Sakal Modelleri 2020 – Erkekler için kısa ve uzun Sakal Modelleri

Ekibimiz tarafından sizler için en farklı ve güzel sakal modellerini seçtik. Sürekli güncel yeni modeller için bizi takip edin. O zaman hazırsanız hem kısa hemde uzun sakal modelleri serimize başlayalım..

sakal modelleri 2020
sakal modelleri 2020

Sağlıklı ve güzel bir sakala sahip olmak için aylık olarak mahalle berberine uğramanın yeterli olduğu günlerin artık geride kaldığı konusunda hemfikiriz. Son zamanların erkek modasına farklı sakal modelleri hâkim olurken sakal bakımına yönelik birçok ürün piyasaya sürülüyor ve sağlıklı bir sakala sahip olmak için ipuçları havalarda uçuşuyor.

blank
sakal modelleri 2020

Sakalınızı yıkarken kullanacağınız ürünler sakal sağlığınız için aslında büyük önem taşıyor. Uygun ürünleri kullanmadığınız takdirde cildiniz ve sakalınız kuruyabilir, pullanma gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple sakal için özel olarak üretilmiş şampuanları tercih edebilirsiniz.

blank
sakal modelleri 2020

(sakal-modelleri-uzun-kısa)

Aynı saçlar gibi bazen sakallarında kepeklenmesi çoğu zaman kaçınılmaz olabiliyor. Sakalınızda kepek sorunu yaşıyorsanız, bu durumun önüne geçmek için kepek şampuanı kullanmak en pratik ve kesin çözüm diyebiliriz. Önce sakalınızı ıslatın, sonra ürünü uygulayıp etki etmesi için bir süre bekleyin ve iyice durulayın.

BU ARADA UZUN SAÇ MODELLERİ REHBERİMİZE BAKTINIZ MI? TIKLAYIN

sakal modelleri 2020
sakal modelleri 2020

Eğer sakallarınız zor taranıyorsa şampuandan sonra saç kremi kullanmak sakallarınızı ciddi manada yumuşatacaktır. Böylece hem daha yumuşak hem de daha kolay taranan sakallarınız olur.

blank
sakal modelleri 2020

Bununla beraber sakalınızı yumuşatıp bir yandan da bakım yapmanın bir diğer yöntemi ise sakal bakım yağlarını tercih etmek. Eğer bu bakımı doğal bir malzemeyle yapmak isterseniz zeytinyağını bir pamuğa dökerek sakalınıza masaj yapmayı tercih edebilirsiniz. Ya da kokusunu sevdiğiniz diğer yağları kullanabilirsiniz, özellikle saç bakımı için de tercih edilen argan yağı gayet uygun bir seçenek olabilir.

blank
sakal modelleri 2020

Sakalınızı sık sık taramak da sakal bakımının önemli bir parçasıdır. Taramak hem sakallarınızın hava almasını sağlar hem de masaj etkisi yaratarak kan dolaşımını hızlandırır. Kan dolaşımının hızlanması ile sakal kökleri daha rahat beslenecektir.

sakal modelleri 2020
sakal modelleri 2020

Eğer sakal bırakmaya yeni başladıysanız sabırsız olmayın ve konunun uzmanlarına kulak vererek sakalınız iyice uzamadan – ki bu tahminen 6 hafta kadar sürecektir – ona şekil vermeye çalışmamenızı tavsiye ediyoruz.

blank

Jilet ya da tıraş makinesi, tercihiniz hangisi olursa olsun sakalınızın bakımlı gözükmesi için ona düzenli olarak şekil vermeniz gerekecektir. Birkaç günde bir ayna karşısına geçmeyi aksatmayın.

blank

Eğer sakalınıza eşlik eden bir bıyığınız da varsa ona da aynı özeni göstermelisiniz. Bıyığınızı düzeltmek için ince uçlu bir makas kullanabilirsiniz.

blank

Konu sakalınızın tarzına geldiğinde ise konunun uzmanları yüz şeklinize uygun bir sakal belirlemenizi ve bunu değiştirmemenizi tavsiye ediyor. Böylece kendinizle özdeşleşen bir tarz yaratabilirsiniz.

(sakal-modelleri-uzun-kısa)

blank

Size en uygun sakalı seçmek için en önce yüz şeklinizi belirleyin. Eğer yuvarlak bir yüzünüz varsa, çenenizdeki sakalları yanaklarınızdakilerden daha uzun tutmalısınız, ayrıca sakalınızın ucunu sivrileştirmeyi de tercih edebilirsiniz. Eğer yüzünüz kare şeklindeyse çene kısmındaki sakallarınızı daha uzun tutarken yanaklarınız ve boynunuzdakileri daha kısa kullanmalısınız.

blank

Artık erkekler için sakallar olmazsa olmazlardandır. Oluşturduğu estetik görüntüyle erkekleri daha olgun gösteren sakallar, erkek imajı için de kilit bir öneme sahiptir. Hal böyle olunca, sakalların da bakımlı ve sağlıklı olması gerekmektedir. Zira, bakımsız ve önem verilmeyen sakal, nasıl iyi bakıldığında imajınıza katkı sağlıyorsa bakılmadığı taktirde de o denli kötü bir hava oluşturur. Bakım yapılan sağlıklı bir sakal ise, başta kadınlar olmak üzere birçok kişinin size farklı bir gözle bakmasına olanak sağlar.

blank

Kötü gösteren kılları kesin. Sakal ya da bıyığınızdan haddinden fazla uzayan kıllar olabilir. Sakalınızı güzel bir şekilde taradıktan sonra bir makas yardımıyla bu kılları kesin.

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir