Sevgiliyle izlenecek filmler – En Güzel Film Listesi

Ekibimiz tarafından sadece sevgililer için oluşturulan sevgiliyle izlenecek filmler listesi sizlerle.. Eklemek istediğiniz film varsa yorumlarınızı bekliyoruz.

Hırçın sevgilim

(sevgiliyle izlenecek filmler)
(sevgiliyle izlenecek filmler)

Kyun-woo hergün olduğu gibi yine bir akşam üstü evine gitmektedir. Metroda oldukça güzel bir kadınla karşı karşıya gelir. Fakat kadın çok sarhoştur ve ayakta bile duracak hali yoktur. Kyun-woo kadının tren raylarına düşmekten kurtarır ve kadının trene binmesine yardım eder. Trenin diğer sakinleri ikilinin samimi pozları nedeniyle ikiliyi sevgili sanacaklardır. Bu yanlış anlaşılma, ikilinin hayatındaki birçok şeyi değiştirecektir. İlginç bir serüven sizleri bekliyor.

Göl Evi (2006) | IMDb 6.8

blank
(sevgiliyle izlenecek filmler)

Artık hayatında bazı şeyleri değiştirmek isteyen Dr. Kate Forster (SANDRA BULLOCK) stajını tamamladığı yerel İllinois hastanesinden ayrılarak hasta trafiğinin yoğun olduğu Chicago’da bir hastanede çalışmaya başlar. Arkasında bırakmaktan üzüntü duyduğu tek şey kiralamış olduğu güzel evdir. Kate şehre doğru yola çıkmadan önce evin bir sonraki sakini için posta kutusuna bir not bırakır. (sevgiliyle izlenecek filmler)

Bu notta kendisine gelen mektuplar için yeni adresini bırakır ve kapının üzerindeki gizemli pati izlerinin kendisi taşınırken de orada olduğunu açıklar. Evin yeni kiracısı Alex eve geldiğinde ise hiçbir yerde pati izinden eser kalmamıştır. Kate ve Alex göl evinin posta kutusu aracılığıyla yazışmayı sürdürürken, inanılmaz ve imkansız bir şekilde iki ayrı yılda yaşadıklarını görürler.

Komedi filmlerini merak ediyorsanız TIKLAYIN

Bir Gün (2011) | IMDb 7.0

(sevgiliyle izlenecek filmler)
(sevgiliyle izlenecek filmler)

Emma (Anne Hathaway) ve Dexter (Jim Sturgess) başrollerinde oynadığı filmde karakterler birbirlerine tamamen zıt sosyal yapılardan gelen iki genç insandır. Emma işçi sınıfı bir aileden yetişmiş, hayata dair devrimci ruhu olan asi bir genç kadındır. Dexter ise baba parası ile okuyan, çapkın ve eğlenceden başka bir şeyi umursamayan biridir. İkilinin yolları üniversiteden mezun oldukları gün kesişecek ve 15 Temmuz tarihi uzun yıllar sürecek bir arkadaşlığın başladığı gün olacaktır.

Onların hayatları bazen beraber bazen uzak diyarlarda akıp giderken, her sene aynı tarihte aralarındaki ilişkinin seyrine de tanık oluruz. Mutlulukları, hüzünleri, umutlarıyla geçen 20 yılın ardından tanıştıkları mezuniyet gününün gerçek anlamını da anlayacaklardır… Harika bir film sizleri bekliyor.

Cesaretin var mı aşka

blank

 Birbirleri ile sıkı dost olan Julien ve Sophie, çocukken başladıkları tuhaf oyunu, büyüdükten sonrada devam ettirirler. Korkusuzluk içeren bir tür yarışmadır bu oyun. Cüretkar hünerlerini ortaya koyarak birbirlerini yenmeye çalışırlar. Sophie’nin Polonya kökenli olduğu için ırkçılık yapan çocuklarca tacizi ve Julien’in hasta annesi ve sorunlu babası nedeni ile yaşadıkları, her ikisini birbirlerine daha da fazla yakınlaştıracaktır.

Bu oyun aracılığı ile sık sık birbirlerinin acılarını dindirmek için çaba sarf ederler. Ancak bir açıdan bu oyun, onların birbirleri için yaratılmış olma ihtimalleri gerçeğini savuşturuyor da olabilir. Sürekleyici bir hikaye sizleri bekliyor.

Peki NETFLİX‘den neler izleyebiliriz diye merak ediyorsanız TIKLAYIN

Hayalet (1990) Ghost | IMDb 7.0

blank
(sevgiliyle izlenecek filmler)

Molly ve Sam, aşk yaşayan, New Yorklu bir çifttir. Sam cüzdanını taşıyan bir serseri tarafından bıçaklanarak öldürülür. Ruhu bedeni terkettiğinde ölümden sonraki yaşamı yavaş yavaş keşfetme fırsatı bulur. Ölülerin ruhlarının canlılarla aynı ortamda varolduğu ama yaşayanların ruhları göremediği bir ortamdır bu.

Yardımsever bir hayalet Sam’in bu yeni durumu kabullenip alışmasına yardım edecektir. Genç adam artık bazı nesneleri hareket ettirebilecek seviyeye gelmiştir. Fakat eski iş arkadaşı Carl’ın kirli çamaşırları ve Molly ile ilgili kötü planları gün ışığına çıktığında, canlılarla iletişim kurmanın tek yolunun bir medyum aracılığıyla mümkün olduğunu anlar. Sam’in karşısına medyumların belki de en eksantrik olanı çıkacaktır.

Yeryüzündeki Son Aşk (2011) | IMDb 7.1

blank
(sevgiliyle izlenecek filmler)

Michael ilişkilerde bağlanma sorunu yaşayan ama yemek pişirme konusunda usta olan bir şeftir. Soğuk görünümlü ama işinin ehl-i doktor Susan ise uzun zamandır özel hayatına kimseyi sokmadan, kendisini sadece işine vermiştir.

Susan ve Michael yakınlaşırken, tüm dünyada insanların duygularını bir bir yok eden bir salgın hastalık ortaya çıkar. İnsanlar sevme yetilerini bir bir kaybederken Susan ve Michael’ın aşkı hayata tutunabilecek midir?

Eva Green ve Ewan McGregor’ın baş rolleri paylaştığı dram ve hüzün dolu filmde, McGregor ile daha önce Young Adam’da çalışmış olan İngiliz yönetmen David Mackenzie’nin imzası var. Yönetmen daha önce Tutku Nehri (Young Adam) filmiyle de BAFTA’da En İyi Yönetmen ödülünü almıştı…

Sil Baştan (2004) | IMDb 8.3

blank
(sevgiliyle izlenecek filmler)

Sil Baştan, ayrıldığı sevgilisinden kalan hatırlarını sildiren bir adamın hikayesini anlatıyor. İki yıl boyunca beraber olduğu sevgilisinden oldukça şaşırtıcı bir haber alan Joel Barish, bir teknolojik deneye katılan sevgilisine ilişkilerini tamamen hafızasından silinmeden hatırlatmaya çalışmaktadır. Yani Barish’in kim olduğunu bile hatırlamamaktadır. Bu gelişme üzerine küplere binen adam, aynı prosedürü kendi üzerinde de gerçekleştirmek ister.

Film, adamın hafızaları silinirken, yaşanılan ilişkiyi gözler önüne serer. Adam da bir kez daha oldukça iyi başlayan ve sonradan tadı kaçan ilişkiyi izler. Fakat zaman geçtikçe ve sıra yaşanılan güzel şeylere gelince, üzerindeki müdaheleyi durdurmak ister. Pişman olmuştur!

Barfi: Aşkın dile ihtiyacı yoktur

(sevgiliyle izlenecek filmler)
(sevgiliyle izlenecek filmler)

Küçük yaşta annesini kaybeden ve babası tarafından yetiştirilen Barfi, sağır ve dilsiz olarak dünyaya gelmiştir. Fakat hayat dolu ve son derece pozitif biri olarak büyümüştür. Aynı zamanda bir hayli haylaz bir genç olan Barfi’nin başı sık sık derde girmektedir. Yaşadığı şehre taşınan Shruti Ghosh isimli genç kadınla tanıştığında ise daha önce hiç karşılaşmadığı duygularla tanışmaya başlayacaktır.

Barfi, üç ay içerisinde başka biriyle evlenecek olan Shruti’ye ilk görüşte vurulur, Shruti de zamanla ona karşı bir şeyler hissetmeye başlar. Ancak ortada büyük bir sorun vardır. Shruti, ailesi ve çevresi tarafından büyük tepkilere maruz kalır. Ailesi, kızlarının ‘normal’ biriyle evlenmesini ve ‘normal’ bir hayat sürmesini istemektedir ve bu birlikteliğin gerçekleşmesine izin vermeyecektir. Yıllar sonra yolları tekrar kesiştiğinde Barfi’nin kalbinde başka biri vardır; Shruti içinse seçim yapma zamanıdır…
Hint sinemasının son dönemdeki en ses getiren yapımlarından biri olan Barfi!, ülkesinin sınırları dışından da bol övgü almıştı.

Duygusal ve ağlamaklı bir film olsun diyorsanız Bu listeye geçebilirsiniz.. TIKLAYIN

Zaman Yolcusunun Karısı (2009) | IMDb 7.1

blank

Audrey Niffenegger ‘in 2003 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan The Time Traveler’s Wife adlı film, Chicago’da kütüphaneci olan Henry DeTamble ‘ın (Eric Bana ) sahip olduğu genetik bir bozukluk neticesinde istem dışı olarak zamanda yolculuk etmesini ve Clare Abshire (Rachel McAdams ) adındaki bir ressama aşık olmasını anlatıyor. Fantastik bir aşk hikayesini konu alan filmde Henry ve Clare ‘in her şeye rağmen ilişkilerini ayakta tutma çabalarına şahit oluyoruz.

Ölümsüz Aşk (2015) | IMDb 7.2

(sevgiliyle izlenecek filmler)
(sevgiliyle izlenecek filmler)

Adaline (Blake Lively) gerçidiği bir kazanın ardından ölümsüz olur, sonsuza dek 29 yaşında kalacaktır. Bu şekilde 80 yıl yaşamış, ancak sırrını kimseye açıklamamış ve kimseyle yakın bir ilişki kurmamıştır. Ancak hayırsever Ellis Jones (Michiel Huisman) ile tanışması hayata ve aşka bakışını kökünden değiştirir. Jones’un ailesiyle gerçidiği bir haftasonu esnasında Adaline, çok önemli bir karara varacaktır.

17 yeniden (sevgiliyle izlenecek filmler)

blank
(sevgiliyle izlenecek filmler)

1989 yılında lise son sınıf talebesi Mike O’Donnell okulun popüler simalarındandır. Basket takımının kare ası ve yıldızı olan Mike, geleceğini garantilemiş hissetmektedir. Üniversite bursu ve ışıltılı bir kariyer avucunun içinde gibidir. Ama o kendisine biçilen bu kaderi reddetmeye karar verir: Her şeyi elinin tersiyle itecek, bebek beklediğini yeni öğrendiği kız arkadaşı Scarlet ile aynı yastığa baş koyacaktır! Yaklaşık 20 yıl sonra, Mike’ın şaşalı günleri kesinlikle geride kalmıştır.

(sevgiliyle izlenecek filmler)

Scarlet’la evliliği bitmek üzeridir, ilişkileri paramparçadır, kariyeri mahfolmuştur, işteki terfi onu es geçmiştir. Hiçbiri yetmezmiş gibi bir de ergenlik çağındaki oğlu onun bir zavallı olduğunu düşünmektedir ve daha da kötüsü lisede bir inekken sonradan teknoloji milyarderi olan en iyi arkadaşı Ned’in yanında yaşamaya mecbur kalmıştır.

Ama Mike’a ikinci bir şans verilir ve mucizevi bir şekilde 17 yaşına geri döner. Mike’ın görünümü belki 17 yaşında gibidir, ama 30 küsur yaşındaki tavırları 2009 yılının son sınıf öğrencileri arasında hiç de havalı olmaz. Mike en iyi yıllarını yeniden yakalamaya çabalarken başına gelmiş en iyi şeyleri kaybetme riskiyle karşı karşıyadır.

Beni Unutma (2010) | (sevgiliyle izlenecek filmler)

(sevgiliyle izlenecek filmler)
(sevgiliyle izlenecek filmler)

Ailece seyredilebilecek romantik bir dram Beni Unutma. Robert Pattinson’ın başrolü paylaştığı film, Tyler isimli New York’ta yaşayan ve bir trajedinin tüm aileyi dağıtmasıyla babasına (Pierse Brosnan) karşı isyan bayrağını çeken bir gencin yaşamını aktarıyor. Tyler, talihin bir cilvesi sonucu Ally (Emilie de Ravin) ile tanıştığı güne kadar kendisini bahtsız ve biçare bir insan gibi duyumsamıştır.

(sevgiliyle izlenecek filmler)

Ally dışında kimse onu anlayamamaktadır. Aşk aklına gelen en son şey olmasına rağmen, Ally’nin beklenmedik şekilde onu ferahlatması sonucu kıza gönlünü yavaş yavaş kaptırır. Ally ruhuna hitap ediyordur ve ondan ilham alıyor olmasıyla ona sırılsıklam aşık olmaya başlar. Bu aşkla beraber mutluluğu ve hayatındaki anlamı da keşfeder. Az bir zaman sonra sırların ortaya çıkması ve trajedinin yeniden boy göstermesiyle, onları bir arada tutan sebepler aksi yönde etki etmeye başlar. 2001 yazında geçen Beni Unutma, aşkın gücü, ailenin hayatlarımızdaki rolü, tutkuyla yaşama ve birinin hergün süre gelen hayatındaki değerler üzerine unutulmaz bir hikaye.

 Aşkın (500) Günü (2009) | IMDb 7.7

(sevgiliyle izlenecek filmler)
(sevgiliyle izlenecek filmler)

Alışılmamış türde bir romantik komedi olan film, aşkın gerçek olduğuna inanmayan bir kadın ve ona aşık olan bir adamın hikayesini anlatıyor.

Tom Hansen, hayatından tamamen çıktığına emin olduğu zaman Summer Finn ile tanıştığı ilk günü hatırlar. Tom, kıza ilk gördüğü anda aşık olur. Hayatının geri kalan kısmını bu kızla birlikte geçirmesi gerektiğini biliyordur.

(sevgiliyle izlenecek filmler)

Ne var ki Summer ne aşka ne ilişkilere inanmamaktadır. Buna rağmen aralarında arkadaşlıktan öte farklı bir ilişki başlar. Birlikte geçirecekleri günler sıradışı, eğlenceli ve komik bir hikayeye tanıklık edecektir.

İlk defa Sundance Film Festivali’nde gösterilen film, hem eleştirmenlerden hem de seyirciden tam not aldığını burada hatırlatalım.

Umut Işığım (2012) | (sevgiliyle izlenecek filmler)

blank

Eski bir tarih öğretmeni olan Pat Salitano (Bradley Cooper), yaşamında değer verdiği her şeyi bir günde yitirmiş bir adamdır. yaşadığı ciddi bir travma sonrası patlar ve ardından mahkeme kararı ile 8 ay rehabilitasyon merkezinde tedavi görür. Çıktıktan sonra hayatını düzene koymak şartıyla ailesinin evine geri yerleşen Pat’in yegane amacı düzgün bir adam olup, işini geri almak ve karısı Vicky’yi bu sayede geri kazanmaktır.
Fakat durum Pat için sandığından daha zor olacaktır.

(sevgiliyle izlenecek filmler)

Bir yemekte, aile dostu Tiffany ile karşılaşan Pat, genç kadınla eski eşine ulaşmak amacıyla yakınlaşır. Bir ‘iyilik’ karşılığı Pat’e yardım teklif eden Tiffany, her ikisi içinde umut ışığı olacak yeni bir kapı açacaktır…
Uyarlama senaryosunu ve yönetmenliğini David O. Russell’ın üstlendiği film dram ve komedinin iç içe geçtiği bir film. Dünya prömiyerini 2012 Toronto Film Festivali’nde yapan film, gösterildiği her festivalde seyirci ve eleştirmenlerden yüksek not alan favori bir yapım

Aynı Yıldızın Altında (2014) | IMDb 7.8

blank

16 yaşındaki Hazel üç yıldır tiroid kanseriyle boğuşmaktadır ve kanser akciğerlerine de sıçradığı için yanında bir oksijen tüpüyle gezmektedir. Kanserli hastalar için oluşturulan destek grubunun bir terapi seansı esnasında Augustus isimli bir gençle tanışır. Augustus da beyin tümörüyle savaşmış ve bu yolda bir bacağını kaybetmiştir.

(sevgiliyle izlenecek filmler)

İkili birlikte zaman geçirdikçe birbirlerine aşık olurlar. Akciğer tedavisi için hastaneye yatırılan Hazel’ın yanından bir an dahi ayrılmayan Augustus, sevgilisinin çok istediği bir hayali gerçekleştirmek için onunla birlikte yola çıkar. Planlarına göre Amsterdam’a gidecek ve Hazel’ın en sevdiği yazar olan Peter Van Houten’i bulmaya çalışacaklardır…
Josh Boone’un yönetmenliğini üstlendiği film, John Green’in romanından Scott Neustadter ve Michael H. Weber tarafından uyarlandı. Filmin başrollerindeyse Shailene Woodley, Ansel Elgort ve Willem Dafoe yer alıyor.

Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi (2008) | IMDb 7.8

blank

Katrina Kasırgası’nın New Orleans’ı vurduğu gün ölüm döşeğindeki Daisy Williams hastane odasındaki yatağındadır. Yanında kızı Caroline vardır. Daisy, kızından ömürlük dostu Benjamin Button’ın günlüğünü yüksek sesle okumasını ister.

Benjamin’in sıra dışı bir yaşam öyküsü vardır. Birinci Dünya Savaşı sırasında saatçilik yapan bir adam oğlunu savaşta kaybeder. Kör olan saatçi, tren istasyonu için imal ettiği bir saatin geriye doğru işlemesini sağlar. Hayalindeki şey, bu yolla gidenlerin bir ihtimal geri dönmelerini sağlamaktır. Kurgu yönünden çok farklı bir konuya sahip olduğunu belirtelim.

Ancak saat mucize yaratır. Savaşın sona erdiği gün dünyaya gelen Benjamin Button, hayatını tersten yaşamaya başlar. O seksenlerinde biri olarak doğar ve yıllar geçtikçe bebekliğine kadar uzanır ömrü. O noktada da son bulacaktır. Aşk zamanı her şey bir süre karmaşıklaşır ama yine de iki sevgilinin de yürüyeceği yol uzundur. Çok sayıda ödül alan filmin ayrıca 5 Altın Küre adaylığı da mevcuttur.

Gün Doğmadan, Gün Batmadan , Gece Yarısından Önce

blank

Zamanın büyüleyici akışıyka bizleri tanıştıran başarılı yönetmen Richard Linklater, Before üçlemesiyle bitlikte dokuz sene arayla bizi farklı şehirlerde, günün üç farklı dilimiyle buluşturmayı başarmış; Celine ve Jesse ile tanıştırmıştı.  Zamanın üzerinde büyüleyici bir etkisinin olduğuna inandığım Linklater’ın belki de aşkı en yalın anlatan filmlerinin yer aldığı Before serisi, en güzel sahnelerinin yer aldığı bir video ile karşınızda!

İlk olarak.. (sevgiliyle izlenecek filmler)

Celine ile Jesse’in ilk hikayesi Viyana’da başlıyor. Olağandışı gördüğümüz ama hep bir gün gerçekleşeceğine dair umudumuzun tükenmediği masalsı bir aşk sizleri bekliyor. Sonra hafif bir uyanır gibi olup; Paris’te tekrar rüyaya dalıyoruz. Ama sonra yıllar sonra Yunanistan’da gerçek dünya karşımıza çıkıyor ve artık sonsuza kadar gözlerimizi açıyoruz. Tüm o hikaye ‘Gün Doğumu’ ve ‘Gün Batımı’ gibi görünüp kayboluyor. Kısa ömürlü her şey gibi…

(sevgiliyle izlenecek filmler)

Viyana’da bir tren yolculuğunda bir alman çiftin tartışmasının ardından tanışan; Amerikalı Jesse ile Fransız Celine’in hikayesi 1995 yılında Before Sunrise ile başlar. Gün doğana kadar Viyana sokaklarını karış karış gezen ikili, susmak bilmeden konuşmalarıyla karşılar bizi. Viyana’da Celine ile Jesse’in attığı her adımda hissettiğimiz şehri; müzikle, edebiyatla, felsefeyle ve aşkla o kadar güzel harmanlar ki Linklater, şehrin büyüsüyle başımızı döndürür.

Tam Dokuz yıl sonra, (sevgiliyle izlenecek filmler)

 Before Sunset ile bu kez ise Paris’te karşımıza çıkar Celine ve Jesse. Viyana’da harika bir gecenin ardından ayrılan, sözleştikleri halde 6 ay sonra buluşamayan ikilinin yolları bir kitapevinde kesişir. Paris sokakları ve yine sonunun gelmesini istemediğimiz bir sohbet…

Viyana’da olduğu gibi sadece bu ikiliyi değil; bu yürüyüşle Paris’i de tanır ve çok geçmeden aradan geçen yıllarda yaşadıkları değişimin ve artık büyüdüklerinin farkına varırız. Sadece felsefe veya aşk değildir artık konuştukları; siyaset, çevre sorunu, evlilik gibi daha gerçekçi ama bir o kadar da aşkın çevrelediği saydam duvarın korunağı altında kalmış bir sohbete başlarlar.  Gün batmadan ayrılması gereken ikili bu sefer ayrılamazr; ve biz Nina Simone’un güzel sesinden bir müzikle Paris’e veda ederiz.

“Geçmişle baş etmek zorunda değilsen bellek harika bir şey.” – Celine (sevgiliyle izlenecek filmler)

Linklater, hikayenin burada bitmesini ümit eden romantikleri üzen, masalsı sonlardan ziyade daha realist bir yaklaşımı yansıttığı Before Midnight ile 2013 yılında bizi tekrardan Celine ve Jesse’le buluşturuyor. Bu kez ülkemiz Yunanistan ve karşımızda oğlunu annesinin yanına Amerika’ya göndermekten dolayı kendisini çaresiz hisseden Jesse ve onun havaalanından çıkmasını bekleyen Celine ve ikizler.

(sevgiliyle izlenecek filmler)

Evet; saatlerce konuşup, şehri adımlayan çiftimiz artık genç değil. Ekonomiden, ebeveyn olmanın zorluklarından, hayallerden, hırslardan ve tabii ki evliliğin geldiği noktadan ve götürdüklerinden bahsedilen sohbet ne Viyana’daki gibi heyecanlı ne de Paris’deki kadar romantiktir.

Before Sunrise’da bir plakçıda geçen bir sahnede, pikapta Kath Bloom’dan ‘Come Here’ çalarken Jesse ile Celine’in kaçak bakışmalarını izlemiştik. Bu bakışmayı, her filmde farklı duygularla vermeyi başarmış Linklater. İlkinde aşk, ikincisinde özlem; üçüncüsünde ise vazgeçemeyiş… Bunun gibi üç filmde birbirini hatırlatan birçok sahneyle buluşturur bizi başarılı yönetmen. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir