Sarı Saç Bakımında Altın Kurallar

Sarı saçlara özel bakım önerileri:

   Bakımı en zor saç renklerinden birisi tabi ki sarı saç. Gereğinden fazla bakım ve özen gerektirir. Saçlarınızı sarıya boyadıktan sonra canlı ve parlak görünmesini istiyorsanız ilk önceliğiniz tabi ki doğru bakım. Sarı saç bakımı demişken, nedir bu doğru bakım ?  Sarı saçların vazgeçilmezi nelerdir? Sarı saçlarınız için bizim ufak önerilerimiz nelerdir? Bu soruların cevaplarını gelin birlikte verelim.

   Sürekli değişen saç rengi tonları ve saç renkleri.Ve denenen ilk saç renklerinden sarı saç. Özellikle  beyaz tenli kadınlara nasıl yakıştığı tartışılmaz. Ama gülü seven dikenine katlanmak zorunda galiba. Çünkü sarı saçın sadece bu güzel tarafları değil, karşımıza çıkan kötü taraflarıda bulunuyor. Sarı saçın en zor yanı ise kuşkusuz saçların düzeni ve sarı saça uygun makyaj tekniğini bulmak. Ve unutmamak gereken bir diğer husus sarı saçın daima daha fazla bakım istemesidir. Saçınızı ilk kez boyayacaksanız eğer saçınızın doğal halinden iki ton daha açık seçerek başlamak daha doğru bir seçenek olur. Ve sarı saçlarınızın daha doğal görünmesini istiyorsanız saç dipleri daha koyu olacak şekilde saç uçlarına doğru daha açılan renk tonuyla uygulamak doğru bir çözüm olacaktır.

   Eğer saç rengini sarı olarak seçtiyseniz, ilk önce dikkat etmeniz gereken husus, saçlarınızın boyandıktan sonra daha zayıf, kırılgan ve kolay yıpranacak olmasıdır. Ama bu durumu kontrol etmek bizim elimizde. Sarı saçları parlak ve canlı tutmak için saç bakımı düzenli olarak yapmalı ve ihmal edilmemelidir. Peki sarı saçlarımıza nasıl bakım yapmalıyız?

– Sarı rengi tutturmak için öncelikle yapmanız gereken tabi ki saç rengini açmak. Fakat bunun için uygulanan kimyasal içerikli renk açıcılar saçlarınıza zarar verecektir. Bu nedenle saçımızı boyadıktan sonra önem vermemiz gereken en önemli şey saç bakımı ürünleri ve saç bakım maskelerine daha fazla ağırlık vermeniz gerektiğini asla unutmayın. 

 Sarı saçlarınızın kuruyup yıpranmasını engellemek için daima saçların nemli tutulması gerekmektedir. Nemlendirici özelliği bulunan şampuanları kullanmaya çalışın.

Sarı Saçlara Özel Bakım Önerileri

 Sarı saçlara mümkün oldukça saç kurutma makinesini yakın mesafede kullanmayın. Ayrıca maşa gibi düzleştiricileri de kullanmamaya çalışın. Saçlarınızın doğal şeklini bulsun bu sayede saçlarınız daha az yıpranacaktır. Saç bakım kremleri ve saça şekil veren ürünler natural görüntünüzü açığa çıkaracaktır.

– Hepimizin bildiği gibi sarı saç güneşten daha fazla etkilenir. Yıpranmış ve solmuş, cansız bir saç tabi ki istemeyiz. Bu durumu korunmak için saçlarınızı güneşli havalarda saç bakım kremi ile beslemek yaralı olacaktır.

– Sarı saç bakımı yaparken dikkat edilmesi bir başka konu ise saçlarınızı yıkarken çok sıcak su kullanmak yerine, ılık su ile saçlarınızı yıkamayı tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Ayrıca saçlarınızı yıkarken bebek şampuanı kullanmak boyanan saçın daha uzun süre kalmasını sağlayacaktır.https://www.theblondesalad.com/en-TR/home

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir