fazla para kazanacağına alamet etmektedir. Filin kendine hortumu ile vurduğunu görmek; bir hayıtın ya da bir nimetin sizi bulacağına işaret etmektedir. 

File Binmek ile ilgili diğer tabirler

Bunların yanında diğer tabirleri inceleyecek olursak, fil görmek; kuvvet; cesaret ve gücü temsil etmektedir. İbn-i Sirin’e göre; rüya içinde geceleyin bir file bindiğini gören kısa bir süre içerisinde evlilik hazırlıklarına başlayacağına yorumlanmaktadır. Fil rüyasında çoğu rüya tabircisi birbirinden farklı şekilde yorumlanmışlardır. Bazı tâbirciler göre fil, eti ve sütü kul­lanılmadığından fili iyi saymamışlar, kötü bir adamla, mağlûbiyetle ve büyük bir kederle tabir etmişlerdir. Bazıları ise fili mal ve nimetle yorumlamışlardır. Ek olarak bir gece vakti bir file bindiğini görmek; işinde yükseleceğine; memursa terfi edeceğine; devlet dairelerinde herhangi bir işi varsa basitçe halledileceğine alamet sayılmaktadır. Ayrıca filin üzerinde eğer bulunduğu durumda file bindiğini görmek; ya oğlunu ya da kızını evlendirmeye hazırlandığını göstermektedir. İki başlı bir file binmiş bulunduğunu gören, çalıştığı işten çıkarak daha güzel bir iş bulur.

Rüyada fil görmenin psikolojik olarak analizi

Rüyada fil görmenin psikolojik olarak anlamına bakacak olursak, bu rüya sabretmenin erdemini, kuvvetli bir hatırlamayı ve bağlılık duygusunu temsil etmektedir. Aynı vakitte fil, doğ­ru davrandığınız taktirde, sıhhat ve başarı getirecek duygusal ve zihinsel bir potansiyele sahip olduğunuza ve hayatınızın iplerini biraz daha eline almak zorunda hissettiğiniz gibi manalar taşıyabilir. Kendinize zaman ayırmayı ihmal ettiğiniz taktirde bu hisler tam ter­si biçimde tesir edebilir ve manevi açıdan sizi çökertebilir. Rü­yada bir fil tarafından kovalanmak, kendi içsel gücünden ve yüksek potansiyelinden tedirgin olmanın göstergesi olarak ele alınabilir. Ayrıca derininizde hissettiğiniz bazı sorunlar, bu kuvvetli enerjiyi kontrol altına alıp doğru yerlere yönlendirmek istiyor diyebiliriz.

https://www.timesnownews.com/spiritual/dreams-meaning/article/what-does-it-mean-when-you-see-an-elephant-in-your-dream/563531 https://crystalclearintuition.com/elephant-dreams/#:~:text=Elephants%20show%20up%20in%20dreams,that%20can%20determine%20your%20future. https://journeyintodreams.com/elephant/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir