Sürükleyici Filmler – Sonuna Kadar Merakla İzleyeceğiniz Filmler 2020

Stabil Hayat editörleri sizler için en sürükleyici filmler listesini hazırladı. Konusuyla oldukça dikkat çeken ve izlerken sonuna kadar merak uyandıran harika filmler burada güncel olarak sizlerle olacak..

KADER (PREDESTINATION 2014)

sürükleyici filmler
sürükleyici filmler

Son zamanlarda bilim kurgu türünde yapılmış ve ajan-suçlu tarzı anlatan en başarılı filmlerden biri olan Kader filmi 2014 yılında vizyona girdi. Konu olarak; gizli bir servise bağlı olarak çalışan bir zaman ajanının zamanda seyahat ederek daha önce olmuş ya da olması beklenen kötü olayların önüne geçmesi ve suçluları yakalama amacının anlatıldığı çok başarılı bir film olduğunu söyleyelim.

Zaman ajanı bu yönde 11 bin insanın ölümüne neden olan ve New York’da 1975 yılında gerçekleşen patlamaya engel olmak ve hiç gerçekleşmemesini sağlamak için yeni bir görev alırken, bu yönde 1970 yılında New York’da çalışan bir barmen olarak karşımıza çıkıyor.

Predestination 2014 filmi barmenlik yapmaya başlayan ajanın evlenmemiş anne rumuzlu John isimli bir köşe yazarıyla tanışmasının ardından daha da ilginç bir hal alıyor.

Children Of Men (2008)

sürükleyici filmler
sürükleyici filmler

Dünyanın en genç insanı on sekiz yaşındayken henüz ölmüştür ve insanlık, neslinin tükenme olasılığı ile karşı karşıyadır. 2027 yılı itibari ile hiçbir şekilde anlam verilemeyen olaylara sahne olmaktadır dünya. Artık üremek diye bir şey gerçekleşmemektedir. Bu durum siyasi açıdan da tüm dengeleri sarsarken bir grup insan, var oluşlarını akışa teslim etmiş, bir diğer grup ise olanları değiştirmenin başkaldırısında mücadeleye soyunmuşlardır.

SÜRÜKLEYİCİ FİLMLER

Bu süreçte Büyük Britanya, yönetim biçimi olarak kullandığı askeri emperyalist sisteminden ötürü kargaşaya engel olmayı başaran ve huzurunu koruyan ülke konumundadır. Yine de çok sayıda ülkeye girmek siteyen mülteciler söz konusudur. Onların da dramı yaşanmaktadır. Theo, bu olaylar içinde geride duran bir bürokrat konumundayken, bir gün kaçırılır. Sevgilisi Julian da işin içindedir ve mültecilerin haklarını kollayanlardandır. Theo’dan istediği bürokratik destekler söz konusudur. Bu desteği veren Theo ise, yolculuğa birlikte çıktığı Kee’nin varlığındaki ehemmiyetle yüz yüze gelecektir.

Source Code (2011)

sürükleyici filmler
sürükleyici filmler

Hızlı trende uyanan ve burada nasıl bulunduğuna dair hiçbir fikri olmayan Yüzbaşı Colter Stevens (Jake Gyllenhaal), karşısında Christina (Michelle Monaghan) adlı kendisinin tanımadığı birini bulur. Kadının hareketlerinden Colter’ı tanıdığı anlaşılır. Ne olup bittiğini anlamaya çalışan Colter, tuvalette kendine sığınacak yer ararken aynada kendi yerine başkasının yüzünü görmesiyle şok olur. Cüzdanında da bir sınıf öğretmeni olan Sean Fentress’ın kimliği bulunuyordur.

(SÜRÜKLEYİCİ FİLMLER)

Bu sırada aniden trende büyük bir patlama yaşanır. Colter Chicago’da bir treni bombayla havaya uçuran ve daha onlarcısını da öldürmeyi planlayan bombacının kimliğini tarif edebilmek için çok gizli bir görevin içinde kendini bulmuştur. ‘Yaşam şifresi’ adı verilen bu görev sayesinde Colter paralel bir evrende yolcu Sean’ın yerine geçebilmektedir. Trene her dönüşünde Colter’ın bombacının kimliğini üslerine bildirmesi için sadece sekiz dakikası vardır. Her defasında yeni bilgiler edinse de avı onu atlatmayı başarır. Daha fazla delil buldukça, bu ölümcül faciayı önleyebileceğine daha çok inanır, elbette zaman onun önüne geçmezse.

SAVAŞ SAHNELERİYLE BÜYÜLEYEN BU FİLMLERİ İZLEDİNİZ Mİ?

Ben, Earl ve Ölen Kız (2015)

blank

17 yaşındaki Greg Gaines’ın asosyal olmak gibi bir sorunu vardır, lise hayatını mümkün olduğunca görünmez bir tip olarak geçirmeyi planlamaktadır. Ancak annesinin hiç de bu durumu kabullenmeye niyeti yoktur. Annesi Greg’in yakın zamanda kanser teşhisi konulan sınıf arkadaşı Rachel ile arkadaşlık kurmasını istemektedir.

Greg annesinin bu teklifini isteksizce kabul etmek zorunda kalır ve böylece iki genç arasında hayal bile edemeyecekleri bir dostluk başlar. Jesse Andrews’un kendi romanından uyarladığı filmin yönetmeni henüz ikinci uzun metrajına imza atan Alfonso Gomez-Rejon. Sundance Film Festivali’nde büyük ses getiren ve büyük ödülü kazanan filmin başrollerini ise genç oyuncular Thomas Mann ile Olivia Cooke paylaşıyor.

Marslı / The Martian (2015) (sürükleyici filmler)

blank

Mars gezegenine astronotların gönderildiği bir görevde, Mark Watney isimli astronot şiddetli bir fırtına sonrası kaybolur ve artık öldü sanılarak ekibi tarafından terk edilmiştir. Ancak Watney hayattadır ve kendisini Mars’ta yapayalnız bulur. Elindeki sınırlı olanaklarla, zekasını ve dayanıklılığını kullanarak dünyaya yaşadığına dair bir sinyal göndermeye çalışır. Milyonlarca mil uzakta NASA ve uluslararası bilim insanları durmaksızın bu ‘Marslı’nın eve dönmesi için uğraşırken, ekip arkadaşları da tehlikeli bir kararın eşiğine gelecektir…

İŞTE BU ZAMANA KADAR EN ÇOK İZLENEN FİLMLER LİSTESİ TIKLAYIN..

Gizli Dünya / Room (2015)

blank
sürükleyici filmler

Gizli Dünya, 5 yaşındaki oğlu ile küçük bir odaya hapsedilen annenin dramını anlatıyor. Jack ve annesi dört duvarla çevrili kutu gibi bir odada yaşamaktadırlar. Mutfak, banyo, uyku ve televizyonun aynı metrekarede hayat bulduğu bu karanlık ve kasvetli oda, Jack’in tanıdığı tek dünyadır. Televizyon ise onun en iyi arkadaşıdır.


Emma Donghue’nun çok satan kitabından sinemaya uyarlanan Gizli Dünya’nın başrolünde Brie Larson yer alıyor. Gizli Dünya, kaçış için riskli bir plan yapan anne oğlun gerilimini beyazperdeye taşıyor. Çocuk oyuncu Jack’e ise Jacob Tremblay hayat veriyor.

Cennet Yolcuları / (sürükleyici filmler) (1997)

sürükleyici filmler
sürükleyici filmler

Kanser hastası olan Martin ve Rudi ismindeki iki genç adam, hastalığın ilerlemiş aşamasında olduklarını hastanede öğrenirler. Bu talihsiz olayları alkolde boğmak istercesine içki içip son yolculuklarını deniz kıyısında yapmaya karar verirler.Yolculukları için araç bulmaya karar vererek 60 model bir Mercedes’i çalıp yolculuğu başlarlar. Arabanın bir gangster çetesine ait olduğu ve torpido gözünde bir silah bulunduğunu öğrendiklerinde işler karışır. Artık işler iyice karışacaktır.

FANTASTİK FİLM HAYRANLARININ KESİNLİKLE İZLEMESİ GEREKEN FİLMLER BURADA SİZLERLE..

The Imitation Game (2014) (sürükleyici filmler)

sürükleyici filmler
sürükleyici filmler

II. Dünya Savaşı Nazi Almanyası’nın hâkimiyetinde birden çok cephede çok çetin biçimde devam etmektedir. İngiliz İstihbaratı tüm yoğun çabalarına ve yüzlerce kişiyi çalıştırmasına rağmen Almanların kullandığı Enigma şifreleme sistemini çözmeyi başaramamıştır.

Almanların çok gizli bir biçimde şifrelediği bu yazışmalar, İngilizlere ve müttefiklerine çok ağır kayıplara mal olmuştur. Çözüm olarak İngiliz hükümeti Deniz Kuvvetleri Komutanlığı çatısı altında ülkenin en iyi şifre çözen beyinlerini ve kriptoloji uzmanlarını toplar. Bu isimlerden biri de farklı çalışmalarıyla tanınan ve kendi yöntemlerinden ödün vermeyen genç profesör Alan Turing’dir. Turing’in ekibe katılması dengeleri alt üst edecek ama o güne kadar hiç denememiş büyük çaplı bir girişimin de kapısını aralayacaktır. 

EN KALİTELİ ANİMASYON YAPITLARI BURADA SİZLERLE.. GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

The Prestige (2006) (sürükleyici filmler)

sürükleyici filmler
sürükleyici filmler

Prestij, birbirini alt etmeye çalışan iki sihirbazın hikayesini anlatıyor. 19.yy sonlarında Londra’da Robert Angier, sevgili eşi Julia McCullough ve Alfred Borden hem arkadaştırlar hem de bir sihirbazın asistanlarıdırlar. Bir gösteri esnasında Julia ölünce Robert, onun ölümünden Alfred’i suçlar ve birbirlerine düşman olurlar.

Zaman içinde ikisi de hem ünlü olurlar hem de rakip sihirbazlara dönüşerek birbirlerinin sahne üstünde performansını sabote etmeye kalkışırlar. Alfred başarılı bir hile yapınca Robert, rakibinin sırrını çözmek konusunu takıntı halinde getirir ve trajik olaylar birbirini kovalar. https://spectrumnews1.com/ca/la-west/news/2019/07/17/immersive-cinema-experience https://www.reddit.com/r/movies/comments/2hf20g/what_is_the_most_immersive_movie_youve_seen/ https://www.imdb.com/list/ls079103330/mediaviewer/rm2123793664

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir