Telefonda Olması Gereken Uygulamalar – Az Bilinen Telefon Uygulamaları

Binlerce lira ödediğimiz telefonların neden bütün özelliklerinden yararlanmayalım ki. Evet editörlerimiz tarafından hazırlanan çok az duyulan ama en işlevsel uygulamaları burada sizler için sıraladık.. O zaman telefonda olması gereken uygulamalar serimize başlayalım..

Fabulous

telefonda olması gereken uygulamalar
telefonda olması gereken uygulamalar

Fabulous, bir alışkanlık kazanma ve motivasyon uygulaması. Bunu kendi günlük ritüellerinizi kaydederek rahatlıkla yapıyorsunuz. Günü ‘’ Morning ritual, afternoon ritual ve evening ritual’’ olarak 3 parça halinde ayırıyor ve rituellerinizi bu bölümlere kaydedebiliyorsunuz. Örneğin benim sabah görevleriniz arasına alarmınızın çaldığı andan itibaren kayıtlı ‘’su iç, kahvaltını yap, dişlerini fırçala’’ gibi görevler atayabilirsiniz. Bu ritüelleri çoğaltıp azaltabiliyorsunuz ve sürelerini istediğiniz gibi değiştirip kaydedebiliyorsunuz. Uygulamanın grafikleri de gerçekten güzel bir enerji veriyor ve psikolojik olarak da sıkmadan bu ritüelleri gerçekleştirmenizi sağlaması bir başka güzel özelliği.

Sleep as Android

telefonda olması gereken uygulamalar
telefonda olması gereken uygulamalar

Bu uygulama sayesinde uykunuzu takip edebilirsiniz. Bu uygulamada uyku sırasında aşırı horlama, REM uykusu ve derin uyku grafiklerini kontrol edebilirsiniz ve sadece yatağınızın yanına koymanız yeterli!

Forest stay focused

telefonda olması gereken uygulamalar
telefonda olması gereken uygulamalar

Gelelim en ilginç uygulamalardan birisine. Akıllı telefon bağımlıları için geliştirilmiş farklı tarzda bir uygulama : Forest stay focused..

Eğer kendinizi sosyal medyadan alamıyor ve 10 dk da bir sıkılıp twitter’a, instagram’a, sözlüğe bakanlardansanız oldukça işe yarayacak bir uygulama sizleri bekliyor.

Öncelikle uygulamada bahçenize bir ağaç dikmeniz gerekiyor. Ağacın büyüme süresini ise siz ders çalışma sürenize göre ayarlıyorsunuz 30 dk-45dk vs. ağacı diktiğiniz an telefondaki tüm uygulamaları bir kenara bırakmanız gerekiyor. Eğer ağaç büyürken herhangi bir uygulamaya girerseniz diktiğiniz ağaç ölüyor.

Ağacın büyüme süresi boyunca ekrana her baktığınızda uygulamadan “beni yalnız bırak” “telefonla ilgilenmeyi kes” gibi mesajlar alıyorsunuz ve yaptığınız işe GERİ DÖNMEK zorunda kalıyorsunuz.

Bunların yanında bahçeniz her gün yenileniyor ve günden güne kaç dk çalıştığınızı takip edebiliyorsunuz.

Yarn

telefonda olması gereken uygulamalar
telefonda olması gereken uygulamalar

Yarn, yüklenen her paketi önbelleğe alan, böylelikle paketin tekrar yüklenmesine gerek kalmayan, kaynak kullanımını en üst düzeye çıkarmak için gerçekleştirilen işlemleri paralelleştiren bir JavaScript paket bağımlılık (dependency) yöneticisidir.

Paket içeriğindeki kodu işleme geçirmeden önce kurulu her paketin çalışabilirliğini doğrulamak için sağlama kullanan, sistemler arasındaki uyuşmazlıkları minimize eden, çevrim dışı modu ile önceden yüklenen bir paketi daha sonra internet bağlantısına gerek duymaksızın tekrar yükleyebilen, npm ile uyumlu, yükleme isteğinde bir hata yaşanması durumunda isteklerin hata üzerine yeniden denenmesini sağlayan Yarn npm kullanımında yaşanan sorunlara ve yeni ihtiyaçlara çözüm oluşturmak amacıyla 2016 yılından bu yana aktif bir şekilde geliştirilmektedir.

Zedge

telefonda olması gereken uygulamalar
telefonda olması gereken uygulamalar

Zedge, telefonunuzu kişiselleştirebilmeniz için online bir sosyal platformdur. Burada ki üyeler duvar kağıtları, canlı duvar kağıtları, zil sesleri, bildirim sesleri, ikonlar gibi kısımlarda paylaşım yaparlar ve genel olarak uygulama kullanıcılarına sunulur.

Uygulamaya ilk girişte Wallpapers bölümünde olursunuz buradan “Categories” kısmına gelirseniz anime, desenler, araçlar gibi kategorileri bulursunuz. “Featured” kısmında öne çıkan duvar kağıtları bulunur, genelde en çok indirilenler burada yayımlanır. “Recent” kısmı ise son yayımlanan duvar kağıtlarını gösterir. Live Wallpapers kısmında ise Google Play’de bulunan canlı duvar kağıtları paylaşılır ve öne çıkan, son çıkanlar, popülerler gibi kısımlar mevcuttur. Ringtones ve Notifications kısmında telefonunuzun zil sesini ve bildirim sesini özelleştirebilirsiniz. Games kısmında popüler oyunlara ulaşabilir, Icons kısmından telefonunuza başka bir hava katabilirsiniz.

Remindee (Telefonda Olması Gereken Uygulamalar)

blank

Unutkanlık, hepimizin başına sık sık gelebilecek sıradan bir şeydir belkide.. Özellikle yapmamız gereken bir sürü işin olduğu o yoğun günlerde kaçınılmazdır.İşte tamda bu sebepten şikayetçi olan arkadaşlar için geliştirilmiş ki buna bende dahilim mobil bir uygulamayı

Uygulamada neredeyse her ayrıntı düşünülmüş ve bir araya getirilmiş sadece hatırlatıcı eklemek değil not almak ve bunları düzenlemek ayrıca Google Takvim ile senkronize bir şekilde çalışması da en büyük artılarından..

Shazam (Telefonda Olması Gereken Uygulamalar)

blank

Artık “bu şarkının adı neydi?” diye merak etmenize gerek kalmadı. Artık bu sorunun cevabını bizim için Shazam veriyor.

Alışveriş merkezindeyiz, bir şarkı duyduk ve çok hoşumuza gitti. Hemen arkadaşlarımıza; ‘ya hani bir şarkı vardı “nırım nırım?” diye başlayan hani bi kız söylüyodu?’ diyemeyeceğimiz için, artık bize şarkıyı duyar duymaz tanıyan Shazam gerekli!

Yıllarca süren “ya bu şarkının adı neydi?” geyiğini bitiren uygulama shazam, çok basit çalışıyor. Uygulamaya girer girmez “touch the Shazam” yazısı ile karşı karşıya kalıyoruz. Ana ekrana tıkladıktan sonra shazam internetin hızına göre 2 sn ile 6 sn arasında bir süre zarfında bize dinlettiğimiz şarkıyı buluyor.

Pocket Casts (Telefonda Olması Gereken Uygulamalar)

blank

Popüler bir podcast dinleme uygulaması Pocket Casts, para kazanma stratejisini değiştirerek abonelik sistemine geçti. Bu geçişin etkisiyle ücretsiz hâle gelen uygulama, şimdiye kadar indirmek için 25-60 TL arasında platforma göre değişen bir ücrete sahipti. Uygulamayı kullanmak için gerekli olmayan premium abonelik hizmeti ise aylık 1 dolar ya da yıllık 10 dolar olarak listeleniyor.

Pocket Casts Plus adı verilen abonelik hizmeti, oynatıcının masaüstü uygulamalarına, özel uygulama simgelerine, temalarına ve ilginç şekilde kendi ses ya da video içeriklerini platforma yüklemek isteyenler için 10GB ücretsiz bulut depolama alanı ile geliyor. Mobil ortamda daha önce parasını verip Pocket Cast uygulamasını satın alanlar için maalesef durum kötü olsa da masaüstü uygulamasını daha yüksek fiyatıyla satın almış kullanıcılardan üç yıl boyunca abonelik ücreti talep edilmeyecek.

BU ARADA PODCAST YAPARAK PARA KAZANMAK ADLI YAZIMIZA GÖZ ATTINIZ MI ?

Calm (Telefonda Olması Gereken Uygulamalar)

telefonda olması gereken uygulamalar
telefonda olması gereken uygulamalar

Calm bir meditasyon uygulaması. Uygulamanın ücretsiz versiyonunda basit yönlendirmeli (sesli) meditasyon uygulamaları var. Uyku düzenleyiciden, stres düşürenine kadar bir çok farklı meditasyon biçimi var uygulamada.

Her gün en az 5 dakika, ofiste toplantı odasında kulaklıklarımı takıp ofis meditasyonu yapabilirsiniz. https://play.google.com/store?hl=en_US

MOTİVASYONUNU ARTTIRMAK İSTEYENLER BU YAZIYA TIKLAYABİLİR..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir