Rüyada Yağmur Yağdığını Görmek Ya Da Sağanak Yağmurda Islanmak

Rüyada yağmur yağdığını görmek ne anlama gelir? Rüyada sağanak yağmur yağması, rüyada yağmurda ıslanmak, rüyada evin içine yağmur yağması, rüyada yağmurda ıslanmak gibi birçok detay burada sizlerle. Sizde gördüğünüz rüyaları aşağıda yorum kısmına yazabilirsiniz.

Rüyada Yağmur Yağdığını Görmek

Rüyada yağmur yağdığını görmek ne anlama gelir? Evet rüyada yağmur görmek genel manada güzel olarak yorumlanır. Yağmur sakin ve norma bir şekilde yağar ise bu rüya bolluk ve bereket temsil eder. Rüyada yağmur yağdığını görmek bazende helal kazanç kazanmaya işaret eder. Rüyada yağmurda ıslanmak ise, her türlü bela ve problemden kurtulacağına ve rüyayı gördüğünüz sene içinde yapılacak her işte başarı ve üstünlük kazanacağına işaret eder. Rüyayı gören kimsenin kendi evinin çatısına bol bol yağmur yağdığını görmesi ise ailenize gelecek olan bolluk ve berekete işaret eder.

Bazen bu rüya; rüyayı gören kimsenin sözlerini yerine getireceğine ve bunun yanında yolculuktan sonra geri dönmeye işaret eder. Bazen de yağmur yüzünden bir evin ya da evlerin yıkıldığını görmek ise hayatınızda hilekar insanların olduğuna işaret eder. Ek olarak yağmurun ekinlerin üzerine yağdığını görmek ise düşmanla barışa, suçsuz kimselerin affedileceğine, dertli ve üzüntü içinde bulunan kimselere yardım yapılacağına, yağmurun bütün barajları bol suyla dolduğunu görmek, hayır ve berekete büyük nimetlere kavuşulacağına, borçlarından kurtulacağına işaret eder. 

MORALİNİZ Mİ BOZUK? İŞTE BU MOTİVASYON İÇERİKLERİ TAM SİZE GÖRE

Rüyada Yağmurun Çok Şiddetli Yağması

Rüyada yağmurun oldukça şiddetli yağması ise pek iyi olarak tabir edilmez. Bu rüya bazen rüya sahibinin hastalanmasına bazen de çıkacak salgınlara işaret eder. Görülen yağmurun tufan ve felaket şeklinde olması ise, o yer halkına büyük keder ve sıkıntı geleceğine işaret eder.  Eğer bir hastanın gördüğü yağmur şiddetli ve bulanık ise o hasta ağırlaşır. Bulutla birlikte şiddetli bir şekilde yağmur yağdığını ve şimşek çaktığını görmek; o yılın çok bereketli geçeceğine ve memlekette refah ve bolluk olacağına işaret sayılır.

Yağmur rüyası aslında rüyadaki detaylara göre oldukça farklı tabirler mevcuttur. Rüyada şiddetli şekilde yağmur yağması; özellikle yağan yağmurda ateş bulunur veya yağan su sıcak ise yaşadığınız yerde dolu felaketi yaşabileceğine tabir edilir. Şiddetli yağışa ek olarak şiddetli fırtına ve kasırga olması ise hakkınızda çıkacak olan fitneye ve iftiralara işaret eder. Rüyada yağan yağmur eğer bulanık ise , şiddetli ve uzun süre yağdığını görmek, bazı hastalıklara ve belalara işaret eder. Yağmurun her taraftan sel olup aktığını ve ağaçları kökünden koparıp yıktığını görmek, o yerde meydana gelecek fitne ve fesada işarettir.

Rüyada umduğunuz ve istediğiniz vakitte arzu edildiği gibi sağanak yağmur yağdması ise arası bozuk kimselerin barışmasına ve çevrenizde gerçekleşecek berekete işaret eder. Rüyada yağan yağmurun sağanak şeklinde görmek, rızık genişliğine, sıkıntısız, güzel bir hayata kavuşmaya işarettir. Bunların yanında rüyada sağanak yağmur görmek, nimet, bereket ve hayra nail olmaya, borçtan ve kederden kurtulmaya, ümit kesilen bir şeyin canlanmasına yorumlanmıştır. Rüyada sağanak yağmur damlalarından ses geldiğini gören kimse, büyük bir makam ya da kariyer sahibi olacağına yorumlanır.

Rüyada Sağanak Yağmur Yağması

Rüyada özellikle yaşadığınız yere şiddetli sağanak yağmur yağdığını görmek ama bu olayı uzaktan izlemeniz, bölgede meydana gelecek hastalıklara ya da felaketlere işaret eder. Rüyada normal bir şekilde sağanak yağmur yağdığını görmek, eğer çok şiddetli ise sıkıntılara ve problemlere düşmeye, normal şekilde yağıyor ise hastalıktan şifa bulmaya delalet eder. Rüyada yağmurun sakin bir şekilde yağması, üzüntü ve kederden kurtulmaya, hayır ve menfaate, o yıl içinde yardım görmeye ve duaların kabul edilmesine işarettir.

Bunların yanında rüyada yağmur yağması, refah düzeyinin artmasına, berekete ve bütün insanlar için hayra işaret etmektedir. Rüyada yıl başında yağmur yağması, o yıl ya da ay içinde bolluk, bereket ve ucuzluk olacağına tabir edilir. Rüyada yağmurun her tarafa yağması, rüyayı gören kimsenin ümidini kestiği bir şey için tekrar şansının artacağına, hayır, bereket ve nimete kavuşacağına işarettir. Rüya sahibi eğer kederli ve borçlu ise keder ve borcundan kurtulmasına işarettir. Rüyada yağmur yağması, sıkıntısız, güzel günlerin geleceğine ve maddi olarak güçlenmeye işaret eder.

Rüyada Yağmurun Çiselediğini Görmek

Rüyada yağmurun çişelediğini görmek ise; hasta kimseler için iyileşmeye, dertli kimseler için problemlerden kurtulmaya işaret eder. Ama genel hatlarıyla bu düş rahatsızlığı bulunan, çeşitli sıkıntılarla yüzleşmek zorunda kalan insanlar için her türlü sıkıntıdan kurtulup ferahlamaya ve rahata ermeye delalet eder. Eğer yağmur kendi mahallesinde veya kendi evi üzerinde çiseliyorsa, o evde yaşayan veya o mahallede bulunan herkese iyilikler ve güzellikler ulaşacağına işaret eder.

Rüyada Gök Gürültüsü Duymak

Rüyada gök gürültüsü duymak; Evet rüyada yağmursuz bir havada gök gürültüsü, korku ve kaosa işaret eder. Fakat rüyada yağmurla birlikte duyulan gök gürültüsü ise bolluk ve berekete işaret eder. Rüyada gök gürlemesini işittiğini gören kişi eğer borçlu ise bu borçlarından aniden kurtulacağına işaret eder.  Bazı tabirlere göre ise yağmurla beraber gök gürültüsü duymak feyiz ve berekete delalettir. Yağmur yağarken gök gürültüsü işitmek o yerde hayır, bereket ve ucuzluk olacağına işarettir.

Rüyada Şimşek Görmek Duymak

Rüyada fırtınalı ve rüzgarlı bir havada şimşekle beraber yağmur görmek, uzun vadede ailenize gelecek olan kazançları temsil eder. Bazende bu rüya evinizde bolluk ve bereket olacağına, bulunduğunuz memleket halkının da aynı bolluk ve berekete kavuşacaklarına, evinizin şimşek ışığı ile aydınlandığını görmek, ailenizde düzen ve refahının çoğalacağına delalet eder. ( rüyada yağmur yağdığını görmek )

Rüyada Yağmurda Yürüdüğünü Görmek

Rüyada yağmurda yürüdüğünü görmek sıkıntılarından ve hastalığından sıyrılmak demektir. Rüyasında yağmurda yürüdüğünü gören kişi işsizse çok güzel bir iş bulacağına yorumlanır. Rüyada yağmurda yürümek aynı zamanda kişinin para derdi varsa gelecekte para sıkıntısı çekmeyeceğine, âşıksa sevgilisine kavuşacağına yorumlanır. Rüyada şiddetli yağan bir yağmurda yürümek, üzüntü, keder ve korkuya işarettir. Rüyada sakin ve faydalı yağan bir yağmur altında yürümek ise, hayır ve bereket; şiddetli ve tufan şeklinde her yeri yıkan bir yağmur ise, gam, keder ve üzüntü olarak tabir edilir.

Rüyada Şemsiye Görmek

Rüyada şemsiye görmek, şansınızın açılmasına delalet eder. Rüyada yağmur altında şemsiye ile yürüdüğünü görmek, üzüncü ve problemli olayların olduğu zamanlar size yardım edecek bir kimsenin bulunduğuna, yağmursuz bir havada şemsiye açık olduğu halde altında yürüdüğünüzün görülmesi, bir tehlike belirtisidir. Rüyada yağmurda Şemsiye ile yürümek, rüyayı gören kişinin çok zor bir duruma düşmesiyle rüyayı gören kimseye büyük destek sağlayacak iyi bir arkadaşı olduğuna yorumlanır. Rüyada yağmurda yürümek, mahzun ve zulme uğramış kimsenin yardım istemesine de işarettir.

Bunlara ek olarak eğer göğün ve bulutun her tarafından yağmur yağdığını görse, insanların erişeceği genişlik, sevinç ve suların membalarından kaynayarak akıp taşmasına işarettir.Rüyada yağmur altında şemsiye açarak yürüdüğünü görmek, üzüntüsü olduğu bir anda yardıma koşacak bir dostunun varlığına; güneşten korunmak için şemsiye kullandığını görmek, tehlikeden kaçmak için çare düşündüğüne delâlet eder. Bir rivayete göre, şemsiye talih olarak tabir edilmiştir. ( rüyada yağmur yağdığını görmek )

Rüyada Yağmur Altında Islandığını Görmek

Rüyada yağmur altında ıslandığını görmek ise; Eğer rüyayı gören kişinin bazı hastalıkları varsa kısa sürede iyileşeceğine işaret eder. Rüyada yağmur altında ıslanmak, rahmet ve esenliğe; sığınacak bir yer bulunmadığı için ıslandığını görmek, üzüntü ve sıkıntıya delalet eder. Rüyada yağmur veya başka bir şekilde ıslandığını görmek, beklediği bir işte düş kırıklığına uğradıktan sonra, hiç ummadığı bir şekilde o işin sonuçlandığını göreceğine işaret eder.

Rüyada yağmur altında ıslanmak, rüya sahibinin dini sohbetlere katılıp kötü özelliklerini ve alışkanlıklarını bırakacağına yorumlanır. Eğer yağmur yağarken iyice ıslandığını görürse, o kimsenin büyük yatırımlar yapacağına ve geleceğinin güzel olacağına hükmedilir. Veya rüyayı görenin borcu var ise, borçlarından kurtulacağına işaret eder.

Rüyada Sadece Yağmurun Suyunu Görmek

Rüyada görülen yağmur suunun anlamına bakacak olursak; Bu rüyanın anlamı ümidin kesildiği bir isteğin tekrar gündeme gelmesine, o kesimdeki insanların huzur ve mutluluk duyacakları olayların olacağına delalettir. Rüyada yağmur suyu görmek, kimi zaman misafir olan kimsenin yolculuğunu erteleyeceğine işaret sayılır. ( rüyada yağmur yağdığını görmek )

Rüyada yağmur suyu içtiğini gören kimse, eğer su berrak ise harika güzel şeylere, bulanık ise hastalıkla tabir edilmiştir. Vaktinde ve mevsiminde görülen yağmur görmek, bereket ve sevince, mevsiminde olmayan yağmur ise sıkıntıya işaret eder. Yağmur suyu ile abdest aldığını görmek, din ve dünya işlerinde doğruluğa işarett eder. Rüyada yağmur suyundan dolayı meydana gelen çamur görmek hayırlı değildir. Evin çatısından yağmur suyu akması, üzüntü ve sıkıntıya işarettir

Rüyada Yağmurdan Sonra Sel Olması

Rüyada sel görmek, düşmanınızın size karşı bazı ataklarda bulunacağına işaret eder. Rüyayı gören kimse eğer rüyada yağmurun meydana getirdiği seli görse, selin şiddetine göre hastalığa yakalanacağına, yahut zahmetli ve güç bir yolculuğa çıkacağına, selin dereler halinde evlere ve dükkânlara hücum ettiğini görmek, salgın bazı hastalıkların tekrar meydana geleceğine yorumlanır. Rüyada her tarafı sel bastığını görmek, bütün halkı saracak bir felâkete işaret eder. Caddelerden bulanık sel aktığını gören kimse, bir şeye çok üzülür. Rüyada bu sulardan geçip üstü başı çamur olan kimse, karısıyla veya nişanlısıyla büyük bir münakaşa eder. Selin evleri ve işyerlerini doldurduğunu görmek, Allah tarafından gelecek bir felâkete işarettir. Özetle sel, üzüntü ve kederdir. Rüyada görülen sel, eziyet veya hastalıktır. Sel bazı tabirlere göre ise ortalığı yalan ve iftiraların sarsacağına yorumlanır.

Rüyada sel görmek, gözyaşı, büyük düşman, zâlim ve acımasız yönetici, galip asker, toplum arasına düşecek fitne ve ikilik olarak yorumlanmıştır. Sele kapılıp daha sonra kurtulmak, uğranılacak musibetten daha sonra kurtulmaya delalet eder. Yağmurun her taraftan sel olup aktığını ve ağaçları kökünden koparıp yıktığını görse, bu rüya o yerde meydana gelecek fitne ve helake işarettir Sele karşı gayret göstermek, düşmanla husumete işarettir. Selden yüzerek kurtulmak, zulümden kurtulmaya işarettir. Selin evine zarar verdiğini görmek, kötü huylu bir hanımla evlenmeye işarettir. Seli bir vasıtayla zararsız hale getirmek, düşmandan ve hastalıktan kurtulmaya delalet eder.

Rüyada Evin içine Yağmur Yağdığını Görmek

Rüyada görülen yağmurun rüya sahibinin kendi evinin içine yağması ise; ailenize gelecek olan refaha ve huzura işaret eder. Rüyada evin içine yağmur yağması rüyayı gören kişi hayır, iyiliğe, berekete, rızka, menfaate ve ekonomik olarak güce kavuşur. Evet bu rüyayı gören kimsenin evine yağmur suyu girmesi üzüntüden kurtulup, mutlu ve huzurlu bir ömür sürmek şeklinde tabir edilir.

Rüyada Yağmur Yağdığını Görmek İle İlgili Diğer Tabirler

Rüyada berrak yağmur suyuyla yıkandığını görmek, koktuğunuz bazı olaylardan kurtulacağınıza yorumlanır. Rüyada temiz yağmur yağması ve bu yağmurun suyundan içtiğini görmek, güzelliklere ve huzura; bulanık yağmur suyundan içtiğini görmek, çeşitli hastalıklara tabir edilir. ( rüyada yağmur yağdığını görmek )

Bir kimse rüyada yağmur suyundan içtiğini görse, eğer yağmur suyu temiz ve berrak ise, o kimseye bir çok fırsat ve güzellik isabet eder. Eğer bulanık olursa o sudan içtiği nispette hastalıklara maruz kalabilir.

Rüyada Yağmur Görmek

İbn-i Şirin’e göre; Rüyada yağmur suyu ile yıkandığını görmek, korkudan emin olmaya; yağmur tanelerinden ses geldiğini görmek, izzete, ulvi mertebeye ve insanlar arasında meşhur olmaya işaret etmektedir. ( rüyada yağmur yağdığını görmek )

Danyal (A.S.)’göre ise; Yağmur hayır ve rahmetin habercisidir. Beklenilen vakitte arzu edildiği gibi yağmur yağdığını görmek; feyiz ve bereketi temsil eder. Yağmurun sükûnetle yağması, hayır ve menfaattir. Sene veya aybaşında yağmur görmek; o ayda veya yıl içinde bereket, nimet ve ucuzluk olacağına delalet eder.

İbn-i Şirin’in tabirine göre ise: Şiddetli, bulanık ve uzun müddet devam eden yağmur; hastalığa, musibete ve düşman istilasına işaret eder. Yağmur suyu ile yıkandığını gören, kortuğu bazı şeylerden kurtulur.

Genel manada kısaca özetlersek; Temiz yağmur suyundan içmek; hayırdır. Su bulanık ise; rüya sahibi hastalanır. Yağmur suyu ise gusül etmek yahut abdest almak; manevi olarak sizi yükselteceğine işarettir. İmam Nablusi: Rüyada görülen yağmurdan zarar meydana gelmediği takdirde, hayra ve rızka işaret etmektedir. https://dreamingandsleeping.com/dreams-about-rain-interpretation-and-meaning/#:~:text=Dreams%20about%20rain%20may%20be,negative%20emotions%20in%20your%20life. https://www.auntyflo.com/dream-dictionary/rain http://globe-views.com/dreams/rain.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir