Rüyada merdiven çıkmak ya da merdivenden inmek, düşmek

Rüyada merdiven çıkmak ya da rüyada merdiven inmek ne anlama gelir? Evet bu rüya içerdiği detaylara göre oldukça farklı manalar taşıyabilir. Bu yazımızda sizler için birçok detayı bir araya getirdik. O zaman başlayalım:

Rüyada Merdiven Çıkmak

Evet rüyada merdiven çıkmak ne anlama gelir? Bu rüya en genel hatları ile maddi ve manevi olarak yükselmeye işaret eder. Bu rüyayı gören kişi eğer çalışıyor ise yüksek mertebelere ulaşır ve parmakla işaret edilen biri olur. Bu rüyada merdivenin özellikleri de oldukça önemlidir. Mesela taştan yapılmış bir merdivenden çıktığınızı görmek, sanılanın aksine olumsuz olarak tabir edilir. Bu şekil bir rüya katı ve soğuk bir insan ile uzlaşmaya çalıştığınıza ve oldukça çok yorulduğunuza işaret eder. Ancak genel manada merdivenden çıkmak mertebenizin ve mevkinizin yükselmesine delalet eder. Diğer merdivenleri inceleyecek olursak mesela toprak ya da kerpiçten yapılmış bir merdiven çıktığını görmek, çevrenizden gelecek olan hayır ve iyilikler şeklinde tabir edilir.

Rüyada merdiven çıkmak ile ilgili diğer tabirlere bakacak olursak; Çoğu yorumcuya göre bu rüya mevki, makam, güç ve kudret sahibi olmaya ve gerçek hayatta hedefleriniz için oldukça inançlı olduğunuz manası taşımaktadır. Rüyada tek bir merdiven basamağı çıkmak ve durmak oldukça zeki bir kişiliğe sahip olduğunuz manası taşır. Bu tarz rüyalar engin ve yüksek bir zekaya sahip olmaya işaret eder. Rüyada basamakları tek tek çıkmak; işinizde ya da memuriyetinizde yükseleceğinizin bir habercisidir. Rüyada basamak çıktıktan sonra indiğini görmek ise çevrenizde bir takım engeller olduğunu ve sizi sürekli geri çektiğine işaret eder. Çabalamaya devam etmeniz oldukça önemlidir.  

Gelelim rüyada gördüğünüz merdivenin oldukça uzun ve geniş bir yapıya sahip olmasına; Evet bu tarz merdivenler henüz yolun başında olan gençler için memuriyete işaret eder. İş hayatına atılmış kişiler için ise bulunduğu şehirdeki itibarının artacağına ve inanılmaz konumlara geleceğine işaret eder. Bazı tabirlere göre bir mevkiden başka bir mevkiye atlamaya delalettir. Bazı rüya yorumcuları, herhangi bir merdivenden çıktığını gören arkadaşlarından ve dostlarından iyilik görür ve rütbelere ulaşır derler. Ayrıca çıktığınız merdiven eski ise ticaret yolu ile oldukça güzel paralar kazanacağınıza delalet eder. Bazen de bu rüya iş hayatınızda başarılı bir döneme gireceğinize, yüksek makam sahibi olacağınıza, maddi problemlerden kurtulacağınızın habercisidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : BİRBİRİNDEN FARKLI İŞ FİKİRLERİ BU YAZIDA SİZLERLE..

Rüyada Merdiven İnmek

Rüyada merdiven inmek genel olarak olumsuz şekilde tabir edilmiştir. Bu rüyanın tabirine gelecek olursak, arka arkaya gelecek olan başarısızlık serisine işaret etmektedir. Öğrenciler için okulda başarısızlık yaşamaya, çalışanlar için iş hayatında problemlere ve zorluklara işaret eder. Aynı şekilde esnaflar için ise işlerinde düşüşe ve maddi olarak zorlanmaya delalet etmektedir. Eğer rüyayı gören kişi memur ise görevinden uzaklaştırılabilir, sıradan biri ise itibârını kaybedebilir diyebiliriz. Basamaktan inmek bazı tabirlere göre, iş değiştirmeye işaret eder. Eğer bu rüyayı gören kişi sadece bir vatandaş ise insan­ların gözünde saygınlığını kaybedeceğine işaret eder.

Son zamanlarda attığınız adımlar size yarardan çok zarar getirebilir. Yaşanacak olan aksilikler yüzünden kısa sürede büyük kazanç getirecek bir işten korkup kaçabilir ve ciddi zarara uğrayabilirsiniz. Bu rüya genel manada kısmetinizin kapanacağına, parasal ve ruhsal olarak ciddi çöküntüye gireceğinize ve yaptığınız planların boşa gideceğine delalet eder. Bazı yorumlarda ise iş hayatında iniş yaşanacağına, kardeşler ya da ortaklar arasında çıkacak olan soruna işaret eder. Eğer indiğiniz merdiven taştan yapılmış ise, işlerin yaşanacak büyük bir sorun yüzünden çok kötü bir hal alacağı, yapılan hataların tekrarlanması yüzünden rakiplerinizin oldukça mutlu olacağına, parasal olarak çok büyük bir zarara uğranacağı ve zor zamanlar geçirileceği manası taşımaktadır.

Merdivenden indiğini gören kişi için bazı ayrıntılar farklı anlama gelebilir. Mesela merdivenden indiğinizde, bulunduğunuz yer tanıdık bir yer ise ya da aile ve akra­balarına ait bir mekan bazı hastalıklardan ve belalardan kurtulacağınıza işaret eder. Bunların yanında eğer indiğinizi görür ve buranın yerin neresi olduğunu bilmiyorsa o merdivenin basamakları ömrünüzün boşa geçip giden günlerine delalet eder.

Rüyada Merdiven Görmek

Rüyada merdiven görmek ise genel olarak zor olanı sevdiğinize ve oldukça azimli bir karaktere sahip olduğunuzu gösterir. Ayrıca rüyada görülen merdiven ahşap ise bazı zorluklara, sıkıntılara ve darlığa delalet etmektedir. Bunlara ek olarak merdiven aşamalı olarak, belki zor ama sonunda olumlu olarak sonuçlanacak olan işler manası taşımaktadır. Eğer kişi ahşap merdivende durduğunu görüyorsa çevrenizdeki asi olan kişileri tatlı dille yumuşatacağınıza ve etrafınızdakilere ilham verdiğiniz manası taşımaktadır.

Bazı rüya tabircilerine göre ise rüyada görülen merdiven, sıkıntı ve bazı yıkımlara neden olacak haberler duyacağınıza yorumlanır. Ancak son zamanlarda zaten oldukça sıkıntıdaysanız, bu rüya tam tersi olarak , sıkıntılardan, sağlık sorunlarından, parasızlıktan ve darlıktan kurtulacağınız manası taşır. Rüyasında kullanılmamış ve oldukça yeni duran, ilk defa kendisi tarafından kullanılacak olan merdivene tırmanmak ise geleceğinizin oldukça parlak olduğuna, azimli olmanız gerektiğine yorumlanır. Eğer merdivene çıkan kişinin iş hayatında bir rakibi ya da normal bir düşmanı varsa, rüyası onlara karşı zafer kazanacağına tabir edilir.

Rüyada merdiven görmenin bazı yorumculara göre anlamı ise, kafanızda oldukça farklı projeler olduğuna ve başlamak için fırsat kolladığınız anlamı taşımaktadır. Bu rüyayı gören yapacağı işler ve girişimler sayesinde, çevresi tarafından şöhrete, yüksek bir makama ulaşacağına işaret eder. Rüyada merdiven görmek ve üzerine oturmak, rütbenin artacağına işarettir. Rüyada görülen merdiven, makamca ve mevkice yükselmeye delalet eder. Merdiven, kendi anlamına göre tabir edilir, bazen de görülen merdiven sıkıntılarınız için bir çıkış yolu olduğuna işaret eder.

Rüyayı gören kimsenin eğer uzun zamandır hayalini kurduğu bir şey ya da oldukça ihtiyacı olan bir durum varsa, merdiven görmek bunlara kavuşacağınıza delalet etmektedir. Bazen de merdiven aramak ve onu bulamamak ise muradınıza ulaşamayacağınıza işaret eder. Tahtadan yapılmış merdiven görmek ise manevi olarak çöküntü içinde olduğunuza tabir edilir. Özetle merdivenden çıkmak kazanmak, inmek de kaybetmek ve hüsrana uğramak anlamına gelmektedir. Aynı zamanda merdivende oturmak, bol nimete ve dostlar arasında oldukça çok sevilmeye işarettir. Bir basamakta oturduğunuzu görmek; bulunduğunuz mevkide daha bir müddet aynı şekilde kalacağınıza işaret eder.

Rüyada Merdiven İnip Çıkmak

Rüyada merdivenden inmek ve arkasından çıkmak, aile yaşantısında oldukça inişli çıkışlı bir evlilik yaşandığına, bu evlilikten dolayı aile fertlerinin birbirine düşeceğine ve oldukça sert tartışmalar yaşanacağına işaret eder. Bu görülen rüyadan sonra bunların önüne geçmek ve sorun yaratan diğer durumları ortadan kaldırmak için bir karar verilmesi oldukça önemli bir durumdur. Bazı tabirlerde ise rüyada yüksek merdiven inip çıkmak, baya zor bir işi ya da problemi tam başardım derken bir anda hiç ummadığınız bir durumla karşılaşacağınıza tabir edilmektedir.

Rüyada merdivene çıktıktan sonra inmek ise eğer bir yolcuktaysanız, sağ salim geri döneceğinize delalet etmektedir. Bu rüyayı gören hasta ise ve merdivenden indiği yer de bildiği ve daha önce gittiği bir mekan ise yakın bir sürede iyileşeceğine işaret etmektedir. Eğer bir kişi bilinmeyen bir basamağa çıktığını gördüyse ve kendini endişeli hissediyorsa, hastalanacağına ve oldukça yıpranacağına yorumlanır.

Rüyada Merdiven İnşa Etmek

Rüyada merdiven inşa etmek yani kendi elleriniz ile merdiven yapmak, evet bu rüyanın manası artık herkesten ümidi kestiğinize ve artık kendi kendinize yetmeniz gerektiğinin farkına vardığınıza işaret eder. Bundan sonra kendi işinizi kurabilir ve kendinize has yatırımlar yapabilirsiniz. Bazen de kendiniz gibi kişileri bir araya topladıktan sonra onlarla çalışmaya başlayacağınıza delalet eder. Ayrıca rüyada merdiven yapan birini görmek, yapılacak bir seyahatin ardından kazançlı bir işe girileceğine, yakın bir arkadaştan gelecek iş fikrinin değerlendirmenizin oldukça önemli olduğuna ve kafanızdaki bazı projeleri fazla zaman kaybetmeden hayata geçirileceğinize işaret etmektedir.

Merdivenin basamakları eğer eski usul balçık veya kerpiçten yapılıyorsa, bunun anlamı kendinizi ruhsal olarak onardığınız manası taşımaktadır. Eğer görülen merdivenler kiremitten yapılmış ise bu olumsuz olarak yorumlanır. Çamur ve balçıktan olan merdiven yapmak ise ticaret alanına atılmak için hazırlandığınıza işaret etmektedir. Bunların yanında eğer basamaklar kerpiçten olursa her şeyi güzel olacağına yorumlanır. Kiremit ve tuğla gibi şeylerden oluşan merdivenler oldukça kötüdür.

Merdivenin ayakları taştan yapılmış ise bundan sonra artık herkese karşı mesafeli olacağınıza ve bu durumun sizi maddi, manevi yükselteceğine işaret etmektedir. Ağaçtan olan merdivenler ise kalıcı olmayan yükselmeye ve çevrenizde gerçekleşen riyakarlığa işaret eder. ( rüyada merdiven çıkmak ya da rüyada merdiven inmek )

Rüyada Kırık Merdiven Çıkmaya Çalışmak

Rüyayı kırık bir merdivenden çıkmaya çalışmak, bu rüya sizi oldukça zor bir dönemin beklediğine ama karakteriniz gereği bütün şartları zorlayacağınız anlamına gelmektedir. Bu sıkıntı süreç yüzünden hem kendinizi hem de etrafındaki kişileri biraz üzebilirsiniz. Rüya sahibi bir çıkış yolu bulamadığı için zor zamanlar geçirir ve hiç yapmak istemediği bir şeyler yapabilir. Bazen çevrenize verdiğiniz zarardan dolayı pişmanlıklar yaşayabilirsiniz ama yine de bu sorunu çözmek için devam edeceğiniz anlamına gelmektedir. Rüyada gördüğünüz kırık merdiveni tamir etmeye çalışmak ise, aile büyüklerinden birinin vereceği destek sayesinde bazı problemlerin sonlanacağına ve eskisinden daha iyi bir hal alacağı manası taşımaktadır. Son günlerde yaşanan tatsızlıkların ortadan kalkacağına delalet etmektedir.

Rüyada Karlı Ya da Buzlu Merdiven Çıkmak

Rüyada çıktığınız merdivenlerin karlı ya da buzlu olması, yani kısaca kaygan olması hayatta alacağınız riskli bir işin kısa süre içinde hallolacağına işaret etmekteydi. Bazen ise bir kişi ile kurulmuş bir ortaklıkta zor bir süreçten geçeceğine ve aile bireyleri arasında bazı sürtüşmeler yaşanacağına delalet etmektedir. Çevrenizdeki bazı yakın bir akrabaların çıkartacağı dedikodu yüzünden iş dünyasında oldukça büyük bir prestij kaybı yaşayabilir ve çevrenizdeki insanlardan sürekli hakkınızda dedikodu yapıldığını duyabilirsiniz. Rüyada karlı merdiven çıkmak ve düşmek, yaşanacak bazı sıkıntıların ya da karşılaşılacak bazı tatsız durumlardan dolayı çok zor bir durumun içinde kendinizi bulacağınız manasına gelir. Bazı kişiler ise iş hayatında duyacağı hakaretler yüzünden kalp kırıklığı yaşayabilir ve hayali kurulan şeylerden vazgeçebilir. (Rüyada merdivenden düşmek)

Rüyada Yürüyen Merdiven Görmek

Rüyada yürüyen merdiven görmek, yaptığı işle ilgili olarak alacağınız bazı teklifler sayesinde uzun zamandır hayalini kurduğunuz işlerin kolaylıkla gerçekleşeceğine işaret eder. Bu sayede hayal ettiği ancak bir türlü gidemediği bazı tatillere gidebilir, bedenen ve ruhen dinleneceğine, yeni çalışmalar ve yeni fikirlerle dönebilirsiniz. Ayrıca bu sayede daha çok kazanç elde edeceğine ve bu kazançla istediği diğer şeylere sahip olacağı şeklinde tabir edilir.

Rüya sahibinin, iş konusunda ve aile yaşantısı konusunda daha pratik düşünmeye başladığına ve bundan dolayı kendisini hem kalben hem ruhen daha iyi hissedeceğine yorumlanır. Rüyada kendini yürüyen merdiven üstünde görmek, işlerin göründüğünden daha kolay bir hal alacağına, yapılan yanlışlıkları düzelteceğinize işaret eder. Hasta birinin bu rüyayı görmesi ise oldukça hızlı bir şekilde iyileşeceğinize ve güzel haberler alacağınıza, rahat bir hayatın kapılarını aralayacağınıza delalet etmektedir. Bazen de zararlı bir alışkanlığı bırakacağınıza ve hayal kırıklığı olan bazı olayların sona ereceğine ve eşler arasındaki tartışmaların tatlıya bağlanacağına yorumlanmıştır.

Rüyada Merdivenin Tozu Almak

Rüyada merdivenlerin tozunu almak ise aileden bazı kimseler ile birlikte çok hayırlı bir iş üzerine hizmet verecek bir işe adım atacaklarına yorumlanır. Bu sayede insanların hayır dualarını alacağınıza ve iyi işlere sahip olmak için bazı atılımlar atacağınıza işaret eder. Böylelikle zorlukların kolaylıkla aşılacağına ve haksız bir durum yaşanmaması için çok dikkat edeceğinize işaret etmektedir. Rüyada oldukça kirli merdiven süpürdüğünü görmek ise, birçok sorunun üst üste gelmesi yüzünden psikolojik olarak kötü bir duruma düşeceğine işarettir. Fakat biraz sabırlı olunur ve daha dikkatli davranılırsa her şeyin yoluna gireceğine, rahat bir nefes alınacağına ve zorlukların kolayca çözüleceğine yorumlanır.

Rüyada Merdivenleri Temizlemek, Silmek

Rüya sahibinin merdivenleri temizlemesi ve silmesi ise, aile hayatında ve eğitim sürecinde karşılaştığı problemleri oldukça kısa bir zaman içinde çözeceğine, bu konuda kendisine yardım edenlere yardım elini uzatacağına, başarılı bir kişi olacağına işaret etmektedir. Bazı yorumlarda ise hayal ettiği ve uzun zamandan beri başka bir şey düşünmediği bazı idealler için son düzenlemeleri yapacağına ve yoluna sağlam adımlar ile çıkacağına işaret eder. Rüyada merdivenleri sildikten sonra tekrar kirlenmesi ise, çalışma hayatında bir türlü önüne geçilemeyen bir problemler için daha çok çabalaması gerektiğine delalet eder. Planınızı tazelemeniz ya da farklı yollar denemeniz faydalı olacaktır.

Rüyada Merdiven Yıkadığını Görmek

Rüyada merdiven yıkamak ise, çalışma hayatını hem daha renkli ve dikkat çekici bir hale getirme isteği taşıdığınıza işaret eder. Hayatınızda yerine getireceğiniz bazı yenilikler ve yeni firmalarla anlaştıktan sonra kurduğunuz planın inanılmaz şekilde ilerleyeceğine ve güzel sonuçlanacağına işaret eder. Rüyada merdivenleri yıkadıktan sonra tekrar kirlenmesi ise, kişinin, iş hayatıyla ilgili olarak düzenlediği ve yaptığı bütün çalışmaların tamamen boşa gideceğine, ayrıca yapılmak istenen şeylerle ortaya çıkan şeylerin birbirinden tamamen farklı olacağına ve rakiplerinin oldukça mutlu olacağına işaret eder. ( rüyada merdiven çıkmak ya da rüyada merdiven inmek )

Rüyada Merdivenden Düşmek

Rüyada eğer ağaç bir merdivenin, üzerinde iken kırılması ve sizin merdivenden düşmeniz, düşmanına mağlup olacağınız anlamına gelir. Ayrıca rüya içinde bir merdivenden düştüğünüzü gördüyseniz size yapılan bir iftiraya veya saldırıya işaret etmektedir. Çevrenize oldukça dikkat etmeniz gerekir. Bazı arkadaşlarınızı bu süreçte sizi üzebilir ve hiç ummadığınız hareketlerde bulunabilir. (Rüyada merdivenden düşmek)

Rüyada Merdiven Basamaklarının Kırılması Ya da Kaybolması

Rüyada eğer merdiven basamakları kırılır ya da merdiven bir anda kaybolur ise, son zamanlardaki işlerinizin bazı problemler ile karşılaşacağına ve bir anda tepetaklak olacağına delalet eder. Bu duruma neyin sebep olduğunun araştırmanız burada oldukça önemlidir. Bu sayede uzun uğraşlar sonucunda yapılan bir hata yüzünden işlerin kötü bir hal almaktan kurtarabilir ve hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bazı yorumlarda ise rüyada merdiven basamaklarının yok olması ve aniden tekrar ortaya çıktığını görmeniz ise, yaşanan kötü hallerin çevrenizdeki eş, dost ya da akrabalar sayesinde kolaylıkla çözüleceğine delalet eder. ( rüyada merdiven çıkmak ya da rüyada merdiven inmek )

Rüyada Sadece Basamak Görmek

Rüyada sadece basamak görmek ise iş ve aile yaşantınızda, beklenmedik bazı engellerle karşılaşacağınıza, ancak bunları çok kısa zamanda atlatacağınız manası taşımaktadır. Eğer tek bir basamak üzerinde oturduğunuzu görmeniz ise, kısa bir süre içinde için talihinizin ve şansınızın döneceğine işaret eder.  Rüyada bir basamağı çıktığınızı görmek; işinizde ya da memuriyetinizde gelecek olan mevkilere işaret etmiştir. Bir basamakta oturmanız bazen de şuan bulunduğunuz mevkide daha bir müddet kalacağınıza delalet eder. Basamaktan inmek ise; yakında iş değiştireceğinize ve farklı bir yola çıkacaktır.

Rüyada merdiven çıkmak ya da sadece görmenin psikolojik analizi

Bu rüyanın psikolojik olarak analizine bakacak olursak, Rüyada görülen merdiven nesnesi aslında bir hedefin varlığını temsil etmektedir. Bu rüya daha çok, gören kişinin kariyer hedeflerine dair bazı ipuçları vermektedir. Bilinç altında kendine kısa vadede hedefler koyan kimse değildir ve hep en iyisi için çabalarken bunların yanında en zirveyi hedeflemektedir. Burada görülen asıl olay, kariyerin ya da zenginliğin yani amacına bağlı olarak değişeceğine ve hedeflerin daimi olmasını istediğiniz anlamına gelir. ( rüyada merdiven çıkmak ya da rüyada merdiven inmek )

Görülen merdiven sizi amacınıza götürecek bir başlangıç olarak yorumlanabilir. Burada önemli olan birey bunun çalışmaları içerisinde olabilir yani kendisi için alt yapıyı oluşturacak o kimseyi veya o yolu bulmaya çalışmaya devam etmesi oldukça önemlidir. https://checkmydream.com/dream-meaning/stairs https://dreamingandsleeping.com/dreams-about-stairs-interpretation-and-meaning/#:~:text=Dreams%20about%20climbing%20stairs%20are,can%20also%20have%20another%20interpretation. https://www.evangelistjoshua.com/dream-about-staircase/ https://psychologenie.com/what-do-dreams-about-stairs-mean

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir