Terazi Burcu özellikleri – Terazi Kadını Ve Erkeğinin Kişilik Özellikleri

StabilHayat editörleri Terazi burçları için en kapsamlı ve detaylı rehberi hazırladı. Terazi burcu özellikleri nelerdir? Terazi burcunun özellikleri, terazi kadını, terazi erkeği, terazi burcunun diğer burçlar ile uyumu, terazi burcuna uygun meslekler, terazilerin aşk hayatı gibi birçok detayı burada bulabilirsiniz.

Terazi Burcu özellikleri

 • Tarih:  (23 Eylül – 22 Ekim)
 • Sembolü: TERAZİ
 • Elementi: HAVA
 • Niteliği: ÖNCÜ (KARDİNAL)
 • Yönetici gezegeni: VENÜS
 • En sevdiği şeyler: GENÇLİK KONSERLERİ, FARKLI YEMEK, ÖZEL ÜRETİM GİYSİLER, LÜX YAŞAM, GÖSTERİŞ, SAATLER
 • Nefret ettiği şeyler: SIRADAN İNSANLAR, EMİR ALMAK, ADALETSİZLİK, EMRİVAKİ YAPILMASI
 • Gizli tutkuları: HERKESE KENDİNİ İSPATLAMAK
 • Güçlü yanları: YARDIMLAŞMAYI SEVEN, DEVAMLI ŞIK OLMAK, TARAFSIZ BAKIŞ AÇISI, SOSYALLİK
 • Zayıf yanları: SÜREKLİ KARARSIZ OLMAK, ANİ FİKİR DEĞİŞİKLİKLERİ, YARIDA BIRAKMAK, KENDİNİ SUÇLAMAK
 • Renk: YEŞİL VE PEMBE
 • Gün: CUMA
 • Uğurlu Rakam: 4 ve 6
 • Uğurlu taşları: KUVARS, YEŞİM, AKUAMARİN
 • Vücutta tekabül ettiği yer: SIRT
 • Olumlu özellikleri: DİKKAT ÇEKEN, ADALETLİ, PAYLAŞMAYI SEVEN, ROMANTİK
 • Olumsuz özellikleri: ZOR KARAR VEREN, DUYGUSAL OLARAK HASSAS, KÜÇÜK MESELELERİ BÜYÜTMEK, KAFASINDA KURMAK

Terazi Burcunun Kişilik ve Karakter özellikleri

terazi burcu özellikleri
terazi burcu özellikleri

Terazi burcu hava elementi ile yönetilen üç burçtan biridir. Diğerleri ise İkizler ve Kova’dır. Öncü nitelikte bir burç olan Terazi eyleme geçmekten korkmaz. Diğer insanlar tarafından sevilmeye ve onaylanmaya şiddetle ihtiyaç duymasına rağmen, Terazi kuvvetli bir iradeyle amacına ulaşmaya çalışır. Genellikle cazibesini ve çekiciliğini amaçlarına ulaşmakta kullanmaktan da çekinmez. Özgürlüğüne düşkün, kurallarla çevrelenmekten hoşlanmayan, sosyal ilişkilerini önemseyen, popüler ve girdiği ortamlarda farkedilen toplum içindeki yerini önemseyen, farklı bulunmaktan hoşlanan, kararlarını kendi vermekten zevk alan ve bunda ısrar edebilen, günün yenilik anlamındaki tüm akımlarını takip eden ve uygulayabilen insanlardır.

Hava elementinin özü iletişim ve zekâdır; fikirlerin yayılmasına yardımcı olur. Terazi’nin kişiler arası anlayış gücü de buna eklendiğinde, bağlılıklar, faydalı diyaloglar, başarılı ilişkiler ortaya çıkar. Fiziksel ve zihinsel anlamda hızlı ve aktif hareket edebilen sözleriyle ilgi uyandırabilen, zekasıyla her türlü sorunun üstesinden gelebilen, aşkta aşırı duygusallık yerine gerektiğinde mantığının sesine kulak verebilen, hislerini kağıda dökebilen, işbirliğini önemseyen, etrafıyla uyumlu özel bir kişilikleri vardır. Terazi burcunun yönetici gezegeni Venüs bu burcun insanlarının harika sevgililer olmalarını sağlasa da diğer yandan da onları pahalı, maddi değeri yüksek şeylere de düşkün kılar. 

Terazi Burcu özellikleri

Adalet terazisi ile sembolize edilen Terazi burcu denge ve adalet timsalidir. Bu burcun etkisi, ne kadar büyük olursa olsun her türlü meselenin dengeye kavuşmasını sağlar. Büyük bir yasal ya da ahlâkî çatışmanın çözülmesinden tutun bir tablonun nereye asılması gerektiğini belirlemeye kadar, Terazi enerjisini kişiler arası ve estetik ahengi tesis etmeden alıkoyacak hiçbir şey yoktur. Eğer elde edebileceği her şeyi elde ettiğine, ya da daha fazla yapabileceği bir şey olmadığına inanırsa, Terazi meseleyi ya da amacını olduğu gibi bırakarak, hiç bir açıklamaya gerek duymadan, kendine yeni bir yol çizmekten hiç çekinmez.

Terazi’nin hayatında ikili ilişkiler, kendi yansımalarını görebileceği, kendi eksiklerini tamamladığı bir eş arayışı doğumdan ölümüne kadar devam eder. Paylaşım temel dürtüsüdür. Deneyimlerini öncelikle entelektüel olarak algılayan Terazi, daha sonra pratik değerine, duygusal etkilerine ve fiziksel gereksinimlerine bakar. Terazi’nin yaşadığı çevre estetik olarak yeterli değilse, mutsuzluk kaynağı haline gelebilir. Terazi için sosyal hayat ve ilişkiler, doğuştan getirdiği zarafeti ve diplomasi yeteneğiyle oldukça kolaydır. Sosyal ortamlarda çok büyük bir çaba sarf etmeden, grubun merkezini doldurur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: TESTİ ÇÖZ NE KADAR TAKINTILI OLDUĞUNU ÖĞREN..

Terazi Kadını ve Terazi Erkeğinin Genel Özellikleri

Terazi Burcu Kadını

terazi-burcu-kadını
terazi-burcu-kadını
Terazi Burcu Kadınının Aşk Hayatı

Terazi kadınları aşkta dengeyi istiyor. Sevilmekten zevk alır ve seçtiği kişiye tamamen kendini kaptırabilir. Terazi kadınları mesafeli, sakin ve düzenli görünse de rahatladıklarında çok eğlenceli ve romantik olabilirler.  Bazı Terazi kadınları “mükemmel sevgili” fantezisine kendilerini fazla kaptırırlar ve bu nedenle çok sık hayal kırıklığına uğrarlar. Öte yandan sevgilisini her yönüyle kabul edebildiği zaman güzel bir ilişki yaşayabilirler. erazi kadınları aşık olduklarında oyun oynar.  Terazi kadınları ve hepsi bir araya gelen görüşleri, sevgilileri ile güçlü ilişkiler kurar çünkü tartışmalarda diğer tarafın bakış açısını daima görmeye çalışırlar. ( terazi burcu özellikleri )

Terazi Burcu Kadınının Genel İlişkileri

Terazi burcu kadını ilişkisinde, ciddi olduğu müddetçe her şeyi bekleyebilirsiniz. Dikkatli ve derin olacak, aynı zamanda bencil, manipülatif yanını göstermeye hazırlanacak. Konumunu anlamak zor olabilir, çünkü kontrolsüz duygularını ve tutkularını nadiren gösterecektir. Ne isterse yapabileceğini bildiği bir ilişkide olduğu müddetçe ilişkilerine sadık kalırlar – bilhassa alelade flörtler, arkadaşça takılmalar gibi şeyler için açık kapı varsa. Genel olarak Terazi kadını sadıktır, ancak sadakatin onun için her zaman ne anlama geldiğini söylememektedir. Duyguları genellikle verimsiz ya da utanç verici olarak algılar bu sebeple de duyguları gizlidir. Gerçekten bir duygu hissettiklerinden konuşmaktan çok, davranış biçimini önemser. 

Terazi Burcu Kadınının Hoşlandığı Ya Da Nefret Ettiği Şeyler

nlayışı oldukça fazladır. Kendine has tavırlarıyla hemen dikkat çeker. Yapmacık hareketlerden asla haz etmezler. Maddi açıdan her zaman güçlü olmak isterler, lüks zevkleri vardır. Erkeğinden maddi açıdan güçlü olmak ister. İstedikleri lükse maddiyatla sahip olabileceklerini bilirler. Bunun haricinde para konusuna fazla önem vermezler. Otostop çekmek, lunaparka gitmek gibi şeylere bayılırlar. Eğlenceye, gülmeye, neşeye ve güzelliğe düşkündürler. Özgür olmayı sevdikleri için olumsuz özellikleri fazla olan insanlardan kaçarlar. Tasasız, çekici ve rahattırlar.

Terazi burcu kadınları işlerin estetik tarafıyla uğraşmak ister. Neşeleri her zaman yüksektir. Ancak hassas ve kırılgan bir yapıya sahip olduklarını unutmamak da gerekir. ( terazi burcu özellikleri )

Terazi Burcu Kadınına Hediye Alırken Bazı İpuçları

Terazi burcu kadınları alımlı dış görünüşlerine vurgu yapan hediyeleri çok beğenirler. Pek çok Terazi kadını süslenmeye bayılır. Sosyal yeterlilik ve güzellik gezegeni Venüs’ün kontrolündeki Terazi, her türlü güzellikten duygusal, fiziksel ve psikolojik tatmin elde eder. Kitaplar, müzik, güzel kıyafetler, mücevherler, çiçekler, sanat objeleri değer verdiği şeylerdir. Bu nedenle güzel bir cep aynası harika bir hediye olabilir. Ayrıca romantik insanlar oldukları için gerçek çiçekler ya da kendi yazdığınız bir şiir de güzel bir seçenek.

Terazi Burcu Erkeği

terazi-burcu-erkeği
terazi-burcu-erkeği
Terazi Burcu Erkeğinin Aşk Hayatı

Aşk, Terazi adamı için duygunun nihai ifadesi. Uyumsuz bir romantik, aşık olmayı seviyor. Sevilen bir Terazi burcu erkei, mükemmel uyumun sırrını bulan biridir. Terazi Burcu Erkeği çok kolay aşık olur. Capkın olma eğilimine rağmen, Terazi aşık olduğunda oldukça sadakatlidir. Partnerleri açısından Terazi erkeklerinin yüksek kaidelerine uyum sağlamak zor olabilir. Gerçek hayatın keskin kenarları bu burcun erkekleri için tatsızdır. Her daim yanlış bir karar vermekten ve uzun süreli bir ilişkiye girmekten korkan Terazi erkekleri hakkında bir karar vermek yanıltıcı olabilir. ( terazi burcu özellikleri )

Terazi Burcu Erkeğinin Genel İlişkileri

Terazi burcu erkeği yalnız olmaktan nefret eder ve kendisiyle, duygularıyla yüzleşmekten korkar. Terazi Burcu Erkeği pasifisttir ve çatışmalardan hoşlanmaz. Daha çok barış ve sessizliği tercih ediyor. Uyum ve denge için gayret gösterir. Bir şeyler konuşmak ve hikayenin yanını anlamaya çalışmak, onun için önemlidir. Uzun süreli ilişkide ise Terazi erkeği hayallerinizin erkeği olabilir: Sizi iltifatlar ve jestlerle şımartır. Kendi içindeki özgürlük – bağlılık çelişkisini bir çözüme bağlayabilirse güzel bir ilişki ortaya çıkabilir.

Terazi Burcu Erkeğinin Hoşlandığı Ya Da Nefret Ettiği Şeyler

Terazi Burcu Erkeği çatışmayı önlemek ve hayatını sakinleştirmek için çok uzun süre çabalar. Kaos ve düzensizlikten nefret eder.  Tarafsız, adil ve her argümanın her iki tarafını da görebiliyor. Terazi burcu erkeği gerçek bir keyif düşkünüz; daldan dala konar, karmaşa yaratır, sonra da bir anda ortadan kaybolur. Dürüstlük, birlik ve güzellik gibi ütopik idealler üzerinde şiirler yazmayı sever. Terazi erkeği, harcamalarında çoğunlukla saçma olabilir ve yaşamdaki daha ince şeyler üzerinde kendisini şımartmaya eğilimli olacaktır. ( terazi burcu özellikleri )

Terazi Burcu Erkeğine Hediye Alırken Bazı İpucları

. Son modaya uygun giyinmeyi severler ve pek çok erkeğin giyemeyeceği türden şeyler giyerler. Mavi ve gri incelik derecesini temsil eder, bu yüzden Terazi erkeği üzerinde bu renkleri görmek olağandışı değildir.  Şık bir saat, elmas yüzük ve altın kol düğmelerinin lükslerinden hoşlanır. Şapkalar ve şallar, dikkat çekici gözlükler en sevdiği aksesuarlar arasındadır; dolayısıyla bu tarz bir hediye hoşlarına gidecektir. Modaya düşkün olan Terazi burcu erkekleri için önemli olan kalite değil yeniliktir. Hediye seçiminde buna dikkat ederseniz çok seveceği bir hediye alabilirsiniz. ( terazi burcu özellikleri )

Terazi Burcunun Diğer Burçlar ile Uyumu

terazi burcu özellikleri
terazi burcu özellikleri

Terazi ve İkizler Burç Uyumu:

Her ikisi de hava grubu insanı olan biri değişken diğeri öncü karakterli burçlar benzer enerjiler taşımalarına karşın, birbirlerinden ayrıldıkları yönler de vardır. Her ikisi de sevgi ve ilişki konularına entelektüel boyutta yaklaşırlar.Terazi’de sizin gibi yerinde duramayan bir tiptir, eve tıkılıp kalmak ikinizi de çıldırtabilir. Terazi son moda restoranları, kulüpleri, kültürel aktiviteleri yakından takip eder ve hemen herkesi tanır. Siz de sık sık uçakla uzak yerlere gitmek, hayatınıza yeni bir bakış açısı getirmek istersiniz. Terazi sizinle gelmekten büyük mutluluk duyacaktır.

Her ikinizde yaşadığınız her olayı birbirinize anlatmak için can atarsınız. Anlatımlarınız detaylıdır. Konuşmak ve sözel paylaşım sizin için hayatın olmazsa olmazları arasındadır. Çoğu burç için bu kadarı gevezeliktir ancak sizin için iletişimin olmazsa olmazıdır. ( terazi burcu özellikleri )

Terazi ve Yay Burç Uyumu:

HBu ilişkinin başarı şansı oldukça yüksektir. Her ikinizde sosyal burçlarsınız. Yay burcu seyahat yapmayı, yeni insanlarla tanışmayı, entelektüel kişiliğini sergilemeyi sever. Terazi burcu da benzer özelliklere sahiptir. Yay’ın her an yeni bir şeyler öğrenme, alıp başını gitme, yeni yerler keşfetme arzusu Terazi’yi ürkütür,  dengelerini bozar. Sonuçta Terazi ilişkinin burcudur. Ama özgür ve maceracı Yay kısıtlanmaya, belli bir yerde takılıp kalmaya uygun bir yapıda değildir. ( terazi burcu özellikleri )

Değişken nitelikli bir burç olduğu için her ne kadar uyum sağlama yeteneğine sahipse de özgürlüğünden ödün vermek istemez. Ancak Yay burcunun dobralığı sizi rahatsız edebilir. Yay burçlarının empati becerisi kısıtlıdır. Konuştuğunda kimin ne kadar incineceğini bilemez. Kimseyi kırmak ve incitmek için bilinçli hareket etmez ama sözleri size diken gibi gelebilir. Onun bu kadar dürüst ve açık olması egonuzu incitecektir. Terazi onun özgürlüğünü kısıtlamadığı, adeta Yay’ı avucun içinde ama sıkmadan kavradığı sürece bu ilişki yıllarca sürebilir.

Terazi ve Oğlak Burç Uyumu:

Nazik, yumuşak ve sevmeye sevilmeye, beş duyuyla tanımlanan her şeye ihtiyaç hisseden Terazi insanına mesafeli, ciddi, insanlarla arasında duvar varmışçasına duran bir kişi ne kadar hitap edebilir? Terazi, Oğlak burcunun hırsına hayrandır ve kendisinde de bu yükselme arzusunun olmasını istemektedir. İkinizde sosyal olaylardan hoşlanırsınız. Oğlak sevgilinizin, onunla şirket davetlerine yada müşterisi ile yemeğe gitmeniz için size yalvarması gerekmeyecektir.

.İlişkinizdeki sorunlar Oğlak burcunun çok çalışmasından kaynaklanacaktır. Geç saatlere kadar çalışan Oğlak ile en sonunda baş başa kaldığınız zaman yorgunluktan bitap düşmüş olacaktır. Terazi sosyaldir. Oğlak yalnızlığı sever, kimi zaman bu onu asosyal olmaya kadar götürebilir. Terazi geleceği baz alarak şimdiki zamanda bir şeyler yapmaya çalışan bir burçtur. Oğlak ise gelenekseldir. Birleştikleri bir nokta, her ikisinin de toplum önünde iyi bir konumda, prestijli olma ve başkalarının gözünde başarılı ya da değerli gözükme arzularıdır. Kısacası, bu ilişki olmam demez ama her iki tarafı da zorlayabilir. ( terazi burcu özellikleri )

Terazi ve Yengeç Burç Uyumu:

Özünde su ile hava grupları birbirlerini dengelemekte zorluk yaşarlarsa da, duygusal, sevecen ve korumacı, anaç tavırlı Yengeç; nazik, kibar ve cana yakın, sanatsal yönleri olan Terazi ile olmaktan zevk alabilir. Yengeç burcunun ise sezgi ve his kabiliyeti gelişmiştir. Her ikinizde de öncüdür ve kendi istediğiniz yöne gidilmesini istersiniz. Terazi burcu sosyal olmasından dolayı evde durmayı sevmeyecektir. Yengeç ise evcildir ve gerekmedikçe dışa çıkmak istemez. Terazi anı yaşarken Yengeç çoğunlukla geçmişe takılı kalır.

Yengeç duygularını dışa vurmakta zorlanan bir burçtur. İsteklerini kolay kolay söyleyemez.Farklılıkları birbirlerini ilk görüşte etkilemiş olabilir ancak terazi ve yengeç aşk uyumu uzun vadede çok iyi sonuçlanmayabilir. Doğum haritanızda 3. ve 7. evler, ay burcunuz ile Merkürünüz uyumlu değilse anlaşmanız zor olabilir. Birbirinizi yeterince tanıdıktan sonra herkes kendi özelliklerine uygun bir yaşam sürmek ister. Esasında Terazi ilişkinin burcudur ama hava gruplarında rastlanabilen bir özellik olan taahhüt içeren ilişkilerde söz vermekte zorlanan bir tarafı da vardır. Bu yönüyle Yengeç’i güvensizliğe sürükleyebilir. 

Terazi ve Aslan Burç Uyumu:

Ateş gruplarından olan, gururlu, lider ruhlu ve dışa dönük Aslan ile hava gruplarından nazik, düşünceli, adalet duygusu gelişmiş Terazi uyumludurlar ve birbirlerini motive ederler. Huzur ve barışa çok önem veren Terazi insanı, Aslan’ın aradığı insan olduğuna inanırsa kolay kolay mesele çıkartmaz. Çİkinizde şık giyinmeyi ve gezmeyi seversiniz. En hoş davetler, sohbetler sizler tarafından düzenlenir. İlginç kültürel olaylar, yeni restoranlar ikinize de iyi gelir. İyi yaşamayı seversiniz. Pahalı yaşantınızdan dolayı bankada birikmiş paranız olmasa da birlikte çok eğlenirsiniz. ( terazi burcu özellikleri )

Aslan bulunduğu ortamlara mutlaka ışıltısını yayıp doğal bir Güneş gibi parlar. Dışsal uyuma ve sosyal görüntüye önem veren Terazi için Aslan’ın ihtişamlı, kendinden emin duruşu tatmin edici gelirken, Terazi’nin sosyal açıdan uygunluğu, nezaketi ve zarafeti Aslan’ın ondan gurur duymasına neden olabilir. Aslan burcunun yaşamı boyu beğenilmeye ve hayran olunmaya ihtiyacı olduğunu unutmamalısınız. Doğum haritanızda bu duruma katlanmanızı zorlaştıracak bir konum varsa sizin için zor bir yaşam olabilir.

Terazi ve Terazi Burç Uyumu:

İşte, iki kararsız ve flörtlere açık insan! İkisi de hayatın rafine zevklerine bayılıyorlar. Sanat, müzik, edebiyattan hoşlanıyorlar. Bir şeyin nasıl sunulduğu onlar için son derece önemli. Bu ilişkide aynada kendinizi görür gibi olacaksınız. Görüntüyü seveceksiniz ama zaten bu insan aynı sizin gibidir. Birbirinizin zayıf ve kuvvetli yönlerini iyi bilirsiniz. Aynı içgüdülere ve tepkilere sahipsiniz.  ( terazi burcu özellikleri )

Her ikinizde iletişimi güçlü özelliklere sahipsiniz. Dışa dönük yapınız sizi sosyal bir insan haline getirir. Yaşadığınız herşeyi anlatmak ve paylaşmak istersiniz. İnsanların birbirleri ile olan iletişimlerinin güçlenmesine önemli bir role sahipsiniz. Birlikte hiçbir zaman sıkılmazsınız çünkü anlatacak her zaman bir şeyleriniz olacaktır. İkisi de aynı özelliklere sahip bu iki özel insan, kendilerine çok özel bir koza örüp, orada bir arada memnun mesut yaşayabilirler! Tek sorun ortaklaşa bir karar almaları gerektiğinde saatlerce düşünüp ne yapacaklarını bilememeleri olabilir! Restorana gidip de bir türlü menüden yemek seçemeyen bir çift görürseniz, her ikisinin de Terazi olma ihtimali büyüktür!

Terazi ve Koç Burç Uyumu:

Terazi burcu iletişimci hava elementidir. Bu yüzden söyleyecek sözleri ve fikirleri hiç bitmez.Hava Terazi Koç’un ateşini alevlendirerek daha canlı yanmasını sağlar. Canlı, aydınlık bir beraberlik olacaktır. Koç ne kadar “benmerkezci” ve “dobra” ise, Terazi o kadar “Biz” bilinciyle hareket eden, nazik, uzlaşmaya ve işbirliğine açık, barışçıl biridir. Koç’un uyum sağlamak adına kendi isteklerini dolaylı yoldan dayatması veya Terazi’nin barışı korumak için aşırı anlayışlı, sahte bir tatlılık, sabır ve uysallıkla yüzeysel kalması ilişkinin olumsuz taraflarındandır. ( terazi burcu özellikleri )

  Her iki burç insanının da varoluş nedenlerinin dışına çıkmadan bu birliktelikte kendi olma özelliklerini koruyabilmeleri gerekir. Hemen kararlar alıp harekete geçmeye hazır Koç insanının, hangi kararın daha doğru ve adil olacağını düşündüğü için bir süre kararsız kalabilen Terazi’yi beklemeye tahammülü olmayabilir. Kibar Venüs tarafında yönetilen Terazi son derece politiktir, ağzından asla kırıcı bir söz çıkmaz. Bu özellikleri ile iyi bir ara bulucudur ve diğer tarafların red edemediği uzun vadeli anlaşmalara razı eder.

Terazi ve Boğa Burç Uyumu:

Her ikisi de ortak gezegenleri Venüs tarafından yönetiliyor olsalar da biri toprak, diğeri hava gruplarından, sabit ve değişken nitelikli iki burcun insanını temsil ederler. Boğa daha maddi, Terazi ise daha rafine ve entellektüel boyutludur. Anlaşmaları hem zor hem kolaydır. Boğa kararlarında daha inatçı ve esnemez bir portre çizerken; arabuluculuk ve uyumlu olma özelliklerine sahip olan Terazi daha anlayışlı davranabilir.  Yaşayabileceğiniz en büyük sorun Boğa burcunun sabit burç grubunda olmasından dolayı sizin gibi değişime ayak uydurmakta zorluk çekmesi olacaktır. Boğa burcu için herşey sabit kaldığı sürece güzeldir. Herşey yerli yerinde ve düzenli olmalıdır.  ( terazi burcu özellikleri )

Bu ilişkide Boğa burcunun inatçılığı sorun olabilir. Siz Terazi esnek ve uzlaşmaya yatkınsınız, fakat Boğa kesinlikle sabit fikirlidir. Ona bir şey kabul ettirmek isterseniz erken davranmalısınız, bir kere karar verdikten sonra asla fikrini değiştirmez. Bu sizin için çıldırtıcı bir şeydir, bu kadar sabit fikirli olmasını anlayamazsınız.. Birlikte uyumlu ve dengeli bir beraberlik sürdürebilirler.

Terazi ve Başak Burç Uyumu:

Toprak burçları genelde hava gruplarından biraz uzak durur, hatta onlara kuşkuyla bakabilirler. Becerikli, uygulamacı ve çalışkan Başak insanı Terazi’nin nezaketi, sosyalliği, adil ve barışçıl yaklaşımlarından etkilenir. Ancak Terazi insanı karar verme güçlüğü nedeniyle titiz ve planlı Başak’ı zorlar. İkinizde oldukça zevklisiniz. Hoş bir ikili olarak göze çarpmanız ikinizin de gururunu okşayacaktır. Başak burcu kusursuzluk arayışı içindedir ve her zaman modern, temiz, düzgün giyimlidir. Venüs tarafından yönetilen Terazi ise hoş ve çekici görünmek için elinden geleni yapar. ( terazi burcu özellikleri )

Terazi evlilik burcudur. Başak burcu değişken nitelik taşıdığı için siz değişikliklere kolay adapte olabilirsiniz. Terazi burcu ise öncü nitelik taşır. Sizi yeni ufuklara götürecek, sınırlarınızı zorlamanıza yardımcı olacaktır. Öncü burçlarla hayat renkli geçer.. Çalışkan Başak, Terazi insanını mutlu edebilmek adına koşturup durabilir. Terazi insanı ise kendisine hem rahatlık, hem de konfor sağlayan bir ilişki içerisinde kendisini iyi hisseder.

Terazi ve Akrep Burç Uyumu:

Zarif, kibar, işbirliğine ve uzlaşmaya yatkın, fikir alışverişini seven bir hava burcu olan Terazi; yoğun, derin ve tutkulu Akrep insanına doğru adeta mıknatıs gibi çekilir. Çünkü sosyal yönleri güçlü olan Terazi’de yoğun duygular yoktur. Bunu Akrep insanıyla kolaylıkla bertaraf edebilir. Dışarıdan sakin gözükebilmesine karşın, Akrep insanının içinde adeta kaynayan bir volkan vardır. Akrep onunla aynı duygusal yoğunluğa ulaşmanızı bekler, bu ise çok zor olmayacaktır. Onun duygusal yoğunluğuna ulaşabilecek çok az burç vardır. Terazi konuşkandır, Akrep ise sessiz. Akrep insanı morali bozuk olduğu zaman içine kapanır. ( terazi burcu özellikleri )

Aklına taktığı kişiyi yavaş yavaş içine, en derinlere çeker. Bir ilişki içerisinde olmak ve paylaşmak ihtiyacı öncelikli olan Terazi; Akrep’in bütünleşme, maddi ve manevi anlamda kaynaşma, bir potada erime gibi arzularına cevap verebilir. Terazi öncü bir burçtur, dolayısıyla aktiftir ve bir şeyleri başlatabilme, belirli bir yöne doğru hareket edebilme kapasitesine sahiptir. Akrep ise sabit nitelikli bir burçtur. Dolayısıyla, değişen koşullara uyum sağlamakta zorlanır. Hatta kendisi değişmek yerine etrafındakileri değiştirmeye çalışır.Terazi ve Akrep burcunda olduğu gibi arka arkaya gelen burçlar birbirine zıttır ve birbirlerinin eksiklerini tamamlar. Terazi burcu son derece akılcı ve objektiftir ama duygu ve şehvet yönü zayıftır. Akrep burcu bunları tamamlar.

Terazi ve Kova Burç Uyumu:

Yaşamın entelektüel, soyut ve nesnel taraflarıyla ilgilenen iki hava insanının birlikteliği de aynı düzlemde olur. Her ilişkinin olduğu gibi bu ilişkinin de pürüzleri olacaktır. Kova burcu özgürlüğüne düşkün, yakın ilişkilerden kaçan bir kişidir. Siz ise evlilikten yanasınız. Siz ilişkinizin ciddileşmesini beklerken Kova’nın bu konudaki uzaklığı sizi çıldırtabilir. Sabırlı olmalısınız. Temelde birbirinize çok uygunsunuz. ( terazi burcu özellikleri )

Kova insanının kendisini gerçekten sevip sevmediğini anlamakta zorlanıp iyice kararsızlaşır. Uyumu ve huzuru sağlamak adına susup içine attığında, bir süre sonra yavaş yavaş içsel gerilimi tırmanmaya başlar ve öfkesini zaptedememeye başlar. Sonuç olarak, Terazi insanı talepkardır. İlgi, sevgi ve yakınlık bekler. Bu kadar mantıklı, bu kadar özgür bir ilişki anlayışını içine sindirip dengeyi bulmakta sıkıntı yaşar.

Terazi ve Balık Burç Uyumu:

Hava ile su, öncü ile değişken nitelik bir arada olduklarında diye başlayamayacağız. Çünkü bir araya gelmeye karar vermeleri bile biraz zordur! Ruh hali aldığı etkilerle sürekli bir uçtan diğer uca salınan, kolay incinen, duyarlı, merhametli ve şefkatli Balık insanının, nazik ve kibar, sevgi dolu Terazi ile birlikte harika bir çift oluşturacağını düşünürüz ister istemez.Terazi burcu kültürel olayları, iyi restoranları yakından takip eder ve sizi de yanında götürür. Son moda popüler eğlence yerlerini iyi bilir ve modaya uygun giyinir. Balık için manevi değerler her tür maddesel değerlerin üzerinde olduğu için sosyal yarışlara girmez. ( terazi burcu özellikleri )

Terazi insanı her şeyi en ince detayına kadar analiz etmek ister. Siz içgüdülerinizle hareket ederken bunu mantıklı Teraziye açıklamakta zorlanırsınız.  İki kararsız birlikte ne yapacaklarını bilemeyebilirler. Balık’ın bir yaklaşan bir kaçan tavrını Terazi anlayamayabilir. İlişkide sorunlar baş gösterdiğinde Balık insanının bir köşeye çekilip kendine eziyet etmesi, kendini ve diğerini suçlaması, kendisini sorunlar üzerinde düşünmekten alıkoyacak başka başka bağımlılık içeren temalara kayması (tv, bilgisayar, uyku, yemek vb. gibi) Terazi’nin dengelerini bozar.

Terazi Burcu özellikleri

terazi burcu özellikleri
terazi burcu özellikleri

Terazi burcu için en uygun iş alanları

Terazi burçları için hayatta gerçek mutluluk dengedir. Normal yaşantılarında ve özel hayatlarına yeteri kadar zaman ayıramayacakları işlerden nefret ederler. Bu tarz bir işe girdiklerinde bir an önce kurtulmak isterler. Terazi burçları iş hayatında çalışırken sosyal yaşantısından uzaklaşmaması gerekir. Güzellik ve adalet arayışı içinde olan Terazi burcu “iç mimar, dekoratör, diplomat, hukukçu, model, magazinci, kimyager, kariyer danışmanı, antikacı, güzellik salonu çalışanı ya da işletmecisi, tasarımcı, politikacı, noter, hâkim, hakem” olursalar mutlu bir iş hayatına sahip olabilirler. ( terazi burcu özellikleri ) https://www.horoscope.com/zodiac-signs/libra https://www.astrology-zodiac-signs.com/zodiac-signs/libra/ https://www.allure.com/story/libra-zodiac-sign-personality-traits https://en.wikipedia.org/wiki/Libra_(astrology)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir