Topuz saç modelleri – Hiçbir Yerde Bulamayacağınız Modeller

Editörlerimiz tarafından en harika topuz modelleri sizin için seçildi. Sürekli güncel modellerimiz burada sizlerle olacak. O zaman en trend topuz saç modelleri serine başlayalım. Tabi topuz saç yapacaklara aralarda ufak notlar bırakıldı.. Değişik topuz modelleri, dağınık topuz modelleri, kuaför topuz modelleri, sade topuz modelleri gibi bir çok farklı görsel..

topuz saç modelleri
topuz saç modelleri

Topuz Saç Modelleri

Bizim için önemli günlerde görünüşünde değişiklik yaratmak isteyen kadınların genelde ilk tercihi gösterişli bir topuz olduğu inkar edilemez. Tabi bunun için direkt olarak kuaförün yolu tutulsa da, topuz saç modelleri ve yapılışlarını kolayca kavrayarak evde de rahatlıkla hazırlanabilirsiniz. Bununla beraber burada seçtiğimiz topuz modellerini günlük hayatta da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Onlarca farklı topuz seçeneği arasından tarzınıza en uygun modeli bulmanız yeterli olacaktır.

OMBRE MODELLERİMİZE GÖZ ATMAK İSTER MİSİNİZ? TIKLAYIN

topuz saç modelleri
topuz saç modelleri

Topuz saç modelleri bakımına düşkün kadınlar için vazgeçilmez bir tarz olduğu inkar edilemez. Saçları başıboş ve dağınık bir halde bırakmak yerine tepede kibar bir şekilde birleştirmek, her zaman için çok daha elit bir görüntü olduğu aşikar. Bununla beraber kolay ve pratik bir şekilde saça şekil vermek hem de bulunduğunuz ortama karşı özenli olmak için topuz çeşitlerinden en az biri üzerinde çalışmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu sayede beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan bir toplantı ya da buluşma öncesinde de panik yapmanıza gerek kalmaz. Eee bunun içinde çeşitli topuz modellerini en iyi şekilde tanıyıp ihtiyaç duyduğunuz tarza ve sahip olduğunuz yüz tipine göre karar vererek doğru seçimi yapmanız oldukça önemli.

Topuz saç modelleri

topuz saç modelleri
topuz saç modelleri

Sade Topuz Modelleri

Yandan topuz modelini tanıtmak ile başlayalım. Aşağıda birkaç örnek sizler için koyduk. Bu modeller için maşa, saç fırçası ve bol sayıda firkete toka ve saç spreyi yeterli olacak. Bunlar zaten hepinizin evinde olan şeyler. Saçınızı kullandığınız ayrım yerinden ayırın ve bir tutam haline getirin. Bu tutam, saçın geri kalanına göre küçük bir parça olmalı. Bundan sonra elinizdeki parçayı düzleştirin ve sonunu maşa ile kıvrık bir biçime getirin. Diğer yanda kalan çok miktardaki saçınızı önce krepe atarak güzelce kabartmanız gerekiyor. Ondan sonra bu geniş saç kütlesini de minik tutamlara bölün ve her birini ayrı ayrı burgu şeklinde kıvırarak maşayla kıvrılan yerde birleştirin. Böylece tüm burgular tek yanda toplanarak istediğiniz görüntüyü sağlayabilirsiniz. Bu modeli uygularken özellikle saçın ön tarafına bol miktarda sprey sıkarak sabitlemek oldukça önemli.

DALGALI SAÇ MODELLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN…

topuz saç modelleri
topuz saç modelleri

Topuz aksesuarları sayesinde hem saç yapımından çok daha hızlı sonuç alacağınızı unutmayın. Bu nedenle özel gün ve gecelerde keyifle kullanabileceğiniz bir saç aksesuarı seçip sürekli evinizde bulundurmalısnız. Yani Motif olarak zarif bir çiçek ya da şık bir kurdele kullanmak çok farklı bir hava katacaktır. Gece için tercihiniz simli ve parıltılı olabilir. Tokalı düşük topuz için öncelikle saçınızı ensede sıkıca at kuyruğu şeklinde bağlayın. Sonra aşağı doğru uzayan saçlarınıza yoğun bir krepe uygulayın. Saçı iki ayrı tutam haline getirerek her iki tutamı da bohça görüntüsü verecek şekilde yukarı doğru toplayın. Saçınızı yeterince siyah toka ile sabitledikten sonra ise görüntünüzün yıldızı olacak aksesuarı saçınızın tam ortasına sabitleyin. Aşağıda sizler için bazı aksesuarlı topuz modelleri var.

Kolay saç modelleri

blank
topuz saç modelleri

Ensede topuz modelleri arasında tercih edebileceğiniz bir diğer model ise ikili topuz. Özellikle son dönemde ünlü modacıların defilelerinde yer verdiği bu model oldukça keyifli. Gelinliğin yakasına göre topuz modelleri araştırmasında olanlar için, bu model straplezden kayık yakaya kadar pek çok yakaya uyum sağlayabilir. Kuaförünüzden bu modeli isterken ikiz topuz demeniz yeterli olacaktır. Evde yaparken ise bu kez saçlarınızı ensede iki ayrı at kuyruğu haline getirerek başlayacaksınız. Her iki tutamı da düğüm atarmış gibi döndürerek şekillendirin. Elbette iki küçük topuzun birbirleriyle simetrik durumda olduğundan emin olmalısınız. İsterseniz önlerden birer tel saçınızı serbest bırakabilirsiniz. Tokalarla ve saç spreyiyle saçınızı sabitlemeyi tabi ki unutmuyoruz.

Dağınık Topuz Modelleri

blank
blank

Geçelim en cool tarzlardan biri balerin topuz modelleri, özellikle hazırlanmak için yeterli vakit olmadığı durumlarda tam birer kurtarıcı. Saçlarınız eğer yeterince temiz değilse de rahatlıkla balerin topuzu yaparak bakımlı bir hale bürünebilirsiniz. Hatta son dönemdeki ıslak balerin topuzu modası resmen yağlanmaya başlayan saçları kurtarır nitelikte olduğu gibi bilgiler verelim. Saçların tepede aldığı yuvarlak şekilden dolayı, balerin topuzuna donut topuz da deniliyor. Sağlam bir balerin topuzu yapmak için saçlarınızı tepede sıkıca at kuyruğu yaparak işe başlayabilirsiniz. Sonra at kuyruğunu döndürerek toplayın. Her adımda saçı sabitlemek için küçük tokalardan yardım alın. İşlemin sonunda saç renginize yakın bir saç filesi kullanın. Az miktarda sprey kullanarak asil görüntünüzü tüm gün rahatlıkla muhafaza edebilirsiniz.

topuz saç modelleri
topuz saç modelleri

Yapımı balerin topuzuna çok benzeyen bu modelin farkı balerin topuz kadar gergin olmaması. Çok daha günlük, doğal ve biraz da dağınık bir görüntü için dağınık topuz saç modelleri arasından bunu tercih edebilirsiniz. Özellikle uzun uzun hazırlandığınızı belli etmek istemiyorsanız burgu topuz ideal. Saçınızı ortalayarak gevşek bir şekilde at kuyruğu gibi toplayın ve en ucuna kadar burgu haline getirin. Burguyu at kuyruğunu bağladığınız tokanın çevresinde döndürün ve küçük tokalar aracılığıyla sabitleyin. Tek ve büyük bir toka da kullanabilirsiniz. Bu modelde saçlarınızın önünü hafif dalgalandırarak serbest bırakmayı da deneyebilirsiniz. Sprey kullanmak istemiyorsanız yapım aşamasında saçlarınızı hafif jöle ile nemlendirmeyi deneyin

Topuz saç modelleri

blank
topuz saç modelleri

Hem yeni bir güzellik trendi olmasıyla hem de saçı kısa olanlara da topuz yapma fırsatı tanımasıyla sevilen bir model de yarım topuz. Bunun için saçınızın bir bölümünü tepeden topuz modellerine benzer şekilde toplu hale getirirken bir bölümünü de serbest bırakmalısınız.

HARİKA ÖRGÜ SAÇ MODELLERİNİ KESİNLİKLE GÖRMELİSİNİZ… TIKLAYIN

Dağınık topuzlar

Saçınızın yukarıya ayırdığınız tutamını at kuyruğu şeklinde toplayın ve burgu şeklinde sararak sabitleyin. Kısa saçlılar ise mümkün olduğu kadar saçlarını üstte toplu hale getirebilir. Ardından kalan saçlarınızı düzleştirin ya da maşa ile doğal dalgalar yaratın. Yarım topuzunuz neredeyse hiçbir malzeme gerektirmeden dakikalar içerisinde hazır.

topuz saç modelleri
topuz saç modelleri

İki ayrı modelin enfes bir birleşimi; örgülü balerin topuzu. Bunun için saçınızı tepeden sıkı şekilde toplayın, ancak daha sonrasında saçınızı düz ve hareketsiz bırakmak yerine ya tek ya da birden fazla örgü halinde şekillendirin. Örgü sayısını artırmayı daha hacimli bir görüntüye yardımcı olacağı için tercih edebilirsiniz.

MÜKEMMEL KISA SAÇ MODELLERİ BURADA SİZLERLE.. TIKLAYIN

Dağınık Topuz Modelleri

Ardından bu örgüleri balerin topuzunda olduğu gibi döndürerek tepede birleştirin. Örgülerinizi sergileyebilmek için bu kez saç filesi kullanmayın ve topuzdaki tokaları olabildiğince gizleyin. Saçın derli toplu görünmesi için yanlardan tepeye doğru da küçük tokalar kullanın. Topuzunuzu spreyle sabitleyin. Bu tarza geçmeden önce, isterseniz saçınızın önde kalan bölümünde de küçük bir örgüye yer vererek görünüşünüzü daha da çekici bir hale getirebilirsiniz..

blank

Özellikle sıcakların rahatsız ettiği yaz mevsiminde, örgülü topuz modelleri sadece özel geceler için değil gün içinde de rahatlıkla kullanılmaya başlandı. Bu topuzları çok rahat şekilde okulda, evde ya da ofiste yani aklınızın gelebileceği her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hatta sağlam bir örgüyle partilerin ve toplantıların yıldızı olmanız bile mümkün.

Saçınızı önler ince, arkalar kalın olmak üzere 4 parçaya ayırın ve her bir parçayı örün. Arkadaki kalın örgüleri dağınık tutamlar halinde birleştirin. Görüntüyü pekiştirmek için örgüleri biraz gevşetin. En uçtan başlayarak örgü tutamlarını halkalar halinde yukarı çıkarın. Ardından önden gelen ince örgüleri de arkada sararak büyüttüğünüz topuza alttan tutturun. Olabildiğince gizlediğiniz tokalarla saçınızı sabitleyin. Doğal görüntünüzü bozmamak için ağır şekillendirici saç spreyleri yerine deniz tuzu spreylerinden de kullanmak farklı bir alternatif olabilir.

blank
blank
kuaför topuz modelleri
kuaför topuz modelleri
kuaför topuz modelleri
kuaför topuz modelleri
kuaför topuz modelleri
kuaför topuz modelleri
dağınık topuzlar
dağınık topuzlar
dağınık topuzlar
dağınık topuzlar
dağınık topuzlar
dağınık topuzlar
dağınık topuzlar
dağınık topuzlar
dağınık topuzlar
dağınık topuzlar
dağınık topuzlar
dağınık topuzlar

. https://www.goodhousekeeping.com/beauty/hair/tips/g1302/how-to-style-a-bun/

dağınık topuzlar
dağınık topuzlar
sade topuz modelleri
sade topuz modelleri
sade topuz modelleri
sade topuz modelleri
sade topuz modelleri
sade topuz modelleri
sade topuz modelleri
sade topuz modelleri
topuz saç modelleri
topuz saç modelleri
sade topuz modelleri
sade topuz modelleri

. https://www.goodhousekeeping.com/beauty/hair/tips/g1302/how-to-style-a-bun/ https://www.thetrendspotter.net/bun-hairstyles/ https://www.stylecraze.com/articles/5-lovely-bun-hairstyles-for-long-hair/#gref https://www.cosmopolitan.com/style-beauty/beauty/how-to/a42066/half-bun-hairstyles/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir